Jump to content
IGNORED

jamo 7.6 a D570 - jaka różnica??

Jamo 7.6 & Infinity Alpha 40

Recommended Posts

Witam wszystkich , niedawno zakupiłem nowe jamo 7.6 czyli poprzedni model D570-tki , próbowałem znaleść jakieś opinie na ich temat i sprawdzić jaka jest między nimi różnica, czy wie ktoś z was moze czym sie te modele różnią ?? według instrukcji mają dokładnie identyczne parametry i wizualnie też są identyczne , czy jest jakas różnica np wewnątrz między 7.6 a D570 ??? różnią sie np głośnikiem niskotonowym bo nie wiem jak wygląda w D570 bo jest niewidoczny na zdjęciach ??? Z góry dzięki za udzielenie info. POZDRAWIAM!!!

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

różnica polega na użytych głośnikach niskotonowych wewnątrz obudowy. W 7.6 są dwa głośniki w układzie przeciwsobnym a w 570 jeden głośnik skierowany do dołu. Takie informacje uzyskałem kiedyś w serwisie Jamo. Najlepiej zadzwoń do nich to ci wszystko wytłumaczą.

Hidden Content

Nie nie !!!! , w moich 7.6 głośnik jest dmuchający w dół nad dystansem jak w D570 , wkońcu wyzej pisałem ze wizualnie na zdjęciach wszystko jest takie samo jak w D570 , aby nie wiem czy ten głośnik jest identyczny bo nie widziałem tego z D570 dla porównania ale jest na tej samej zasadzie umieszczony , a Dwa głośniki na zasadzie filtra akustycznego mają tylko poprzedniki 7.6 czyli 706 (i większe 707) :)

Hidden Content

Poniewaz ma wiekszego brata czyli D590 i bylem w Jamo juz 2 razy wiec moge conieco powiedziec.

O ile wiem to w D590 zmieniono nie glosnik basowy (vifa) ale sredniotonowce, ktore sa od Peerlsa. Starsze maja plaski srodek a nowsze kopulke. Wciaz ten sam dostawca. Sprzedawca Jamo zas powiedzial mi, ze ostatnia wersja D590 to jest juz 3 z kolei upgarde. Kombinowali cos z pierscieniami wokol glosnika basowego i moze cos jeszcze ale trudno powiedziec co. W papierach jest, ze producent zastrzega sobie mozliwosc zmian.

A kolumny swietne w swej cenie. Takze bardzo dobrze trzymaja klase tak przy bardzo niskich jak i bardzo wysokich poziomach glsnosci - teraz mowie o D590 ale D570 pewnie maja to samo. Swietna neutralnosc i wokale oraz precyzyjna scen bo male zniaksztalcenia fazowe. Ogolnie kolumny wciaz w budzetowych rejonach cenowych i bez ekstrawagancji, za ktore zawykle kaza placic a nastawione na uzyskanie dobrego dzwieku. Polecam.

pzdrw

soso

Hidden Content

Dzięki soso za info :) wiesz te moje to dokładnie poprzedni model D570 i jednocześnie następca 706 , wiesz, apropo średniotonowych głośników o których wspomniałeś to u mnie są w 100% identyczne jak w D570 , mnie aby gryzie to czy głośnik basowy jest też ten sam w D570 jak w tych moich bo wszystkie parametry w instrukcji są identyczne , podobnie jak zewnętrzny wygląd dłośników średniotobowych i wysokotonowych , natomiast nie widziałem jak wygląda woofer w D570 ponieważ nie widać go na zdjęciach . POZDROWIONKA :)

Hidden Content

Apropo brzmienia i dynamiki Jamo 7.6 to naprawde byłem pod wrażeniem gdy je pierwsze podłączyłem do mojego Denona PMA 860 ( mam jeszcze PMA 560 i 920-tke ,Która gra u ojca z Infinity Alpha 40 )

Na wzmaku denona chodzą tak naturalnie i ciepło że mozna by tego słuchać cały dzień , wokale zdają sie wybijać lekko na wierzch przez co daje to efekt przestrzeni , detale nie zamierają przy głośnym odsłuchu i nie ma efektu podbarwień jakich kolwiek nawet jak sie słucha bardzo głośno, basu też nie szczędzą , jest również detaliczny i nie dorabia nic po swojemu , jest bardzo dobra kontrola basu , jestem z nich poprostu zadowolony i zaskoczony wydajnoscią 17-tek na dnie , potrafią dać popis dynamki i jednocześnie głębi basu . Jeśli ktos wie coś jeszcze o różnicy między D570 a 7.6 to czekam na info , wrazie potrzeby też moge służyc niewielkim doradztwem , POZDRO !!!

Hidden Content

Woofer raczej ten sam. Powod taki, ze jest on nie taki znowu wyrafinowany. Ten, ktory jest w moich kolumnach widzialem, ma dosc maly magnes i wyglada dosc skromnie. Membrana celullozowa. Kosz metalowy. No ale vifa gwarantuje jakosc. Mysle, ze jest to po prostu glosnik wlasciwy do klasy kolumn. Trzeba pamietac, ze pracuje on tylko w dosc waskim przedziale czestotliwosci, do bodajze 165 Hz a wiec praktycznie to rodzaj subwoofera bo spora czesc pasma basowego i niskich czestotliwosci jednak biora na siebie sredniotonowce a te sa stosunkowo niezlej klasy. Mysle, ze jezeli woofer jest inny to raczej lepszy niz gorszy niz w pozniejszych wersjach :-)

pzdrw

soso

Hidden Content

Tak popieram to co napisałeś , woofer jest raczej skromny jeśli chodzi o budowe i zastosowane materiały , jest troche staroświecki , ma celulozową membrane dosć szerokie zawieszczenie , kosz blaszany i niewielki magnes , ale za to odpłaca nam i nadrabia jakością wykonania i brzmienia bo przecież to jest najważniejsze , a częstotliwosci podziału to wg instrukcji 150/2500 Hz więc bas idzie tylko do 150Hz :) w twoich tak samo :))

Hidden Content

Tak apropo to od kiedy do kiedy był produkowany ten mój model Jamo 7.6 bo chciałbym wiedzieć mniej więcej ile czasu mogły stać w sklepie gdzie je kupiłem ?? :))

Hidden Content

Oznaczenie D570 jest przynajmniej od 2001 roku. Zas kolumny w wieku 15 lat o ile dobrej jakosci to nie tragedia. Tak wiec te Jamo nawet jezeli 5-letnie to jeszcze 10 lat minimum pograja.

pzdr

soso

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.