Skocz do zawartości
IGNORED

Piasek kwarcowy - jak prażyć ?


coyote333

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Zakupiłem podstawki kolumnowe. W instrukcji zalecają
wsypanie do środka piasku. Lada chwila będę miał kupiony piasek kwarcowy,
tylko podobno trzeba go najpierw prażyć. Proszę o info jak to zrobić w piekarniku,
tzn. jaka temperatura, jak długo i ile go za jednym razem ładować po piekarnika.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to tak na poważnie??? Bo jak zobaczyłem tytuł to myślałem, że pomyliłem działy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No nawet w dziale audiofilskim bym się uśmiechnął.  Ja słyszałem że jak słabo piasek się upraży to wysokie tony za bardzo dają po uszach :)) aa tak na poważnie to usłyszał by kolega różnicę z piaskiem porażonym w standach a nawozem z chlewa potocznie brzydko nazywanym gnojem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ironia jest nie na temat.

Piasek naprawdę trzeba osuszyć, ale nie dla osiągnięcia jakichś cech w dzwieku, lecz dla długiej żywotności sprzętu- suchy balast nie zaszkodzi podstawkom, czy komorom balastowym w skrzynkach kolumn.

Szkoda tylko, że autor pytania kupił piasek kwarcowy przed zadaniem pytania, bo jest lepszy materiał na balast od piasku. To przepłukany i osuszony grys do lastryka. Można go również osuszyć w piekarniku.

Jak? To proste- wysypujesz równą warstwę do płaskich blach do pieczenia i na termoobiegu prażysz do pozbycia się wilgoci, pewnie 2h to aż nadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.