Skocz do zawartości
joshua_jones

Lexus Mark Levinson / B&O Audi / Burmester Mercedes / inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Szanowni,

Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać zestawu Mark Levinson w Lexusie? Jak tak to w jakim? Dodatkowo czy ma porównanie do powiedzy Bang & Olufsen z Audi czy Burmestera z Mercedesa?

Przy zakupie kolejnego auta chcę mocno wziąć pod uwagę jakość audio - przerobiłem kilka tematów do tej pory t.j. Bose w Mercedesie W211, Canton w Skodzie Superb - oba padaczka, subwoofer i nic więcej. Piękne za to audo było w BMW E90 (Logic 7?) - brak subwoofera (chyba to świadczy o porządnym audio), 11/13 głośników, porządny korektor graficzny (częstotliwość podzielona na około 10 częsci, nie jak w pozostałych bass, medium, treble) - piękny dźwięk.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy fabryczny zestaw Car Audio to system zabudowany w najnowszym Volvo XC90 i oparty o  glosniki B&W i bardzo dobra korekcje akustyki Dirac.

Drugi w rankingu to Burmester w Porsche Cayene albo Macan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

B&O w Audi, ten z wysuwanymi głośnikami. Ale kosztuje swoje.

Z bardziej przystępnych cenowo HK w BMW.

O ile pamiętam w Porsche też było montowane HK, a Burmester w Mercedesie.

Bose w Audi to nic szczególnego, choć o niebo lepszy niż ich standardowy osprzęt.

Choć kluczowe i tak jest wygłuszenie kabiny i rodzaj silnika. Dizel skutecznie rozkłada na łopatki większość nagłośnień. Dlatego polecam testowanie audio w czasie jazdy, a nie na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. Pertyna ów Levinson w Lexusie wymiata :-). Z ciekawości zapytałem na czacie na stronie Lexusa o taki system nagłośnienia w ich samochodach i albo akurat źle trafiłem, albo nie bardzo wiedzą o co kaman, bo pan rozmówca był cokolwiek skonfudowany :-))).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchałem tego ML w NX'ie.

Całkiem ok, ale na pewno nie powiedziałbym, że wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w GS-sie z 2009r. ML ze zmieniarką na 6 CD i ...... odtwarzaczem kaset( sentymentalny gadżet)Spodziewałem się lepszego dźwięku ale w Żony poprzednim aucie volvo c30, o którym nic nie wiem ponad to że był "premium sound" brzmienie było znacząco lepsze mimo, że mniej głośników i bez suba. Moze w nowych lexusach jest lepiej ale w starszych szału nie ma, mimo że w bagażniku pokaźny wzmacniacz. Podejrzewam, że problem leży w jakości głośników bo to, że jest ich kilkanaście nie gwarantuje jeszcze dobrego brzmienia, czyli w tym przypadku poszli na ilość niestety.

Edytowane przez audiofan01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi