Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki Streamer kupić?


zbyszek232

Rekomendowane odpowiedzi

To jest do ogarnięcie przez aktualizacje softu tylko producentowi musi się chcieć. Raczej będzie wolał, żeby klienci kupili nowe za $ a nie za darmo aktualizowali soft ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, osiek napisał:

To się ciesz :) zreszta squuezebox to taki nietypowy przypadek: porzucony przez producenta, ale wytworzyła się społeczność, która grzebie. Ale wielu użytkowników płakało jak Spotify zmieniło protokoly. To samo może się wydarzyć z każdym serwisem. A wtedy będzie kolejny płacz, ze firmowe produkty zamieniają się w cegłę ;)

No bez przesady z tą cegłą. Może tak się stać, owszem, np. wobec jednego serwisu, ale czy Spotify jest jedyne? Nie tragizowałbym. Poza tym, z tego co pamiętam, cegła to zupełnie bezużyteczny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volumio można postawić na komputerach pc z Intelem. Ja kupiłem mini PC po leasingowy Fujitsu za 380zł z 4GB Ram, zasilacz w środku , dysk HDD, porty USB, i karty SD. Uruchomiłem na razie z USB i śmiga jak miło. Czyta wszytko jak należy, DSD256 też i natywnie leci podpięty pod zewnętrzny DAC. Żadnej zawiechy sterowanie z telefonu , języki polski, dla mnie super. Tidal wymaga wykupienia abonamentu 3euro/miesiąc. Można to obejść przez aplikację Bubble ale u mnie to nie działa nie wiem czemu. Próbowałem stworzyć to na Androidzie nVidia Shild TV ale ciągłe zawiechy, apki pod telefon, tak że odpuściłem. To jak na razie jest ok. Są jeszcze inne programy tego typu lub podobne instalowane z obrazu sytemu lub na Win10.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba całą wiedzę z internetów już przerobiłem w poszukiwaniu tego co warto zobaczyć. Nie wszystko mi się uda przetestować i nie mam też w tym wprawy, ale w miarę możliwości, chciałbym liznąć temat bo nie daje mi spokoju.

Czy w moim przypadku warto dokupić dodatkowy odtwarzacz sieciowy i poprawić jakość brzmienia z 4400H, która nie jest wcale zła.

Zaznaczam iż to są moje tylko doznania i nikogo nie zamierzam obrazić, ucho mam nie wprawione i nie wszystko mogę słyszeć.

Własnie robię przygotowanie na dzisiejszy odsłuch, ostro będę porównywał.
Wczoraj tylko porównałem muzykę puszczoną w obydwu przypadkach z USB Front: DSD 128  i Flac.
Najgorsze w tym było to że wystarczyło jeden ze sprzętów dać troszkę głośniej względem drugiego by zaczął się bardziej podobać i pojawiły sie wątpliwości.
Kolega do mnie nawet pojawił się na tą okoliczność, po jego minie widziałem że był bardzo zniesmaczony.
Obydwoje doszliśmy do takich samych wniosków jeżeli chodzi o brzmienie, które czasami było na granicy percepcji, a w niektórych kawałkach mocno górowało w Pioneer N-70 AE.
Nie można powiedzieć że różnic nie było wcale, ale dla kolegi to nie jest warte tej kasy którą trzeba włożyć, jego zdaniem maks 500 zł by do tego dołożył względem co ma teraz.

W większości przypadków grało wszystko bardzo blisko siebie, nawet znaleźliśmy taki utwór gdzie nie potrafilibyśmy powiedzieć która prezentacja bardziej nam się podoba.

Wiem że na samym początku, co nam się rzuciło w uszy to Denon 4400H ma więcej basu. dźwięk w tym zakresie taki potężny był zwłaszcza sam dół. Więc zaczęliśmy się zastanawiać o co chodzi, typowe utwory do bass testu itd. jak się okazało mimo iż na 4400H schodził on niżej to tak naprawdę był tam w konkretnych utworach non stop, nie potrafiliśmy tego nazwać technicznie i właściwe, poźniej doszliśmy do wniosku że to chyba tak naprawdę było dudnienie.

Massive Attack -Mezzanine objawił wszystko. Bass mimo że może ciut mniej potężny na granic percepcji, to dużo lepszy w N-70AE.

Lepsze na pewno też było stereo oraz klarowność , czytelność instrumentów, tutaj nie było problemów, szkoda że nie umiem tego bardziej ubierać w słowa i mogę nawet to wszystko źle nazywać.
Dziś test Tidala, oraz dysku podpiętego z tyłu.

Kurcze mimo że lepiej, to na tą chwilę nie do chodzę do wniosku by ten sprzęt był wart wyłożenia tak dużej kwoty.
Gdybym nie miał porównania natychmiastowego to pewnie bym nawet nie zauważył tych zmian, moja pamieć jest zbyt ulotna.

Boję się aż pomyśleć jak mało zmian wprowadzają modele za mniejsze pieniądze, łza się kręci.

Oczywiście może to być kwestia słabych głośników, w końcu to para za 2 tysiące, może cały tor nie taki.
Cambridge Audio CXN v2 ciekaw jetem co pokarze w piątek.

Pozdrawiam 

Krzysiek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz że modele za niższe pieniądze wprowadzaja mniej. Bo to działa w dwóch kierunkach, że im droższy sprzęt tych zmian może być coraz mniej. I nie mówię tu o przeskoku z klocka który kosztuje 2000 na klocek za 20000. Tylko normalne przesiadki z półki na półkę wyżej lub conajmniej dwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że mam rację. Najpewniej jestem w błędzie.
Kapusta jakie są Twoje doznania w wyborze odtwarzacza sieciowego?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapusta7 nie odpisuje, a ja w dalszym ciągu poszukuję czegoś co będzie strzałem w 10 w moim systemie.


Od wczoraj mam w domu CXNv2.
W pierwszym momencie wydało mi się że dźwięk z niego jest bardzo ściśnięty podawany głównie ze środka, mało stereo, instrumenty, wokal, grające w jednej linii, możliwe że był to odbiór bezpośrednio po N70AE, również wydawał mi się on taki dziwny zupełnie inny od tych zapodawanych dotychczas przez odtwarzacze sieciowe.
Naprawdę aż do kumpla zadzwoniłem bo byłem w szoku i pierwszy kontakt był myślą co się właściwie stało że muzykę odbieram inaczej.
Kolejne myśli to podawanie takie dostojne z klasą.

Szkoda że nie mam kolegi który mieszka niedaleko mnie audiofila, który mógłby mi pomóc z poprawnym nazewnictwem, nie umiem ubierać w słowa tego co czuję słyszę.

Słuchałem zupełnie inaczej wszystkiego jak na 70AE,  i się zastanawiałem czy warto czy to jest to co bym chciał chyba nie mieszane myśli i totalne zagubienie.

Przełączyłem się na 4400H i stwierdziłem że wcale ten CXN nie gra tak środkiem i właściwe stereo chodzi po bokach separacja jest wszystko jest scena też, tylko podawana w taki inny sposób, tak dostojnie sam nie wiem, myślę że wszystko gra bardzo podobnie do poprzednich odtwarzaczy, to co sobą prezentuje w stosunku do 70 AE mimo że na mniejszą skalę to naprawdę mi się bardzo zaczęło podobać.

Chciałbym postawić obok znów 70 AE i porównać, bo nie pamiętam już za wiele i ciekaw jestem czy by mi mina zrzedła, czy byłby wow.

Wiem że z powodu tego iż nie czyta DSD 128 których mam dużo to już on mi raczej nie podejdzie, choć bardzo mnie zaciekawił.

W planie mam N50 AE, Onkyo 6170, Cambridge Audio 851N

Muszę to jeszcze koniecznie zobaczyć.

Gdyby miał możliwość czytanie moich DSD, to pewnie kombinowałbym i byłby na liście do kupienia, bo cena już lepsza jak 70AE.

Ciekawi mnie bardzo model wyższy, jak on zagra i czy będzie lepszy od 70AE, ale pewnie nie czyta gęstych plików, muszę to sprawdzić, i kwota za duża.

Pozdrawiam Krzysiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Już tyle osób ci doradzało Node2, dlaczego nie spróbujesz?  Z wypożyczeniem nie powinno być problemu. Do tej pory nie znalazłem urządzenia w tej cenie, które jest tak stabilne, przyjazne w obsłudze i do tego gra na dosyć wysokim poziomie. Warto się nad nim pochylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Node 2 w cenie nowego ok 2 tys gra lepiej niż uzywka Cambridge Audio Stream Magic 6 v2    ???

Pytam bo sam mam zagwozdke co kupić w kwocie 2-2,5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 12:17, worms napisał:

Nie twierdzę że mam rację. Najpewniej jestem w błędzie.
Kapusta jakie są Twoje doznania w wyborze odtwarzacza sieciowego?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja jestem bardzo zadowolony. Teraz słuchanie muzyki jest czysta przyjemnością. 

Przyznam szczerze że nie spodziewałem się tego że muzyka może tak dobrze brzmieć z sieciowca. Dlatego jak masz okazję to bierz na warsztat  denona  i posłuchaj go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapusta7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z obecnego wątku chciałby coś nieco taniej a o podobnej jakości brzmienia (ta sama klasa/ półka ) co bluesound to na olx wisi mój arcam rplay.  Można na początek się nieco osłuchać potem w razie potrzeby pójść dalej.  Mam oba odtwarzacze w domu i bluesound jest faktycznie nieco przktyczniejszy w obsłudze, aczkolwiek nie ma przepaści bluesound nie jest aż taki idealny - pewne drobne sprawy rozwiązałbym w nieco inny sposób ?   .

Największym, chyba tak na prawdę jedynym realnym minusem użycia Arcama (w stosunku do Bluesounda)  jest to że o wiele lepiej jest go łączyć po kablu niż po wifi. U bluesounda 2i to wifi jest jednak na prawdę baaardzo stabilne.  

Serwis Arcama twierdzi że mam kiepski ruter (nadajnik radiowy) tplinka ale  jakoś nie miałem okazji tego dalej testować.

Pozdrawiam,

ps. jeszcze jest yamaha cd nt 670, jeśli ktoś dodatkowo chce napęd cd i tak nawet w całkiem rozsądnych pieniądzach
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Svawo napisał:

Jeśli ktoś z obecnego wątku chciałby coś nieco taniej a o podobnej jakości brzmienia (ta sama klasa/ półka ) co bluesound to na olx wisi mój arcam rplay.  Można na początek się nieco osłuchać potem w razie potrzeby pójść dalej.  Mam oba odtwarzacze w domu i bluesound jest faktycznie nieco przktyczniejszy w obsłudze, aczkolwiek nie ma przepaści bluesound nie jest aż taki idealny - pewne drobne sprawy rozwiązałbym w nieco inny sposób ?   .

Największym, chyba tak na prawdę jedynym realnym minusem użycia Arcama (w stosunku do Bluesounda)  jest to że o wiele lepiej jest go łączyć po kablu niż po wifi. U bluesounda 2i to wifi jest jednak na prawdę baaardzo stabilne.  

Serwis Arcama twierdzi że mam kiepski ruter (nadajnik radiowy) tplinka ale  jakoś nie miałem okazji tego dalej testować.

Pozdrawiam,

ps. jeszcze jest yamaha cd nt 670, jeśli ktoś dodatkowo chce napęd cd i tak nawet w całkiem rozsądnych pieniądzach
 

Jeśli można spytać,  jakie sprawy? I co byś zaproponował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już jakiś czas Bluesound Node 2. Był i jest moim pierwszym streamerem. Wybrałem go ze względu na fajny dźwięk pasujący do mojego ucha. Jest lekko ciepły i niejazgotliwy. Drugim powodem wyboru była świetna aplikacja i funkcjonalność, którą znałem z Nad c388 z kartą MDC BluOS. 

Porównywałem z CXN i wybrałem Node 2, który wg mnie grał lepiej, nie zajmuje wiele miejsca i jest o wiele, wiele bardziej funkcjonalny. 

Byc może CXN v2 się poprawił, ale przyznam ze wcale nie mam ochoty tego sprawdzać.

Pisałem kiedyś już na forum w innym wątku o tym, ale jeśli myślisz o Node 2, to musisz pamiętać o jego cechach (dla jednych zalety a drugich wady): Node jest mały i ze względu na konstrukcje na nim raczej nic nie postawisz, Node nie ma wyłącznika sieciowego (wyłączenie kablem lub przez przytrzymanie przycisku odtwarzania przez kilka sekund), Node nie ma wyświetlacza na którym wyświetla się obrazek okładki lub tytuł odtwarzanego kawałka, Node nie ma wyjścia USB audio, i w końcu Node nie ma pilota- sterowanie tylko z tableta/smartfona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak że firmy typu bluesound czy Sonos produkują tylko i wyłącznie urządzenia do stremingu, skupiają się tylko na tym żeby ich sprzęt działał przez lata i zapewniają należyte wsparcie i aktualizacje na bierząco.

Streamery popularnych producentów audio to na ogół niedopacowane wydmuszki za grubą kase w których wszytko działa tylko teoretycznie  i najcześciej krótko ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Witek.K napisał:

Jeśli można spytać,  jakie sprawy? I co byś zaproponował? 

takie pierdółki na szybko to:
- jak daje w tidalu playliste i losowo to zdaje się że i tak mi odtwarza po kolei,

-żeby w tidalu dać utwór dalej, albo przewinięcie utworu to trzeba wchodzić do specjalnego "najgłębszego poziomu", a wtym najgłebszym pozioimie jak sobie szukam utworu dalszego to mi lista ucieka co chwilę i wraca to punktu "wyjścia" 

- ulubione w bluesound to rozwijane listy zamiast od razu dać je rozwinięte na pełny ekran i np zdaje się że stacje radiowe są sortowane tylko wg kolejności dodawania,

- czasem jak puszczę utwór i jest ten najgłebszy poziom w tidalu to jak wcisnę w tablecie cofnij to wychodzi z aplikacji bluesounda i pokazuje ekran tabletu, albo żeby wejść do tidala  z tego poziomu to trzeba otworzyć pasek boczny>tidal >moja muzyka, coś mi nie do końca hula z tą nawigacją tidalową

-wygląd być może bym zmienił na bardziej elegancki i bardziej pasujący do wzornictwa jakie są we wzmacniaczach, 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, dużo cennych informacji i zadowolonych osób, aż się serce cieszy, można trafić coś super jak się tylko chce.

Jako osoba dość niecierpliwa i napalona by jak najszybciej coś kupić, bo w sumie już trochę nudzi mi się to testowanie i chciałbym coś swojego mieć, stwierdzam że trzeba jeszcze spróbować to co polecacie o ile będzie taka okazja.
Od Node 2 odrzuca mnie jego rozmiar , oraz to że nie można do niego podpiąć dysku i odtwarzać plików DSD, szkoda mi z tego formatu zrezygnować nie po to go kompletowałem.

Aktualnie u mnie na pierwszym miejscu mimo wszystko jest P-70AE, w planach dalsze testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Svawo napisał:

-żeby w tidalu dać utwór dalej, albo przewinięcie utworu to trzeba wchodzić do specjalnego "najgłębszego poziomu", a wtym najgłebszym pozioimie jak sobie szukam utworu dalszego to mi lista ucieka co chwilę i wraca to punktu "wyjścia" 

to (ogólna nawigacja) akurat się zmienia jak sie da tablet w poziomie bo wszystkie "poziomy" są widoczne i do wszystkiego jest od razu dostęp ,wszystko jest na wierzchu. No to teraz przydałby się większy ekran tak z 10 cali ...

 

4 godziny temu, worms napisał:

na pierwszym miejscu mimo wszystko jest P-70AE, w planach dalsze testy

nie wiem jak u niego z nawigacją i ogólnie jakoś nigdy nie przepadałem za tą marką, ale wygląda na kawał solidnego klocka. Myślę że brzmieniowo to będzie wyższa półka niż malutki bluesound, ale też jest sporo droższy. Coś za coś.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  do  Node  2i nie  można  podłączyć  zew.  dysku  to  znaczy  że  nie mogę gromadzić swoich  ulubionych  utworów na owym   Node ?Pytam  bo  kompletnie  nie  znam sie na tych  nowinkach a chciałbym  cos  dla  siebie  wybrac  tak  by  pózniej  nie  załować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz w nim usb więc możesz, a jeśli chodzi o dyski sieciowe i udział to obsługuje protokołów sieciowych smb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk na USB możesz śmiało podłączyć. Nie ma wyjścia usb, więc jak chcesz używać go jako czystego grajka, to do przetwornika tylko po coaxialu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 20:50, worms napisał:

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, dużo cennych informacji i zadowolonych osób, aż się serce cieszy, można trafić coś super jak się tylko chce.

Jako osoba dość niecierpliwa i napalona by jak najszybciej coś kupić, bo w sumie już trochę nudzi mi się to testowanie i chciałbym coś swojego mieć, stwierdzam że trzeba jeszcze spróbować to co polecacie o ile będzie taka okazja.
Od Node 2 odrzuca mnie jego rozmiar , oraz to że nie można do niego podpiąć dysku i odtwarzać plików DSD, szkoda mi z tego formatu zrezygnować nie po to go kompletowałem.

Aktualnie u mnie na pierwszym miejscu mimo wszystko jest P-70AE, w planach dalsze testy.

Cześć,

Śledzę Twoje wpisy, ponieważ stoję przed podobną decyzją.

Obecnie wykorzystuje Marantza 6012 jak streamer Tidala, spięty z Roksan Kandy k3 pracujący jako końcówka mocy i napędzający kolumny Focla Aria 948.

Gra to to całkiem nieźle, ale podobnie jak u Ciebie - zastanawiam się czy może być lepiej. 

Biorę pod uwagę bluesound node 2i i pioneer n‑50ae, ale czytając Twoje opisy nie wiem czy to ma sens.

Udało Ci się odsłuchać "W planie mam N50 AE, Onkyo 6170, Cambridge Audio 851N" ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A to je st coś warte w tych pieniądzach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams 25, niestety oddając CXN v2 robiłem to za długo, i po gidzinnej rozmowie, przemyśleniu wszystkich za i przeciw, poparty dobra ofertą, wróciłem do domu z N-70AE.
Nie pomogę choć bym bardzo chciał, pozostałe odsłuch osobisty.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.05.2019 o 09:30, jaxcek napisał:

Posiadam już jakiś czas Bluesound Node 2. Był i jest moim pierwszym streamerem. Wybrałem go ze względu na fajny dźwięk pasujący do mojego ucha. Jest lekko ciepły i niejazgotliwy. Drugim powodem wyboru była świetna aplikacja i funkcjonalność, którą znałem z Nad c388 z kartą MDC BluOS. 

Porównywałem z CXN i wybrałem Node 2, który wg mnie grał lepiej, nie zajmuje wiele miejsca i jest o wiele, wiele bardziej funkcjonalny. 

Byc może CXN v2 się poprawił, ale przyznam ze wcale nie mam ochoty tego sprawdzać.

Pisałem kiedyś już na forum w innym wątku o tym, ale jeśli myślisz o Node 2, to musisz pamiętać o jego cechach (dla jednych zalety a drugich wady): Node jest mały i ze względu na konstrukcje na nim raczej nic nie postawisz, Node nie ma wyłącznika sieciowego (wyłączenie kablem lub przez przytrzymanie przycisku odtwarzania przez kilka sekund), Node nie ma wyświetlacza na którym wyświetla się obrazek okładki lub tytuł odtwarzanego kawałka, Node nie ma wyjścia USB audio, i w końcu Node nie ma pilota- sterowanie tylko z tableta/smartfona. 

Czy w swoim systemie masz go podpięty do daca czy łączysz wzmacniacz po analogu?

Jak oceniasz jakość dźwięku? Miałeś okazję porównać go np. z jamiś dac w tej cenie (np. irdac?) + malina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podpiętego po analogu (kable Kimber) bezpośrednio do wzmacniacza (Leben cs600). Na moje ucho gra to bardzo dobrze i muzykalnie. Próbowałem wpiąć w tor Chorda Qutesta, ale nie usłyszałem (i nikt z moich domowników tez) żadnej różnicy. Różnicę na plus usłyszałem natomiast w odsłuchu Accuphase E-370 jak podpinałem po analogu lub przez coaxial do karty dac-40 lub 50. Dźwięk zrobił się bardziej rześki i otwarty. Ale to był inny wzmacniacz, który miałem u siebie na kilkudniowych odsłuchach.

Nie porównywałem z innymi DAC i szczerze pisząc mnie to zupełnie nie kusi. Nawet jeśli różnica będzie słyszalna (znów odnosząc się do odsłuchu Accuphase) to wg mnie nie jest warta dodatkowego urządzenia za ileś tam pln. Może bardziej warto by było kupić inne źródło - CD, gramofon, ale wygoda streamowania jest dla mnie nie do przeskoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. To ciekawe, że Chord nie wniósł poprawy, bo to sprzęt uznawany za bdb i 2x droższy. 

Zachwalana jest malina z zasilaniem linowy. W obudowie z 2 zasilaczami to koszt ok. 2 tys. Teraz nie wiem, co wybrać, bo jednak było kilka głosów, że jakościowo jest lepiej, ale do tego dochodzi zakup daca, wiec robi się kwotą ok. 4 tys. No nic, zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego „się rzuciłem” na Qutesta, żeby zacząć z wysokiego pułapu, ale tak jak napisałem mnie nie poruszyło. Zabawy z DACami chyba nie są dla mnie. Bardziej mnie ruszają zmiany kolumn lub wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.