Skocz do zawartości
IGNORED

Podlaczanie i odlaczanie kabli glosnikowych


Robert Lans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Pytanie moze i smieszna dla wiekszosci z was ale ja jestem w tym zielony
Mianowice ostatnio szwankuje mi jeden kanal we wzmacniaczu i sprawdzam wszyskie opcje polaczen.
Przyszedl czas na zamiane kabli.
Pytanie. Czy przy zamianie kanalow , kabli musze najpierw odlaczyc kable glosnikowe z tylu wzmacniacza czy moge je zostawic jak sa i odlaczyc odrazu od glosnikow w celu zaminy z lewego na prawy.
Chodzi mi o to czy musze odlaczyc kable glosnikowe od wzmacniacza a pozniej od glosnikow czy moge odrazu odlaczyc od glosnikow.
Oczywiscie najpierw odlaczam sprzet od pradu. Dzisiaj odlaczylem sprzet od pradu a nastepnie zamienilem miejscami kable glosnikowe w glosnikach nie odlaczajac nic od wzmacniacza.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie terminal w kolumnach jest taki, że przerwa miedzy widełkami wychodzi ok 3-4 mm. Każde odłączanie przewodów grozi zwarciem i jedynym rozwiązaniem jest uprzednie wyłączenie wzmacniacza. Piszą o tym w KAŻDEJ instrukcji obslugi i trudno się z tym nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam

chciałem się podzielić takim moim pomysłem:  mam jedną parę kolumn są to spore trójdrożne podłogówki Sonus Oliva dwa wzmacniacze no i źródła dźwięku. Podłączanie i rozłączanie między dwoma wzmacniaczami jest nieco uciążliwe. W związku z powyższym nurtuje mnie pytanie co niedobrego będzie się działo jeżeli do jednej pary kolumn podłącze dwa wzmacniacze używając jednego. Jeden to lampa drugi końcówka mocy, 8 Ohm obydwa. Jedne kable na bananach drugie gołe przykręcone. Zakładając iż jeden tor używany z podanym sygnałem drugi także podłączony ale bez sygnału (nie używany) proszę o radę czy tak można, czy nie szkodzi to systemowi.

Artur Ch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, xajas said:

Tak nie mozna bo szkodzi to systemowi.

Ale mozesz zastosowac przelacznik glosnikow (albo kupic gotowy, albo samemu zmajstrowac "za kilka groszy")

Kup dwa takie I wszystko gra ?

 

4-Stuck-Kippschalter-On-On-Umschalter-230V-10-_1.jpg

Takie cos zdegraduje dzwiek na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, porlick said:

A nie przyszło Ci do głowy, że kolega może chcieć po prostu słuchać muzyki???

Nie każdy cierpi na audiophilia nervosa.

?

 

Co drugi temat jest o kablach, dlatego juz na wszelki wypadek taki wpis zamiescilem. 

Kablofilia nerwosa staje sie coraz brutalniejsza. Zaczyna dopadac osoby z miniwiezami a kto wie moze nawet wlascicieli boomboxow.

?

9 hours ago, xajas said:

No nie, jak nie jest pozlacane, to nie moze dzialac. To od razu kazdy kablaz wyslyszy ?

Oczywiscie. Jak smiales zaproponowac takie nieaudiofilskie badziewie na audiofilskim forum. Takie cos to do lampki nocnej a nie do kabli za grube siano.

?

Edytowane przez What's the Craic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, What's the Craic napisał:

Zaczyna dopadac osoby z miniwiezami a kto wie moze nawet wlascicieli boomboxow.

Osoby z głośnikami BT zaczynają nerwowo się rozglądać- a bo to wiadomo, jak ta zaraza się przenosi??!

Na całe szczęście jest na to szczepionka- wystarczy logicznie pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2019 o 15:56, Robert Lans napisał:

Mianowice ostatnio szwankuje mi jeden kanal we wzmacniaczu i sprawdzam wszyskie opcje polaczen

Sprawdź selektor wejść. Miałem coś takiego we wzmacniaczu z analogowym selektorem wejść, (CD, AUX, ...) że jeden kanał grał ciszej lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kabli raczej nie słyszę i jakiś czas temu zmajstrowałem przełącznik z dwóch elementów pokazanych w tym wątku którym łączę dwa wzmacniacze do jednej pary kolumn. Działał bardzo dobrze, pozwalał na przełączanie bez wyłączania wzmacniaczy. Do czasu. Zaczęły trzeszczeć styki, jedno czyszczenie, po jakimś czasie drugie, w końcu dałem sobie spokój. To powinny być dedykowane przełączniki do tego celu.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przecież są dedykowane przełączniki do tego celu, nawet w ładnej obudowie :) Widziałem jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym.

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.