Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb

Rekomendowane odpowiedzi

Czy używany wzmacniacz używany do testów i odsłuchów niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa i ryzyko związane z jego stanem czy poziomem eksploatacji? 

Pytam ponieważ nie kupiłem nigdy nic używanego jeśli chodzi o audio. Kocham nasz kraj lecz zwyczajnie kieruje się "ograniczonym zaufaniem" do naszych rodaków jeśli chodzi o biznes ?

Na co zwrócić uwagę gdy będę oglądał taki sprzęt i czy salony pokroju TH są w pełni wiarygodne itd.

Wiem, że to pytanie dziwnie zabrzmi lecz proszę mi wierzyć, że miałem dość przykrą sytuację w salonie forda gdy kupowałem swoją  fiestę więc już nic mnie nie zdziwi niestety.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt używany nie musi oznaczać, że będzie "dojechany". Większość osób pasjonujących się audio to raczej osoby kochające swój sprzęt i dbający o niego lepiej niż o siebie heheheh ?

Natomiast to prawda, że są ludzie i ludziska i też zdarza się sprzęt, który jest często wypożyczany z danego salonu na odsłuchy i może nosić ślady eksploatacji czy zniszczenia. Również jest też tak, że używany/z outletu stał w salonie i był tylko przenoszony przez pracowników do pokoju odsłuchowego na czas odsłuchów i odstawiany na półkę - może nawet mieć jeszcze folie ochronne i nie nosić żadnego śladu używania. Podjedź do salonu/zadzwoń i umów się na odsłuch. Ocenisz stan sprzętu i zawsze staraj się ponegocjować cenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w salonie na pewno trupa nie kupisz. Bez przesady z tą histerią.

 

Martwiłbym się kupując na allegro sprowadzany wzmacniacz za 200zł...ale chyba nie taki chcesz kupić?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 20:49, muzaman napisał:

Natomiast wzmacniacz, to jeśli posiadasz budżet około 6K i dałbyś radę dołożyć troszeczkę to masz za 7999zł w tophifi.pl z outletu Gato Audio DIA-250S z DAC

Ta pierwotna cena to chyba jeszcze z przed obniżki cen bo teraz jest za 10kzł z kawałkiem. Trzeba ich jeszcze pocisnąć może jeszcze opuszczą cenę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak zawsze i w tym roku na AVS w pokoju Gato grało jak należy ? . Myślałem, iż zaprezentują swoje aktywne wersje kolumn albo chociaż prototypy. W rozmowie z chłopami z Gato dowiedziałem się, że finalnie będą gotowe dopiero po kolejnych targach w Monachium w 2020 roku. Poczekamy zobaczymy ? .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM-8 grały w sobotę, w piątek FM-50 i dla tych kolumn to było zdecydowanie za małe pomieszczenie

jedna ciekawostka, system opierał się na Roonie, a Roon Core był na prototypie serwera Gato, chłopaki z Gato powiedzieli, że myślą o wypuszczeniu wersji komercyjnej w przyszłym roku, cena ma podobno nie odbiegać od Roon Nucleus+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kmirror napisał:

FM-8 grały w sobotę, w piątek FM-50 i dla tych kolumn to było zdecydowanie za małe pomieszczenie

jedna ciekawostka, system opierał się na Roonie, a Roon Core był na prototypie serwera Gato, chłopaki z Gato powiedzieli, że myślą o wypuszczeniu wersji komercyjnej w przyszłym roku, cena ma podobno nie odbiegać od Roon Nucleus+

To ciekawe co piszesz z tym serwerem Gato. Mi się podoba taki pomysł.
Natomiast FM-50 potrzebują dużych przestrzeni i wierzę, że dusiły się w tym pomieszczeniu. Testowałem FM-30 na 20m2 i dla nich również to było za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pewnie w niedalekiej przyszłości postaram się kupić 400S, więc z mojej strony pytanie jakie kable / listwy / generalne zestawy sieciowe do niego polecacie lub macie? Podłączacie bezpośrednio do ściany czy lepiej przez listwę filtr/direct?

Edytowane przez manoelmano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego biorę FM-15, więc pełen zestaw ? Na AVS zauroczyło mnie to granie bardziej niż cokolwiek (no może poza Gryphonem wiadomo). Jako że większość uzbieranych pieniędzy idzie na głośniki i wzmacniacz, to nie chciałbym wydawać majątku na okablowanie / listwy / sieciówki. Dlatego byłbym wdzięczny za podanie czego byście użyli / co macie u siebie w zestawach. Ja póki co myślę o budżetowym rozwiązaniu, czyli Melodiki Purple Rain jako wszelkie kable i listwa Taga PF-1000, ale jeśli czujecie ewidentne różnice w wyższej jakości sprzętach, to też chętnie wezmę pod uwagę i najwyżej postaram się zaczekać i dodatkowo oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, manoelmano napisał:

Hej, pewnie w niedalekiej przyszłości postaram się kupić 400S, więc z mojej strony pytanie jakie kable / listwy / generalne zestawy sieciowe do niego polecacie lub macie? Podłączacie bezpośrednio do ściany czy lepiej przez listwę filtr/direct?

Na wstępie gratuluję wyboru ?

Chcesz samego 400S czy z wbudowanym streamerem? czyli 400S NMP?

7 godzin temu, manoelmano napisał:

Do tego biorę FM-15, więc pełen zestaw ? Na AVS zauroczyło mnie to granie bardziej niż cokolwiek (no może poza Gryphonem wiadomo). Jako że większość uzbieranych pieniędzy idzie na głośniki i wzmacniacz, to nie chciałbym wydawać majątku na okablowanie / listwy / sieciówki. Dlatego byłbym wdzięczny za podanie czego byście użyli / co macie u siebie w zestawach. Ja póki co myślę o budżetowym rozwiązaniu, czyli Melodiki Purple Rain jako wszelkie kable i listwa Taga PF-1000, ale jeśli czujecie ewidentne różnice w wyższej jakości sprzętach, to też chętnie wezmę pod uwagę i najwyżej postaram się zaczekać i dodatkowo oszczędzić.

Ja posiadam listwę oraz okablowanie Nodrosta z serii Heimdall 2 oraz blue Heaven. Do listwy wpięta elektronika. Według mnie dobrze abyś zainwestował w okablowanie bo to się odwdzięcza ? . Gato dobrze się dogaduje z okablowaniem Wireworlda i tutaj polecam model Oasis 8 Pro. Kabelek nie gra po ciepłej stronie i jest idealnie po środku co jest idealne dla Gato, bo już samo Gato gra po cieplejszej stronie, gęsto ? . Koszt Oasisa 8 Pro za 2m to 1299PLN a za 2,5m 1409PLN. Jeśli chodzi o listwę to ja osobiście polecam właśnie tą od Nordosta Qbase4 MKII i w tophifi.pl możesz wynegocjować upust. Na tańszej listwie nie testowałem. Raczej to były listwy droższe ? jak już ? . Kabel zasilający to możesz zacząć też od Nardosta Blue Heaven lub Wireworlda.

Z jakich okolic jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muzaman napisał:

Na wstępie gratuluję wyboru ?

Chcesz samego 400S czy z wbudowanym streamerem? czyli 400S NMP?

Ja posiadam listwę oraz okablowanie Nodrosta z serii Heimdall 2 oraz blue Heaven. Do listwy wpięta elektronika. Według mnie dobrze abyś zainwestował w okablowanie bo to się odwdzięcza ? . Gato dobrze się dogaduje z okablowaniem Wireworlda i tutaj polecam model Oasis 8 Pro. Kabelek nie gra po ciepłej stronie i jest idealnie po środku co jest idealne dla Gato, bo już samo Gato gra po cieplejszej stronie, gęsto ? . Koszt Oasisa 8 Pro za 2m to 1299PLN a za 2,5m 1409PLN. Jeśli chodzi o listwę to ja osobiście polecam właśnie tą od Nordosta Qbase4 MKII i w tophifi.pl możesz wynegocjować upust. Na tańszej listwie nie testowałem. Raczej to były listwy droższe ? jak już ? . Kabel zasilający to możesz zacząć też od Nardosta Blue Heaven lub Wireworlda.

Z jakich okolic jesteś?

Dzięki, też się bardzo cieszę ? Z Warszawy. Biorę 400S NMP, z uwagi że pewnie ogromna większość słuchanej muzyki będzie ze streamingu. Z lepszych kabli myślałem też o Nordost White Lightning. Zgarnia same b. dobre recencje jeśli są podpięte do jakościowego sprzętu + ponoć są subtelnie chłodne i detaliczne więc z opisu brzmią jak idealnie balansujące styl Gato. Tak jak kolega wyżej pisał, skoro klasy D mają wbudowany dobry filtr, to może na początku skupię się na głośnikowych, a listwa i zasilające wezmę te co pisałem wyżej, z myślą o ewentualnej rozbudowie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, manoelmano napisał:

Dzięki, też się bardzo cieszę ? Z Warszawy. Biorę 400S NMP, z uwagi że pewnie ogromna większość słuchanej muzyki będzie ze streamingu. Z lepszych kabli myślałem też o Nordost White Lightning. Zgarnia same b. dobre recencje jeśli są podpięte do jakościowego sprzętu + ponoć są subtelnie chłodne i detaliczne więc z opisu brzmią jak idealnie balansujące styl Gato. Tak jak kolega wyżej pisał, skoro klasy D mają wbudowany dobry filtr, to może na początku skupię się na głośnikowych, a listwa i zasilające wezmę te co pisałem wyżej, z myślą o ewentualnej rozbudowie w przyszłości.

Daj znać jak już będziesz miał u siebie sprzęt i jeśli możesz to wrzuć kilka fotek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien Dobry,

Planuje dolaczyc do posiadaczy Gato. Planuje integre 250S(NPM) plus... no wlasnie... nie wiem tak naprawde czy podstawki 8/15 czy moze podlogowa 30.

Wiem, wiem... trzeba posluchac u siebie i mam to w planach ale uklad pomieszczenia jest jaki jest (salon + aneks), slyszalem LM-8 na AVS i graly naprawde mocno... troche sie obawiam ilosci/jakosci niskich tonow z "podstawek"... ale moze niepotrzebnie.

Moze cos podpowiecie? Totalnie nie znam tez tematu kabli (wymieniam kompleksowo audio), mozecie tez cos polecic? Raczej nic w kosmiczych cenach, pewnie i tak tego nie uslysze/docenie - cos co po prostu jako miniumum trzeba by zaoferowac dla takiego zestawu.

Ps.

Czy 250s "uciagnie" LM-30?

Pzdr,

Artur (Wwa)

 

AUDIO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ArturG napisał:

Dzien Dobry,

Planuje dolaczyc do posiadaczy Gato. Planuje integre 250S(NPM) plus... no wlasnie... nie wiem tak naprawde czy podstawki 8/15 czy moze podlogowa 30.

Wiem, wiem... trzeba posluchac u siebie i mam to w planach ale uklad pomieszczenia jest jaki jest (salon + aneks), slyszalem LM-8 na AVS i graly naprawde mocno... troche sie obawiam ilosci/jakosci niskich tonow z "podstawek"... ale moze niepotrzebnie.

Moze cos podpowiecie? Totalnie nie znam tez tematu kabli (wymieniam kompleksowo audio), mozecie tez cos polecic? Raczej nic w kosmiczych cenach, pewnie i tak tego nie uslysze/docenie - cos co po prostu jako miniumum trzeba by zaoferowac dla takiego zestawu.

Ps.

Czy 250s "uciagnie" LM-30?

Pzdr,

Artur (Wwa)

 

AUDIO.jpg

Cześć,

Jak duże masz to pomieszczenie - salon z aneksem kuchennym? Jak chcesz ustawić sprzęt audio w tym pomieszczeniu? 

Każdy wzmacniacz Gato uciągnie ich każde kolumny. O to nie musisz się martwić. Jeśli masz pomieszczenie mniejsze niż 26/27 m2 to ja bym w podłogówkę nie szedł. Testowałem FM-30 i one potrzebują trochę miejsca na rozwinięcie skrzydeł.
Osobiście posiadam FM-15 i nie narzekam na ilość niskich tonów. W 20m2 to i FM-8 miały bardzo zadowalające niskie tony.

Jeśli chodzi o kable to najtańsze jakie ja słyszałem to Wireworld Oasis 8 Pro za 2m to 1299PLN a za 2,5m 1409PLN.

Ostatecznie musisz wypożyczyć sprzęt i odsłuchać u siebie aby przekonać się co tak naprawdę u Ciebie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Uklad pomieszczenia zalaczylem powyzej (13m2 salon + aneks kuchenny + jadalnia 20m2 = razem 33m2), docelowo beda w salonie okolo 50m2 (ale jeszcze troche czasu uplynie).

 

Juz sie umowilem w Audio-on na odluch i wypozyczenie (pod koniec grudnia), tam po rozmowie sugerowali mi raczej FM-30 - podobno da sie ja wysterowac w mniejszych pomieszczeniach rowniez (zwrotnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArturG napisał:

Dziekuje za informacje. Uklad pomieszczenia zalaczylem powyzej (13m2 salon + aneks kuchenny + jadalnia 20m2 = razem 33m2), docelowo beda w salonie okolo 50m2 (ale jeszcze troche czasu uplynie).

 

Juz sie umowilem w Audio-on na odluch i wypozyczenie (pod koniec grudnia), tam po rozmowie sugerowali mi raczej FM-30 - podobno da sie ja wysterowac w mniejszych pomieszczeniach rowniez (zwrotnica)

Przy taki metrażu to jak najbardziej FM-30. Tak z tyłu masz zworki, którymi możesz dopieszczać dźwięk pod siebie.
Daj znać jak będziesz miał sprzęt u siebie i odsłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 01:12, stecko napisał:

Szkoda. Jestem ciekaw jak ten starszy(topowy model?) ma się do obecnych modeli...

Zgadnij ? 

W FM-6 zastosowali topowe głośniki Scan Speak'a. A w FM 50 czy 30 co stosują ? - 2,5krotnie tańszy tweeter SB acosutic, i jakies polipropyelny (chyba), czort wie jakiego producenta. 

    Goście z Gato są naprawdę ogarnięci i znaja sie na rzeczy ( pokazali to modelami FM-2 i FM6) - ale też się zorientowali że ludzie są głusi, więc skupiają się na robieniu biznesu - by obniżyć ceny tną koszty i sprzedają bezpośrednio z fabryki. Skupiają się na ładnym fornirze i wypolerowaniu świecących obwódek. Kto zakuma że jakościowo dzisiejsze modele to nie ta liga co FM2 i 6.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, babatular napisał:

Zgadnij ? 

W FM-6 zastosowali topowe głośniki Scan Speak'a. A w FM 50 czy 30 co stosują ? - 2,5krotnie tańszy tweeter SB acosutic, i jakies polipropyelny (chyba), czort wie jakiego producenta. 

    Goście z Gato są naprawdę ogarnięci i znaja sie na rzeczy ( pokazali to modelami FM-2 i FM6) - ale też się zorientowali że ludzie są głusi, więc skupiają się na robieniu biznesu - by obniżyć ceny tną koszty i sprzedają bezpośrednio z fabryki. Skupiają się na ładnym fornirze i wypolerowaniu świecących obwódek. Kto zakuma że jakościowo dzisiejsze modele to nie ta liga co FM2 i 6.

Przetworniki są z SBAcoustics.
A co miał wnieść ten wpis? Teraz używają takich a nie innych przetworników. Życie historią nic nie da.
Ludzie z branży też mówią, że są to muzykalne produkty. Wszyscy głusi?
 

Obwódki to i były jak używali Scan Speaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, muzaman napisał:
33 minuty temu, babatular napisał:

Zgadnij ? 

W FM-6 zastosowali topowe głośniki Scan Speak'a. A w FM 50 czy 30 co stosują ? - 2,5krotnie tańszy tweeter SB acosutic, i jakies polipropyelny (chyba), czort wie jakiego producenta. 

    Goście z Gato są naprawdę ogarnięci i znaja sie na rzeczy ( pokazali to modelami FM-2 i FM6) - ale też się zorientowali że ludzie są głusi, więc skupiają się na robieniu biznesu - by obniżyć ceny tną koszty i sprzedają bezpośrednio z fabryki. Skupiają się na ładnym fornirze i wypolerowaniu świecących obwódek. Kto zakuma że jakościowo dzisiejsze modele to nie ta liga co FM2 i 6.

Przetworniki są z SBAcoustics.
A co miał wnieść ten wpis? Teraz używają takich a nie innych przetworników. Życie historią nic nie da.
Ludzie z branży też mówią, że są to muzykalne produkty. Wszyscy głusi?
 

Obwódki to i były jak używali Scan Speaka.

Ten gość ma ogromne problemy z samym sobą- także nie warto zwracać uwagi na to co piszę.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukawa napisał:

Ten gość ma ogromne problemy z samym sobą- także nie warto zwracać uwagi na to co piszę.

Co Ty powiesz.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.