Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki Streamer kupić?


zbyszek232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba mówicie o różnych rozwiązaniach. Roon potrzebuje komputera/serwera wcale nie najtańszego. Niestety/stety. Dla mnie jak na razie niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piotrek7 napisał:

O ile się nie mylę, podłączasz do routera za kablem LAN.

Przecież transport plików musi brać z czegoś dane/pliki.  Dysk SSD, serwer NAS, pendrive itp.

2 minuty temu, osiek napisał:

Roon potrzebuje komputera/serwera wcale nie najtańszego. Niestety/stety. Dla mnie jak na razie niestety.

Bez przesady.  U mnie stoi na starym PC na AMD 4x3,2GHz z win 10 i śmiga aż miło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, osiek napisał:

To chyba mówicie o różnych rozwiązaniach. Roon potrzebuje komputera/serwera wcale nie najtańszego. Niestety/stety. Dla mnie jak na razie niestety. 

Do Roon faktycznie potrzebny jest komputer lub NAS. Ja piszę o wykorzystaniu SOtM przy korzystaniu z TIDAL lub podpiętych do niego dysków/pamięci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MrSalieri napisał:

Nie posiadam a na Tidalu też nie widzę. 

Jest na Tidalu , ....chyba literówkę w tytule płyty zrobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten node 2i jest taki idealny jako streamer że wszyscy na nim słuchają?  U mnie np z dynkami fortepian perkusja talerze saksofon to bajka.. ale np bas jest miękki  nisko schodzacy taki trochę subwoferowy - w szybkiej muzyce kolumny (i/ albo akustyka) mają problem nad nim zapanować.. przełączam na konkurencję i  część rzeczy jest gorzej ale już bas jest bardziej naturalny  jest chyba więcej wyższego tak się nie ciągnie i w szybkiej muzyce gra mi jak trzeba ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamieniłem komputer + chiński dacyk na ES9028PRO lekko poprawiany na Oppo Sonica i jestem zachwycony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak trochę przy niedzieli ?

ikp64611oawz.jpg

A tak przy okazji na Allegro wisi DAC RME za 3k (pudełko pod tabletem) - a tu setup na bogato - jak dla mnie za dużo pokręteł, światełek... ale sprzęt RME dzięki EQ w domenie cyfrowej może chyba zmieniać brzmienie na tyle dokładnie że można by zamiast szukać kolejnego klocka o innym brzmieniu po prostu ustawić charakterystykę na urządzeniu - a ten DAC może pamiętać ileś takich charakterystyk a użytkownik może je sobie przełączać pilotem... Ściągnijcie 70 stronicową instrukcję do tego sprzętu, albo zajrzyjcie na jego forum. Użytkownicy marudzą że nie ma koloru bursztynowego na wyświetlaczu. Mija trochę czasu - jest update oprogramowania i jest taki kolor. A to że wybudzanie wyświetlacza jak podłączymy słuchawki... Dodane. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, osiek napisał:

Roon potrzebuje komputera/serwera wcale nie najtańszego. Niestety/stety. Dla mnie jak na razie niestety.

Dla mnie właśnie to jest największą przeszkodą. Kolejne urządzenie i kolejne oprogramowanie z płatną licencją, która jest w sumie tylko nakładką. A sama od strony muzyki nic nie wnosi.

Z Node2 wciskam kabel płacę za Tidala i po sprawie. Oprogramowanie Bluesounda działa wystarczająco dobrze i jest bardzo przejrzyste i funkcjonalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 10:30, chcheckitout napisał:

Altair wypada blado już przy sotm sms200 i zasilaczem od Ifi. Urządzenie fajne jako samodzielny player z miejscem na SSD i wielbicieli Apple ale nic poza tym. Być może nie zgrał się z moim systemem. Ja sobie zostawiłem Node 2i. Ładnie wygląda, roon ready, dźwięk nie rozczarowuje. Nie jest to docelowe urządzenie, bo też się czaję na G1 jako roon end point lub coś podobnego w okolicach 10 k.

Ok. Ja z kolei byłem rozczarowany Node 2 - zarówno dźwiękowo - bez blasku, otwarcia, a potem doszedł jeszcze dziwny problem „pykania”, w trakcie odtwarzania i pozbyłem się go z wielką ulgą. Obecny transport, Moon MiND 180 jest znacznie lepszy wg mnie. Niemniej jednak, biorę pod uwagę Altair G1, choćby dlatego, aby uniknąć zewnetrznego DAC’a oraz kabla cyfrowego, a przy okazji mieć MQA i dysk wbudowany w urządzenie. Myślę i wierzę, że G1 będzie lepszy od AA 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wczoraj kolejny Kolega  zachęcony zachwytami na forum AS nad Node 2i go wypożyczył i pisze do mnie rozczarowany jego niskimi tonami w stylu NAD-ów z serii C 3XX BE. Faktycznie taki burczybas/klusek ten Node 2i (również wyżej Kolega Svawo coś o basie miękkim jak kaczuszka pisze:) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, Adam 38 napisał:

No właśnie, wczoraj kolejny Kolega  zachęcony zachwytami na forum AS nad Node 2i go wypożyczył i pisze do mnie rozczarowany jego niskimi tonami w stylu NAD-ów z serii C 3XX BE. Faktycznie taki burczybas/klusek ten Node 2i (również wyżej Kolega Svawo coś o basie miękkim jak kaczuszka pisze:) )

Wszystko zalezy od reszty toru i akustyki. Wiadomo, ze z dobrym zewnetrzym DAC-iem jest duzo lepiej, ale po analogu tez nie ma tragedii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2019 o 11:16, MrSalieri napisał:

Mnie ciągle nie daje spokoju porównanie digione signature z blusaundem node jako transportem tylko pod względem jakośći dźwięku. Muszę w końcu to zrobić. 

Może uda się porównać też z dCS Network Bridge. 

Ja to mam za sobą. Bardziej interesowałoby mnie porównanie digione signature do Auralica G1, czy innych w okolicy 10 tys

Do testowania polecam składankę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WuMike napisał:

Ok. Ja z kolei byłem rozczarowany Node 2 - zarówno dźwiękowo - bez blasku, otwarcia, a potem doszedł jeszcze dziwny problem „pykania”, w trakcie odtwarzania i pozbyłem się go z wielką ulgą. Obecny transport, Moon MiND 180 jest znacznie lepszy wg mnie. Niemniej jednak, biorę pod uwagę Altair G1, choćby dlatego, aby uniknąć zewnetrznego DAC’a oraz kabla cyfrowego, a przy okazji mieć MQA i dysk wbudowany w urządzenie. Myślę i wierzę, że G1 będzie lepszy od AA 1.

Moon to dużo droższe urządzenie. Absolutnie nie faworyzuję Node. Nie słuchałem go też po analogu. Gra jako end point z zewnętrznym DAC po optyku i jest na prawdę fajnie. Wszystkie te urządzenia do 3 tyś różnią się niuansami. Żadne  z nich nie miażdży innego. Miałem do czynienia z dużo droższymi urządzeniami i stwierdziłem, że w tej chwili mi nie trzeba nic lepszego lecz docelowo będę szukał lepszego streamera jak rozwinę sieć w domu o NAS. G1 kusi choć Auralic jakoś mnie nie urzekł całościowo, a miałem do czynienia ze wszystkimi produktami. Taki mini z dyskiem samodzielnie jako DAC to przeciętniak, a już po optyku z dobrym DAC zyskiwał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Bardziej interesowałoby mnie porównanie digione signature do Auralica G1, czy innych w okolicy 10 tys

Może uda się porównać z dCS Network Bridge. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCS to musi być klasowy transport. Bardzo chciałbym go posłuchać. Altair G1 na pewno nie ta klasa, ale bardziej mi leży, bo ma niezłego DAC’a oraz regulację głośności, a ja chciałbym jednak podłączyć streamer bezpośrednio do końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do Roon faktycznie potrzebny jest komputer lub NAS. Ja piszę o wykorzystaniu SOtM przy korzystaniu z TIDAL lub podpiętych do niego dysków/pamięci
Mam Sotm, mam Tidal, mam NAS.
Sotm to end Point i konieczny jest Player do muzyki. Więc jak kolega inny pisze. Musi być komputer, albo odpowiednio mocny NAS z którego będziesz grał, na nim będzie jakiś soft/Player. Można i Roon na NAS postawić.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Node 2i po RCA grał fatalnie . Dużo basu i góry , takie V .  Mało wypełnienia , plastyczności , sucho. Przewiane brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - miałem u siebie Noode 2i, kolega przywiózł pochwalić się jak pięknie gra i tak było, bardzo fajne urządzenie dobrze grające do momentu porównania z malinką+hifiberry digi+pro i dac PCM1794. Niestety Noode poległo na pierwszym utworze, a jak zaczęliśmy słuchać Tidal MQA to już była przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysiow122 napisał:

Witam - miałem u siebie Noode 2i, kolega przywiózł pochwalić się jak pięknie gra i tak było, bardzo fajne urządzenie dobrze grające do momentu porównania z malinką+hifiberry digi+pro i dac PCM1794. Niestety Noode poległo na pierwszym utworze, a jak zaczęliśmy słuchać Tidal MQA to już była przepaść.

Tego się właśnie obawiałem.

A porównywałeś Digi pro do Allo DigiOne 1.2? Co będzie lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, Marewa said:

Witam. A moze ta nowosc ?

Mini-Streamer MS120

link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam 

 

 

Zapomnialem dodac. Cena okolo 1300 euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem Digi pro do Allo DigiOne 1.2.

Ale miałem u siebie super daca zrobionego przez forumowego kolegę i tutaj przeskok jakości był bardzo duży, niesamowita przestrzeń i dynamika, duży wpływ miał też kabel zasilający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll fajny - myślałem o DAC swojego czasu. Jednej rzeczy tylko nie potrafię temu urządzeniu (i wielu innym) - gniazdo USB z przodu. Mi osobiście ciężko znaleźć zastosowanie bo wolę mieć z tyłu. Do tego no wygląda to jak wygląda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Atollem w roli transportu jest  mały problem - po coaxialu nie wszystkie DACi go (Atolla) widzą. Był u mnie Chord Qutest, po coaxialu z obecnie produkowanym Atollem CD 100se2 w roli transportu odmówił współpracy. Teraz mam u siebie DACa Musical Fidelity M6S i sytuacja analogiczna jak z Chordem Qutestem. Atoll to "wyjątkowy" producent, zalecam ostrożność w przypadku, gdy jego produkty będą miały pracować w roli transportu z DACami innych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy powiedzą na Waversa WNAS3? Cena wysoka, ale urządzenie cholernie kompleksowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 14.02.2019 o 22:00, Marcin_75 napisał:

Tylko dlaczego rozpatrywać malinę tylko jako transport?Zabojady z audiophonics mają gotowy streamerek na malinie z dacem na najnowszej ESS.Aluminiowa obudowa,wyświetlaczyk,karta z preinstalowanym volumio.

Z minusów:

Brak zasilacza(pasuje praktycznie każdy do telefonu),no i trzeba go zlozyc(20 śrubek,żadnego lutowania).

Cena około 1000pln.Pogonił u mnie casm6 v.2.Zarówno ze względów sonicznych, jak i funkcjonalnych.

wszystko super ? a linka do kupienia plus instrukcja jak to działa jak sterowac telefonem 

Dużo użytkowników jest zielonych i boja sie tego ???? może byś pomógł troche i napisał konkretnie krok 

po kroku bo ta informacja jest jak danie mapy bez kompasu 

pomóż 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest link do streamera który ja kupiłem.

Instrukcja złożenia do kupy jest w przesylce

Zasysasz aplikacje volumio(teraz chyba jest płatna) i jeżeli jestes w tej samej sieci apka widzi Twój streamer.Zreszta w zakładce PC audio masz sporo informacji na ten temat.

Jedyny problem to volumio zrobiło sie zachłanne i teraz jeśli chcesz używać tidala musisz płacić im abonament.Omijasz to za pomocą aplikacji np.mconnect(fajna)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2019 o 15:23, zbyszek232 napisał:

Słuchanie muzyki na kolumnach a w chwilach relaksu na słuchawkach.

Doradźcie na który zwrócić uwagę. Jeśli warto dołożyć kasę bo będzie zauważalna różnica to ok 3000-4000 też rozważę taki zakup.

Widziałem tylko tego DENONA ale zauważyłem, że są jeszcze jakieś takie marki: DACfirm Auralica, Aurendera, Lumina, Ifi Audio, DAC  Soekris... Zakup ma być na wiele lat (choć wiem, że te hnologia plików się zmienia). Nie chce co chwilę zmieniać i znów dopłacać, inwestować bez końca. Pozdrawiam wszystkich.

DAC audio-gd i do niego słuchawki plus strimer hama DIT2000 albo Pioneer NS-30AE (chyba tak się nazywa) i po kłopocie! (ten pierwszy gra lepiej po podłączeniu po cyfrowym audio w audio-gd ale z serwisów muzycznych ma tylko Spotify. Pionek to all in one (z wbudowanym DAC).

Jest tanio i jest w sam raz jakość czyli DOBRA przez duże de . . . . ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.