Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo w salonie + multiroom 3 strefy


Geriko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Bardzo proszę o pomoc i rady zaawansowanych użytkowników.

Planuje stworzyć w nowym mieszkaniu multiroom. W salonie chciał bym postawić podłączone po kablu kolumny podłogowe plus ewentualnie subwoofer. Do tego w sypialni i łazience chciałem wstawić głośniki wifi. Salon z kuchnią, jedno pomieszczenie powierzchnia około 35m2, łazienka około 12m2 i sypialnia około 15m2. Na początek chcę stworzyć dwie strefy. Czyli salon z kolumnami głośnikowymi spiętymi po kablu i łazienka po wifi.

 

Rozważałem amplituner Onkyo TX-8270 plus głośniki Timple Audio Głośniki Wi-Fi. Jednak jeden ekspert poinformował mnie że ten amplituner zepnie mi głośniki w multiroom ale może tylko wszędzie grać to samo. Zaproponował Onkyo TX-NR830 czy TX-RZ830. Głośników jeszcze nie wybrałem. Chcę wybrać wzmacniacz/amplituner i potem wybrać się na odsłuch ale propozycje mile widziane. Jeżeli chodzi o budżet to chciał bym się zmieścić w 10k. Planowałem głośniczki do łazienki za około 1,5k, amplituner do 3k i na głośniki do salonu do 6k. Coś z półki Jbl Studio 290 lub Focal Chorus 716.

 

Chciał bym uzyskać standardowy multiroom. Czyli bym mógł w każdej strefie włączyć inną muzykę. Wszystkim sterować z poziomu wzmacniacza/amplitunera lub aplikacji na telefonie. Muzyka ładna czyli do zasłuchania się ma być w salonie i tam potrzebuję dynamicznego kopnięcia z mocnym basem. Pozostałe pomieszczenia to muzyka bardziej w tle, małej mocy. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to nie chciał bym się jakoś bardzo ukierunkowywać bo słucham zarówno Vangelisa, Dire Straits jak ACDC. Ale w większości starszego roka, Rolling Stones czy Pink Floyd. Ogólnie muzyka ma być w miarę dynamiczna by gitarki mogły poszaleć ale ma być też fajny bas by przechodziły czasami ciary.

 

Nie wiem czy to ważne ale w całym mieszkaniu na podłodze mam gres :)

 

Z góry dziękuje za porady i propozycje.

Pozdrawiam

G

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawiłbym na system multiroomowy od Yamahy, czyli MusicCast. Obsługa jest świetna i duży wybór urządzeń do kolejnych pomieszczeń. Masz do wyboru amplitunery kina domowego, amplitunery stereo, mini wieże, odtwarzacze sieciowe, soundbary jak i całą masę głośników wolnostojących. Główne pomieszczenie, jeśli stereo, to ampli Yamaha R-N602 lub R-N803D, do tego kolumny podłogowe bez żadnych subów. Będzie on zbędny. Reszta pomieszczeń, jeśli muzyka ma tam grać w tle, małe głośniki typo Yamaha MusicCast 20 lub MusicCast 50. 

Wpadnij do nas posłuchać w/w rzeczy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2019 o 12:51, Geriko napisał:

Jeżeli chodzi o budżet to chciał bym się zmieścić w 10k.

System ma być nowy, czy rozważasz zakup także używanego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem z wyborem wzmocnienia do stereo + sub w salonie i 2 dodatkowych stref (łazienka + kuchnia). Zastanawiam się nad Onkyo rz830 bo załatwia w sumie sprawę ale w chwili obecnej mam onkyo tx8050 i dźwiękowo na pewno nie chciałbym się cofnąć. Amplituner musi mieć 2 hdmi (tv+proj). Taki Rz830 i dołożenie np. Wzmacniacza onkyo 9070 powinno w teorii być super. Głośniki to na tą chwilę zensory 7 + Sub e12f do filmów ale nie wykluczam z czasem zmiany na inny model. Warto brać jakiś lepszy amplituner do którego już nie trzeba będzie dokładać wzmaka ? Myślałem też o CA CXR120 ale nie wiem jak tam z dodatkowymi strefami...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy trzema zestawami - MusicCast od Yamaha, Heos od Denon i Marantz lub Sonos z amplitunerem, który będzie współpracował z systemem Sonos np. najnowszy TX-NR696. Każdy z systemów ma wady i zaleta, to kwestia dłuższej rozmowy oraz przede wszystkim odsłuchu poszczególnych konfiguracji. 

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mam już w suficie a kable pociągnięte do amplitunera - czy w cenie ok. 4 tyś (onkyo rz830) któryś z tych systemów zapewni mi sterowanie strefami + rozdzielenie sygnału z kilku źródeł na tv i projektor? Wydaje mi się że nie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Uważam, że w Twoim przypadku idealnym i niedrogim rozwiązaniem będzie system Heos zainstalowany w urządzeniach Denona i Marantza. Zachęcam do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań do kontaktu przez chat na stronie lub @/tel :

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/HEOS/HEOS

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARANTZ/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.