Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór subwoofera


Lebciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam amplituner Denon AVR-X 1400H plus głośniki Wilson Viper. Chciałem dokupić do tego zestawu subwoofer Wilson sub-10. Może polecacie jednak coś innego ? Słucham dużo radia i muzyki klubowej. Mój pokój to 25 m2. Budżet ok 1500zł. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tego Wilsona, będziesz miał do kompletu :-)

Aczkolwiek ja nie znam tej firmy i nie wiem jakie masz oczekiwana. Nie wiem też jaki sub pasuje najlepiej do muzyki klubowej - rozumiem, że ma "łupać"? Ja do muzyki w ogóle nie używam suba, tylko dwa fronty. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez nerwów :) Jest to mój pierwszy zestaw kina domowego. Poszedłem kupić soundbara a wyszedłem z kinem domowym. Brakuje mi basu dlatego postanowiłem kupić subwoofer. Co powiecie na Wilson sub-10 , Jbl studio 250 , Klipsch R10sw , R12sw , bądź Jamo J12 ? Chodzi mi o taki żeby był w miarę uniwersalny i do filmów i do muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jamo ma z tyłu reflex. Lipa ba nie można to postawić blisko ściany ?  Subfan A miałeś do czynienia albo słyszałaś opinie na temat tego Wilsona sub-10 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kup tego Wilsona, będziesz miał do kompletu :-)
Aczkolwiek ja nie znam tej firmy i nie wiem jakie masz oczekiwana. Nie wiem też jaki sub pasuje najlepiej do muzyki klubowej - rozumiem, że ma "łupać"? Ja do muzyki w ogóle nie używam suba, tylko dwa fronty. 
 
No to padłem ze śmiechu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Lebciu podstawowe pytanie i wcale nie proste bo wyskrob tyle ile możesz max a nawet od teścia pożycz trochę i napisz ile będziesz mógł przeznaczyc na suba . Jeżeli zauważyłeś jego brak to równie dobrze docenisz jego obecność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha NS-SW300 jest całkiem spoko. U nas można wypożyczyć do domu na testy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bas refleks (br) ma z tyłu ten sub co zproponowałeś. Od kiedy Yamaha robi dobre suby ? Ten klipsch 112sw to sprawdzony ,lubiany i niedrogi sub od którego bym zaczynał w kinie domowym , potem firma XTZ, BK i monolith, duży klipsch 115 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Magnata, nawet dobre zejscie ma ale niestety ma bardzo słaby wzmacniacz,

Klipsch R112sw na którego zmieniłem  tego Magnata bije go na głowę. Być może z dwoma dałoby to radę ale bez próby się nie dowiesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Chciałem wziąć Klipsch r12sw ale doradzają bo ma bs z tyłu obudowy. Czy ktoś używa w/w modelu i faktycznie jest przez to gorszy dźwię k? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Dali e12f

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

@Lebciu kombinator z Ciebie jakich mało... dostałeś tu już propozycje a ty dalesz szukasz dziury w całym... kup klipscha r112sw będziesz zadowolony nawet bardzo, miałem r12sw porażka minimum 0,5 metra od ściany by niedudniał... jeżeli masz tyle miejsca to go możesz kupić bo tak naprawdę niczym się nie różni od 112 po za obudowa i wzmacniaczem który ma tylko więcej watów nic po za tym 

Aha nie patrz na to ze zestaw tych wilsonow czy jak im tam kosztował razem 2 tys a sub drugie tyle... dlaczego ? A no dlatego ze w kinie to jest najważniejszy głośnik zaraz po centralnym który daje cała ta atmosferę podczas oglądania.. i weź już skącz kombinować... posłuchaj ludzi którzy dobrze prawią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić przysłowiowe 3 grosze to chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Przez długi czas miałem u siebie 112sw i powiem szczerze ze to wielka skrzynia z dudniącym basem którego ciężko okiełznać. Byłem ostatnio w salonie z ciekawości popatrzeć na nowe suby rela ht 1205/1003  i stare ale jare svs pb-1000 i sb 2000. Po odsłuchu w salce nie mogłem pozbierać szczęki z ziemi, rel i svs zjadały klipscha  bez większych problemów,  miały takie zejście że ściany drgały. Faworytem  dla mnie okazał się rel miał bardzo niskie zejście mimo że podają 22hz+/-6dB to schodził tak samo jak svs który ma 19hz +/-3dB ale od 30hz rel głośnością bił svs już srogo. Rel był głośniejszy szybszy i bardziej precyzyjny. Potem szybki test na muzykę z filmu "Piraci z karaibów" Tu zwycięzca mógł być tylko jeden rel pozamiatał, svs sb 2000 deptał mu po piętach ale tylko przy niskich częstotliwościach. Poprosiłem żeby podłączyli klipscha 112sw i po pięciu minutach powiedziałem żeby wyłączyli, nie dało sie sluchać ciągnął sięj ak flaki z olejem. To mi rozjaśniło sytuację, sprzedaję klipscha i kupuję ht 1205 mniejszy potężniejszy, bardziej precyzyjny i  szybszy. Przypominam że to moje odczucia każdy może mieć inne, ale radze pójść i posłuchać i nie sugerować się suchymi danymi z kartki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To sprawiedliwe porównanie według Ciebie? Jak sub rela czy svs ma się do klipscha ? Inna moc , budowa , cena , jedynie łączy je to że są subami .

Suby 500 watowe w obudowie zamkniętej za 3,5 tys porównać do 300W w bas refleksie do kupienia za ok 2 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, subfan napisał:

To sprawiedliwe porównanie według Ciebie? Jak sub rela czy svs ma się do klipscha ? Inna moc , budowa , cena , jedynie łączy je to że są subami .

svs pb-1000  i rel ht 1003 ma taką samą moc jak 112 i podobną cenę. Co do budowy to Cię nie rozumiem, chciałbyś żeby wszystkie miały taką samą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svs pb-1000  i rel ht 1003 ma taką samą moc jak 112 i podobną cenę. Co do budowy to svs ma bass reflex z przodu. Kupując 112 odsłuchiwałem też 115, zejscie i moc ma konkretną ale tak sama mułowata i dudniąca. Klipschy  nie są złe, ale przekonałem się że to nie mój klimat. Zamiast 112 kupiłbym pb-1000 lub ht 1003. Radze kierować się odsłuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.