Skocz do zawartości
IGNORED

Infinity Kappa 9


kite2

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Marek.S napisał:

Znalazlem PDF, klasa H, okolice 1997r. Nietypowy wybór bo to typowe estradówki...nie brał bym tego nigdy na średnie oraz wysokie tony. Jeśli już to może biamp ale to wszystko.

He, doskonale Cię rozumiem. Pierwotnie został crest kupiony z zamiarem pędzenia w biampie basów w infinity RS2b, 18 tranzysorów na kanał, do tego trafo 2.2kVA, 2x1kW/2ohm. Po zrobieniu DC killera i zmianie wentylatorów oraz sterowania aby nie chodziły nonstop grało to świetnie z parze z krellem KAV300i. Kiedyś pewnego dnia, z nudów pomyślałem że z ciekawości zobaczę jak ta estradówka gra na całości solo. Jak podłączyłem to się zdziwiłem, krell poszedł w odstawkę. Leżał na półce ponad pół roku, systematycznie podłączany dla pewności co jakiś czas, czy aby na pewno dobrze słyszę, później jak już wiedziałem że to nie jest iluzja ani "wydaje mi się" poszedł do ludzi a ja sobie grałem na tym CA9 kilka lat i niczego, ale to niczego mi nie brakowało. Potem miałem okazję pojechać do kolegi z forum (aktualnie szuka Kappy 9 dla siebie) który miał KSA200s, możecie wierzyć lub nie, ale wzmacniaczy nie dało się odróżnić od siebie na thielach CS 2.4, poza sporadycznymi sytuacjami gdzie najniższe pomruki CA9 przedstawiał z większym wigorem niż KSA200s. Ot ciekawostka z życia wzięta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek7776 napisał:

ale,skoro opteron twierdzi ze z K9 wymiatalo,to trudno mu nie wierzyc.

Dlatego nikogo nie próbuję przekonywać do takiego czy innego rozwiązania, bo potem ktoś będzie marudzić jak mu nie siądzie. Prawdą natomiast jest, że są dobre sprzęty i to nie koniecznie za worki siana, tylko czasem trzeba się przełamać i postąpić wbrew audiofilskim stereotypom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grubymi jak od spawarki :-))) 
Nie ma Kappy 9 to jadę obejrzeć w sobotę Apogee Duetta Signature, powinna byc dobra synergia z Emitterem II E + BPS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

jakimi kablami laczyles?jakie zakonczenia kabla od strony koncowki?

Wtyki neutrika speakon, fajna sprawa zamiast średniowiecznych zakrętek, bardzo wygodne, zwłaszcza jak się testuje kilka kabli. Kable głośnikowe jeśli już pytasz to zwykle używałem taniutkich sonic link aerospace 150, nie przywiązuje wielkiej uwagi do kabli ale to też nie znaczy że ich nie używam :))). Miałem jeszcze 2x4mm zwykły OFC i na nim wyraźnie lepiej pędziły się basy przy dużych głośnościach, na mniejszych średnicach żył robił się trochę flak. Kappy aż prosiły się o dwie takie końcówki podłączone blisko każdej z kolumn i krótkim jak tylko to możliwe kablem, oczywiście NIE w mostku, wtedy nawet takie bydle jak CA20 mógłby się za przeproszeniem zesrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, morawka napisał:

Jak dla mnie [Infinity] Kappa 9 to tylko fajny bas z OZ ( tez taki lubie ) ale reszta jest tylko przeciętna, a juz porównywanie do JBL Array to chyba żart...

ale jak widać mamy inne gusta i słyszymy inaczej

Jak średnie i wysokie (tonalność, detal, pinpoint-imaging itd.) w Infinity Kappa 9 i IRS Epsilon, w porównaniu do JBL 1000 Array? jak i np. podłogowych Backes & Müller SL15.

Ta reszta w Infinity to taki podkolorowany zakłamany tonalnie sound z detalikiem brzdąkającym jak z komputerowych głośniczków, czy jak. Bo na pewno nie jak z Zeta.

Coś @opteron pisał, że do Kappa 9 już bardziej 250 Ti, spośród tamtych które wymieniłeś (JBL 250Ti, Thiel 3.6, Vandersteen 3A, Mirage M1, Tannoy Arden) i że ''bas to całkiem co innego'' z OZ w Kappa 9. On pisze, że już bardziej 250 Ti. A przecież 1400 Array są dużo lepsze. 250-ki mają 14''-ki na LF. Nowsze generacje 14''-ek są na LF (LE14H-3) w 1400 Array, ale do tego dużo lepsza cala sekcja HF (435AL-1) i UHF (045Ti-1) z hornami w Array. Większy woofer 14'' i odpowiedni dla nich większy horn HF i driver.

W S4600 jest LE14H-4 zapewne jeszcze inaczej zestrojony. Drivery 175Nd-3 i 138Nd.

Duże JBL-e, Revel-e i inne topy znam. A mniejszych to przy okazji słucham. Nie znam tych waszych Infinity.

W mniejszych 800 i 1000 Array mniejszy woofer (8'' i 10'') i odpowiednio do tego mniejszy horn HF z driverem 175Nd-3. Tylko UHF jest ten sam, co w największych 1400 Array. W większych 1400 Array zapewne m.in. dochodzi większy rozmach i skala brzmienia. Ale i większe wymagania co do wysterowania i do większych metraży.

W poprzednich wersjach drivery 435AL i 045Ti masz m.in. w Project K2 S5800, 4348 Studio Monitor, 4338 Studio Monitor. Array'e nie mają tej efektywności i mają inny bas, zestrojony bardziej na głębię. Sekcja HF i UHF super. A jak ktoś chce inne granie z innym basem, to przy modułach horn Array, musiałby dać inne sekcje LF. Albo od razu wziąć inne kolumny.

''Wstążki'' przeróżne słuchałem i nijak się mają do compression driver z pełną swobodą detalem i dynamiką. Wstążki narzucony własny charakter i przeważnie poszatkowany i zamulono-szorstki dźwięk z własnym nalotem do plumkania. Może gdzieś tam do jakichś kolumn 2-way jako dostawka na UHF i tyle (i to może nie jak mają jęczeć przeszkadzać i na wysokich). Z kolumn z MF i HF w całości na wstęgach, to Zeta Zero Orbital 360 Bi-Stereo dookólne z wieloma wstęgami i dużą mocą. Dla twardzieli, bo przy ostrzejszym graniu wysokie potrafią być dosyć jasne na granicy rozjaśnienia i przerysowania - chyba, że w studio utwór tak został zrealizowany - to wtedy OK. Spośród wstęgowych te były najbardziej Live.

Stare podłogowe Infinity (na wstążkach) wiele lat temu w ślepych testach porównywane były z pierwszymi monitorami Revel Ultima Gem z drugiej połowy lat 90.

1400 Array w ślepych testach porównywane były m.in. z Martin Logan Prodigy, B&W 800D, Revel Ultima Salon2.

Pamiętam user @Marek.S miał IRS Epsilon i 250 Ti Jubilee napędzane wtedy integrą Accuphase E600 - i coś gdzieś pisał, że nie mógł sobie poradzić z LF 250 Ti Jubilee :) bo tak mu (nawet po zatkaniu portów) dudniło na LF w pomieszczeniu z kaflami i betonem. Może potrzebowały co najmniej 1 m od ściany i pomieszczenie w którym miałby gdzie wybrzmieć deep bass.

Może pan @Marek.S by opisał dokładnie jak grały IRS Epsilon w poszczególnych zakresach (LF, MF i HF) w porównaniu do 250 Ti Jubilee i jego modyfikowanych/customowych 4343ASF Studio Monitor, czy jakie tam miał.

@morawka, cóż tam w Kappa 9 za ''rozmach i próba oddania energii brzmienia "live"?

Nie wiem jak przy mniejszych podłogówkach 1000 Array i monitorach 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ale przy dużych podłogówkach 1400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , nie postawiłbym na Kappa 9 i IRS Epsilon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie tak jak Tobie dzisiaj pisał, że nie pisał do tej pory. Bo on już wcześniej pisał w klubie Infinity i komuś na PW o twoich 1000 Array.

Jak ktoś chce przyjechać to od razu jako gość na wjazd z Whisky i całym swoim systemem i będziesz mógł sobie ustawić obok i bezpośrednio porównać. I jakiś zakładzik do tego np. przegrany 5~10k zł daje, albo wraca bez systemu, lub jego komponentów o tej wartości.

Ty, morawka. Te Kappa 9 to taki kozak (best buy czy co), bo wspomniał, że prowadził ''intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a.''

W audio siedzi 25lat, czyli mniej więcej tyle co ja, ale mnie by nie zadowoliło to co on ma.

Tam jest napisane, że kupił kolumny AkustyK RR4

W dniu 22.02.2020 o 00:02, opteron napisał:

Niedawno sprzedałem 9a, szukałem co może je zastąpić, słuchałem różnych opcji w tym chwalonych JBL Array 1000 (niestety poległy całkowicie w pierwszych sekundach), intensywne odsłuchy różnych opcji w kwocie 15kzł z drugiej ręki i nic, nic nie mogło nawiązać rywalizacji z 9a. RE90 dobrze znam, miałem też RE80 kilka lat, preferowałem kappy mimo że średnica i przestrzeń fajniejsza na Renaissance to pazur, dynamika i atak jaki serwowały kappy zasilone 2x1kW to było to co powodowało uśmiech na mojej twarzy.
A to co w końcu kupiłem i co faktycznie gra tak że no... ? to akustyk RR4.

W dniu 22.02.2020 o 15:17, kurtisblow napisał:

Czy mógłbyś napisać trochę więcej o swoich wrażeniach z odsłuchu tego modelu JBL?

W dniu 22.02.2020 o 17:29, opteron napisał:

Tak, ale nie chciałbym zaśmiecać tego wątku, możemy np. pogadać na pw

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sovereign jak widać czasem 25 lat w audio to trochę za mało by dorosnąć do dobrego dzwieku 

srednica i góra w Kappach a Array , to nie ma co porównywać . W K9 siedzą te same wstęgi i polydomy co w w K6 ( używane chodzą po ok.2K ) sama góra jak napisał słusznie  @Marek.S ma ostrawy charakter i jest lekko zapiaszczona  ( IRS Epsilon to dużo lepsze wstęgi  i spokojniejsze granie ). Nawet sobie nie chce wyobrażać jak to musiało ciąć po uszach z tym Crestem ( MC2 to nie jest , ale pewnie się zaraz okaże , ze nawet Mark Levinson nie ma startu a ja się nie znam ?)

Chlop usłyszał prawdziwy ton , zero ostrości , spokój , kulturę i przede wszystkim czystość z tuby w Arrayach i coś mu matowo grało .Po 10min wiedziałem , z kim mam do czynienia. BM już mi się nawet nie chciało podłączać 

Jak widać po przytoczonych przez Ciebie wpisach w klubie Infinity , pomimo moich próśb , żeby nie zamieszczal swoich wynurzeń na forum, nie musiałem nikogo wywoływać do tablicy

Akkus to firma uznana w świecie ( audiofile w USA masowo wyprzedają swoje JBL, Revele i Apogee by zakupić te kolumny niszowej Polish manufaktura ?, a inżynierowie z JBL proszą Kisiela by przyjął ich na staż i nauczył jak konstruować kolumny ?)

Polskie kolumny DIY + estradowy Crest w klasie G+ chiński daczek jako źródło ( GD Audio chyba ) i mamy hi-end pełna gęba , można już być forumowym guru i pouczać innych co gra a co nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marcinie że przyprowadziłeś kolegę do pomocy : ) fajnie ale musisz zaśmiecać wątek o infinity z tymi swoimi JBL-ami? Od tego jest dział ogłoszeń, a to czy ktoś je od Ciebie kiedyś kupi czy nie, nie będzie zależeć od losów tego wątku, tylko przyjedzie je posłuchać i sam sobie odpowie na pytanie, czy ten dźwięk jest wart takich pieniędzy - tyle. A i taka rada na przyszłość dobrze żebyś nie okłamywał następnych, potencjalnie zainteresowanych że stan jest igła, przejechałem 100km w jedną stronę żeby się dowiedzieć że woofery są pomiętoszone... Ja okazałem się bardzo tolerancyjny wobec zaistniałej sytuacji, ale przestałem Cię uważać za poważnego człowieka, nikt poważny tak nie robi, ktoś inny pewnie by Ci kazał wypłacić za paliwo i stracony czas!!!

4 godziny temu, morawka napisał:

Jak widać po przytoczonych przez Ciebie wpisach w klubie Infinity , pomimo moich próśb , żeby nie zamieszczal swoich wynurzeń na forum, nie musiałem nikogo wywoływać do tablicy

Przypomnij sobie Marcinie dokładnie, jeśli nie pamiętasz to pomogę "nie pisz na forum co U MNIE usłyszałeś", do momentu aż mnie do tego nie zmusiłeś, nie napisałem nigdzie że to było u Ciebie więc o co się ciskasz?

4 godziny temu, morawka napisał:

Chlop usłyszał prawdziwy ton , zero ostrości , spokój , kulturę i przede wszystkim czystość z tuby w Arrayach i coś mu matowo grało .Po 10min wiedziałem , z kim mam do czynienia. BM już mi się nawet nie chciało podłączać 

Czemu piszesz kłamstwa? Jak drzwi otwarłeś to mi od razu wyjechałeś z tekstem "niczego nie będziemy podłączać..." A po 10 minutach, to ja o ile dobrze pamiętam (słuchania z playstation i potify bo swoich nagrań nie mogłem inaczej puścić) już się ubierałem z powrotem bo wiedziałem że czegoś takiego po prostu nie chcę.

16 godzin temu, Sovereign napisał:

W audio siedzi 25lat, czyli mniej więcej tyle co ja, ale mnie by nie zadowoliło to co on ma.

Sorry ale mnie nie obchodzi czy Ciebie by zadowoliło co ja mam. Zresztą wielu pewnie by nie zadowoliło to co ty masz...

4 godziny temu, morawka napisał:

Akkus to firma uznana w świecie

Po pierwsze Marcin - to nie jest Akkus, a po drugie - firma nie musi być komercyjnym molochem typu denon, pioneer czy jbl żeby potrafiła zrobić dobre rzeczy (zresztą jak życie pokazuje, zwykle bywa całkiem odwrotnie, najlepsze urządzenia to przeważnie manufaktury), ale o tym pewnie wiesz, po prostu znalazłeś sobie kolegę do promocji - przepraszam, pomocy i będziecie udowadniać w wątku infinity przepraszam co? Że jbl które próbowałeś czy nadal próbujesz pocisnąć to fajny sprzęt? Od tego chyba macie kółko wzajemnej adoracji JBL?

4 godziny temu, morawka napisał:

Polskie kolumny DIY + estradowy Crest w klasie G+ chiński daczek jako źródło ( GD Audio chyba ) i mamy hi-end pełna gęba , można już być forumowym guru i pouczać innych co gra a co nie

Odezwał się ten co słucha z playstation i spotify : ))) CA to klasa H ale mniejsza o to. Widzę że z każdym kolejnym wpisem słoma z butów Ci zaczyna wyłazić. Będziesz się teraz śmiać ze mnie, bo stosowałem niestandardowe ups przepraszam, nieaudiofilskie rozwiązania w swoim domu? To nie dowodzi moich ograniczeń ani lokalowych ani materialnych a jedynie Twoich - spowodowanych wpojonymi stereotypami. Ale dobrze, niech będzie, na potrzeby tej dyskusji przyjmijmy że dziad jestem i w ogóle, napisz w jakim pomieszczeniu słuchasz tak hajendowych DżejBiEli? Ostatnio jak pamiętam, ustawienie kolumn było niemal tożsame z wsadzeniem ich sobie na głowę - jak słuchawki. Mało tego kolumny z tylnym BR stały może 20-30cm od tylnej ściany i jednocześnie tak blisko słuchacza, że można je siedząc na kanapie (notabene przyklejonej do przeciwległej ściany), prawie dotykać nogami. Ty w takich warunkach porównywałeś Kappy i inne duże infinity? To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne... ale co ja tam wiem, Ty jesteś hiendowiec przecież nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, opteron napisał:

A i taka rada na przyszłość dobrze żebyś nie okłamywał następnych, potencjalnie zainteresowanych że stan jest igła, przejechałem 100km w jedną stronę żeby się dowiedzieć że woofery są pomiętoszone... Ja okazałem się bardzo tolerancyjny wobec zaistniałej sytuacji, ale przestałem Cię uważać za poważnego człowieka, nikt poważny tak nie robi, ktoś inny pewnie by Ci kazał wypłacić za paliwo i stracony czas!!!

Gdyby na mnie trafiło to gość na pewno by zapłacił za czas, i miałby pecha bo mój czas nie jest tak tani jak paliwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkus czy Akustyk jak zwał tak zwał jeden pies

Ze spotify puściłem Tobie , sam słucham z MM + konwerter usb/spdif, ( którego akurat pożyczyłem koledze , który kupił przetwornik Berkeleya i chciał sprawdzić )  ale i tak by było szkoda czasu na odpalanie

Kolumny w 100% sprawne technicznie, z jakimiś mikropierdołkami za 1/3 ceny sklepowej a tu przyjeżdza maruda i wybrzydza

Widzisz gdzieś moje kolumny w ogłoszeniach ? To są kolumny , które zawsze się sprzedadzą

Pogadamy jak będziesz chciał te swoje sprzedać z ….słynnej polskiej manufaktury

Dobra, szkoda czasu na pierdoły, każdy idzie swoją drogą i dokonuje różnych wyborów, mamy zupełnie różne spojrzenie na audio , każdy wyraził swoje zdanie i niech tak zostanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morawka napisał:

Akkus czy Akustyk jak zwał tak zwał jeden pies

Nie specjalnie jeden, to nie są dwie nazwy tej samej firmy, tylko dwie różne firmy.

2 godziny temu, morawka napisał:

Ze spotify puściłem Tobie , sam słucham z MM + konwerter usb/spdif, ( którego akurat pożyczyłem koledze , który kupił przetwornik Berkeleya i chciał sprawdzić )  ale i tak by było szkoda czasu na odpalanie

Może by to nic nie zmieniło a może by zmieniło... nie wiem, fakt jest taki że okazałeś się niesłowny.

2 godziny temu, morawka napisał:

Kolumny w 100% sprawne technicznie, z jakimiś mikropierdołkami za 1/3 ceny sklepowej a tu przyjeżdza maruda i wybrzydza

A Ty nie miałbyś pretensji do sprzedawcy, gdybyś pojechał po auto w idealnym stanie za 1/3 ceny nowego a na miejscu by się okazało że ma bok przerysowany? Przecież auto jeździ, trąbi, skręca hamuje - jest w pełni sprawne! Doprawdy dziwne podejście.

2 godziny temu, morawka napisał:

Widzisz gdzieś moje kolumny w ogłoszeniach ? To są kolumny , które zawsze się sprzedadzą

Wtedy też ich w ogłoszeniach nie widziałem, za to ofertę sprzedaży na PW owszem.

2 godziny temu, morawka napisał:

Pogadamy jak będziesz chciał te swoje sprzedać z ….słynnej polskiej manufaktury

Czy słynnej to nie wiem, Ty to napisałeś, nie mniej na pewno dobrze znanej w pewnych kręgach, włącznie z tym forum. Co do sprzedaży  to nawet gdybym je rozebrał na części to same przetworniki są warte ~10kzł, do tego zwrotnice 4d "na bogato". Pytanie jak Ty byś rozebrał swoje JBL na części, ile byś dostał za nie? Strzelam - pięć stówek za bas i tysiąc za trąbę?

2 godziny temu, morawka napisał:

Dobra, szkoda czasu na pierdoły, każdy idzie swoją drogą i dokonuje różnych wyborów, mamy zupełnie różne spojrzenie na audio , każdy wyraził swoje zdanie i niech tak zostanie

Tutaj, pozostaje mi się z Tobą zgodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 14:15, opteron napisał:

...Potem miałem okazję pojechać do kolegi z forum (aktualnie szuka Kappy 9 dla siebie) ....

Spokojnie, spokojnie ?

Szuka przede wszystkim. Kolejność nie przypadkowa.

1. Thiel CS2.7 (cholernie trudne do upolowania za rozsądne pieniądze).

2. Infinity RE90LE

3. Infinity RE90 lub K9

Jeżeli któryś z szanownych forumowiczów chciał by się rozstać z swoimi kolumnami (wymienionymi powyżej) proszę o kontakt. Stan musi być idealny jak nowy, a nie idealny jak na swój wiek. Dodatkowo bez modyfikacji, tuningów ect.. W przypadku K9/9a super jeżeli zawieszenia basowych były by wymienione na zgodne z oryginałem (nie gumowe), czy posiadały już zregenerowane Polidomy (ale nie na czarne wersje) to proszę o kontakt. Myślę, że co do ceny się dogadamy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze prościej, kupić tano obite RE90 i oddać do lakierni, cyk mamy wersje LE ?

Co do gumowych zawieszeń pełna zgoda, absolutnie nie wolno tego robić tam gdzie były pianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vaski napisał:

Spokojnie, spokojnie ?

Szuka przede wszystkim. Kolejność nie przypadkowa.

1. Thiel CS2.7 (cholernie trudne do upolowania za rozsądne pieniądze).

2. Infinity RE90LE

3. Infinity RE90 lub K9

Jeżeli któryś z szanownych forumowiczów chciał by się rozstać z swoimi kolumnami (wymienionymi powyżej) proszę o kontakt. Stan musi być idealny jak nowy, a nie idealny jak na swój wiek. Dodatkowo bez modyfikacji, tuningów ect.. W przypadku K9/9a super jeżeli zawieszenia basowych były by wymienione na zgodne z oryginałem (nie gumowe), czy posiadały już zregenerowane Polidomy (ale nie na czarne wersje) to proszę o kontakt. Myślę, że co do ceny się dogadamy ?

 

przy takich zalozeniach,zycia Ci nie starczy na poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ważą Kappy 9, 70-80kg? Szukam też info czym różnią się 9 od 9A. Z tego co widzę "A" to jakaś niemiecka wersja z grzebniętą zwrotnicą. 

Z Apogee było podobnie, była zwykła Duetta, Duetta II, Duetta Signature oraz Reference na rynek niemiecki, ta druga miała doczepiony MKP Wimy, pewnie żeby podbić jakiś zakres.
Zastanawiam się czy jednak nie odsprzedać Duetek S, dzwoniłem to gościa który je serwisuje i nowe panele oraz wstęgi to bagatela 16.5 tyś złotych, nowe obudowy, filtry oraz panele to jakieś 30 tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek.S napisał:

Ile ważą Kappy 9, 70-80kg? Szukam też info czym różnią się 9 od 9A. Z tego co widzę "A" to jakaś niemiecka wersja z grzebniętą zwrotnicą. 

Jakieś 60kg/szt, wersja A posiada pstryczek zwiększający impedancję o około 1ohm, nawet jeżeli na tabliczce z tyłu jest 9 bez A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pstryczek Normal / Extended, ten za zaślepką?

60kg to w sumie niewiele, płaskie panele Apogee ważą 50kg sztuka ? 
Jeszcze większą sztuką jest za to znalezieinie nie zdemolowanych K9.

Można się nadziać na takie trupy: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Zawieszenia w jednej kolumnie piankowe, w drugiej gumowe i różne Polydome'y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marek.S napisał:

Chodzi o pstryczek Normal / Extended, ten za zaślepką?

Tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już nie wiem które są które. Myslalem ze 9a to rynek niemiecki, mają dopisek West Germany?

kappa-9a-0b2-infinity.jpg

65312c.jpg

Zwykłe 9 mają oznaczenie "RS9 Kappa" i też widać z prawej strony zaślepkę przełącznika Normal/Extended:

InfinityRS9KappaSeries4-WaySpeakerSystem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z pstryczkiem to A, te bez pstryczka to tak na prawdę niewielki odsetek kolumn z samego początku produkcji i ciężko jest spotkać. Infinity chyba szybko się kapnęło że niewiele jest wzmacniaczy na rynku które im da radę. Ratując sytuacje zrobili szybko wersję A. Co do czarnych tabliczek - zgaduję że mieli naprodukowane na zapas i przez jakiś czas kleili jak leci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.