Skocz do zawartości
wamax

Proszę o pomoc w podłączeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej miałem tak podłączone głośniki, ale na starym wzmacniaczu Philipsa jak włączyłem muzykę w TV z Youtube to nie szła przez głośniki.

Kupiłem amplituner Denon AVR-1910 i teraz zaczęły się problemy. Jak to wszystko podłączyć, żeby grało z dekodera i ze TV?

20190208_204643.jpg

20190208_220808.jpg

20190208_220814.jpg

20190208_220828.jpg

20190208_220841.jpg

P.S. Tu mój stary post dotyczący wymienonego amplitunera -

Edytowane przez wamax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, wamax napisał:

Wcześniej miałem tak podłączone głośniki, ale na starym wzmacniaczu Philipsa jak włączyłem muzykę w TV z Youtube to nie szła przez głośniki.

21 minut temu, wamax napisał:

Tu mój stary post dotyczący wymienonego amplitunera

i w starym temacie dostałeś rozwiązanie swojego problemu. Zastosowałeś je w ogóle?

23 minuty temu, wamax napisał:

Kupiłem amplituner Denon AVR-1910 i teraz zaczęły się problemy

teraz zaczęły się problemy? z tematu odnoszę wrażenie, że były one już wcześniej, do tego doszło rozwiązanie od kolegów, ale zastosowania chyba zabrakło. 

Na czym w ogóle polegają problemy? Podłączenie wygląda ok, więc z dekodera normalnie sygnał powinien przechodzić przez ampli i go przetwarzać. 

A co kolega ma na myśli pisząc

25 minut temu, wamax napisał:

żeby grało ...i ze TV?

??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się spytam czemu pod kanał Lewy w zacisku głośnikowym masz podłączone dwa kable ? Rozumiem ze czarny i niebieski to centralny tak jak to było w philips-ie? Wiec dlaczego on tam jest a nie w zacisku center? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak po drugie ten ampli nie ma kanału zwrotnego na wyjściu wiec i dźwięk z tv nie będzie grał poprzez hdmi ...

w tym ampli zastosowano hdmi 1.3a i nie ma on ARC tylko CEC i nic poza tym dopiero w modelu nowszym tz 1911 jest 1.4a i już ARC i CEC 

Żeby dźwięk wypuścić z tv do ampli to światłowód i musisz go wpiąć w OPT-1 TV w ampli , mało tego w menu telewizora zmienić na zestaw audio , oraz w ampli tam gdzie selektor pokazuje wejście TV zmienić na optic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi