Jump to content
Sign in to follow this  
Geriko

Stereo w salonie + multiroom 3 strefy

Recommended Posts

Cześć. Bardzo proszę o pomoc i rady zaawansowanych użytkowników.

Planuje stworzyć w nowym mieszkaniu multiroom. W salonie chciał bym postawić podłączone po kablu kolumny podłogowe plus ewentualnie subwoofer. Do tego w sypialni i łazience chciałem wstawić głośniki wifi. Salon z kuchnią, jedno pomieszczenie powierzchnia około 35m2, łazienka około 12m2 i sypialnia około 15m2. Na początek chcę stworzyć dwie strefy. Czyli salon z kolumnami głośnikowymi spiętymi po kablu i łazienka po wifi.

 

Rozważałem amplituner Onkyo TX-8270 plus głośniki Timple Audio Głośniki Wi-Fi. Jednak jeden ekspert poinformował mnie że ten amplituner zepnie mi głośniki w multiroom ale może tylko wszędzie grać to samo. Zaproponował Onkyo TX-NR830 czy TX-RZ830. Głośników jeszcze nie wybrałem. Chcę wybrać wzmacniacz/amplituner i potem wybrać się na odsłuch ale propozycje mile widziane. Jeżeli chodzi o budżet to chciał bym się zmieścić w 10k. Planowałem głośniczki do łazienki za około 1,5k, amplituner do 3k i na głośniki do salonu do 6k. Coś z półki Jbl Studio 290 lub Focal Chorus 716.

 

Chciał bym uzyskać standardowy multiroom. Czyli bym mógł w każdej strefie włączyć inną muzykę. Wszystkim sterować z poziomu wzmacniacza/amplitunera lub aplikacji na telefonie. Muzyka ładna czyli do zasłuchania się ma być w salonie i tam potrzebuję dynamicznego kopnięcia z mocnym basem. Pozostałe pomieszczenia to muzyka bardziej w tle, małej mocy. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to nie chciał bym się jakoś bardzo ukierunkowywać bo słucham zarówno Vangelisa, Dire Straits jak ACDC. Ale w większości starszego roka, Rolling Stones czy Pink Floyd. Ogólnie muzyka ma być w miarę dynamiczna by gitarki mogły poszaleć ale ma być też fajny bas by przechodziły czasami ciary.

 

Nie wiem czy to ważne ale w całym mieszkaniu na podłodze mam gres :)

 

Z góry dziękuje za porady i propozycje.

Pozdrawiam

G

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

postawiłbym na system multiroomowy od Yamahy, czyli MusicCast. Obsługa jest świetna i duży wybór urządzeń do kolejnych pomieszczeń. Masz do wyboru amplitunery kina domowego, amplitunery stereo, mini wieże, odtwarzacze sieciowe, soundbary jak i całą masę głośników wolnostojących. Główne pomieszczenie, jeśli stereo, to ampli Yamaha R-N602 lub R-N803D, do tego kolumny podłogowe bez żadnych subów. Będzie on zbędny. Reszta pomieszczeń, jeśli muzyka ma tam grać w tle, małe głośniki typo Yamaha MusicCast 20 lub MusicCast 50. 

Wpadnij do nas posłuchać w/w rzeczy.


Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 11.02.2019 o 12:51, Geriko napisał:

Jeżeli chodzi o budżet to chciał bym się zmieścić w 10k.

System ma być nowy, czy rozważasz zakup także używanego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.