Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + głośnik do 10000/12000 PLN


Easy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Poszukuje wzmacniacza zintegrowanego z wbudowanym DAC. Obecnie posiadam Onkyo TX-8050 + Pylon Pearl 25, muzyki słucham bardzo rożnej, bardzo często rocka-a, blues-a, muzyki popularnej  jak i poezji śpiewanej rzadziej jazzu czy muzyki klasycznej. 

Pokój, w którym słucham muzyki ma około 18m2

Poszukjue teraz zestawu, który pozwoli wyciągnąć z nagrań ( głównie format flac i cd) więcej szczegółów. 

Nie jestem fanem zbyt dużej ilości basu, dąże do tego aby otrzymać dźwięk jak najbardziej zbliżony do tego co autor chciał przekazać. Muzyki słucham raczej cicho. 

Zainteresowało mnie kilka wzmacniaczy:

Rotel A14

DENON PMA-1600NE

Advance Acoustic X-i125

Pioneer A-70Da

NAD C368

Nie mam natomiast pomysłu na głośniki. Te, które mam napewno za bardzo eksponują dół kosztem góry, która zaczyna się ujawniać dopiero przy głośniejszym słuchaniu. 

Na ten tydzień umówiony jestem na odsłuchu Rotel-a w TopHiFi, którego Panowie chcą mi podłączyć do B&W 704s2, choć nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią dla tego wzmacniacza. Z czym z ich ofert warto było by posłuchać tego wzmacniacza ? Może Indiana Line Diva 660?

Odnosnie pozostałych wzmacniaczy dopiero będę umawiał odsłuch. 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dużo dobrego słyszałem o wymienionym przez Ciebie Pioneerze a70da którego polecano mi do kolumn Heco z tym że te mają sporo dołu aczkolwiek reszta pasma przez to nie cierpi.

Może coś z polskich konstrukcji typu Audio Academy, BMN czy posiadany przez Ciebie Pylon tylko przesiadka na Diamond?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym wzmacniacza raczej równego, trzymającego w ryzach bas, oferującego dobrą szczegółowość. Moim zdaniem swietnie sprawdziłby się tutaj najnowszy wzmacniacz Primare I15, który dodatkowo ma wbudowana pełną funkcjonalność sieciową. Warto odsłuchać także Atoll IN100SE lub model wyższy, bardziej plastyczny, aksamitny IN200 Signature. A może lampa? Np. Unison Research Simply Italy.

Kolumny - w 18m2 na pewno można zastosować dobre monitory, szczególnie przy Twoich preferencjach muzycznych. Tak duża podlogowka jak B&W 704S2 moim zdaniem kompletnie nie sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu, szczególnie że nie preferujesz ogromnej ilości basu. Spójrz na świetną polską konstrukcje Audio Acadmy Dione II, Audio Physic Classic 3, koniecznie Audiovector QR1. Jeśli natomiast podłogówki, to tylko mniejsze konstrukcje. Dobrą opcją będzie Audio Physic Classic 8, Audio Acadmy Phoebe III, model QR3 od Audiovector, Fyne Audio F501, czy nawet Piega Classic 5.0.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka konkretnych konfiguracji, które moim zdaniem sprawdza się w Twoim salonie, na miejscu masz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q21 napisał:

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym wzmacniacza raczej równego, trzymającego w ryzach bas, oferującego dobrą szczegółowość. Moim zdaniem swietnie sprawdziłby się tutaj najnowszy wzmacniacz Primare I15, który dodatkowo ma wbudowana pełną funkcjonalność sieciową. Warto odsłuchać także Atoll IN100SE lub model wyższy, bardziej plastyczny, aksamitny IN200 Signature. A może lampa? Np. Unison Research Simply Italy.

Kolumny - w 18m2 na pewno można zastosować dobre monitory, szczególnie przy Twoich preferencjach muzycznych. Tak duża podlogowka jak B&W 704S2 moim zdaniem kompletnie nie sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu, szczególnie że nie preferujesz ogromnej ilości basu. Spójrz na świetną polską konstrukcje Audio Acadmy Dione II, Audio Physic Classic 3, koniecznie Audiovector QR1. Jeśli natomiast podłogówki, to tylko mniejsze konstrukcje. Dobrą opcją będzie Audio Physic Classic 8, Audio Acadmy Phoebe III, model QR3 od Audiovector, Fyne Audio F501, czy nawet Piega Classic 5.0.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka konkretnych konfiguracji, które moim zdaniem sprawdza się w Twoim salonie, na miejscu masz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Nie dodałem jednej istotnej kwestii, potrzebuję wejście PHONO MM, dopiero zaczynam zabawę z płytami winylowymi i na ten moment nie chcę dodatkowo inwestować w przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o lampie ? Może Cayin A55TP. Na początek pre phono wbudowane w nim wystarczy. Takie podstawowe modele pre za 500-800zł raczej wypadną gorzej. Do tego Canto Grand Premium i będziesz miał fajny zgrany zestaw. Posłuchaj jak będziesz miał możliwość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Easy napisał:

Nie dodałem jednej istotnej kwestii, potrzebuję wejście PHONO MM, dopiero zaczynam zabawę z płytami winylowymi i na ten moment nie chcę dodatkowo inwestować w przedwzmacniacz.

Przy tej klasie systemu odradzam wykorzystywanie wbudowanego przedwzmacniacza, zazwyczaj jest to podstawowej klasy dodatek. Nawet w przypadku podstawowych modeli gramofonów Pro-Ject czy Rega warto zainwestować kilkaset złotych w zewnętrzny, dedykowany przedwzmacniacz. Taki zestaw zagra nieporównywalnie lepiej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q21 napisał:

Przy tej klasie systemu odradzam wykorzystywanie wbudowanego przedwzmacniacza, zazwyczaj jest to podstawowej klasy dodatek. Nawet w przypadku podstawowych modeli gramofonów Pro-Ject czy Rega warto zainwestować kilkaset złotych w zewnętrzny, dedykowany przedwzmacniacz. Taki zestaw zagra nieporównywalnie lepiej.

Ja wszystko rozumiem, ale budżet z gumy nie jest i na ten moment musi być wzmacniacz z wbudowanym wejściem phono i DAC. Możecie napisać coś o wzmacniaczach, które wymieniłem, a które macie w ofercie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Onkyo 9070. Można dorwać w śmiesznej kwocie już i to nawet z salonu a oferuje wszystko czego potrzebujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Easy napisał:

Ja wszystko rozumiem, ale budżet z gumy nie jest i na ten moment musi być wzmacniacz z wbudowanym wejściem phono i DAC. Możecie napisać coś o wzmacniaczach, które wymieniłem, a które macie w ofercie ?

Z podanych nie mamy tylko Rotela. Najbardziej namawiałbym na posłuchanie Denon i Advance Acoustics. To urządzenia, garjąxe bardzo plastycznie, dobrze wypełnionym i dociążonym dźwiękiem. NAD jest bardzo mocny, energiczny, ofensywny. Pioneer natomiast dokładny, szczegółowy, trochę techniczny, dobrze sprawdza się z ciepłymi, gęstymi kolumnami.

Zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Easy napisał:

Nie jestem fanem zbyt dużej ilości basu, dąże do tego aby otrzymać dźwięk jak najbardziej zbliżony do tego co autor chciał przekazać. Muzyki słucham raczej cicho.

Biorąc pod uwagę powyższe, to NADa C368 bym raczej odradzał, właśnie ze względu na mocną podstawę basową (co akurat mi się podoba). Miałem swego czasu Onkyo a9070 i ten model mógłby się u Ciebie sprawdzić, zwłaszcza, że ma znakomitą mikrodynamikę, która jest niezbędna do cichego słuchania (i czucia) muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślałem, ale najchętniej kupił bym używany w kolorze czarnym ale nie mogę nigdzie spotykać a rozglądam się już od jakiegoś czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Silver_85 napisał:

A nie myślałeś o lampie ? Może Cayin A55TP. Na początek pre phono wbudowane w nim wystarczy. Takie podstawowe modele pre za 500-800zł raczej wypadną gorzej. Do tego Canto Grand Premium i będziesz miał fajny zgrany zestaw. Posłuchaj jak będziesz miał możliwość. 

Dopisuję swój głos do lampy Cayin A55tp. Była jedną z pierwszych, która zostawiła mocne piętno na moich uszach. I bynajmniej nie przez ilość, ale jakość. Odsłuchiwane w trochę większym metrażu z Pylonami Diamond 28. 

Podobno głośniki z S16Hz są bardzo synergiczne z Cayinem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaxcek napisał:

Podobno głośniki z S16Hz są bardzo synergiczne z Cayinem.

Tak to są sprawdzone połączenia i w wielu przypadkach się sprawdzają. Co nie znaczy , że te klocki grają tylko ze sobą. Kombinacji i możliwości jest sporo. 

Skojarzyłem teraz jeszcze Cayina CS-55 A. Ten ma na pokładzie Dac-a , o którym wspominał  Easy oraz łatwą regulację biasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz słuchał Rotela i B&W 704, poproś też o podłączenie B&W 706 z np Nadem 368 albo 388. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może o Leema pulse, pre MM i MC. koszt używanego około 4000 zł do tego do tego npagnat Quantum 1005 lub Sonus Faber Lutio lub Vienna Acoustic Bach lub Mozart. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z kolumn obczaj Triangle Esprit Gaia. Grają jak super dynamiczne monitory, mają oszczędny bas, bardzo bogatą barwę i świetną rozdzielczość, ale wymagają starannego dobrania wzmacniacza

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-gaia-ez-kolumny-podlogowe-2-szt

Wzmacniaczy z DACami masz dość, ale nie zaszkodzi przypomnieć, że IDA8 jest na posterunku 

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

 

Lub lepiej, dzielony set

https://sklep.rms.pl/nuprime-dac-9-dac9-audiofilski-referencyjny-studyjny-przetwornik-dac-stereo-32-bit-384khz-dsd256-z-przedwzmacniaczem

https://sklep.rms.pl/nuprime-sta-9-sta9-koncowka-mocy-stereo-2x120w-mono-1x290w-rms-w-klasie-a-d

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 09:44, Q21 napisał:

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, szukałbym wzmacniacza raczej równego, trzymającego w ryzach bas, oferującego dobrą szczegółowość. Moim zdaniem swietnie sprawdziłby się tutaj najnowszy wzmacniacz Primare I15, który dodatkowo ma wbudowana pełną funkcjonalność sieciową. Warto odsłuchać także Atoll IN100SE lub model wyższy, bardziej plastyczny, aksamitny IN200 Signature. A może lampa? Np. Unison Research Simply Italy.

Kolumny - w 18m2 na pewno można zastosować dobre monitory, szczególnie przy Twoich preferencjach muzycznych. Tak duża podlogowka jak B&W 704S2 moim zdaniem kompletnie nie sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu, szczególnie że nie preferujesz ogromnej ilości basu. Spójrz na świetną polską konstrukcje Audio Acadmy Dione II, Audio Physic Classic 3, koniecznie Audiovector QR1. Jeśli natomiast podłogówki, to tylko mniejsze konstrukcje. Dobrą opcją będzie Audio Physic Classic 8, Audio Acadmy Phoebe III, model QR3 od Audiovector, Fyne Audio F501, czy nawet Piega Classic 5.0.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny. To tylko kilka konkretnych konfiguracji, które moim zdaniem sprawdza się w Twoim salonie, na miejscu masz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Unison Research Simply Italy z FA F501 zagra ? Jeśli tak, to proszę o jakiś komentarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

Unison Research Simply Italy z FA F501 zagra ? Jeśli tak, to proszę o jakiś komentarz

Zagra i to ciekawie, plastycznie z dobrą szczegółowością. To raczej równe granie, nie eksponujące poszczególnych podzakresów, nastawione na muzykalny, przyjemny przekaz podparty dobrym basem.

Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, mamy taki zestaw gotowy do posłuchania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.