Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do kef q500


miki257

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

po paru latach tkwienia w KD postanowiłem rozbudować swój zestaw o wzmacniacz stereo. 
Wzmacniacz musi działać razem z amplitunerem więc main in/power amp direct koniecznie potrzebne, fajnie gdyby był przełącznik na froncie
Obecnie używam amplitunera pioneera vsx-lx52 z dvd dv-lx50 jako główne źródło do kompatków 
Kolumny z jakimi ma grać wzmacniacz to KEF q500 

Chciałbym końcowo podłączyć amplituner do main in wzmacniacza a analogowe wyjście z dvd bezpośrednio pomijając amplituner

Chwilowo rozważam pioneera a30, czy to dobry pomysł, czy faktycznie będzie jakikolwiek przyrost jakości w stosunku do obecnego amplitunera?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najgłupszy pomysł. Takie tematy powstały na Forum w setkach. Po 1 różnica w brzmieniu wynikać będzie nie z jakości (jej ogromnego skoku - a z innego brzmienia tych klocków). Po 2 A30 to żadna przepaść w poprawie jakości w tym przypadku. Po 3 q500 to żadna rewelacja do stereo, by bawić się w takie połączenia.

 

Oczywiście wszystko rzecz gustu i subiektywnych oczekiwań. Ale w tym przypadku wydana kasa by zrobić niecałe pół kroku w przód w temacie stereo.

700 zł wyrzucone w błoto.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdaje sobie sprawę że różnica brzmienia będzie spowodowana samym innym brzmieniem danego elementu w zestawie.
2. A widzisz tu właśnie zadaje to pytanie z tego właśnie prostego powodu, jeżeli taki A30 nie jest wystarczającym przeskokiem to co jest? 
3. Być może jest i tak jak piszesz nie siedzę w temacie na tyle długo żeby decydować co jest rewelacją a co nie. i jaka tu zabawa ? ot interkonekt między ampli a integrą i między odtwarzaczem a integrą. Nie jest to super skomplikowane imho, chyba że jest coś z czego nie zdaje sobie sprawy na tym etapie

także okej piszesz że 700pln wyrzucone w błoto, szanuje twoją opinie, ale strasznie nienawidzę odpowiedzi pokroju, to źle to źle i to źle bez żadnego nawet drogowskazu. 

Chcę po prostu wrzucić wzmacniacz do konfiguracji tak żeby jak najwięcej wyciągnąć z kolumn które są obecnie i czy to jest taki głupi pomysł mając reszte zestawu na miejscu? I jedyne czego tu oczekuje to jakiejś podpowiedzi w jaką półkę uderzać żeby nie zrujnować portfela a jednocześnie skoczyć oczko lub dwa wyżej jakościowo niż obecny amplituner. Nie mam opcji odsłuchania wszystkiego co istnieje więc liczę na to że ludzie którzy trochę rzeczy już posłuchali mają choć trochę świadomości co z czym zagra dobrze a czego lepiej nie łączyć i są w stanie po prostu podpowiedzieć i pomóc. Zanim padnie sugestia wymiany amplitunera na wzmacniacz, nie chcę rezygnować z 5.1 na chwilę obecną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, miki257 napisał:

1. Zdaje sobie sprawę że różnica brzmienia będzie spowodowana samym innym brzmieniem danego elementu w zestawie.
2. A widzisz tu właśnie zadaje to pytanie z tego właśnie prostego powodu, jeżeli taki A30 nie jest wystarczającym przeskokiem to co jest? 
3. Być może jest i tak jak piszesz nie siedzę w temacie na tyle długo żeby decydować co jest rewelacją a co nie. i jaka tu zabawa ? ot interkonekt między ampli a integrą i między odtwarzaczem a integrą. Nie jest to super skomplikowane imho, chyba że jest coś z czego nie zdaje sobie sprawy na tym etapie

także okej piszesz że 700pln wyrzucone w błoto, szanuje twoją opinie, ale strasznie nienawidzę odpowiedzi pokroju, to źle to źle i to źle bez żadnego nawet drogowskazu. 

Chcę po prostu wrzucić wzmacniacz do konfiguracji tak żeby jak najwięcej wyciągnąć z kolumn które są obecnie i czy to jest taki głupi pomysł mając reszte zestawu na miejscu? I jedyne czego tu oczekuje to jakiejś podpowiedzi w jaką półkę uderzać żeby nie zrujnować portfela a jednocześnie skoczyć oczko lub dwa wyżej jakościowo niż obecny amplituner. Nie mam opcji odsłuchania wszystkiego co istnieje więc liczę na to że ludzie którzy trochę rzeczy już posłuchali mają choć trochę świadomości co z czym zagra dobrze a czego lepiej nie łączyć i są w stanie po prostu podpowiedzieć i pomóc. Zanim padnie sugestia wymiany amplitunera na wzmacniacz, nie chcę rezygnować z 5.1 na chwilę obecną.

@miki257 mój post nie był krytyką Twojej osoby, a ostrzeżeniem, byś nie szedł w tym kierunku.

Łączenie ampli k.d. ze wzm. stereo nie zawsze się sprawdzi. Rozumiem, że chcesz wykorzystać posiadane q500 do muzyki - ale i one nie dadzą żadnego wow by nazwać to krokiem w przód.

Po prostu q500 nie zabrzmią jakoś super rewelacyjnie po zakupie A30, moim zdaniem jak chcesz zrobić porządny krok w stronę stereo i do tego trzymasz się marki Pioneer - zacznij od A50DA. Pierwszy naprawdę sensowny wzmacniacz tej marki, który daje poczucie obcowania z dobrym brzmieniem HiFi.

Reszta poniżej to jedynie krok w bok i różnice w brzmieniu nie mające sensu by wydawać na nie kasę.

To moje zdanie i rzecz jasna możesz widzieć to wszystko inaczej.

 

Pozdr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łączenie ampli k.d. ze wzm. stereo nie zawsze się sprawdzi." Zastanawiam się tutaj, co może pójść nie tak, jeżeli dobrze rozumiem to mam wtedy dwa osobne systemy, gdzie wzmacniacz jest albo końcówką mocy dla kina kiedy chce coś obejrzeć albo przyjmuje sygnał z odtwarzacza CD i prawdopodobnie DAC'a w niedalekiej przyszłości. Także pytanie co tu może się nie sprawdzić z tego punktu widzenia ? może pomijam jakiś ważny aspekt a po prostu nie wiem.

o i to już jest jakaś informacja:) to nie jest tak że chce się trzymać koniecznie Pioneera bo jak wiadomo jest jeszcze sporo innych możliwości i być może istnieje coś czego charakterystyka z KEF'ami będzie bardziej "odpowiednia". Jestem otwarty na wszystkie możliwości, idea to wydać trochę pieniędzy ale tak żeby mieć z tego satysfakcję i zrobić właśnie krok do przodu. 

Także wracając do głównego pytania, wzmacniacz pod kef q500 i co ważne z wejściem main in i najlepiej sterowanym na froncie zamiast przełączania złączek z tyłu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, What's the Craic napisał:

Sprzedaj KEFy, dodaj troche kasy i kup lepsze kolumny. Taki zabieg wniesie najwieksze zmiany.

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oczywiście zgadzam się z tezą, że Kef Q500 to nie jest rewelacja ale uważam też, że amplituner kina domowego nie wyciska z nich wszystkiego co potrafią... Zgodzimy się chyba z tym, że nawet prosty wzmacniacz stereo ma znacznie większe możliwości niż amplitunery wielokanałowe. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o takie skrajności jak Pioneer A30, który faktycznie nie oferuje nic lepszego niż średniej klasy amplituner ale właśnie choćby A50 (jeśli musimy się kurczowo trzymać tej marki) napędzi posiadane kolumny sprawniej. Jeśli pokusimy się o bardziej wyrafinowanych producentów jak Atoll IN50 lub IN80 (udane wzmacniacze, które mogą pracować z kinem domowym) efekt będzie pewny i zdecydowanie słyszalny nawet przy Q500. Oczywiście najlepiej jest sprzedać wszystko i zacząć od nowa łącznie z instalacją elektryczną i kondycjonerem :) Nie o to autorowi postu chyba chodziło :) Uważam,  że można zacząć od sensownego wzmacniacza i poznać możliwości kolumn. Jeśli przyrost będzie za mały trzeba będzie zmienić kolumny i wtedy mamy już dużo możliwości i fajny wzmacniacz, do którego łatwiej będzie coś dobrać. W innym wypadku dobieranie kolumn do amplitunera kina, który z założenia będzie i tak niewystarczający nie ma sensu. Pamiętajmy, że najlepsze i najdroższe kolumny zagrają tak jak im zagra wzmacniacz - nie przeskoczymy tego. Lepiej wycisnąć maks z niedrogich kolumn i dalej się rozwijać niż przeinwestować w kolumny, które będą grały na pół gwizdka.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cepiano napisał:

Tak przy okazji ile warto dać za nowego arcama a29?

Tyle, ile jesteś skłonny zapłacić :)

Podzwoń po sklepach, wybierz najtańszą ofertę. Masz na Forum sporo firm udzielających się + w zakładce sklepy.

Myślę, że każda z tych firm coś Ci zaproponuje ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam założyciela tematu. Z lekkim uśmiechem czytam odpowiedzi i przyznać trzeba ze każdy odpisujących ma trochę racji. Pełen szacun dla Q21 bo szczera prawda . Ja dodam od siebie tylko tyle, ze mam ożenione  KD z stereo i w moim odczuciu jest idealne ,i dodam że nie jest to pierwsza moja konfiguracja w takim zestawieniu, gdyż od zawsze interesowało mnie jak najlepsze stereo a z KD tez nie chciałem rezygnować. Tak na koniec aby nie bić niepotrzebnej piany autora tematu zapraszam na pw lub tel, chętnie objaśnię moja drogę do sukcesu... a była ona wyboista ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.