Skocz do zawartości
Robert Lans

Podlaczanie i odlaczanie kabli glosnikowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Pytanie moze i smieszna dla wiekszosci z was ale ja jestem w tym zielony
Mianowice ostatnio szwankuje mi jeden kanal we wzmacniaczu i sprawdzam wszyskie opcje polaczen.
Przyszedl czas na zamiane kabli.
Pytanie. Czy przy zamianie kanalow , kabli musze najpierw odlaczyc kable glosnikowe z tylu wzmacniacza czy moge je zostawic jak sa i odlaczyc odrazu od glosnikow w celu zaminy z lewego na prawy.
Chodzi mi o to czy musze odlaczyc kable glosnikowe od wzmacniacza a pozniej od glosnikow czy moge odrazu odlaczyc od glosnikow.
Oczywiscie najpierw odlaczam sprzet od pradu. Dzisiaj odlaczylem sprzet od pradu a nastepnie zamienilem miejscami kable glosnikowe w glosnikach nie odlaczajac nic od wzmacniacza.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz od razu. Najlepiej wylacz przed tem wzmacniacz to unikniesz wszelkich problemow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie terminal w kolumnach jest taki, że przerwa miedzy widełkami wychodzi ok 3-4 mm. Każde odłączanie przewodów grozi zwarciem i jedynym rozwiązaniem jest uprzednie wyłączenie wzmacniacza. Piszą o tym w KAŻDEJ instrukcji obslugi i trudno się z tym nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odlaczajac kabli od wzmacniacza zamieniasz kanal lewy z prawym co ma wplyw na scene. Czyli gitarzysta ktory stal po prawej przed zmiana bedzie stal po lewej po zamianie kabli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi