Skocz do zawartości
IGNORED

dylemat czy zostać przy plaźmie


skali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja wiedza na temat aktualnej oferty wyświetlaczy jest skromna, a ostatnie zakupy w tym zakresie robiłem w 2013 , wiec proszę o pomoc w podjęciu słusznej decyzji.

Mój "podstawowy" telewizor w pokoju odsłuchowo-telewizyjnym to plazma Panasonica z 2008 roku, 46`` , oglądana z 3 metrów , pokój zaciemniony, leci kablówka lub Netflix , z rzadka Bluray lub PS4 .  W salonie mam drugą plazmę Panasonica, ostatnia seria plazm z 2013 roku , VT60czy jakoś tak, 50`` . Pokój średnio jasny, najczęściej wiadomości, śniadaniowa, żona seriale , czasem filmy przy jedzeniu obiadu w niedzielę . Obie plazmy działają super, a jakość obrazu(!!!) mnie bardzo zadawala mimo upływu lat i skromnych jak na dzisiejsze czasy rozmiarów. Żadnych powidoków czy innych problemów .

Chciałbym jednak zmienić ten 11letni telewizor "główny" na coś nowszego , większego i wygodniejszego ( stare Panasoniki na przykład trzeba po każdym włączeniu przełączać na wejście HDMI bo domyślnie jest TV , bez sensu ). Stary trafi do pokoju syna , uprzedzając zainteresowanych zakupem :-)

No i teraz rozważam dwie opcje : w miejsce 46``  , 11-letniej plazmy w pokoju odsłuchowym  powiesić 50`` , 6 letnią, , jeszcze lepszą plazmę z salonu  (bo plazmy są dalej the best ? ) , a do salonu kupić 55`` lub większego LCD-ka ,  lub druga opcja : po prostu kupić w miejsce starego Panasa do pokoju odsłuchowego coś nowego i fajnego  , OLED albo coś tam innego z najlepszym możliwie obrazem, jak już pisałem nie znam się na aktualnej ofercie a boje się że po 11 latach oglądania plazmy byle LCD mnie może mocno rozczarować.

Proszę o podpowiedź która z tych opcji waszym zdaniem jest bardziej sensowna, a jeszcze bardziej proszę o wskazanie modelu którym powinienem się zainteresować w każdym z tych przypadków ( jakiś LCD dla wersji 1 lub OLED albo coś innego dla wersji 2 ) . Budżetu nie określam, radość z jakości trwa dłużej niż z niskiej ceny , jednak powinno to być coś w jak najlepszej relacji cena /jakość bo przepłacanie nie jest cool i zostawia kaca.

Z góry dziękuję....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma nie ma sobie równych w obrazie, jeśli nie musisz to nie zmieniaj.
Jeśli już koniecznie chcesz zmienić to zdecydowanie większy tv minimum 65"
Oledy doskonale nadają się do filmów i nocnego oglądania. LCD to giey i w dzień oglądania, w lcd może występować efekt smużenia czy clouding, jasne plamy na czarnych scenach. Decydując się na LCD bierz jednak TV z wyższej półki cenowej.
Ważna sprawa to sama matryca w TV, IPS ma lepsze kąty widzenia a matryca VA ładniejsze kolory lecz trzeba na wprost siedzieć, dobrze by było aby matryca posiadała odświeżanie 100hz minimum (to do sportu się przydaje)
Jeśli Samsung to QLED, Sony to od serii EX85 czy też FX85. Jeśli mało korzystasz z TV i generalnie wieczorami to kup OLEDA, on najlepsza czerń i obraz(płynność) podobna do plazmy. Ja osobiście mam zeszłoroczny model TV LCD Panasonic EX780. Posiada 4K HDR jak i super obraz podczas seansów filmowych, bardzo dobrze obrabia TV naziemną.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, skali napisał:

stare Panasoniki na przykład trzeba po każdym włączeniu przełączać na wejście HDMI bo domyślnie jest TV , bez sensu ). ..

Bez jaj,  nie ma tak w żadnym telewizorze a już na pewno nie w Panasonicach, czy to starych czy serii 60,  sam używam do dziś ST60. Masz coś namieszane w ustawieniach po prostu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BaliGdynia napisał:

Plazma nie ma sobie równych w obrazie, jeśli nie musisz to nie zmieniaj.

Tak zapewne zrobię,

14 minut temu, don111 napisał:

Bez jaj,  nie ma tak w żadnym telewizorze a już na pewno nie w Panasonicach, czy to starych czy serii 60,  sam używam do dziś ST60. Masz coś namieszane w ustawieniach po prostu

Ależ jest, uwierz mi .ST 60 to już nowa generacja i tam jest OK , ale w moim dużo starszym TH46PZ85 tak właśnie jest. Wszyscy recenzenci to wytykali w tamtych czasach jako kapitalne niedopatrzenie. Można wygooglować zapewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skali napisał:

Tak zapewne zrobię,

Ależ jest, uwierz mi .ST 60 to już nowa generacja i tam jest OK , ale w moim dużo starszym TH46PZ85 tak właśnie jest. Wszyscy recenzenci to wytykali w tamtych czasach jako kapitalne niedopatrzenie. Można wygooglować zapewne.

Ja miałem z tej samej generacji model PY8  (wyżej były PY80, 85 , PZ to chyba na rynek UK był ale mogę się mylić). Tak czy inaczej u mnie telewizor włączał się na jakieś hdmi, a nie na szum z TV (nie miałem tv...) bo bym zapamiętał taki bubel. 

Jeśli chodzi o wymianę tego modelu to jak najbardziej, to stary już TV z dość słabym kontrastem jak na obecne czasy. Osobiście nie pchałbym się na siłę w 4k i wydawałbym na tv więcej niż 5-6, chyba że jesteś rozrzutny i liczysz się z wielką stratą po paru latach. Na ten moment jeśli się skusić to tylko na duży OLED lub duży tani LCD full hd z dobrym kontrastem i 100hz na matrycy VA, nie IPS (np Samsung 60"+), albo mniejszy + projektor do poważniejszych seansów/gier/filmów. Musiałbyś sobie zrobić warunki, ale warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, don111 napisał:

Ja miałem z tej samej generacji model PY8  (wyżej były PY80, 85 , PZ to chyba na rynek UK był ale mogę się mylić). Tak czy inaczej u mnie telewizor włączał się na jakieś hdmi, a nie na szum z TV (nie miałem tv...) bo bym zapamiętał taki bubel. 

Mam ten telewizor 3m przed sobą i działa jak opisałem. Jeżeli Twój działał inaczej to albo coś zmienili wewnątrz tej samej generacji , albo Twój telewizor miał zrobione to co poniżej . Jak go kupiłem, przeczytałem w kilku recenzjach że ten typ tak ma i nie szukałem w związku z tym rozwiązania., A wystarczyło zrobić to:

34 minuty temu, bl4ck napisał:

Rozwiąże twój odwieczny problem

Google > panasonic tryb menu hotelowe.

K....., teraz? Zrobiłem to w 1 min. i działa. Po 10 latach. Zepsułeś mi humor :-)

 

41 minut temu, don111 napisał:

Jeśli chodzi o wymianę tego modelu to jak najbardziej, to stary już TV z dość słabym kontrastem jak na obecne czasy.

Ciemny pokój więc obraz  ładny Uważasz, że byłbym bardziej zadowolony z zastąpienia go nowszą i większą (50``) plazmą VT60 , czy 55`` OLED-em ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skali napisał:

Mam ten telewizor 3m przed sobą i działa jak opisałem. Jeżeli Twój działał inaczej to albo coś zmienili wewnątrz tej samej generacji , albo Twój telewizor miał zrobione to co poniżej . Jak go kupiłem, przeczytałem w kilku recenzjach że ten typ tak ma i nie szukałem w związku z tym rozwiązania., A wystarczyło zrobić to:

K....., teraz? Zrobiłem to w 1 min. i działa. Po 10 latach. Zepsułeś mi humor :-)

A to całkiem możliwe że tak nie miał standardowo i to zmieniłem, bo wchodziłem w różne ukryte menu m.in. menu serwisowe żeby go kalibrować. Teraz są inne czasy...

 

2 godziny temu, skali napisał:

Ciemny pokój więc obraz  ładny Uważasz, że byłbym bardziej zadowolony z zastąpienia go nowszą i większą (50``) plazmą VT60 , czy 55`` OLED-em ?

VT60 to będzie duży skok do przodu a OLED olbrzymi. Jeśli oglądasz często w zaciemnieniu to OLED będzie wyglądał spektakularnie w niektórych scenach. W sumie mam namiastkę Oleda u rodziców gdzie stoi stary LG z wygaszaniem micro dimming, z tym że obarczone to jest mniejszymi lub czasem większymi widocznymi wadami obrazu przez ograniczenia strefowego wygaszania, których nie ma w ogóle w Oledzie.  Oczywiście dochodzi kwestia finansów - jakbyś miał do wyboru te TV w tych samych cenach, to nie byłoby dylematu, ale gdybyś dorwał większą plazmę z ostatniej serii Panasonica (60) z w miarę niedużym przebiegiem, w cenie o połowę niższej niż mniejszy Oled, to pewnie bym się mocno zastanowił nad plazmą. Wielkość tv przede wszystkim ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czy do OLED-a trzeba się przy przesiadce z plazmy przyzwyczaić ?

Dylemat opisany w założonym przeze mnie temacie postanowiłem rozwiązać w sposób, jak sądziłem, bezkompromisowy i kupiłem kilka dni temu LG OLED 55C8 korzystając ze spadku cen na modele 2018. Pierwsze wrażenie oczywiście super , smolista czerń, obraz jak żyleta itp. , ale trochę mi mina zrzedła jak zacząłem "normalne" oglądanie. Coś tej czerni za dużo , w wielu scenach zajmuje pół ekranu i nie ma w niej zbyt wiele detali. Nie jest to kwestia ustawień jasności OLED , jasne fragmenty ekranu są jasne, a jak zechcę to bardzo jasne.

Pobawiłem się ustawieniami jasności OLED, jasności wyświetlania i kontrastu ale zbyt wiele nie uzyskałem ( kolory i balans bieli na razie odpuszczam, zresztą są całkiem ok ) . Wczoraj obejrzałem Hana Solo na HBO i miałem wrażenie że widzę dużo mniej niż na plaźmie, o co tu chodzi ? W kabinie Sokoła Millenium widać twarz pilota, dwa drążki a reszta to  czarne tło ( może trochę przesadzam) . Również w jasnych scenach coś mi przeszkadza , zwłaszcza gdy zawierają duży kontrast, np. sceny w pomieszczeniach z jasnym światłem przez okna. Tak jakbym oglądał ludzi pod światło , czerń na dole jest bardzo czarna, biel okien jest bardzo biała , ale zróżnicowanie detali (postacie )  w środku słabe , jakby w pomieszczeniu wszyscy palili i było zadymione. Albo jakbym oglądał tych ludzi pod ostre światło .Przeleciałem wszystkie tryby fabryczne i pobawiłem się parametrami związanymi ze światłem, można coś poprawić ale niewiele.

Znalazłem kilka opinii że do OLED-a trzeba się przez jakiś czas przyzwyczajać , czy to prawda ?

A może jednak to kwestia ustawień? Albo też jedyny jak dotąd pełnometrażowy film który zaliczyłem na OLED ( żródło - tuner kablówki , HD ) , czyli Historia Hana Solo , tak został nakręcony ?  Programy informacyjne czy materiały demo z Youtube trudno mi ocenić, trochę za dużo czerni ale mniej więcej są OK.

Jakieś sugestie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to kwestia ustawień jeśli chodzi o detale.. Zjedz podświetleniem wtedy kolory nie będą aż tak wypłowiałe..  No i włącz jakiś film z blueray lub 4k..  Obraz jest inny niż na plazmie i napewno trzeba się będzie przyzwyczaić..  Czerń docenisz jak wszystko będzie dobrze ustawione.. Posiadam 65vt60 a brat Oleda do którego nie mogę się przekonać ,ale ogólnie obraz potrafi zaskoczyć pozytywnie , szczególnie w hdr i szerokiej palecie..  Poczytaj fora i znajdź optymalne ustawienie.. A najlepiej skalibrowac profesjonalnie.. Pozdrawiam 

Dodam że w szybkich akcjach plazma nie ma sobie równych a oled  zwyczajnie się dusi..  Jakoś nagle w testach przestano pisać ile to linii jest w ruchu ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaufania do filmów puszczanych z kablówki czy satelity, różnie to bywa,

jeżeli nie ruszałeś to duży wpływ na czerń ma gamma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu wątek o recenzji i opisie w niej mankamentu . Kiedyś czytałem recenzję już użytkowanego prze zemnie odtwarzacza DVD Yamaha  , pisali że wadą , jest to iż niemożna z pilota otworzyć szuflady . Zdziwiłem się . Otwierało się intuicyjnie ,wystarczyło przytrzymać dłużej wciśnięty przycisk stop . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem , poustawiałem wg wskazówek jakiegoś francuskiego forum , i jest faktycznie lepiej. Szczególnie Gamma sporo zmieniła w czerni .

Zaczynam być optymistą. Obejrzę jeszcze coś z Blu-ray , aczkolwiek na codzień przecież i tak ogląda się kablówkę lub Netflix i to jest de facto wyznacznik późniejszego zadowolenia na codzień 

W salonie mam plazmę VT60 i powiedziałbym, że choć ma pewnie gorsze parametry to jest taka „łatwiejsza” w oglądaniu. OLED jest dosadny i dobitny. Muszę się jednak przyzwyczaić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kontrast.jpg

8266-gradient_h.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.