Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Tannoy XT6f


Kamil.bien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja sytuacja wygląda następująco - z istniejącego kina domowego chciałbym zrobić również pełnoprawny system stereo. Obecny skład to amplituner Marantz nr1608, fronty Tannoy XT6F i sub Rel t5i. Pomieszczenie to kwadrat o powierzchni 21m2. Kwota to około 4000 złotych za sprzęt nowy, aczkolwiek nastawiałbym sie jednak na sprzet używany w niższych pieniążkach. No i pytań nasuwa sie kilka:

-Integra stereo, czy koncówka mocy?

-Amplituner jako zródlo do strumieniowania, czy jednak będzie potrzebny jakis odtwarzacz strumieniowy?

Poki co rozważałem dwa modele: Atoll in80se i in100se i tutaj kolejne pytanie - czy różnic między tymi modelami jest na tyle duża, żeby dopłacać 1000 złotych, czy moze jedna przeznaczyć te pieniążki na odtwarzacz? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz do dobra propozycja, ale z mojej strony dorzuciłbym koniecznie wzmacniacze Audiolab, które swietnie sprawują się w połączeniu z kolumnami Tannoy. Masz do wyboru model 8300A lub najnowszy bardzo ciekawy 6000A.

Zapraszam serdcznie na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziękuję za rady. Udało mi się złapać na testy oba Atolle, Marantza PM8005 i 8006 oraz Audiolab 8300A. Najlepiej zagrał według mnie Atoll in100se. W Marantzach wydawalo mi się, ze scena w porownaniu do Atolla spłycona i trochę mniej dynamiki. No i wokale w atollu - zdecydowanie się zakochałem. Granie Audiolaba w ogole mi nie podeszło niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem pm8005 z tannoy precision i na nich porownalem go z Baltlabem epoca 3. Epoca zagrala tak, ze marantz, ktory byl wowczas wyceniony na 5500 okazal sie byc wart maks 3000 katalogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.