Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Monitor Audio Gold 200


What's the Craic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam wzmacniacza do kolumn z tytulu. Moze macie jakies sprawdzone konstrukcje. Muzyka to jazz, blues, rock, troche elektronicznej. Fajnie gdyby wystarczajacy zapas mocy zeby czasami mocniej podkrecic. Podlaczalem je do Elex-r i jest calkiem fajnie, ale wydaje mi sie ze oprocz wiekszej mocy troche wiecej dolu tez by sie przydalo.

Wiem ze moglbym zwiekszyc ilosc basu ustawiajac kolumny blizej sciany, ale nie ma takiej opcji. W tej chwili tyl kolumn znajduje sie w odleglosci 70cm od sciany.

Budzet 6000zl, moze byc uzywany.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, What's the Craic napisał:

Podlaczalem je do Elex-r i jest calkiem fajnie, ale wydaje mi sie ze oprocz wiekszej mocy troche wiecej dolu tez by sie przydalo.

Dlatego rozważ wzmacniacz z regulacją barwy dźwięku. Zakup konserwatywnego wzmacniacza, (jedynie z pokrętłem głośności - kolokwialnie mówiąc) niesie ze sobą dużo więcej wyrzeczeń i niekiedy rozczarowań przy budowaniu własnego systemu. Dużo trudniej jest dopasować takie elementy do własnych preferencji muzycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Maraudio said:

Dlatego rozważ wzmacniacz z regulacją barwy dźwięku. Zakup konserwatywnego wzmacniacza, (jedynie z pokrętłem głośności - kolokwialnie mówiąc) niesie ze sobą dużo więcej wyrzeczeń i niekiedy rozczarowań przy budowaniu własnego systemu. Dużo trudniej jest dopasować takie elementy do własnych preferencji muzycznych.

Ma to sens i nie wykluczam takiej opcji.

Bralem pod uwage Yamaha a s1100 lub a s2100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nad m3 lub coś z naszego podwórka typu Baltlab, Haiku?

U mnie starsze MA gs20 grają z modowanym Nadem c356bee i jest rewela ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, piszcz4 said:

Ja bym to widział Krell s300i

Czytalem ze jak gra cicho to gra plasko a ja bym chcial zeby wzmacniacz zagral rownie dobrze na niskich poziomach glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś bzdura. Miałem i gra pełnym pasmem od samego początku. Mocy ma zapas i bas wyraźnie zaznaczony. Ja też 90% czasu słucham w miarę cicho i było bardzo ok. 

Jest dużo negatywnych opinii na jego temat, bo dużo ludzi porównuje go do starszego kav-300i który ma całkiem inny charakter brzmienia od s300i. Każdy liczył, że skoro wychodzi nowa integra Krella, to będzie lepsza od starej, a ona jest po prostu inna. Ciepły wokal wychodzący do przodu, nienachalne wysokie choć bardzo szczegółowe i mocna podstawa basowa z wypełnieniem. Tak grał u mnie. Pojawiają się w cenie od 5500 do 6000zl, ale nim kupisz to zawsze można go poszukać w jakimś salonie i najpierw wypożyczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, piszcz4 said:

To jakaś bzdura. Miałem i gra pełnym pasmem od samego początku. Mocy ma zapas i bas wyraźnie zaznaczony. Ja też 90% czasu słucham w miarę cicho i było bardzo ok. 

Jest dużo negatywnych opinii na jego temat, bo dużo ludzi porównuje go do starszego kav-300i który ma całkiem inny charakter brzmienia od s300i. Każdy liczył, że skoro wychodzi nowa integra Krella, to będzie lepsza od starej, a ona jest po prostu inna. Ciepły wokal wychodzący do przodu, nienachalne wysokie choć bardzo szczegółowe i mocna podstawa basowa z wypełnieniem. Tak grał u mnie. Pojawiają się w cenie od 5500 do 6000zl, ale nim kupisz to zawsze można go poszukać w jakimś salonie i najpierw wypożyczyć. 

A z jakimi kolumnami gral u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, piszcz4 said:

Z Audio Academy Phoebe III, u mojego kolegi gra cały czas z AP virgo 2. 

A jak dziala regulacja glosnosci, bo ta w Elex-r dziala podobnie jak w NAD, czyli nie da sie tak naprawde posluchac cicho bo wtedy gra tylko jeden kanal. To mnie wlasnie denerwuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tańszych wzmacniaczach występuje taki problem, miał też tak mój wzmacniacz Rotel RA02, ale Krella to nie dotyczy. Wzmocnienie jest bardzo płynne i dokładnie można ustawić na poziom który nas interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, piszcz4 said:

W tańszych wzmacniaczach występuje taki problem, miał też tak mój wzmacniacz Rotel RA02, ale Krella to nie dotyczy. Wzmocnienie jest bardzo płynne i dokładnie można ustawić na poziom który nas interesuje.

Dzieki.

3 minutes ago, Kejup said:

A może jakaś lampa?

Tez o tym myslalem. Co mozesz polecic w tych pieniadzach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Atoll?

Ja mam Monitor audio Gs20 i długo słuchałem na modyfikowanym Yaqinie MC 100B i było super , ale chęć zmiany popchnęła mnie do zakupu czegoś nowego ( innego , lepszego).

Kupiłem Atoll IN200 Signature i to był dla mnie duuuży przeskok na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, What's the Craic napisał:

o tym myslalem. Co mozesz polecic w tych pieniadzach?

Zaraz zlecą się wcisnąć Ci jakiś chiński złom. Jak lampa to coś porządnego. Wiadomo najlepszy byłby odsluch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, What's the Craic napisał:

Tez o tym myslalem. Co mozesz polecic w tych pieniadzach?

Jeśli faktycznie myślisz o lampie to możesz posłuchać Cayin-a A55TP. Nie słuchaj tego bełkotu o "chińskim złomie" . Widać , że gość nie wiem o czym pisze. Mam ten wzmacniacz i nigdy nie miałem z nim problemu. Gra równo i pełnym pasmem od samego dołu, nie trzeba go długo nagrzewać żeby grał dobrze, bias kontroluje co kilka miesięcy i trzyma równo. Jako alternatywę rozważ polskie Haiku Audio. Są tranzystory , hybrydy, lampy. Solidnie zrobione.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Silver_85 zapodał fajną propozycję :-)

Ja zbyt wielkiego doświadczenia z lampami nie mam ale też o niej pomyślałem. 

Dostępne są również Cayin a70mk2 za 8 tysi na necie. Może udało by się coś jeszcze urwać z ceny ale i tak musiałbyś dopłacić. 

Można też posłuchać Fezz Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, może mało audiofilska ale napiszę. Marantz PM8006. Dlaczego? Wczoraj miałem okazję słuchać podobnego repertuaru jak Ty na zestawie PM8006 + ND8006 z kolumnami Monitor Audio Silver 8, Dali Opticon 6, Dynaudio Emit 30 oraz Audiovector QR5. Z tych wszystkich kolumn zdecydowanie najlepiej wypadły Silvery i QR5. To moja opinia, drugiego słuchacza który jest melomanem z 30 letnim stażem i mojej dziewczyny. Także sprzedawca kiwał głową z aprobatą. Słuchaliśmy z ustawieniem volume na godzine 12:00 więc zapas był jeszcze ogromny. Piecyk ma korekcję tonów niskich i wysokich, a także... średnich (oczywiście nie korzystaliśmy z nich ale są), kilka postów wyżej wzmianka o korekcji tonów była odebrana jako zaleta. Produkt made in Japan. Mieści się w budżecie. Dostępność na pewno jest bardzo duża więc warto przy okazji samemu ocenic jak wypadnie z Goldami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wpisy.

Wlasnie wrocilem z odsluchu. Sluchalem Hegel H90, Denon PMA 2500NE, Rega Eicit-r, Marantz 8006 i Yamaha a-s1100. Marantz zdecydowanie odpada. Sluchalem kilka razy w roznych zestawieniach i nigdy mnie nie zaskoczyl. To nie jest typ brzmienia ktory lubie. Hegel calkiem fajnie, mocno, dynamicznie, ale jakos tak chlodno. Yamaha wypadla calkiem fajnie, zadnego ale, bardzo fajnie zgrala sie z Gold 200. Dobry, ciezki bas, moze nie az tak kontrolowany jak w H90, ale wcale mi to nie przeszkadzalo. No i na koniec posluchalem Elicit-r. Brzmienie poprostu miazdzy jaja. Obecnie mam Elex-r i pomimo malej mocy i problemow z potencjometrem (nie da sie sluchac bardzo cicho bo gra wtedy tylko jeden kanal), jej brzmienie jest bardzo fajne, ale Elicit-r to jak Elex-r na sterydach. Dynamika, moc, i ogolne podejscie tej firmy do brzmienia bardzo mi sie podoba. Niczego nie brakuje, niczego nie jest za duzo, jest tak jak byc powinno. Brzmienie Rega bardzo przypomina mi wzmacniacze Naim. Brzmienie jest maksymalnie zywe, sprezyste, dynamiczne i fajnie wypelnione.

Jest tylko jeden problem:-) Cena wykracza po za moj budzet o jakies 2000. Zdecydowalem ze dam sobie troche czasu i nie bede kupowal tego na co teraz mnie stac i jeszcze przez jakis czas bede sluchal Elex-r. W sumie to ta kontrola glosnosci troche mnie denerwuje, ale chyba dam rade jeszcze przez jakis czas.

No chyba ze trafie jakas uzywke w tych pieniadzach ktora zaskoczy mnie tak samo.

Jezeli ktos z Was sluchal Elicit-r i moze polecic cos podobnie grajacego w okolicach 6000kzl to bede wdzieczny za sugestje.

Wiem ze padla propozycja Naim 5si, ale zastanawiam sie czy to nie bedzie poprostu odpowiednik Elex-r a ja chcialbym zrobic krok w przod a nie w bok.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuje jeszcze raz o wersję Twoich Goldów. Czy to jest obecna seria czy poprzednia? Interesuje mnie od jakiegoś czasu poprzedni model, który obecnie jest wyprzedawany. Jak długo na nich grasz? Są tak wymagające, że trzeba do nich szukać pieca circa 9k katalogowo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, captainprice said:

Dopytuje jeszcze raz o wersję Twoich Goldów. Czy to jest obecna seria czy poprzednia? Interesuje mnie od jakiegoś czasu poprzedni model, który obecnie jest wyprzedawany. Jak długo na nich grasz? Są tak wymagające, że trzeba do nich szukać pieca circa 9k katalogowo? 

Sory nie zauwazylem.

Nowa wersja. Nie chodzi o to ze sa wymagajace, tylko moja lepsza polowka lubi czasami mocniej kopnac i zauwazylem ze dochodzi do przesterowan przy obecnym wzmacniaczu.

Jezeli chodzi o normalne poziomy glosnosci to jest calkiem dobrze przy tych 75W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co piszesz myślę że powinieneś spróbować Krella o którym pisałem wcześniej. Jak Ci nie podejdzie to sprzedaż bez straty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, What's the Craic napisał:

Dzieki za wszystkie wpisy.

Wlasnie wrocilem z odsluchu. Sluchalem Hegel H90, Denon PMA 2500NE, Rega Eicit-r, Marantz 8006 i Yamaha a-s1100. Marantz zdecydowanie odpada. Sluchalem kilka razy w roznych zestawieniach i nigdy mnie nie zaskoczyl. To nie jest typ brzmienia ktory lubie. Hegel calkiem fajnie, mocno, dynamicznie, ale jakos tak chlodno. Yamaha wypadla calkiem fajnie, zadnego ale, bardzo fajnie zgrala sie z Gold 200. Dobry, ciezki bas, moze nie az tak kontrolowany jak w H90, ale wcale mi to nie przeszkadzalo. No i na koniec posluchalem Elicit-r. Brzmienie poprostu miazdzy jaja. Obecnie mam Elex-r i pomimo malej mocy i problemow z potencjometrem (nie da sie sluchac bardzo cicho bo gra wtedy tylko jeden kanal), jej brzmienie jest bardzo fajne, ale Elicit-r to jak Elex-r na sterydach. Dynamika, moc, i ogolne podejscie tej firmy do brzmienia bardzo mi sie podoba. Niczego nie brakuje, niczego nie jest za duzo, jest tak jak byc powinno. Brzmienie Rega bardzo przypomina mi wzmacniacze Naim. Brzmienie jest maksymalnie zywe, sprezyste, dynamiczne i fajnie wypelnione.

Jest tylko jeden problem:-) Cena wykracza po za moj budzet o jakies 2000. Zdecydowalem ze dam sobie troche czasu i nie bede kupowal tego na co teraz mnie stac i jeszcze przez jakis czas bede sluchal Elex-r. W sumie to ta kontrola glosnosci troche mnie denerwuje, ale chyba dam rade jeszcze przez jakis czas.

No chyba ze trafie jakas uzywke w tych pieniadzach ktora zaskoczy mnie tak samo.

Jezeli ktos z Was sluchal Elicit-r i moze polecic cos podobnie grajacego w okolicach 6000kzl to bede wdzieczny za sugestje.

Wiem ze padla propozycja Naim 5si, ale zastanawiam sie czy to nie bedzie poprostu odpowiednik Elex-r a ja chcialbym zrobic krok w przod a nie w bok.

Pozdrawiam

A Denon PMA 2500ne jak wypadł na tle pozostałych wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak moglem o nim zapomniec. Zrobil na mnie najwieksze wrazenie swoim wygladem. Bardzo mocny piec, ale brzmienie bez polotu i finezji. Jakies takie dyskotekowe. W sumie to byl chyba pierwszy Denon jakiego sluchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.