Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner/wzmacniacz stereo do Monitor Audio Bronze BX6


kubass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam rozwiązania do salonu o powierzchni 25 metrów .
W tej chwili posiadam Monitor audio BX6 i one raczej zostana Subwoofer Jamo sub 200 oraz amplituner Onkyo 609 Spięte razem zwykłymi kablami z miedzi . 
Posiadałem głosniki tylne JAMO S602 ale sprzedałem i szukam czegoś na tył również 
Słucham rożnego rodzaju muzyki głownie ze spotify. Chciałbym zmienic amplituner oraz dokupić głośniki tylne . Nie wiem w co brnąć. 
Słucham często muzyki ale lubię też oglądać filmy z czego muzyka to 70% a filmy 30 %. Czy zostawić sobie ten amplituner onkyo do kina i dokupić jakis wzmacniacz do stereo czy moze kupić lepszy amplituner ?
Onkyo 609 gra dla mnie źle z tymi kolumnami . Bass jest dudniący a góra strasznie syczy zamiast cykać, środek pasma jest na przyzwoitym poziomie . Nie miałem okazji słuchać tych kolumn z żadnym innym amplitunerem ani wzmacniaczem stereo ale wydaje mi sie ze to własnie ONKYO jest problemem w moim zestawie .

Na tył chce kupić albo Monitor Audio Bronze 1 albo Bronze 2 co sadzicie ? 
Przyznam szczerze ze trochę znudziły mi się te MA6 i myślałem tez o zmianie kolumn z przodu ale wtedy na jakie w przedziale do 4000 zl? Czy znajdę coś bardziej rozsądnego . Nie wiem dlaczego ale kręci mnie strasznie B&W . Może lepiej iść w tym kierunku ?

Reasumując
Kupić dodatkowy wzmacniacz do stereo a ONKYO 609 zostawić do kina ? Jeżeli tak to jaki ?
Kupić lepszy amplituner który zagra również w stereo jeżeli tak to jaki do tych kolumn ?
Na był kupić Monitor Audio Bronze 1 czy 2 
Zmieniać przewody miedzy kolumnami a amplitunerem ?
Sprzedać wszystko i zacząć od początku ? :D 
Lubie czysty mięsisty bass oraz wyraźną klarowną górę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz bass i klarowną gore, to może przesiądź się na Klipsch? 

Onkyo z Klipschem się lubi właśnie w ten sposób. Mam Onkyo 656 oraz Klipsch RP260F własnie w salonie 25m2. Jest fajny bas i jest klarowna góra kosztem słabszego środka. Mi właśnie o to chodziło i jestem bardzo zadowolony. Puszczam muzykę z iTunes (Apple TV), więc jakość porównywalna ze Spotify. Tryb Pure w Onkyo wydaje się być fajnym kompromisem między ceną i jakością, więc nie skreślałbym tego amplitunera na samym początku. 

A może jeśli bas masz dudniący to coś jest nie tak z akustyką pomieszczenia? Masz jakieś zdjęcia jak to tam u Ciebie wygląda? Na forum jest pełno ludzi którzy coś doradzą w tym temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mieciu napisał:

Jak lubisz bass i klarowną gore, to może przesiądź się na Klipsch? 

Onkyo z Klipschem się lubi właśnie w ten sposób. Mam Onkyo 656 oraz Klipsch RP260F własnie w salonie 25m2. Jest fajny bas i jest klarowna góra kosztem słabszego środka. Mi właśnie o to chodziło i jestem bardzo zadowolony. Puszczam muzykę z iTunes (Apple TV), więc jakość porównywalna ze Spotify. Tryb Pure w Onkyo wydaje się być fajnym kompromisem między ceną i jakością, więc nie skreślałbym tego amplitunera na samym początku. 

A może jeśli bas masz dudniący to coś jest nie tak z akustyką pomieszczenia? Masz jakieś zdjęcia jak to tam u Ciebie wygląda? Na forum jest pełno ludzi którzy coś doradzą w tym temacie. 

Hehe. Wiesz szczerze powiem ze panowałem zakup Klipsch poszedłem do sklepu na odsłuch i sprzedawca jednak przekonał mnie do MA :) Ale chyba brakuje mi tego brzmienia Klipsch mimo tego ze jest bardzo krzykliwy . Duże mięsiste basy przy nawet cichym słuchaniu dzięki dużej skuteczności Klipsch . TO jest TO. Ale chyba bardziej poszedłbym w stronę B&W Nie wiem dlaczego ale cos mnie ciągnie w tym kierunku . Maja cudowną górę i to też mnie przyciąga.
Wolałbym zmienić chyba wzmacniacz . Może jeszcze kable ? czy dać sobie spokój ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable przy takich "zwykłych" amplitunerach nie muszą moim zdaniem być wypasione. Oby były minimum 2x2,5mm. 

Ja Ci powiem, że zakochany jestem w Klipschach od pierwszego odsłuchu! 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój system ma być oparty o dwie pary kolumn - fronty i tyły + jakiś subwofer, to rozwiązaniem może okazać się wzmacniacz NAD C368 lub C388 z dodatkowym modułem Bluos MDC HDMI2. Z Klipschem RP będzie ogień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Maraudio napisał:

Jeżeli Twój system ma być oparty o dwie pary kolumn - fronty i tyły + jakiś subwofer, to rozwiązaniem może okazać się wzmacniacz NAD C368 lub C388 z dodatkowym modułem Bluos MDC HDMI2. Z Klipschem RP będzie ogień.

Nie było by problemu gdyby nie to ze jednak czasami ogladam troche filmów i wtedy tez lubie jak gra dobrze :) Wiec ten nad odpada mimo tego ze czytałem o nim rózne recenzje i myslalem tez o nim . Jest jednak zdecydowanie za drogi dla mnie :/ Chyba jednak zostane z tymi MA i dokupie MA na tył z serii JEDEN . a na przód dam 2ga pare kolumn moze własnie B&W 602 i do tego jakis wzmacniacz stereo tylko wtedy jaki do 1000 zl powiedzmy ? Starego NAD 3020 ? nieźle poszły do góry :) ceny kosmos Chetnie bym go posłuchał . Może dacie jakąś jeszcze propozycje ?

14 godzin temu, Mieciu napisał:

Kable przy takich "zwykłych" amplitunerach nie muszą moim zdaniem być wypasione. Oby były minimum 2x2,5mm. 

Ja Ci powiem, że zakochany jestem w Klipschach od pierwszego odsłuchu! 

 

Jeżeli chodzi o klipsch to tak wiem ze ta potęga brzmienia jest niesamowita a powiedz mi jak na dłuższą mete ? Nie bolą uszy od tych głośników wysoko-tonowych ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2019 o 10:40, kubass napisał:

Jeżeli chodzi o klipsch to tak wiem ze ta potęga brzmienia jest niesamowita a powiedz mi jak na dłuższą mete ? Nie bolą uszy od tych głośników wysoko-tonowych ? 

Klipsch ma gładką, czystą górę, nie ma tam ostrości, tylko ma tej góry, wyższej średnicy dużo  - ściana dźwięku. Z MA lepiej od Onkyo w stereo powinien na pewno zagrać Denon. Grałem BX6 na starym Denon 2106. Na tył lepiej jakieś tańsze monitorki, dołóż do lepszych frontów, zamiast dwóch par lepiej jedną lepszą. Rotel Ra-05 na pewno zagra lepiej od Onkyo 609, równiejszy dźwięk z większą dynamiką. Spróbuj zatkać wszystkie (albo przynajmniej jeden) bas refleksy w MA BX6 - grają wtedy z niższym zejściem, bardziej miękko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam Bronze 6 około 6 miesięcy. Jak przywiozłem nie grały jakoś super, amplituner to str-1050 niezły w stereo brakowało takiej szybkości brzmienia, bas jakiś taki nijaki oczywiście w stereo, lokalizacja, przestrzeń niby ok ale czegoś brakowało. W końcu poszedłem po rozum do głowy i zrobiłem przełącznice wzmacniacz - amplituner. Kupiłem używanego marantza pm 6005 za 1000zł. I mogę powiedzieć że jestem zadowolony w tej cenie pomiędzy wzmacniaczem a amplitunerem w stereo jest przepaść. Trzeba mieć drewniane ucho żeby nie usłyszeć, jak podłączyłem pierwszy raz wzmacniacz to automatycznie się śmiałem, dlaczego tyle czasu męczyłem się na amplitunerach  w stereo (sony, denon, yamaha). No ale pewnie ameryki nie odkryłem. Jeszcze moje Bronze 6 w 25m2 musiałem wrzucić na kolce bo była masakra z basem. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bart2 napisał:

 Jeszcze moje Bronze 6 w 25m2 musiałem wrzucić na kolce bo była masakra z basem. Pozdrawiam. 

Tak troszkę odbiegając od tematu (przepraszam). Kolce powodują zmniejszenie ilości basu podczas odsłuchu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim pomieszczeniu powoduje to osłabienie basu, polepszenie jego jakości. To powoduje subiektywne odczucie polepszenia reszty pasma. Ponieważ bas tak nie rezonuje i dzięki jego zmniejszeniu nie zagłusza reszty składowych muzyki. U mnie w pomieszczeniu  jest to dość mocno słyszalne ale pewnie zależy od głośników, pomieszczenia wyposażenia itd. Mam kolce postawione na dużych mosiężnych podkładkach(wytoczone na tokarce) wyklejonych od spodu filcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2019 o 18:36, bart2 napisał:

Trzeba mieć drewniane ucho żeby nie usłyszeć, jak podłączyłem pierwszy raz wzmacniacz to automatycznie się śmiałem, dlaczego tyle czasu męczyłem się na amplitunerach  w stereo (sony, denon, yamaha)

To samo miałem po przesiadce swego czasu z amplitunera Onkyo TX-SR 805 na klasyczny wzmacniacz stereo. Na tych samych kolumnach różnica kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.