Skocz do zawartości
IGNORED

Porada ZAKUP wzmacniacza Technics SU-G700 lub Yamaha AS-2100


_Kuben_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, japs napisał:

Podejrzewam, że gdybyś w 1984 roku dał za wzmaka Technicsa 179,99$ w Pewexie ( przeciętny Polak zarabiał wtedy około 18$ lub bonów towarowych miesięcznie ), stał w kolejce społecznej pod sklepem firmowym we Wrześni przez 4 dni po wymarzone kolumny, pewnie też miałbyś sentyment do powyższych sprzętów. Ja to przeżyłem he he. Sorki za OT 

Jako dzieciak w latach 90 grałem na mini wieży . Miałem różne katalogi w tym katalog technicsa i naprawdę w tamtych czasach chciałem mieć np model se a 1000 z tymi podswietlanymi zegarami. Jednak gdy dorosłem już sentymentu nie mam. Tymbardziej że nie kupię tego a 1000 bo w Polsce ceny są chore. Ktoś chce 1900 zł za ten model a na świecie chodzi za jakieś 750 zł. I nawet tych 750 mi szkoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2019 o 19:19, _Kuben_ napisał:

 

Teraz to co zaskoczyło mnie najbardziej - Musical Fidelity ms5i. Jakoś tak ucieszył... Przyjemny jazzik, sciezki dźwiękowe, a to lekkie ciepełko najlepiej poradziło sobie z heavy metalem. Góra w tym wzmacniaczu też była, ale nie taka natarczywa i trzeszcząca. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad tą marką i może jeszcze nad spróbowaniem posluchania wyższego modelu ms6i, który moze dłuzej by cieszyl i ewenualnie z biegiem lat pomyślec o lepszych kolumnach wtedy do tego wzmaka?

Ktoś może sie wypowiedzieć o tej marce, którą mało co znam, ale jak przeglądam zagraniczne opinie również są dobre. Oczywiscie pod mój gust te brytyjskie wzmacniacze wyglądają pare pozioomów gorzej niz japońskie, ale miło się zaskoczylem, ładne przecież moge kupić buty ;)

 

 

 

M6si to inna liga. Jeśli możesz dołożyć to sznuruj buty na odsłuch. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze dał szansę zestawieniu nawet niższego modelu Yamahy, 2100 z kolumnami ProAc Response D20R. Po tym co pisałeś wyżej, to może okazać się strzał w 10 ;) Często takie zestawy wybierają na odsłuchach u nas klienci.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

 

M6si to inna liga. Jeśli możesz dołożyć to sznuruj buty na odsłuch. 

Ms5i to poprawiona "trójka" .Szóstka jest faktycznie lepsza, ale dalej za droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą :)

Mowa o wypowiedzi Nikimaj?
Że m5si to węcej niz poprawiona trójka, a proporcje jakości do ceny m6si są ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. M5si to nie jest poprawione M3si, a jakość M6si w stosunku do ceny z dobrze dobranymi kolumnami jest znakomita, a nie "za droga". 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2019 o 08:06, Sklep.RMS.pl napisał:

Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą :)

No to poprosimy o argumenty, że jest inaczej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikimaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej podane. Od dawna nie macie już Musicala w Top Hi-Fi więc i wiedza sie zdezaktualizowała. 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja tu coś piszę na Musicala? Hello!!!

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Nikimaja, Waszego pracownika, który udziela się tutaj po godzinach pracy. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Pisałem do Nikimaja, Waszego pracownika, który udziela się tutaj po godzinach pracy.

Tophifi szukacie kogoś do pracy ?:)

RMS - widzę od dłuższego czasu, że boli Was d...pa jak pisze się o produktach Tophifi. Ale wiesz dlaczego? Bo to jedyny dystrybutor, z którym nie miałem żadnego problemu w temacie zakupów.

Ale rozumiem wiesz ból. W końcu tracicie dobrych pracowników...i nie ma już u Was z kim o czymkolwiek porozmawiać.

 

A Silver_85 -> to chyba Wasz dobry kumpel, bo stawia Wam wszędzie "lody"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikimaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 08:03, Sklep.RMS.pl napisał:

Powyżej podane. Od dawna nie macie już Musicala w Top Hi-Fi więc i wiedza sie zdezaktualizowała. 

Guzik prawda.Wciskacie kit i tyle. Nie macie argumentów.

Nigdy nie mieliście do czynienia z tą marką więc nie macie porównania. Poszerzcie wiedzę na temat ich portfolio (obecnego i byłego) i przeanalizujcie ceny to wtedy będziecie bardziej wiarygodni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nikimaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mkarpiewinski napisał:

O kurde RMS, ale zdemaskowaliście zakamuflowanego wzmacniacza. Niezła robota! 

i co teraz będzie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo banicja i nowe konto, wszystko od zera. Ku chwale Twojego pracodawcy, aż Cię zwolni, heh. Że też niektórym się chce tak nadstawiać głupio karku za cudzy biznes. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2019 o 15:36, Nikimaj napisał:

i co teraz będzie? ?

nic niezwykłego 

branża 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli temat jest aktualny to zachęcam do odsłuchu: Rotela 1592, Arcama A38. Obecnie mam Rotela lecz poczciwy Arcam brzmieniowo bardziej mi przypadł do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam przesłuchać takie wzmacniacze jak Naim Atom,Cyrus One Cast,Nad C388 i nie ograniczać sie tylko do tych dwóch firm które wymieniłeś.Odsłuch i jeszcze raz odsłuch to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Ale przy cenach za wzmanciacze 5-7 koła, to wybór jest już spory. Oprócz tych powyżej, są jeszcze Creek-i, Peachtree, Denon, Marantz i wiele innych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2019 o 15:51, mkm napisał:

Dla jednych nie gra, dla innych gra. Wiem jedno - gdyby taki na przykład Q21, reklamujący się tu niemal w każdym temacie miał to w ofercie, nagle pojawiłaby się mniej więcej taka recenzja  "To urządzenie grające bardzo plastycznie, dobrze wypełnionym i dociążonym dźwiękiem."  To u nich standard.

Ale na końcu polecili by Ci Vincenta i AA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znajdz sklep gdzie bedziesz mial mozliwosc posluchac obu tych wzmacniaczy, Technics to koncowka w klasie D i jak i zasilacz impulsowy, nie musi to oznaczac ze zagra zle ale to rozwiazania budzetowe, Yamaha natomiast to prawdziwe stereo wykonane w staroszkolnej technologii, w ogole Yamaha jesli chodzi o wspolczesna produkcje bije na glowe konkurencje w danym przedziale cenowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa D może być tak dobra lub zła, jak wzmacniacze zrobione w klasie AB. Z pośród tych dwóch, o których jest mowa. Technics w swoich obecnych produktach brzmi nie źle. Ale sądzę, że jest za drogi. Natomiast Yamaha jak pisze przedmówca, to wzmacniacz zrobiony po staremu, który może się podobać. Duże koncerny z reguły nie krzyczą tak bardzo dużo za dobre modele, więc może być coś na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon Marantz tez wysokie modele są robione "po staremu", nie jest więc Yamaha taka wyjątkowa,  o brzmieniu nie piszemy tylko wykonaniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Jestem wlaścicielem nowego Technicsa SU-G700. Kupując go trochę zaryzykowałem. Czytałem wiele opinii na temat nowych Technicsów, od brytyjskich magazynów, które gnoiły tę markę chyba dla zasady, do pochlebnych czy to na łamach jednego z polskich portali HiFi czy niemieckich magazynów. Czytałem także Wasze opinie na portalu audiostereo. Każda z nich się różniła, od zachwytu do zażenowania.  Ale mimo wszystko zaryzykowałem. I powiem tak: ryzyko się opłaciło. Wg mnie Technics po tych kilkunastu latach wrócił na rynek godnie i z chwałą. To wykonanie, ten dźwięk... Nie próżnowali tam w Japonii przez te lata. Pierwsze moje odczucie było takie, że G700 jest wart co najmniej dwa razy tyle ile za niego zapłaciłem. Ktoś może zarzucić, że wygląda, ale nie zagra. Wierzcie mi... zagra i to jak zagra. Miałem okazję porównać go do do wzmacniacza dzielonego marki Marantz z 1978 roku, konkretnie sterownika Marantz 3650 i końcówki mocy Marantz 300 DC. Z zamkniętymi oczami nie idzie rozróżnić który gra w danym momencie. Technics wszedł na tak wysoki poziom, że nowy model G700 jest na równi z Marantzem 3650 wraz z 300DC, najwyższym modelem w ofercie w tamtych latach,  pod względem brzmienia... Nie wiem jak zagrają inne modele z nowej serii produktów Technicsa, ale model G700 polecam każdemu i to z czystym sumieniem, bo zakupiłem go w lipcu i nie wyobrażam sobie nawet by się z nim kiedykolwiek rozstać. 
 

Trochę się rozpisałem, ale nie mogę się powstrzymać by się nim nie zachwycać. Na sam koniec chciałbym dodać małą radę, może bardziej sugestię dla tych, którzy to czytają, ponieważ szukają tego co ja szukałem jeszcze rok temu, czyli odpowiedzi na pytanie, jak gra nowy Technics. Nie bierzcie za bardzo do siebie tego, co mówią testy na portalach, czy też opinie danych sprzedawców. Jak widziałem w tym temacie wcześniej, jakieś Yamachy z Media Markt rzekomo grają lepiej niż G700. Również mnie to spotkało w jednym ze sklepów HiFi, w którym sprzedawca na pytanie o nowego Technicsa zaśmiał mi się w twarz, chyba tylko dlatego, że nie miał go w ofercie, a więc nie mógł zarobić na sprzedaży mi tego modelu i po prostu chciał mi wcisnąć coś od niego....

Dajcie szansę nowemu Technicsowi, naprawdę warto. Może nie można go zdobyć w sklepie w każdym mieście jak Yamachy czy inne marki, ale jak już go znajdziesz to wierz mi: nie zawiedziesz się. To już nie jest stary Technics z lat 90, którego ludzie wspominają niekiedy z sentymentem, a niekiedy z zażenowaniem podczas, gdy patrzą na inne dzisiejsze firmy. To jest dla mnie całkiem nowa marka, która nawiązuje do lat świetności tej firmy. Jak najbardziej mogę powiedzieć, że jest to według mnie namiastka tego wielkiego HiEndu zarówno pod względem wyglądu jak i pod względem brzmienia i to za niewielkie pieniądze. Jeśli dotrwałeś do tego momentu to dziękuję Ci za przeczytanie mojej wypowiedzi. Może nie jest fachową opinią, może nie jest jakoś super pięknie napisana, ale za to napisałem to z serca, ponieważ boli mnie trochę jak niektórzy gnoją Technicsa do tej pory. Naprawdę, G700 jest w stanie przemienić największych wrogów Technicsa w ludzi, którzy z przekonaniem przyznają, że gra zajebiście. Sam tego doświadczyłem. 
Dziękuję i pozdrawiam
 

Poniżej zdjęcie mojego maleństwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten wzmacniacz jest z wyglądu. Normalnie 10/10 jak dla mnie...Muszę w wolnej chwili pojechać do jakieś salonu hifi i zabrać go do siebie na jakieś oceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reszcie trafiles na fachowca. Silver 8 to calkiem dobre paczki, nie wiem czemu je chcesz zmieniac. Ciesze sie ze trafiles w fajny wzmacniacz ktory gra dla ciebie tak jak opisales.. MF to dobry poczatek do duzo lepszego grania w twoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. I Yamaha się rumieni:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.