Skocz do zawartości
miki450

Interkonekt phono - Supra, Pro-Ject - inny?

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno powielam temat, ponieważ o interkonach już było wiele razy.

Ale nigdzie nie mogę doczytać  opinii nt. kabelków jak w tytule.

Supra robi model Phono i Biline (chyba już wycofywany ze sprzedaży).

Oba te kabelki mają identyczną budowę i parametry jak kabelek Dual Supra, z tą różnicą, że Dual nie ma dodatkowej, zewnętrznej żyły masy.

Pro-Ject robi 4 kabelki: E, C, CC i SI, różniące się budową a przede wszystkim pojemnością.

Czy słuchał ktoś może tych kabelków i może coś napisać?

A jeśli nie te powyżej, to jaki inny, niskopojemnościowy do wkładki MM?

Zrobiłem kiedyś Suprę Dual z wtykami Rean, wg projektu Ahaji (masa wyprowadzona ekranem).

Fajnie gra ale może "fabryczny" Supra Phono z miedzianymi wtykami jest "lepszy"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jak kabel ci zagra zależy od wkładki (jej parametrów) i pre jaki posiadasz , a także całej reszty , czyli od dopasowania impedancji rezystancji i innych tego typy głupot. W poprawnie dobranym elektrycznie torze kable nie grają.

Edytowane przez bolo_senor
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bolo_senor napisał:

to jak kabel ci zagra zależy od wkładki (jej parametrów) i pre jaki posiadasz , a także całej reszty , czyli od dopasowania impedancji rezystancji i innych tego typy głupot. W poprawnie dobranym elektrycznie torze kable nie grają.

Coś ci dzwoni , tylko nie zawsze wiesz w jakim kościele bije dzwon

Załóżmy, że ma wkładkę typu MM, wejście w pre gramofonowym  nie ma żadnych regulacji. Kupił dwa kable do połączenia 

Pierwszy ma pojemność rzędu 75 pF, drugi ma pojemność rzędu 300 pF (dość ekstremalny przypadek)  Będzie grało, słyszalnie inaczej. Więc grają kable czy nie grają?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, gramofonik napisał:

Coś ci dzwoni , tylko nie zawsze wiesz w jakim kościele bije dzwon

coś masz tym dzwonieniem , może czas odwiedzić laryngologa  i do okulisty też na wizytę czas się umówić , zacytuje sam siebie bo z czytaniem masz problemy.

18 godzin temu, bolo_senor napisał:

W poprawnie dobranym elektrycznie torze kable nie grają.

Słowo klucz to poprawnym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, gramofonik napisał:

Pierwszy ma pojemność rzędu 75 pF, drugi ma pojemność rzędu 300 pF (dość ekstremalny przypadek)  Będzie grało, słyszalnie inaczej. Więc grają kable czy nie grają? 

i to też g. prawda bo jak wkładka ma zalecaną pojemność 100-250 pf to raczej też nie usłyszy.  Druga sprawa to gdzie rezonans wkładki wypadnie , bo jak na częstotliwości poza słyszalnym pasmem indywidualnym dla każdego człowieka - to co ma usłyszeć . Także nie kombinuj , bo taki mądry to jeszcze nie jesteś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z całym szacunkiem - ale nie interesuje mnie wykład nt. wpływu pojemności.

Te zagadnienia są mi znane.

Interesują mnie wrażenia z odsłuchu kabli Pro-Ject i Supra. To, że kable mają wpływ na dźwięk w głośnikach, to wiem z autopsji (i proszę - nie ciągnijmy tego zagadnienia).

Chodzi mi o różnice - podobieństwa dźwiękowe, opis typu "fajne wtyki", inne spostrzeżenia.

Zresztą za chwilę temat będzie nieaktualny, ponieważ Suprę mam (DIY) a Pro-Ject'a w wersji SI zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, bolo_senor napisał:

i to też g. prawda bo jak wkładka ma zalecaną pojemność 100-250 pf to raczej też nie usłyszy.  Druga sprawa to gdzie rezonans wkładki wypadnie , bo jak na częstotliwości poza słyszalnym pasmem indywidualnym dla każdego człowieka - to co ma usłyszeć . Także nie kombinuj , bo taki mądry to jeszcze nie jesteś. 

Taaaa 

Jeśli wkładka ma zalecane obciążenie 100-200 pF, np popularna Audio Technica 440Mla, to różnicę słuchać pomiędzy 100 a 200. Jak np kabel będzie miał 300 pf, to będzie to grało bardzo jasno, w zasadzie nie da się tego słuchać. 

7 minut temu, miki450 napisał:

Chodzi mi o różnice.

Jeśli kable mają te same parametry techniczne, to cała reszta to jest marketing. Brałbym ten który podoba się, lub jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, przewody sygnałowe gramofon -> przedwzmacniacz korekcyjny, to u mnie jedyne przewody, których wymiana na inne nie powoduje żadnych istotnych zmian w dźwięku. Troszkę tego przerzuciłem, mam preamp z możliwością zmiany impedancji, i naprawdę nie ma większego znaczenia, jakie mam przewody sygnałowe.

Gram zatem na przewodach dostarczonych przez Konstruktora mojego gramofonu i mam spokojną głowę... przynajmniej tutaj, bowiem w innych punktach zestawu sytuacja nie jest już tak jednoznaczna :)

Ps. próbowałem także z kabelkiem Supra ESS, sygnał płynął bez zakłóceń i było bardzo dobrze. Zmian w brzmieniu in plus / in minus nie stwierdzono.

Edytowane przez Łukasz_62438

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi