Skocz do zawartości
IGNORED

Tuner DAB+ - Onkyo T-4070 czy Rotel T-14?


B-U-C

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

proszę o radę. Chcę kupić tuner DAB+ i waham się pomiędzy modelami Onkyo T-4070 oraz Rotel T14.

Interesuje mnie jedynie front w kolorze srebrnym.

Na korzyść Onkyo przemawia zgodność wizualna z Pioneerem PD-50 i N-70AE. Nawet szerokość 43,5 cm jest odpowiednia. Jednakże, Onkyo jest urządzeniem starszym i posiada słabszy DAC. Ale za to ma więcej wyjść cyfrowych i wydaje się być bardziej uniwersalny. Jest również cięższy o pół kilo.

Rotel ma fikuśny wygląd, który mi nie odpowiada, ale jest nowszy i przetwarza wyższe częstotliwości w DACu.

Prawdę mówiąc, nie interesują mnie funkcje sieciowe, chcę słuchać radia FM i DAB+. Nie wiem, czy przetwornik gra taką różnicę przy słuchaniu radia, czy tylko przy funkcjach sieciowych.

Cena urządzeń jest taka sama.

 

Proszę o radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, B-U-C napisał:

proszę o radę. Chcę kupić tuner DAB+ i waham się pomiędzy modelami Onkyo T-4070 oraz Rotel T14.

Obecnie najwyższą jakość zapewnia radio internetowe, DAB+ jest na drugim miejscu a FM na trzecim z tym że bardzo blisko a nawet ex aequo z drugim. W internecie znajdziesz sporo stacji mp3 320 kbps (to maks), DAB+ w Polsce to 9 programów Polskiego Radia z których większość to 112 kbps (AAC+) lub mniej, FM to na trasie do nadajnika mp3 192 kbps a po obróbce do wysyłki FM dochodzą dodatkowe ograniczenia np. ograniczenie pasma do 15 kHz ze względu na pilota sygnału stereo 19 kHz. DAB+ tylko ze względu na wydajny kodek AAC+ na drugim miejscu. Ogólnie słabo jest, choć na niektórych stacjach internetowych jak nadają audiofilskie materiały to można być pozytywnie zaskoczonym ich jakością. Nawet na tych które nadają 128 kbps np. Swiss Radio Jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pouczenie, ale mieszkam na wsi i nie mam stałego łącza internetowego. Za to sygnał DAB+ na amplitunerze TX-8270 mam rewelacyjny i chcę słuchać PR2 przez radio cyfrowe. Dlatego szukam tunera z obsługą DAB+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem czerstwym miłośnikiem radia DAB+ ale obawiam się niema znaczenia który tuner wybierzesz . Pod względem jakości sygnału audio analogowego . Ostatnie porządne odbiorniki tych marek , choć tylko FM to Rotel RT-1082 oraz Onkyo T-4555

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo skreśliłbym z listy z jednego powodu. Ta firma podobnie jak Pioneer czy Teac nie zapewniają wsparcia w postaci rozwoju i aktualizacji oprogramowania dla starszych produktów. Brzydki zwyczaj, który mnie zniechęca do takiej firmy. Skoro oni olewają mnie, ja odwdzięczę się tym samym i skieruję się do konkurencji. Dlatego wyborem byłby Rotel lub Yamaha T-D500. Nie spodziewałbym się dużych różnic w dźwięku pomiędzy tymi tunerami. Plusem dla Yamahy jest komplet wyjść cyfrowych i możliwość podłączenia pod przetwornik oraz aktualizowanie oprogramowania dla starszych produktów, jakie zapewnia ta firma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS-1670 to dla mnie zagadka. Lepsza budowa (dual mono), większa uniwersalność za niższą cenę! T-4070 ma więcej wyjść cyfrowych i jest znacznie droższy. Wydaje mi się, że po prostu ma lepsze parametry tunera (choćby po tym, że ma odrębne gniazdo antenowe dla DAB i FM, o AM nie wspomnę). 

Ale jeśli tuner DAB+ byłby ten sam, to oczywiste wydaje się, że NS-6170 byłby lepszy. 

Zna ktoś dokładne różnice między T-4070 a NS-6170? Ze strony Onkyo niewiele mądrego można się dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.