Skocz do zawartości
IGNORED

Roksana czy arcam


waldi007

Rekomendowane odpowiedzi

wi tam proszę o poradę odnośnie wzmacniacza do focali 716, mam do wyboru arcam diva a80 i roksan kandy 1 mk3 zależy mi na ociepleniu brzmienia. Z góry dziękuję za porady

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oceniany, ale do agresywnych kolumn, więc do Focali powinien się bardziej nadawać.

Nienajszersze pasmo i łagodność przekazu, ale lepiej posłuchaj ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że Kandy k1 mk3 łagodniejszy na górze ale też ma sporo mocy i dynamiki, przyjemna średnica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jednak kupiłem Arcama A80, bardzo ładnie zgrał się z focalami, dźwięk stał się łagodniejszy bardziej melodyjny nie tracąc przejrzystości. Celowałem w Roksana kandy mk3 ale moim zdaniem ceny używek są za wysokie, lepiej dołożyć trochę i kupić Caspiana. Myślę że te głośniki zasługują na coś lepszego np A85 . Ale i tak jestem zadowolony z efektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem K3 i nie wiem czy cos jest z nim nie tak, czy on ma tak mocno przytemperowana gore.

W porownaniu do Elex-r gora jest bardzo skromna.

Pogram pare dni i zobacze co sie stanie. Moze ucho sie przyzwyczai.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze Roksan zagra cieplej, ale nie ze az tak. Po przesiadce z Elex-r roznica jest ogromna. Dzwiek mniej drazni, ale trzeba sie bardziej wsluchiwac. Moglo by byc deczko jasniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego wzmacniacza kablami nie skoryguje, a zwłaszcza nie doda tego czego ten wzmak nie produkuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Misio38 said:

Złego wzmacniacza kablami nie skoryguje, a zwłaszcza nie doda tego czego ten wzmak nie produkuje.

Zlego wzmacniacza? Sluchales go wogole kiedys? To ze wysokie tony sa lekko przytepione to nie znaczy ze to zly wzmacniacz. Zreszta podobny problem byl jak kupilem Elex-r. Tez brakowalo wysokich tonow a wyzszy bas byl mocno podbity, jednak po paru tygodniach wszystko sie zmienilo. Nie wiem czy sie moje uszy przyzwyczaily, czy wzmacniacz sie wygrzal ale brzmienie zmienilo sie o 180 stopni. Pod koniec przygody z Rega po zakupie Gold 200 brzmienie bylo jak dla mnie zbyt ostre i momentami jazgotliwe przy wiekszych poziomach glosnosci, dlatego zdecydowalem sie na zmiane. Wiadomo ze po paru miesiacach sluch sie przyzwyczail do tego co bylo wczesniej i teraz pozornie moze czegos brakowac, ale to moze byc tylko pozornie. Dam mu czas i zobaczymy jak bedzie.

On 2/15/2019 at 8:34 AM, audioburak said:

Lepiej oceniany, ale do agresywnych kolumn, więc do Focali powinien się bardziej nadawać.

Nienajszersze pasmo i łagodność przekazu, ale lepiej posłuchaj ...

Ja bym do agresywnych kolumn Arcam nie podlaczal. Kandy sprawdzi sie zdecydowanie lepiej bo ma gore dosc mocno przytemperiwana. Jednak moze byc to moje subiektywne odczucie po przesiadce z Rega.

10 hours ago, Marcinos89 said:

Zawsze możesz to delikatnie kablami skorygować ....

Kablami raczej machal nie bede, ale mysle ze zrodlo moglo by cos zmienic. Zanim jednak podejme jakies decyzje pogram jeszcze troche na tym setupie zeby sie ucho oswoilo i wtedy ewentualnie wprowadze jakies zmiany jezeli uznam to za konieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2019 o 09:47, What's the Craic napisał:

To ze wysokie tony sa lekko przytepione to nie znaczy ze to zly wzmacniacz

Skoro coś jest przytępione to znaczy, że sprzęt jest zły. Pytanie tylko czy wynikło to ze słabości inżynierów Regi czy zrobili to z premedytacją. Tak czy siak jeśli wzmacniacz coś wycina, wycisza czy jak zwał tak zwał to jest bardzo zły wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.