Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór DACa 1500-2500 zł (już tracę cierpliwość ;) )


Lumperator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z utrafieniem w DACa, który by mi pasował. Przesłuchałem na przestrzeni kilku miesięcy kilka przetworników i kurka żaden mi nie pasuje.

Xonar One - (z różnymi opampami w tym muses, audiofeel 301 itd) - byłby niezly, ale jest za gładki w brzmieniu. Nie czuję na nim rocka.

O2 ODAC - właściwie to combo pod słuchawki, ale ogólnie brakuje mu trochę koloru, takiego lekkiego oszustwa. Gra rzetelnie, ale dość "krótkimi" dźwiękami.

Xiangsheng DAC 05B - trochę za jasny, bez tego mocnego wypełnienia w niższym środku, który lubię (oczywiście w kontekście mojego zestawu).

Aune S6 - bardzo dobry ogólnie na moich Sennheiserach, ale w stereo nadal jakby brakowało trochę koloru, głębi. Krótko słuchałem, wypożyczony.

irDAC + Tomanek - bardzo fajna przestrzeń i wyczucie perkusji, ale nawet z Tomankiem za bardzo faworyzuje wyższy bas kosztem niższego.

Mój staruszek odtwarzacz CD marantz CD63 MK2 KI  - ogólnie suchota  :)
DAC wbudowany w Maranzie PM75 - twardo, nieprzyjemnie, brak głębi.

Pytanie, czy jest jakiś DAC tak powiedzmy do 2.5k (no może 3k jak dobry), który zagra z dobrze rozciągnętym dołem, ładną barwą, dźwięczną górą? Wymagam pewnie zbyt wiele, ale chętnie posłucham opinii, propozycji. 

Mój obecny setup - Marantz PM75, CD63 MK2 KI, Celan 501, Chord Odyssey 2, kilka IC w przedziale 100-500 zł + wspomniany Arcam obecnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie Panownie "sławny" PM75 do wywałki? :)  Może i faktycznie. Miejscami potrafił super zagrać, np. podpięty do karty Xonar STX z jakimś (nie pamiętam jakim) zestawem opampów. Stawiam, że ten klocek nie wytrzymuje pewnego poziomu w dźwięku i zaczyna się zbyt mocny kompromis. Nie mniej ciekaw jestem czy są DACe grające z taką swobodą i otwartością jak wspomniany Arcam, ale nie aż tak dosadnie na mid-basie i przełomie środka-sopranu. To bardzo ciekawy klocek, budżetowy ale ma coś w sobie. Z Tomankiem znacząco zyskuje na kopnęciu i namacalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lumperator napisał:

Mam problem z utrafieniem w DACa, który by mi pasował. Przesłuchałem na przestrzeni kilku miesięcy kilka przetworników i kurka żaden mi nie pasuje.

Xonar One - (z różnymi opampami w tym muses, audiofeel 301 itd) - byłby niezly, ale jest za gładki w brzmieniu. Nie czuję na nim rocka.

O2 ODAC - właściwie to combo pod słuchawki, ale ogólnie brakuje mu trochę koloru, takiego lekkiego oszustwa. Gra rzetelnie, ale dość "krótkimi" dźwiękami.

Xiangsheng DAC 05B - trochę za jasny, bez tego mocnego wypełnienia w niższym środku, który lubię (oczywiście w kontekście mojego zestawu).

Aune S6 - bardzo dobry ogólnie na moich Sennheiserach, ale w stereo nadal jakby brakowało trochę koloru, głębi. Krótko słuchałem, wypożyczony.

irDAC + Tomanek - bardzo fajna przestrzeń i wyczucie perkusji, ale nawet z Tomankiem za bardzo faworyzuje wyższy bas kosztem niższego.

Mój staruszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CD63 MK2 KI  - ogólnie suchota  :)
DAC wbudowany w Maranzie PM75 - twardo, nieprzyjemnie, brak głębi.

Pytanie, czy jest jakiś DAC tak powiedzmy do 2.5k (no może 3k jak dobry), który zagra z dobrze rozciągnętym dołem, ładną barwą, dźwięczną górą? Wymagam pewnie zbyt wiele, ale chętnie posłucham opinii, propozycji. 

Mój obecny setup - Marantz PM75, CD63 MK2 KI, Celan 501, Chord Odyssey 2, kilka IC w przedziale 100-500 zł + wspomniany Arcam obecnie.

Od kilku lat jestem posiadaczem PS Audio....może warto się nad nim zastanowić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc szukasz daca za 3k do wzmacniacza za 1k, pamietaj ze wzmacniacz i kolumny wnosza najwiecej.

Dlatego moja rada jest taka by sprzedac wzmacniacz i za 4k masz juz ogromne pole do wyboru w uzywanych wzmacniaczach ktore wniosa system na nowy poziom.

Sam ostatnio doszedlem do punktu w ktorym musialem wymienic niemal wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bl4ck napisał:

@Yankes

Jakiego ps audio masz? ciężko to kupić z używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować matrixa mini. Używka wyjdzie Cię tylko jakieś 700 zł. Nie jest taki jasny jak xiangsheng, ma trochę podbity bas i jest bardzo muzykalny. Jakościowo może trochę gorszy od xiangshenga, ale do Twojego wzmacniacza jak znalazł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku audio-mity czytałem, że wszystkie DACi grają tak samo, a jak ktoś twierdzi inaczej to jest ignorant, nieuk i jest podatny na sugestię. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, meloman_123 napisał:

Możesz spróbować matrixa mini. Używka wyjdzie Cię tylko jakieś 700 zł. Nie jest taki jasny jak xiangsheng, ma trochę podbity bas i jest bardzo muzykalny. Jakościowo może trochę gorszy od xiangshenga, ale do Twojego wzmacniacza jak znalazł. 

Matrix Mini to jest ten mały zaginiony, którego chciałbym posłuchać własnie.

 

27 minut temu, soundchaser napisał:

W wątku audio-mity czytałem, że wszystkie DACi grają tak samo, a jak ktoś twierdzi inaczej to jest ignorant, nieuk i jest podatny na sugestię. ;-)

No zdecydowanie każdy gra trochę innym dźwiękiem, nie mówiąc już o tych, gdzie można podmienić wzmacniacze czy lampy. Kable, wtyki, listwy, zworki... dla mnie to jasne jak słońce :) Ostatnio wpiąłem wzmacniacz bezposrednio w ścianę i powiem szczerze.... gorzej jak dla mnie. Z drugim wzmacniaczem ten sam efekt. Wpięte w listwę grają jakby mniej nerwowo. Ale rozumiem, że tak na prawdę filtrowanie z listwy maskuje ich słabości. Ale nie rozkręcajmy się, nie o tym temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz bedzie ograniczal nowego DACa i to dosyc mocno. Napewno nie uslyszysz jego pelnych mozliwosci, dlatego ciagle Ci czegos w dzwieku brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, What's the Craic napisał:

Zmien wzmacniacz bo to on kaleczy.

 

12 godzin temu, Bumpalump napisał:

Zmien wzmacniacz

 

11 godzin temu, Bumpalump napisał:

Krótko mówiąc szukasz daca za 3k do wzmacniacza za 1k, pamietaj ze wzmacniacz i kolumny wnosza najwiecej.

Ja też się pod tym podpisuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.