Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam A29 + Usher V-601 jak to zagra?


countryfan

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lolo989 napisał:

monitory pod pachę i do salonu śmigaj posłuchaj z czym najlepiej sie zgrają..... potem poluj :)

Usherki maiałem i mają potencjał....

Ano mają tylko trzeba dobrze wybrać wzmacniacz, poszperam po forum co z nowszych konstrukcji może ciepło brzmieć podobnie do A-9000. Na razie znalazłem info, żeby spojrzeć na Denona PMA-15xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, to dobry kierunek wg mnie ten Denon, ewentualnie jeszcze jakieś Onkyo by mogło być np. A9070 czy uboższe 9050 czy 9150. 

Miałem te V601 i trochę mi w nich przeszkadzało bardzo ociężała, wolna reprodukcja dźwięku. Lubiłem dobry, dociążone dół i energię. Wszystko było poza tą ostatnią cechą. Grało to u mnie i Onkyo A9050 i z CREEKiem 50A, oraz z Yamachą A-S701. I z tej trójki wg mnie tylko Onkyo dawało nasycony pełny dźwięk. Oczywiście i Creek, i Yamaha też miały swoje zalety jednak najlepiej wypadło to budżetowe Onkyo. Wydaje mi się że Denon, który ma dużo dołu to może być dobry trop. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mathia74 napisał:

Wiesz co, to dobry kierunek wg mnie ten Denon, ewentualnie jeszcze jakieś Onkyo by mogło być np. A9070 czy uboższe 9050 czy 9150. 

Miałem te V601 i trochę mi w nich przeszkadzało bardzo ociężała, wolna reprodukcja dźwięku. Lubiłem dobry, dociążone dół i energię. Wszystko było poza tą ostatnią cechą. Grało to u mnie i Onkyo A9050 i z CREEKiem 50A, oraz z Yamachą A-S701. I z tej trójki wg mnie tylko Onkyo dawało nasycony pełny dźwięk. Oczywiście i Creek, i Yamaha też miały swoje zalety jednak najlepiej wypadło to budżetowe Onkyo. Wydaje mi się że Denon, który ma dużo dołu to może być dobry trop. 

Dzięki za opinię, niedaleko mam do firmy w której będę mógł odsłuchać różnych wzmacniaczy - więc tak jak pisał kol. lolo989 nie pozostanie nic innego niż wziąć monitory i jechać posłuchać.

Myślę, że kwestia basu na tych Usherach zależy od wzmacniacza, na A-9000 był powolny rozmyty, na C356BEE jest szybki, lepiej kontrolowany, jednak brakuje napełnienia dołu pasma <1kHz.

A z ciekawości na co przeszedłeś z tych V-601?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylądowałem na Dali Rubicon 2. O niebo lepsza selektywność, kontrola dołu, energia, żywość przekazu. Wg mnie grają nieco podbarwionymi skrajami ale mi to bardzo pasuje jako, że wychowałem się na sprzęcie Radmora, Unitry i Tonsila. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mathia74 napisał:

Wylądowałem na Dali Rubicon 2. O niebo lepsza selektywność, kontrola dołu, energia, żywość przekazu. Wg mnie grają nieco podbarwionymi skrajami ale mi to bardzo pasuje jako, że wychowałem się na sprzęcie Radmora, Unitry i Tonsila. 

No fajne te Rubicony ale też cena 8k robi swoje. OIDP na początku sprzedaży V-601 kosztowały coś 2,4k za parę - owszem potem lądując w okolicy 4k za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla pewnego podsumowania - epilog wątku.

Kupiłem od jednego z użytkowników forum pięknego Sony TA-F707ES. Nie jest to ta klasa brzmienia, którą miał A-9000 ale zdecydowanie przyjemniej brzmi z V-601 niż Nad 356Bee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.