Jump to content

Open Club  ·  606 members

Sony Klub
piotani

Brak podtrzymania pamięci przy zmianie nazwy na panelu lub płyty w CDP-X222ES

Recommended Posts

Witam.

Bardzo proszę o poradę i informacje na temat odtwarzacza CD Sony X222ES , a mianowicie kupiłem ten odtwarzacz uzywany od kogoś . Stan odtwarzacza perfekcyjny  wręcz jak prosto ze sklepu. Nie posiada nawet żadnej rysy. Nie mam jedynie od niego pilota. Odtwarza perfekcyjnie. Wszystkie funkcje z pozycji panela i przycisków działają idealnie, poza jednym dla mnie problemem. A mianowicie po włączeniu odtwarzacza na wyświetlaczu podczas gdy nie ma płyty pokazuje się napis :    O NO DISC 0  zamiast tylko  - NO DISC -  . Po zmianie nazwy na panelu krok po kroku tak jak zdołałem wyczytać z instrukcji po angielsku i zaakceptowaniu wszystkich funkcji przyciskiem File na panelu,  napis wygląda poprawnie czyli - NO DISC -. Ale po wyłączeniu przyciskiem zasilania na odtwarzaczu i ponownym włączeniem, napis  O NO DISC 0  powraca z powrotem tak jak by nie zapisało treści w pamięci odtwarzacza CD. Czy powodem może być to iż kondensatory podtrzymujące pamieć powinny być wymienione lub batertia , jeśli w ogóle taka tam jest, czy może musi być oryginalny pilot do zatwierdzenia poprawnie tej funkcji do pamieci odtwarzacza CD ? i Czy ktoś już się z czymś takim już spotkał i zna przyczynę dlaczego tak jest ?

Sony CDP-222ES.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jedna kwestia którą zauważyłem. Otóż podczas gdy chcę zapisać nazwę samej płyty CD,  to poprawnie zapisuje i nie ma problemu. Ale gdy zmieniam nazwę bez płyty w samym napisie na panelu,  to po zmianie i krótkim wyłączeniu odtwarzacza i ponownym włączeniu go , zmienia się jedynie napis w srodku oprócz dwóch 00 po bokach. Gdy również chce zmienić zera na inny znacznik, to po wyłączeniu i ponownym włączeniu CD z powrotem dwa 00  powracają. Jedynie napis po środku pomiędzy nimi zostaje zmieniony poprawnie na taki jaki chcę zmienić. Czy może być to przyczyna wadliwego wyświetlacza czy może jakiś procesor który za to odpowiada ?

Edited by piotani

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.