Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer + dac, czy odtwarzacz sieciowy?


Kamil.bien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie mój zestaw KD/stereo składa sie z amplitunera Marantz Nr1608, frontów Tannoy Xt6f i wzmacniacza Atoll IN100SE. Przy odsłuchu stereo Marantz służy jako zródło do streamingu podpięte By-passem do Atolla. Moja pytanie jest następujące - czy dołożenie lepszego zródla dużo wniesie w ten zestaw? Jeśli tak to czy lepiej postawić na gotowy odtwarzycz sieciowy, czy cos pokroju IEast M20 spiętego np. z Atollem Dac100se? Głównym zalożeniem jest streaming Flaców, Wavów i Tidala.

Nie chciałbym przekroczyć 2,5 tysiąca,

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja używam tylko mam rasberry pi3  + hifiberry digi+ a dac mam zewnętrzny ale ty możesz sobie skompletować dedykowany dac do rasberry pi .Jest tego w internecie od groma.Poczytaj trochę o tym bo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie przekonuje mnie to rozwiązanie kompletnie. Też nie jestem typem majsterkowicza. Co myslicie o urządzeniu typu Bluesound node2i i zamiarem dokupienia w przyszłości jakiegoś daca?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy tej klasie sprzętu i cenie lepiej będzie kupić gotowy streamer z dac np onkyo, bluesound czy aries mini. Lub inne podobne. Po odsłuchu wybrać najlepszy. Komputerek malina też jest dobrym pomysłem ale tutaj jest trochę roboty i problemów a cudów nie będzie chociaż zawsze to pewniejsze na przyszłość bo można zmodyfikować. Ja bym wybrał onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil.bien napisał:

Prawdę mówiąc nie przekonuje mnie to rozwiązanie kompletnie. Też nie jestem typem majsterkowicza. Co myslicie o urządzeniu typu Bluesound node2i i zamiarem dokupienia w przyszłości jakiegoś daca?  

Node 2 (czy też 2i) jak najbardziej.
Alternatywą może być:
- Auralic Aries Mini (też bdb urządzenie, z bardzo funkcjonalnym i stabilnym softem a to wcale nie taka oczywista sprawa wśród plikowców, sporo jest urządzeń, które ma różne problemy natury softwarowej i choćby nie wiem jak dobrze grały, takie ułomności potrafią bardzo denerwować)
- Cambridge Audio CXN (w tym budżecie używka) lub Stream Magic 6 (poprzednik bez kolorowego wyświetlacza, jakość dźwięku i możliwości te same)

Poczytaj o tych urządzeniach, dużo jest w necie, nawet tutaj na forum (znajdziesz chociażby nawet sporo moich wypowiedzi bo te urządzenia bdb znam i mam bądź miałem w swoich systemach).

Nie deprecjonuję maliny ale jeśli nie lubisz majsterkować, grzebać w sofcie, instalować, dokładać jakieś obudowy, potem przetworniki, to na Twoim miejscu odpuściłbym.
Nawet jeśli cena jest kusząca to i tak na końcu okaże się, że warto dołożyć do tego czy tamtego i kwota zbliży się do tej, za którą można kupić ww. plikowce, a te jakością dźwięku wcale od maliny gorsze nie są i jeśli już to grają inaczej, innym charakterem, a ten "charakter" uporządkowałbym w ten sposób: Node 2 po jednej stronie (tej "cieplejszej"), CXN po drugiej (detaliczniejszej), Aries Mini gdzieś pomiędzy.

Każdy ma (obecnie) dopracowany soft.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konradwo napisał:

Każdy ma (obecnie) dopracowany soft.

Co nie zmienia faktu, że w malinie mogę sobie przypisać dowolny guzik, na używanym pilocie IR, np. do odtworzenia nowszej płyty aktualnie grającego wykonawcy a w innych, zamkniętych rozwiązaniach będzie to raczej niemożliwe.

Rozwiązania oparte o mpd z dostępem do CLI dają praktycznie nieograniczone możliwości sterowania grajkiem przy graniu z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna, rzeczowa odpowiedź Konradwo. Już wiem na czym sie skupić. Wszystkie 3 urządzenia od ręki wyporzycze w Poznaniu, takze biorę się za odsłuchu.  Wszystkim pozostalym rowniez dziękuje! Malinka może faktycznie byłaby świetnym pomysłem, ale tak jak napisał Konradwo - dla kogoś kto lubi sobie podłubać :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś wybierzesz i się zdecydujesz, daj znać na co padło z jakich względów (czy to dźwiękowych czy funkcjonalnych), każdy ma inny system, oczekiwania itp. więc warto też będzie poznać kolejną opinię, a może padnie na jeszcze coś innego i będziesz mógł się odnieść np. do tych powyższych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto wypożyczyć na testy Bluesound Node 2i. Jedna z najlepszych aplikacji sterujących na rynku. Świetny stosunek ceny do jakości. Wbudowany DAC, jednak można to urządzenie wykorzystać także jako całkiem niezły transport. Stabilność działania i intuicyjność menu i sterowania stawia ten odtwarzacz w czołówce.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na Bluesound Node 2i właściwie od razu po odpaleniu aplikacji, która już na starcie stawia ten sprzęt znacznie przed konkurencja. Przejrzysta w obsłudze i niezawodna - duży plus. Dźwiękowa poprawie uległa na pewno szerokość sceny i separacja względem mojego Marantza. Dokładnie tego szukałem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem napalony na tego Node 2, ale w top-hifi w Wawie na Naruszewicza mieli mnie w d... I nie chcieli wypożyczyć. I nawet lepiej, bo w Planecie Dźwięku bez problemu wypożyczyli Sotm SMS 200 i to od razu z zasilaniem liniowym. Jakość dźwięku i obsługa przez m connect tak mi się spodobały, że już mi się dalej szukać nie chciało. No i do tego możliwości upgradu sotm są ogromne. Zarówno sprzętowo (zasilanie) jak i softowo (roon). Gratuluje top-hifi podejścia do klienta. Zresztą jestem też napalony na słuchawki Audeze, których oczywiście też nie chcą wypożyczyć, więc jako istota złośliwa kupię je przez Internet, zwrócę w ustawowym terminie, a jak się spodobają to kupię u kogoś innego, a  nawet jeśli trzeba będzie to za granicą. Taką mam alergię na traktowanie klienta w taki sposób 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arek80 napisał:

Też byłem napalony na tego Node 2, ale w top-hifi w Wawie na Naruszewicza mieli mnie w d... I nie chcieli wypożyczyć. I nawet lepiej, bo w Planecie Dźwięku bez problemu wypożyczyli Sotm SMS 200 i to od razu z zasilaniem liniowym. Jakość dźwięku i obsługa przez m connect tak mi się spodobały, że już mi się dalej szukać nie chciało. No i do tego możliwości upgradu sotm są ogromne. Zarówno sprzętowo (zasilanie) jak i softowo (roon). Gratuluje top-hifi podejścia do klienta. Zresztą jestem też napalony na słuchawki Audeze, których oczywiście też nie chcą wypożyczyć, więc jako istota złośliwa kupię je przez Internet, zwrócę w ustawowym terminie, a jak się spodobają to kupię u kogoś innego, a  nawet jeśli trzeba będzie to za granicą. Taką mam alergię na traktowanie klienta w taki sposób 

Brawo dobre podejście zmiana mentalności jest możliwa tylko poprzez głosowanie portfelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W top hi-fi Wawa tej głównej od strony internetowej to imho nawet nie warto wykręcac numeru szkoda czasu... dramat...

i tak  to niestety nie wyjątek podobne odczucia miałem w nautilusie w KRK... tu chodziło akurat o nieco inny sprzęt..

W Kato w Belgu natomiast chcieli kasę za odsłuch... nie wiem jak oni znajdują klientów....

 

Ale się rozpisalem ojojoj :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy o salonu Top HiFi, ten w Sopocie pożycza bez problemu, sam czekałem na NAD 658 i dojechał, tylko jest rezerwacja na testy i muszę czekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to sieć to jednak co salon to obyczaje.
Nie wiem jak warszawski, ale krakowski top hi-fi, jeszcze jakieś 2 lata temu dramat.
Jakiś nadęty bufon sprzedawca, o odsłuch trzeba się było strasznie prosić a zgodzić chcieli się tylko na 1 parę kolumn tego samego dnia!
Korciło żeby zrobić mały raban za to w jaki sposób sprzedawcy traktują klienta ale... szkoda prywatnego czasu na jakiegoś głąba.
W końcu pojechałem do Kielc i tam sytuacja zupełnie odwrotna.
No i o ile krakowscy uparcie twierdzili, że do mojego pieca B&W 803 już będą zdecydowanie za trudnym obciążeniem, to fachowy sprzedawca w Kielcach pokazał mi, że owy piec poradzi sobie świetnie z 802.
Pożyczać też wprawdzie tak średnio chcieli (pożyczyć chciałem akurat Node 2 więc to nie sprzęt za kwotę B&W 802) ale podejście do klienta naprawdę bardzo OK.
Jak widać nie jest to wcale takie oczywiste nawet jak się chce zostawić kilkadziesiąt tysięcy...

W Nautilusie krakowskim obsługa niezwykle miła, tu złego słowa nie mógłbym powiedzieć.
Tak było 2 lata temu, tak też w 2004 ich zapamiętałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że autor wątku wybrał już magiczną skrzynkę a pojawił się nam salon Top HiFi

W dniu 12.02.2019 o 13:51, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

warto wypożyczyć na testy Bluesound Node 2i. 

to może jakieś małe wyjaśnienie, co z tym pożyczaniem ? czy salony działają niezależnie? bo jak widać, są małe rozbieżności w ty temacie, co niestety rzutuje na całość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salony działają niezależnie. Większość wypożycza sprzęt na testy. Idzie się dogadać. My np wypożyczamy takiego Node na weekendy z uwagi na duże zainteresowanie. Do jakiego salonu najbliżej?

W dniu 14.02.2019 o 13:35, Arek80 napisał:

Też byłem napalony na tego Node 2, ale w top-hifi w Wawie na Naruszewicza mieli mnie w d... I nie chcieli wypożyczyć. I nawet lepiej, bo w Planecie Dźwięku bez problemu wypożyczyli Sotm SMS 200 i to od razu z zasilaniem liniowym. Jakość dźwięku i obsługa przez m connect tak mi się spodobały, że już mi się dalej szukać nie chciało. No i do tego możliwości upgradu sotm są ogromne. Zarówno sprzętowo (zasilanie) jak i softowo (roon). Gratuluje top-hifi podejścia do klienta. Zresztą jestem też napalony na słuchawki Audeze, których oczywiście też nie chcą wypożyczyć, więc jako istota złośliwa kupię je przez Internet, zwrócę w ustawowym terminie, a jak się spodobają to kupię u kogoś innego, a  nawet jeśli trzeba będzie to za granicą. Taką mam alergię na traktowanie klienta w taki sposób 

Przykra sprawa. My nie zostawimy Cię na lodzie. Już wysyłam PW i umówimy się na wypożyczenie słuchawek :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

salony działają niezależnie. Większość wypożycza sprzęt na testy. Idzie się dogadać. 

Dzięki za odpowiedz i wyjaśnienie, rozumiem że nie odpowiadasz za poczynania innych salonów w tej kwestii, no ale sam widzisz jak to potem się pamięta.

Jeszcze jedno pytanie od mnie: Macie teraz w ofercie "Superzestaw" 20X0% czyli to zestaw - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    a taki NAD + kabel sieciowy czy RCA, to też się kwalifikuje?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Jeszcze jedno pytanie od mnie: Macie teraz w ofercie "Superzestaw" 20X0% czyli to zestaw - https://www.tophifi.pl/zestawy-promocyjne/stereo/nad-c368-mdc-bluos-2.html   a taki NAD + kabel sieciowy czy RCA, to też się kwalifikuje?

 

w super zestawach nie widzę takiej konkretnej konfiguracji. Chodzi konkretnie o raty 0% czy o niższą cenę?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Top Hi-Fi Poznań Woźna napisał:

w super zestawach nie widzę takiej konkretnej konfiguracji. Chodzi konkretnie o raty 0% czy o niższą cenę?

To inaczej, czy to musi być zestaw? czy pojedyncza skrzynka też się łapie na 20X0%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta oferta dotyczy tylko wybranych zestawień na naszej stronie. W innych przypadkach najlepiej dogadywać temat indywidualnie

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.