Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan k3 i dynaudio excite38


Pioneek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam towarzysza do mojego roksana k3 natrafiłem ostatnio na dobre opinie tych kolumn. Co o tym sądzicie. Wolał bym excite 44 ale obawiam się czy roki je ciągnie. Pomieszczenie 30 /40 m. Oczekiwania dźwiękowe detaliczna niedajaca po uszach góra dobrze wypełniona średnica i szybki miękki dobrze kontrolowany bas. Jeszcze jakie kable glosnikowe do tego zestawu. A może coś innego tylko co budżet 10-15k na same kolumny bardziej bliżej dolnej granicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K3 na pewno da sobie radę z Excite44. Tylko nie wiem, czy z tego połączenia uzyskasz miękki bas i górę, która nie daje po uszach. U mnie ten wzmacniacz grał z KEF R300 i to połączenie jest zdecydowanie bliższe Twoim oczekiwaniom, które opisałeś.  Może sprawdź KEF R5? Może być całkiem ciekawie. Audiovector QR5? To też może zagrać. Spendor A7 :))))) Tylko, że to już tak trochę drożej. Z kabli zdecydowanie Fututech. Na głośnikowe U2t, na interkonekt FA-Alpha S22

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 40 m. to raczej Kef R900  lub Reference 4.2  ,Magnat Quantum 1009 . Audio Physic Virgo 5 . Sonus Faber Cremona . Dynaudio Contour  s3.4 

Ceny zaczynają się od 6500 zł mowa oczywiście za głośniki używane . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam Dynaudio Excite do Roksan, jako alternatywa posłuchaj najnowsz, bardzo ciekawe Audiovector QR5 oraz Kef R900.

Zapraszam serdcznie na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef 900 sluchalem niepodeszly mi( dla mnie bylo troche basu malo góry i srodka) excite odsluch przedemna kilka osób wspomina o audiovector wszystkie dorady wezme pod uwage. Chciałbym zlozyc sobie zestaw na dlugie lata predko nie zmienie.Bardzo trudny wybór.

Obecnie mam jamo c407 niby fajnie gra bas miekki ale troche rozlazly i buczacy sam niewiem co z tym wszystkim robic. Zawsze może być lepiej i cieszyc bardziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiecie kabli van den hul breeze duzo zmienilo i w zasadzie moglo by byc ale co z tego jak nigdzie go niedostane 2x3mb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co wybierzesz, Excite czy swobodniejsze, szybsze, mniej podgrzane QR5. Jak dokonasz wyboru daj znać co i dlaczego wybrałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej dwójki obstawiałbym Audiovector (mimo, że bardzo lubię markę Dynaudio). Po prostu bardziej pasuje do charakteru grania Roksan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy właśnie jestem zwolennikiem jasnego lekkiego grania zmocnym miękkim dobrze kontrolowanym basem a co sadzicie oczyms ze studia 16 herz lub pylon audio diamond 28 (wiem ze to nieco inna liga ) wszystko jest przedemna.Dobrze byloby coś zazaoszczędzić. Napewno dam znac ale pospiech nie jest wskazany .Słuchałem tez fyne f502 pasowały w mój gust ale szukam zeby cos zrobilo wielkie wow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

12 minut temu, Pioneek napisał:

obaczymy właśnie jestem zwolennikiem jasnego lekkiego grania zmocnym miękkim dobrze kontrolowanym basem a co sadzicie oczyms ze studia 16 herz lub pylon audio diamond 28 (wiem ze to nieco inna liga ) wszystko jest przedemna.Dobrze byloby coś zazaoszczędzić. Napewno dam znac ale pospiech nie jest wskazany .Słuchałem tez fyne f502 pasowały w mój gust ale szukam zeby cos zrobilo wielkie wow.

Z takim budżetem popatrz tutaj

http://yb-audio.pl/

Jeden z kolegów z forum łączy K3 z http://yb-audio.pl/realizacje/huracan/

 

Zagadaj do Tomek1777 lub poczytaj w klubie YB. Tam coś też napisał od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pioneek napisał:

szukam zeby cos zrobilo wielkie wow.

Jak znajdziesz to coś, skreśl je z listy w pierwszej kolejności. To, co robi wielkie "wow" najszybciej wywołuje zmęczenie dźwiękiem. Właśnie dlatego ludzie kupują Pylony do tego wzmacniacza i równie szybko sprzedają coś z tego zestawienia. To całe "wow" jest dobre na "odsłuchach sprzętu" w salonie a nie przy słuchaniu muzyki w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pioneek napisał:

Szukam towarzysza do mojego roksana k3 natrafiłem ostatnio na dobre opinie tych kolumn. Co o tym sądzicie. Wolał bym excite 44 ale obawiam się czy roki je ciągnie. Pomieszczenie 30 /40 m. Oczekiwania dźwiękowe detaliczna niedajaca po uszach góra dobrze wypełniona średnica i szybki miękki dobrze kontrolowany bas. Jeszcze jakie kable glosnikowe do tego zestawu. A może coś innego tylko co budżet 10-15k na same kolumny bardziej bliżej dolnej granicy.

Witam.

Roksan K3 i Excite = świetne połączenie, polecam! Roksan na spokojnie je napędzi :)
Co do okablowania X44 spójrz na Nordost Blue Heaven.

Zapraszam na odsłuch.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zalozylem ten temat  teraz audiovector siedzi mi w głowie. A co myślicie o focal aria 948 mój pierwszy typ(sa ladnenie nie sluchalem ich) gdzieś narazie oduscilem ten model. Metlik na maxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci umknęło, popatrz raz jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślisz, że Focal będzie od nich lepszy ;) ?

Trochę zimnej wody na głowę i postaraj się uporządkować wszystko. Chciałeś Dynaudio? Przetestuj je. Dopisz Audiovectora bo naprawdę warto. QR5 lub jeszcze lepiej SR3 Super. I na razie tyle. Dalej nie szukaj (przynajmniej na razie) bo zgłupiejesz i albo nic nie kupisz albo kupisz coś na wariata i po kilku tygodniach będziesz sobie pluł w brodę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce 3-4 a konkretne modele posłuchać  i z nich cos wybrac na lata a teraz widze ze to nie takie proste kubel zimnej wody jak najbardziej sie przyda zeby trzeźwo sluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nastawilem sie na coś ze stajni YB Audio przede mną trochę kilometrów na odsluch a co do slownika to tak wyglada jak sie piesze ukradkiem z telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.