Jump to content
sebol88

Głośniki dolby atmos

Recommended Posts

W dniu 24.02.2019 o 16:18, Marcinos89 napisał:

Jak już to 6x8 ale te 5x7 będzie dobre i szczerze odradzam ci 7.1.4 jak już to idź w 5.2.4 ale lepszej jakości system, postaw na ampli anthema 720 z zaje...stą kalibracja... nie jakimś budżetowym denonem czy marantzem choć im niczego nie brakuje to do super sytemu się nie nadają to są ampli średniej klasy gdzie kładą nacisk na multifunkcjonowanie niż na jakość...

Dlaczego nie 7.2.4? Z ciekawości zadałem takie pytanie, na razie trzeba ciułać pieniążki na budowę domu :)

Guest Marcinos89

Ponieważ te tylnie sourand back tak naprawdę dużo nie wnoszą, jak już to idź w 4 atmosy super sprawa, a jak dobrze ustawisz tylnie w 5.1.4 czytaj z 2 metry od odsłuchu, a dasz sufitowy tylni Atmos metr za głowa to ci pięknie to wypełni i nie będziesz czół niedosytu... uwierz mi byłem w paru sklepach gdzie mieli takie sale kinowe i naprawdę fajnie to brzmiało, inaczej sytuacja wyglada jak maja być dwa/trzy rzędy siedzeń w tedy musowo musi być 7.1.4 ale to tylko dla tego by ci co siedzą w pierwszym rzędzie dobrze słyszeli efekty...

W dniu 25.02.2019 o 19:13, Marcinos89 napisał:

Ponieważ te tylnie sourand back tak naprawdę dużo nie wnoszą, jak już to idź w 4 atmosy super sprawa, a jak dobrze ustawisz tylnie w 5.1.4 czytaj z 2 metry od odsłuchu, a dasz sufitowy tylni Atmos metr za głowa to ci pięknie to wypełni i nie będziesz czół niedosytu... uwierz mi byłem w paru sklepach gdzie mieli takie sale kinowe i naprawdę fajnie to brzmiało, inaczej sytuacja wyglada jak maja być dwa/trzy rzędy siedzeń w tedy musowo musi być 7.1.4 ale to tylko dla tego by ci co siedzą w pierwszym rzędzie dobrze słyszeli efekty...

mówisz że w sklepach mają pomieszczenia odsłuchowe po 35mkw ? bardzo ciekawe... podasz konkretne adresy ?

xavian
W dniu 14.02.2019 o 10:32, sebol88 napisał:

Po namyśle kupiem te stxy biale. Jak nie bedzie sie podobac to za jakis czas kupie inne. Jak dotrze dostawa to poinformuje o wrazeniach

Dobrze, że natrafiłem na ten wątek, sam myślałem o tych białych głośnikach STX. W necie pozytywne opinie mają

Guest Marcinos89
18 godzin temu, fetek napisał:

mówisz że w sklepach mają pomieszczenia odsłuchowe po 35mkw ? bardzo ciekawe... podasz konkretne adresy ?

W Polsce nie widziałem/nie wiem, ale na pewno w Niemczech tak, byłem w dwóch sklepach gdzie mieli typowe sale kinowe z projektorami różnych firm tak jak i całym nagłośnieniem oraz elektronika 

W dniu 24.02.2019 o 00:10, sebol88 napisał:

Nie wytrzymałem i zamontowałem głośniki bez uchwytów. Mocowanie będę musiał poprawić bo nie jest idealnie równo, ale dzisiaj już mi się nie chce. Jeśli chodzi o wrażenia słuchowe to efekt jest zadowalający, ale zrobiłem błąd umieszczając głośniki bezpośrednio nad głowa, myśle ze lepszy efekt byłby gdybym umieścił je na środku sufitu. W Venomie scena gdzie Tom Hardy ucieka na motorze  i nad nim latają drony robi wrażenie, podobnie jak scena w Overlord na początku kiedy żołnierze są ostrzeliwani w samolocie i skacząc ze spodochronem. Jutro będę testować Real player i Dracula Untold w dts x.

36138179-8318-4162-9A49-9651D881FF44.jpeg

Nie doszukałem (nie chce mi się)  a zaraz będę dziurawił sufit..

Czy taka pozycja tych głośników jest prawidłowa ? tweeterami do środka ?

Nie powinny być skierowane do ekranu/tv-lustrzane odbicie frontów ?

2 godziny temu, freedi napisał:

Nie doszukałem (nie chce mi się)  a zaraz będę dziurawił sufit..

Czy taka pozycja tych głośników jest prawidłowa ? tweeterami do środka ?

Nie powinny być skierowane do ekranu/tv-lustrzane odbicie frontów ?

Nie sądzę aby to miało jakieś większe znaczenie. 

• Thanks 1

Panowie... Jak z perspektywy czasu oceniacie te stx'y na suficie? 

Widzę. Że mają pasmo 100 Hz - 23 kHz🤔 Nie przeszkadza to głośnikom sufitowym? Ktoś tu w tym wątku wspomniał, że jednak czasami z sufitu wydobywają się też niższe dźwięki. 

Witam,

zakupiłem poniższe głośniczki Infinity Oreus na górne atmos i zobaczymy co wyjdzie 😉. Parametry mają fajne i możliwości mocowania i regulacji super...

Infinity1.jpg

Infiniti2.png

Edited by Piter_muz

Miałem Oreusy i Modulusy, właściwie to mam nadal ale nie wiem gdzie schowałem. Uchwyt dasz na środek, kozacki wygląd i krystaliczny dźwięk. Dobry pomysł, pewnie za jakieś 5 stówek.  8 głośników górnych ? Przebiłeś mnie.

• Confused 1

3 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Dobry pomysł, pewnie za jakieś 5 stówek.  8 głośników górnych ? Przebiłeś mnie.

Tak 100 zł za szt. zobaczę jak grają i jak będzie je sprzęt kalibrował w systemie.

Zrozumiałeś o co posądza Cię Hoxton?  Myśli że wszystkie 8 chcesz używać jako sufitowe 😂😂 skoro nie protestujesz to znaczy  że albo go nie zrozumiałeś albo masz procesor za 25tys do ogarnięcia 8 sufitowych , wtedy raczej nie grzebał byś w takich glosnikach ...

Nazwę je specjalnie " atmosami " żebyś wiedział o co mi chodzi ale gryzie się to z tym co Sensej Hoxton wyczytał w necie i zaraz będzie się ciskał jako znawca że wszystkie głośniki to atmosy a za jego wiedzą stoją takie tuzy że ho ho i wódkę mu trza stawiać żeby się dowiedzieć......kto tak twierdzi 😂😂😂

• Thanks 1

9 minut temu, Sf_svs napisał:

Zrozumiałeś o co posądza Cię Hoxton?  Myśli że wszystkie 8 chcesz używać jako sufitowe 😂😂

Szczerze to nie podejrzewałem, że ktokolwiek może mieć takie przypuszczenia i pomysły…  Nie znam tu  Waszych uszczypliwości i sarkazmów 😉

Sprostuję 2 Oreusy, które są na zdjęciu jako 2 górne głośniki efektowe w systemie Atmos !!! System 5.0.2, który będzie uzupełniony o suba z LFE.

Powiem szczerze, że to forum lepiej by wyglądało, gdyby była większa chęć pomocy, a nie gwiazdorzenia 😉 🙂 

Ktoś kto potrzebuje pomocy byłby bardzo wdzięczny za merytoryczne odpowiedzi...

Coś ktoś coś o pytaniu co do przewodów?

Z góry dziękuję 🙂

2,5 z racji 20m i np melodika 2,5mm za 12zl wystarczy

Może nawet 1,5mm

Jako że to atmosowe glosniki i ich odleglosc od amplitunera to ze względu na długość i rezystancje przewodów dałbym 2x2,5 ale zwykłe kabelki z miedzi OFC,

jeśli długosc przewodów nie przekracza 5m to do takich małych glosnikow wystarczaloby 2x1,5 OFC

• Thanks 1

Onkyo Rz830, Klipsch RP280F, RP450, R115SW, Canton Inceiling 865, Atmos 7.1.2

No właśnie koszta rosną przy tyłu glosnikach , u mnie jakieś 60 m poszło,  wybrałem 2,5 . Fronty i central 4mm.

No i to mi się podoba rzeczowe odpowiedzi 🙂 Zapytam jeszcze czym się różnią przewody OFC za 2,5 zł i OFC za 12 zł i więcej oprócz tego, że mają zajefajną i kool markę?

Na jakie parametry zwrócić uwagę, ale tak praktycznie nie laboratoryjnie...

Edited by Piter_muz

Skład,  procent miedzi w miedzi . Kup jakieś tanie bo jak wydałeś 800zl na głośniki to trudno wydać drugie tyle na kable . CCA to mieszanka miedzi i Alu i tego unikaj.

Może nawet kupić w elektrycznym oby miedziany. 

20 minut temu, Sf_svs napisał:

Kup jakieś tanie bo jak wydałeś 800zl na głośniki to trudno wydać drugie tyle na kable .

Może nawet kupić w elektrycznym oby miedziany. 

Głośniki efektowe będą tylko 2 górne 🙂 te 8 to jakaś dziwna wyobraźnia jednego z forumowiuczów, który uszczypliwie komentuje tu, jak widzę systematycznie... 😉 

Oreusy  nie zejdą  za wiele poniżej 100Hhz. Kabelki radzę 2,5mm2 ( terminale przyjmą nawet 4mm2)i bez alu ponieważ są prądożerne i każdy wacik trzeba szanować. Uszczypnąłem ?

10 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Oreusy  nie zejdą  za wiele poniżej 100Hhz. Kabelki radzę 2,5mm2 ( terminale przyjmą nawet 4mm2)i bez alu ponieważ są prądożerne i każdy wacik trzeba szanować. Uszczypnąłem ?

Dolne pasmo to dokładnie 95 Hz. Wystarczające jak na górne  efektowe. Tak znalazłem 100% Cu 2x2,5 🙂

Spoko, więcej pomocy i będzie OK 😉 

Dzięki

Oreus.png