Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam A29 + Usher V-601 jak to zagra?


countryfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dumam nad zakupem wzmacniacza pod moje Ushery V-601, źródło to CD Yamaha CDX-1060 czasem tuner Sony ST-S590ES muzyka blues, jazz, trochę współczesnego pop-rockowego country i zastanawiam się nad NADem 356BEE, a może Arcamem A29 którego upatrzyłem w przyzwoitej cenie (poniżej 3tys PLN) ale nie mam możliwości go odsłuchać więc byłby to zakup w ciemno. 

I tutaj pytanie do Was forumowicze jak by to zagrało w takim zestawieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama nie znam, ale slyszalem x718 z c352 i bylo fajnie. Dzwiek byl goracy, soczysty, bez zadnego zamulenia. Mega przestrzen jak na zestaw tej klasy.

Jezeli v601 sa choc troche podobne do x718, to jazz, lekki rock czy blues zabrzmia interesujaco.

Jezeli brakuje ci barwy i ocieplenia, to zdecydowanie NAD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, What's the Craic napisał:

Arcama nie znam, ale slyszalem x718 z c352 i bylo fajnie. Dzwiek byl goracy, soczysty, bez zadnego zamulenia. Mega przestrzen jak na zestaw tej klasy.

Jezeli v601 sa choc troche podobne do x718, to jazz, lekki rock czy blues zabrzmia interesujaco.

Jezeli brakuje ci barwy i ocieplenia, to zdecydowanie NAD. 

Lubię takie ciepłe, łagodne, nieco analogowe granie, ta Yamaha jest ostra, detaliczna, (trochę za ostra w górze jak dla mnie), z kolei V-601 mogą być nieco rozlazłe w dole pasma więc wzmacniacz jak sądzę powinien mieć łagodny charakter ale i dobrze kontrolować bas.  Q21 kiedyś pisał, że sporo ludzi wybiera NADa pod Ushery acz zobaczyłem tego Arcama i jestem ciekaw jak wypada w porównaniu do tego 356BEE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cepiano napisał:

Miałem ze 3lata temu uchatki v601 i jak piszesz bas miękki i wolny,potrzeba szybszego wzmacniacza,może ten arcam,creek,Ja miałem z rok z Ra 1570 

O widzisz, dzięki za opinię, wszystkie można znaleźć w podobnej cenie w okolicy 3 tys zł.

Creek 50A mnie też ciekawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak sobie czytam i szukam... natknąłem się na amplituner Yamahy R-N803D i zastanawiam się jak to może zagrać z Usherami? Czy to kompletnie pomysł od czapy po takim przyjemnym analogowo brzmiącym A-9000?
Dlaczego taki pomysł? Coraz mniej czasu mam na słuchanie, delektowaniem się muzyką, coraz częściej słucham czegoś online a ten amplituner ma dość rozbudowane możliwości. Pojawiły się tutaj opinie że gra na poziomie A-S701 więc to nie ta klasa co A-9000 a pytam dlatego, że dzwoniłem do jednego ze sklepów w Krakowie z pytaniem o wypożyczenie tej Yamahy na odsłuch to mnie facet niemal zabił śmiechem... :/

A może już nie kombinować tylko kupić tego Arcama A29 a do słuchania z PC kupić rozsądnego DACa i będzie to samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś 601 podpięte pod arcama solo i myślę, że takie połączenie pasowałoby do opisu tego, czego szukasz:  ciepłe, łagodne, nieco analogowe granie. Tak więc wydaje mi się, że A29 może być dobrym tropem. Widzę, że arcam dość mocno "siedzi" Ci w głowie, więc zostaje chyba już tylko wypożyczenie i przekonanie się samemu :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rtgx napisał:

Miałem przez jakiś 601 podpięte pod arcama solo i myślę, że takie połączenie pasowałoby do opisu tego, czego szukasz:  ciepłe, łagodne, nieco analogowe granie. Tak więc wydaje mi się, że A29 może być dobrym tropem. Widzę, że arcam dość mocno "siedzi" Ci w głowie, więc zostaje chyba już tylko wypożyczenie i przekonanie się samemu :) 

:) Fakt, na 99% jestem zdecydowany na tego Arcama, choć rozważam jeszcze CA 851A ale to już używkę... hmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat użytkuję z Arcama A29 już drugi rok. Jest to naprawdę niezły uniwersalny wzmacniacz. Gra równo, z dobrze kontrolowanym konturowym basem i analogową górą. Takie przyjemne granie bez skrajnych emocji, ale na pewno nie płaskie i nudne. Moim zdaniem wypada lepiej niż A39. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, countryfan napisał:

:) Fakt, na 99% jestem zdecydowany na tego Arcama, choć rozważam jeszcze CA 851A ale to już używkę... hmm

A29 i CA 851A to inne brzmienie i inne możliwości. Postawiłbym na A29

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, arkadowski napisał:

A29 i CA 851A to inne brzmienie i inne możliwości. Postawiłbym na A29

No proszę, to zaskoczenie jednak bo sądziłem, że 851A to jednak wyższa półka (brzmieniowo) niż ten A29...

A jak na tym tle wypadnie Audiolab 6000A ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2019 o 11:53, countryfan napisał:

jak by to zagrało w takim zestawieniu?

zależy gdzie stanie

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, countryfan napisał:

No proszę, to zaskoczenie jednak bo sądziłem, że 851A to jednak wyższa półka (brzmieniowo) niż ten A29...

A jak na tym tle wypadnie Audiolab 6000A ?

Brzmieniowo... kwestia gustu, subiektywnego odbioru. Tak, to wyższej półki wzmacniacz i jeśli miałbym wybierać NOWE postawiłbym na CA 851A. Jednak z dobrze przemyślanymi-zestawionymi kolumnami Arcam a29 potrafi zagrać naprawdę dobrze. Usher  V 601 są dosyć wszechstronne i zestaw nie będzie przymulał brzmieniem. Powinno się dobrze zgrać w tym przypadku. A29 ma dobrej klasy końcówki (G) 

Wzmacniacz ten ma dobrą prezentację brzmieniowo nie męczy i nie uspokaja nadto tam, gdzie potrzeba zagrać mocniej i dobitniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, billy idol napisał:

zależy gdzie stanie

 

:>

Jak to u prawników -> to zależy ;)

10 minut temu, arkadowski napisał:

Brzmieniowo... kwestia gustu, subiektywnego odbioru. Tak, to wyższej półki wzmacniacz i jeśli miałbym wybierać NOWE postawiłbym na CA 851A. Jednak z dobrze przemyślanymi-zestawionymi kolumnami Arcam a29 potrafi zagrać naprawdę dobrze. Usher  V 601 są dosyć wszechstronne i zestaw nie będzie przymulał brzmieniem. Powinno się dobrze zgrać w tym przypadku. A29 ma dobrej klasy końcówki (G) 

Wzmacniacz ten ma dobrą prezentację brzmieniowo nie męczy i nie uspokaja nadto tam, gdzie potrzeba zagrać mocniej i dobitniej.

Zatem utwierdzam się w przekonaniu, że to dobra droga poszukiwań jeżeli chodzi o A29.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, countryfan napisał:

A jak na tym tle wypadnie Audiolab 6000A

Mam Audiolaba 6000A, gra z STX M-140. Wbrew powszechnym opiniom nt. Audiolabów ten model nie jest zbyt analityczny. Powiedziałbym, że gra "analogowo" potwierdzając co na temat podają zagraniczne fora. Brzmienie typu "soft" "laid back" więc warto to uwzględnić. Osobiście nie słuchałem V601 więc nie wiem czy byłaby synergia. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik obu wzmacniaczy t.zn. Arcama oraz Cambridge Audio  z właśnie Usherami V-601 mogę dodać od siebie kilka sugestii. Przy mojej akustyce Arcam  A29 z Usherami grał spójnym, bardzo dociążonym dźwiękiem. Mogę potwierdzić że to jest bardzo dobre połączenie. Po mniej więcej roku chciałem poeksperymentować i sprzedałem Arcama, którego zastąpiłem CA851A. W tym połączeniu brzmienie było bardzo równe, soczyste, neutralne, bez podkreślenia tego średniego basu jak w Arcamie. Dynamika raczej na + dla CA. On ma jednak większy wykop od Arcama. Ogólnie oba wzmaki zostawiły po sobie miłe wspomnienie w połączeniu z tymi głośnikami. Z tym że CA zagrał na pewno równiej od A29. Ogólnie V-601 lubią prąd i mniej niż 100W na kanał bym do nich nie podłączał. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, heavik napisał:

Jako były użytkownik obu wzmacniaczy t.zn. Arcama oraz Cambridge Audio  z właśnie Usherami V-601 mogę dodać od siebie kilka sugestii. Przy mojej akustyce Arcam  A29 z Usherami grał spójnym, bardzo dociążonym dźwiękiem. Mogę potwierdzić że to jest bardzo dobre połączenie. Po mniej więcej roku chciałem poeksperymentować i sprzedałem Arcama, którego zastąpiłem CA851A. W tym połączeniu brzmienie było bardzo równe, soczyste, neutralne, bez podkreślenia tego średniego basu jak w Arcamie. Dynamika raczej na + dla CA. On ma jednak większy wykop od Arcama. Ogólnie oba wzmaki zostawiły po sobie miłe wspomnienie w połączeniu z tymi głośnikami. Z tym że CA zagrał na pewno równiej od A29. Ogólnie V-601 lubią prąd i mniej niż 100W na kanał bym do nich nie podłączał. 

 

No i mamy jasność, bardziej budżetowa opcja to Arcam A29, a lepiej i drożej to CA 851A. Szukam zatem obu i zobaczę co uda mi się upolować.

A z ciekawości jakich kabli głośnikowych używałeś w swoim systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Zdecydowałem się i biorę nowego CA 851A - dziękuję wszystkim za pomoc, napiszę wrażenia kiedy do mnie dotrze i podłączę sprzęt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, countryfan napisał:

biorę nowego CA 851A - dziękuję wszystkim za pomoc, napiszę wrażenia kiedy do mnie dotrze i podłączę sprzęt :)

I to jest dobry kierunek. Nowe to nowe. Pochwal się wrażeniami i udanych odsłuchów!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arkadowski napisał:

I to jest dobry kierunek. Nowe to nowe. Pochwal się wrażeniami i udanych odsłuchów!

 

Na pewno dam znać, odkurzę płytę Jazz at the Pawnshop - najwyżej będzie na Was ;-)

Teraz zbieram na podłogówki Audio Physic - posluchałem kiedyś i mnie oczarowały... 

A propos, za czym sie rozglądać jeżeli chodzi o używany, łagodnie brzmiacy tuner radiowy z RDS i pilotem? (bez DAB) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, countryfan napisał:

No i mamy jasność, bardziej budżetowa opcja to Arcam A29, a lepiej i drożej to CA 851A. Szukam zatem obu i zobaczę co uda mi się upolować.

A z ciekawości jakich kabli głośnikowych używałeś w swoim systemie?

Przez cały czas były spięte przewodem Qed Ruby Anniversary Evolution 2x3m

9 godzin temu, countryfan napisał:

EDIT: Zdecydowałem się i biorę nowego CA 851A - dziękuję wszystkim za pomoc, napiszę wrażenia kiedy do mnie dotrze i podłączę sprzęt :)

Gratulacje wyboru, CA ma wykop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, countryfan napisał:

Na pewno dam znać, odkurzę płytę Jazz at the Pawnshop - najwyżej będzie na Was ;-)

Teraz zbieram na podłogówki Audio Physic - posluchałem kiedyś i mnie oczarowały... 

A propos, za czym sie rozglądać jeżeli chodzi o używany, łagodnie brzmiacy tuner radiowy z RDS i pilotem? (bez DAB) 

Będziesz tak fajnego CA katował radyjkiem ;)

Pliki, pliki Kolego! :)

 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, heavik napisał:

Przez cały czas były spięte przewodem Qed Ruby Anniversary Evolution 2x3m

Gratulacje wyboru, CA ma wykop.

Super, już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie i go podłączę, ale dopiero przyszły tydzień więc trochę muszę mieć cierpliwości. O upgrade kabli też muszę pomyśleć.

Tak jak pisałeś V-601 są prądożerne. Tymczasowo podłączyłem do nich... midi wieżę Technicsa z lat 90-tych -> ale ubaw, pomijając dźwięk jak ze studni (jak ja mogłem tego słuchać?) ten wzmacniacz kompletnie nie daje im rady, słuchanie Tok fm daje efekt taki jakby ktoś nieustannie zmieniał głośność...

Godzinę temu, arkadowski napisał:

Będziesz tak fajnego CA katował radyjkiem ;)

Pliki, pliki Kolego! :)

No ba, nie ulega wątpliwości ;) Tak serio to radio u mnie dużo gada, muzyka to może 10-20% czasu.

Pliki... czyli DAC którego nie mam... coś mi się wydaje, że wydatki to się dopiero zaczęły ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, countryfan napisał:

Tak jak pisałeś V-601 są prądożerne. Tymczasowo podłączyłem do nich... midi wieżę Technicsa z lat 90-tych -> ale ubaw, pomijając dźwięk jak ze studni (jak ja mogłem tego słuchać?) ten wzmacniacz kompletnie nie daje im rady, słuchanie Tok fm daje efekt taki jakby ktoś nieustannie zmieniał głośność...

 

Ja do Usherów podpiąłem jeszcze raz czy dwa na zasadzie eksperymentu Marantza 6005 i on pomimo tylko 45W na kanał bardzo fajnie się z nimi zgrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, heavik napisał:

Ja do Usherów podpiąłem jeszcze raz czy dwa na zasadzie eksperymentu Marantza 6005 i on pomimo tylko 45W na kanał bardzo fajnie się z nimi zgrał.

Myślę, że każdy w miarę rozsądny wzmacniacz napędzi te kolumny, gorzej z takimi scalonymi rachitycznymi wzmacniaczami.

Natomiast mam jeszcze do Was prośbę o poradę w zakresie DACa. Bo tak, chciałbym podłączyć kompa (odległość ok 8-9m więc kabel optyczny bo USB chyba nie na taką odległość?), chciałbym też wpiąć TV (ma WY optyczne) to po stronie WE cyfrowych. Natomiast wyjście z DACa z tego co widzę fajnie by było wykorzystać zbalansowane? (nigdy nie korzystałem). W dziale PC audio polecają ludzie np. SMSL SU-8 tylko on nie ma dwóch optycznych WE. Jak to pożenić, co radzicie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 15:05, countryfan napisał:

Natomiast mam jeszcze do Was prośbę o poradę w zakresie DACa. Bo tak, chciałbym podłączyć kompa (odległość ok 8-9m więc kabel optyczny bo USB chyba nie na taką odległość?), chciałbym też wpiąć TV (ma WY optyczne) to po stronie WE cyfrowych.

Mogę tylko powiedzieć jak jest u mnie -  przewód usb leci na 7m, a optyk od TV - 5m. Sprawdzałem oczywiście z krótkimi kablami ale nie słychać żadnej różnicy. Co do DAC'ów to wiele nie doradzę, bo korzystałem jedynie z polskiego Nostromo, a obecnie używam wbudowanego we wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2019 o 17:33, arkadowski napisał:

I to jest dobry kierunek. Nowe to nowe. Pochwal się wrażeniami i udanych odsłuchów!

Miałem się pochwalić ... a tymczasem popełniłem błąd życia...

Odwołałem zamówienie i wniosek kredytowy na tego CA 851A bo uznałem, że skoro 90% czasu słucham Tok Fm i wziąłem tego Nad-a 356BEE... dziś przyszedł, podłączyłem i masakra... tego nie da się słuchać. Wcześniej miałem Grundiga A-9000 i mi się zachciało zmieniać to mam... NAD z V-601 gra średnicą, kompletnie nie ma "mięsa", nie ma "ciepłego dołu", dźwięk jest rozjaśniony, męczący... jak ludzie tego w ogóle mogą słuchać? To jakiś suchotnik jak radio kuchenne. Powinny być jakieś ostrzeżenia na pudełkach czy coś... Jedyny plus jest taki, że bas jeżeli się pojawi to jest lepiej kontrolowany niż w A-9000. Zdecydowanie nie doceniałem tego co mam. Zmieniłem dobre, używane BMW 7 na nową Corollę (właścicieli Toyot - wybaczcie porównanie....). Co ja zrobiłem? :( 

Co gorsza co ja teraz kupię żeby mieć dźwięk, który miałem ech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.