Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki ze sceną wgłąb i niskim basem do salonu 15 m2 - budżet 5k-6k pln


AeternusJester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję głośników w budżecie do 6000 zł (lepiej używane) do pomieszczenia o układzie z obrazku. Rozstaw głośników to 1,7m, z kolei odległość od frontu głośników do słuchacza to 2m. Obecnie w tym ustawieniu grają głośniki polskiej manufaktury QBA 300 AL. 

Jeśli chodzi o ilość basu z tych głośników jestem zadowolony. Niestety nie jestem zadowolony jeśli chodzi o jego częstotliwość. Chciałbym by ten bas schodził niżej. Dodatkowo na obecnych głośnikach na wyższych głośnościach pojawiają się zniekształcenia na basie i z pewnością nie jest to wina wzmacniacza, gdyż ten ma ogromny zapas mocy - 200 W przy 8 ohmach. Głośniki QBA to właśnie 8 Ohmowe kolumny z efektywnością 87 dB. 

 

Chciałbym zmienić głośniki po prostu na skrzynki o klasę lub dwie wyżej. Zależy mi na:

Wzmacniacz - klasa D podaje 200 Wat przy 8 Ohmach i ponad 350 przy 4 Ohmach - więc powinien napędzić niemal każde kolumny. Słucham głównie z winyla i plików. Obecna sygnatura dźwięku mi odpowiada - jest analogowy, bez gry skrajami pasma i bez nieprzyjemnych ostrości na tonach wysokich. Moim zdaniem głośniki w takiej sytuacji powinny być w miarę neutralne lub delikatnie ocieplone. W żadnym wypadku jasne. 

Proszę o propozycje. Raczej skłaniałbym się do podłogówek z dużymi membranami basowymi. Może elektrostaty z drugiej ręki. Tylko głośniki aby sprostać moim wymaganiom i okażą się zbyt duże do takiego pomieszczenia i nie zaczną przykładowo podawać za dużo basu?

 

Układ:

 

 

 

 

 

 

 

uklad.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Reference 3.2 za 6500 zł nowe kosztowały 18 tys 

Dynaudio s1. 4 monitory wraz z standami jakieś 6400

Magnat quantum 1009- 6400 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz akustyczny koszmar.

Bez zachowania symetrii rozstawienia kolumn wobec ścian pomieszczenia trudno uzyskać prawidłowy obraz stereo.

Dwa. Zniekształcenia o których piszesz mogą pochodzić od złego ustawienia kolumn wobec ścian (zbyt blisko wobec ściany).

Trzy, nie moc wzmacniacza się tu liczy lecz jakość samego urządzenia. Jeżeli masz jakąś chińską wydumkę to nie licz na to że coś poprawisz.w swoim systemie.

Cztery. Musisz wybrać - albo piękna średnica albo scena budowana wgłąb. Przynajmniej na twoim poziomie budżetu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no wiem, że akustycznie jest słabo, bo cała lewa część jest otwarta. Głośniki mogę odstawić od ściany, no ale wtedy stoją jeszcze bliżej słuchacza. Wzmacniacz to Lyngdorf SDAI 2175 - więc nie chińska wydmuszka :) Zniekształcenia to na sto procent głośniki (membrana basowa?) Bo słyszalne są niezależnie od miejsca słuchacza i po prostu powstają przy wyższych poziomach głośności. Tak testowałem na kilku wzmacniaczach - wiec myślę, że to po prostu głośniki nie dają rady odtwarzać takiej muzyki na takim poziomie głośności. 

 

Jeśli jakiś kompromis - to proszę napisz w takim razie jakie głośniki odtworzą tę średnicę (i niski bas) a jakie zbudują scenę wgłąb (i niski bas). 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena wgłąb to  efekt wynikający z cofnięcia średnicy i skrócenia basu.

Ja tak miałem np w Zoller Temptation.

Generalnie od lat uważam, że duża scena wgłąb i tzw. holografia to niepotrzebne artefakty, które tylko zaburzają przekaz treści merytorycznych materiału dźwiękowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rochu napisał:

Scena wgłąb to  efekt wynikający z cofnięcia średnicy i skrócenia basu.

Ja tak miałem np w Zoller Temptation.

Generalnie od lat uważam, że duża scena wgłąb i tzw. holografia to niepotrzebne artefakty, które tylko zaburzają przekaz treści merytorycznych materiału dźwiękowego.

 

Ok, to co w takim razie doradzasz i co zagra w takich warunkach dobrą średnicą i niskim basem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie doradzam.

To twój system, twoje pieniądze.

Nieodpowiedzialnie jest komuś doradzać jak ma wydać swoje pieniądze..

Oczywiście wiem co sam bym w takich warunkach kupił ale to moja bajka i nie mogę wejść w twoje buty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rochu napisał:

Nieodpowiedzialnie jest komuś doradzać jak ma wydać swoje pieniądze..

Oczywiście wiem co sam bym w takich warunkach kupił ale to moja bajka i nie mogę wejść w twoje buty.

Dokładnie o to mi chodzi - co byś wybrał dla siebie i dlaczego - biorąc pod uwagę warunki akustyczne i sprzętowe jakie opisałem. Dasz radę coś podpowiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ masz trudny , wzmacniacz mocarny i przyzwoite kolumny . Zanim bym wydał te pieniądze odwróciłby układ kanapa / sprzęt nieco zmieniając odległości ( oczywiscie pod warunkiem ze sie da bo to tylko szkic a moze sie okazać niewykonalne ). Druga ewentualna wersja to moze dobry subwoofer ? Velodyn Rel ? W tej kasie spokojnie kupisz nowy i kwestia basu załatwiona , a jak piszesz problem to jego ilośc nie jakość ( z kolumn ) Twój wzmacniacz ma pre-out a velodyn ma system pomiarowy akustyki pomieszczenia wiec moze to załatwić problem. Wymiana kolumn bez posłuchania ich w swoim pomieszczeniu często okazuje sie sporym rozczarowaniem wiec byłbym ostrożny . A na koniec ponieważ pytasz o kolumny z dobrym basem i przestrzenią - mam Pylon Diamond 28 i wszystko jest - mniejsze 25 tez są bardzo dobre - warto ich posłuchać 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega rochu mądrze pisze ale widac nie chce pomóc doradzić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać np. ATC SCM 11 te kolumny potrafią grać głośno, teoretycznie mogą stać blisko ściany. Brzmienie kwestia gustu. Jeżeli Pylon Diamond to raczej monitory niż podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AeternusJester napisał:

Dokładnie o to mi chodzi - co byś wybrał dla siebie i dlaczego - biorąc pod uwagę warunki akustyczne i sprzętowe jakie opisałem. Dasz radę coś podpowiedzieć?

OK.

Gdybym był w takiej sytuacji spieniężyłbym wzmacniacz i kolumny, dołożyłbym do budżetu by kupić Linn Majik DSM z kolumnami Majik 109.

Miałbym 100W wzmacniacz, wbudowane pre do gramofonu i całkiem skuteczną korekcję akustyczną wbudowaną w DSM przez Linna.

Dodatkowo Majik 109 pozwalają się ustawić dość blisko ścian i są przewidziane do postawienia na meblu w sytuacji gdy nie da się zastosować podstawek (chociaż standy na pewno dadzą lepszy efekt).

Linn nie zaleca stosowania kabli zasilających innych niż te z pudełka a kabel głośnikowy Linna jak na dzisiejsze warunki jest tani jak barszcz, co tylko uatrakcyjnia takie rozwiązanie.

Piszę, że tak bym zrobił bo ja zrobiłem podobnie w pokoju 13m2 i działa. Co prawda mam inne kolumny a Majik jest dzielony i nie mam potrzeby stosowania korekcji akustyki, niemniej działa wszystko bez zarzutu.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

 

Piszę, że tak bym zrobił bo ja zrobiłem podobnie w pokoju 13m2 i działa. Co prawda mam inne kolumny a Majik jest dzielony i nie mam potrzeby stosowania korekcji akustyki, niemniej działa wszystko bez zarzutu.

 

 

 

Rochu dwa pytania:

1. Dlaczego Majik? Ze względu na możliwość korekcji akustyki czy z innych względów?

2. Czy korekcja to jedyna możliwość u mnie? Nie znajdę jakiś fajnych kolumn pod ten wzmacniacz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo jest najtańszy. No chyba że chcesz wydać dwa razy tyle na Akurate.

Oczywiście są rozwiązania innych firm.

Ja akurat znam Linna więc wiem co ja sam bym wybrał.

Poza tym uważam, że jeżeli wydawać pieniądze to na coś porządnego, znanego i gdzie jest pewny serwis.

2. Czy jedyna - nie wiem. Na pewno najtańsza biorąc pod uwagę ile może kosztować pomiar pomieszczenia, zakup paneli akustycznych i dobór sprzętu docelowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sls napisał:

Spróbuj posłuchać np. ATC SCM 11 te kolumny potrafią grać głośno, teoretycznie mogą stać blisko ściany. Brzmienie kwestia gustu. Jeżeli Pylon Diamond to raczej monitory niż podłogowe.

Hej!

Obydwie propozycje to małe monitory. Dlaczego? Do tej pory zawsze grałem na podłogówkach - może nie największych - ale jedna i to się sprawdzało. Czy monitory to nie będzie krok do tyłu - szczególnie jeśli chodzi o bas właśnie? 

Bo powiem szczerze, że wydaje mi się to mało logiczne gdy szukam niższych rejestrów tych 20 Hz i kupuję monitory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20Hz?

Zapomnij o tym w takim pomieszczeniu.

Jeżeli chcesz mieć podłogówki to raczej linia transmisyjna strojona na 40-50Hz lub obudowa zamknięta, przy czym linia powinna sprawować się lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A systemem room Perfect czy jak się nazywa bawiłes się? Twój wzmak to chyba ma?
Kolumny zagrają w głąb tylko i wyłącznie jeśli akustyka na to pozwoli. Przyprawione do ściany na pewno nie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to Space Optimisation.

U siebie nie próbowałem bo mam kolumny spoza listy głośników, która są obsługiwane.

Natomiast mój sąsiad, który posiada pełny system Linna (wraz z kolumnami) ma włączoną optymalizację i rzeczywiście efekt jest słyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 akustyka

Po 2 kolumny z linia transmisyjna

Po 3 wcale nie wykluczaj zmiany wzmacniacza bo nie same waty graja bas a wydajnosc pradowa

 

Sam ostatnio przerabialem taki temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bumpalump napisał:

Po 1 akustyka

Po 2 kolumny z linia transmisyjna

Po 3 wcale nie wykluczaj zmiany wzmacniacza bo nie same waty graja bas a wydajnosc pradowa

 

Sam ostatnio przerabialem taki temat

 

Chłopaki - ten wzmacniacz ma mega potężny bas i świetnie kontrolowany. Na niskim poziomach głośności jest całkiem ok - na używanych w tej chwili głośnikach. Problem jest, gdy są wyższe poziomy - wtedy czasem może pojawić się zniekształcenie. 

 

Kilku z Was wskazało kolumny z linią transmisyjną. Co daje taka linia? I które konkretnie modele z taką linią powinienem rozważyć? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AeternusJester napisał:

 

 

Kilku z Was wskazało kolumny z linią transmisyjną. Co daje taka linia? I które konkretnie modele z taką linią powinienem rozważyć? 

 

T+A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można orientacyjnie coś poczytać o PMC twenty 23 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AeternusJester napisał:

Kilku z Was wskazało kolumny z linią transmisyjną. Co daje taka linia? I które konkretnie modele z taką linią powinienem rozważyć? 

Łączy zalety bass reflexu (niskie zejscie, ilosc basu) z zaletami obudowy zamknietej (szybkosc, precyzja)

Jedna z firm ktora zjadla zeby na Lini transmisyjnej jest T+A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bumpalump napisał:

Łączy zalety bass reflexu (niskie zejscie, ilosc basu) z zaletami obudowy zamknietej (szybkosc, precyzja)

Jedna z firm ktora zjadla zeby na Lini transmisyjnej jest T+A

No oglądam właśnie te T+A. I do mojego pokoju nie będą za duże? Criterion S 2100 CTL czy Criterion S 2000 CTL ? To aż 4 głośnikowa kolumna. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoj masz duzy, jednak warunek to ustawienie kolumn na kroszej scianie i baza odsluchu w odleglosci 1,5x odleglosc pomiedzy kolumnami.

Nowych modeli nie znam, ale mysle ze cokolwiek z 2x 8 cali na kolumne da sobie rade

Jeśli masz gdzies blisko to oczywiscie odsluch wskazany, ja swoje T+A tez kupilem po uprzednim odsluchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
tutaj jest chyba ten sam glosnik wysokotonowy ktory mam w TCI 3R, ta pierscieniowa vifa jest fenomenalna, hektary przestrzeni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AeternusJester napisał:

Hej!

Obydwie propozycje to małe monitory. Dlaczego? Do tej pory zawsze grałem na podłogówkach - może nie największych - ale jedna i to się sprawdzało. Czy monitory to nie będzie krok do tyłu - szczególnie jeśli chodzi o bas właśnie? 

Bo powiem szczerze, że wydaje mi się to mało logiczne gdy szukam niższych rejestrów tych 20 Hz i kupuję monitory?

SCM 11 słyszałem raz ale dawały zadziwiająco dobry bas i to całkiem niski.

Wyplenienie na basie będziesz miał pewnie mniejsze ale BR nie będzie miał lepszej odpowiedzi impulsowej i nie powinny stwarzać problemów z basem. Trzeba posłuchać i ewentualnie wypożyczyć kolumny na odsłuch w swoim pomieszczeniu. 

Nie wiem po co Ci te 20Hz, tak jak ktoś napisał nie w tym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to może być dobry trop.

PMC także warte rozważenia. Zwłaszcza, że to linia transmisyjna.

 

Na marginesie.

Sprzęt audio służy go odtwarzania muzyki.

Nie do łupania ścian.

Jeżeli jednak przeważa opcja druga to temat jest od dawna ogarnięty.

Atlus, Tonsil Zeus i okolice ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rochu napisał:

ATC to może być dobry trop.

PMC także warte rozważenia. Zwłaszcza, że to linia transmisyjna.

 

Na marginesie.

Sprzęt audio służy go odtwarzania muzyki.

Nie do łupania ścian.

Chłopaki, najbardziej sceptyczny  jestem co do ATC - ale wypróbuję je jak tylko nadarzy się okazja. Wiem że to bardzo polecane monitory. 

Bumpalump - tak - wiem, jakby się dało ustawić głośniki na krótkiej ścianie to bym tak zrobił - ale się nie da. Połowę tej przestrzeni zajmuje okno balkonowe i ustawienie sprzętu w ten sposób wiązałoby się naprawdę z grubym remontem. Musi zostać chyba tak jak jest czyli niestety - słuchacz 2 metry od kolumn. I pytanie czy wtedy ta linia transmisyjna się sprawdzi? Inaczej czy przykładowo te T+A choćby z najmniejszymi membranami nie wgniotą słuchacza w ścianę? 

 

STC, Rochu - tak wiem, że nie służy do łupania ścian i że ciężko będzie o niski bas w takim pomieszczeniu. Ale co zrobić - poddać się? Na co Waszym zdaniem powinienem postawić starając się zrobić sobie fajne miejsce do odsłuchów w tej trudnej przestrzeni? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AeternusJester napisał:

STC, Rochu - tak wiem, że nie służy do łupania ścian i że ciężko będzie o niski bas w takim pomieszczeniu. Ale co zrobić - poddać się? Na co Waszym zdaniem powinienem postawić starając się zrobić sobie fajne miejsce do odsłuchów w tej trudnej przestrzeni?

Fizyki nie przeskoczysz.

Ale jest rada na niski bas w twoim pomieszczeniu - dobre słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może warto jeszcze brać pod uwagę kolumny podłogowe Gradient Evidence , zbudowane tak, aby dobrze grały w trudnych pomieszczeniach . Miałem okazję je posłuchać i to naprawdę dobre kolumny, basu im nie brakowało. Przestrzeń wyborna, kultura grania także. Mają możliwość ustawienia basu zworkami przy terminalach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.