Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt stereo do 12 tys.


hktc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tutaj nowy. Witam wszystkich serdecznie... Do rzeczy. Mam 12 tys. na sprzęt stereo. Słucham muzyki poważnej, elektronicznej, folku, popu, rocka i alternatywy (Tidal HiFi/ Youtube). Dwa pytania/ prośby do was. Jaki sprzęt będzie optymalny w tej cenie? Do którego salonu w Polsce wybrać się na odsłuchy? Najlepiej gdzieś w okolicach Poznania/ Gdańska/ Warszawy/ Łodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tutaj nowy. Witam wszystkich serdecznie... Do rzeczy. Mam 12 tys. na sprzęt stereo. Słucham muzyki poważnej, elektronicznej, folku, popu, rocka i alternatywy (Tidal HiFi/ Youtube). Dwa pytania/ prośby do was. Jaki sprzęt będzie optymalny w tej cenie? Do którego salonu w Polsce wybrać się na odsłuchy? Najlepiej gdzieś w okolicach Poznania/ Gdańska/ Warszawy/ Łodzi.
Za mało danych. Po pierwsze ważne jest pomieszczenie - czy to jest 10 czy 20 czy 30 metrów kwadratowych? Ile słuchasz klasyki - 10% czy 50%? Jeśli pierwsza wartość to lepiej od razu szukać sprzętu tylko do popu/rocka/elektroniki. W Warszawie będzie więcej niż 10 salonów każdy z trochę innym sprzętem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to być nowy sprzęt czy może używany? Jaki preferujesz styl dźwięku (zrównoważony, bardziej basowy, ciepły, jasny, jaka scena, itp.)? Czy będziesz słuchał muzyki - np. po cichu, wieczorami (kłania się dynamika), czy będzie to granie pełną parą? Czy kolumny mają być wolnostojące, czy podstawkowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz lampowe klimaty to proponuję Cayin A55tp+ Pylon Diamond 25 a jako odtwarzacz sieciowy Bluesound Node2. Do tego kable i spokojnie się zmieścisz w budżecie.

Bardzo fajny sprzęt robi krakowskie Haiku Audio: jeśli nie lampa, to może hybryda Bright lub tranzystorowy SOL2.

No ale ponieważ o gustach się nie dyskutuje, to musisz posłuchać sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hktc napisał:

Jaki sprzęt będzie optymalny w tej cenie?

Ten z którego bedziesz najbardziej zadowolony

 

7 tyś na kolumny / 4 na wzaczniacz  / tyś na CD

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

Jeśli lubisz lampowe klimaty to proponuję Cayin A55tp+ Pylon Diamond 25 a jako odtwarzacz sieciowy Bluesound Node2. Do tego kable i spokojnie się zmieścisz w budżecie.

Bardzo fajny sprzęt robi krakowskie Haiku Audio: jeśli nie lampa, to może hybryda Bright lub tranzystorowy SOL2.

No ale ponieważ o gustach się nie dyskutuje, to musisz posłuchać sam.

Co prawda nie słyszałem Cayin z Pylonem, ale słyszałem Pylona Diamond 28 z Node 2 w połączeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, billy idol napisał:

Ten z którego bedziesz najbardziej zadowolony

 

7 tyś na kolumny / 4 na wzaczniacz  / tyś na CD

 

;)

Haha a skąd wziąłeś taki podział budżetu? Wątpię, żeby kolumny za 7 tysi pokazały co potrafią jeśli dostaną sygnał z marnego odtwarzacza za 1 tyś :) Jeśli Ty masz sprzęt za tyle, to ogromne współczucia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Haha a skąd wziąłeś taki podział budżetu?

Ale jak masz ochote , to mozesz wydać dokładnie odwrotnie , do kolumn za 3 tys kupić CD , za 5 tys , i konicznie kabel zasilający za 2-3 tyś "zeby dodał basu"

 

ja tu nikomu nie bronie werzyć w cokolwiek

napisałem swoje zdanie

13 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Jeśli Ty masz sprzęt za tyle, to ogromne współczucia :)

zupełnie niepotrzebnie , i zupełnie nie rozumiem z czego to wynika

 

mnie w ogóle  nie interesuje co masz w domu , ani mnie to cieszy ani napawa do "współczucia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 40 m2. Nie odtwarzam muzyki z CD. Tylko internet Tindal HiFi/ Youtube. Na czym mi zależy? Na ciepłym, naturalnym i żywym brzmieniu. Chcę czuć się jak na koncercie i nie chcę, żeby wydobywający się z kolumn dźwięk mnie męczył.

Najmniej słucham muzyki klasycznej - jakieś 20%, 50% to alternatywa, a pozostałe 30% to POP, ROCK, FOLK i muzyka elektroniczna.

 

PS. Pewnie mam wymagania jak na sprzęt za 200 tys. no ale budżet znacznie skromniejszy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, hktc napisał:

Tylko internet Tindal HiFi/ Youtube.

 

58 minut temu, hktc napisał:

Na czym mi zależy?

 

58 minut temu, hktc napisał:

Chcę czuć się jak na koncercie i nie chcę, żeby wydobywający się z kolumn dźwięk mnie męczył.

 

To chyba naprawdę rozmijasz się z własnymi oczekiwaniami.

59 minut temu, hktc napisał:

budżet znacznie skromniejszy :D

100.000 zł? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hktc napisał:

 Chcę czuć się jak na koncercie i nie chcę, żeby wydobywający się z kolumn dźwięk mnie męczył.

Szczerze i brutalnie.: w domu nie uzyskasz efekty koncertu. Koncert to klimat, wyjście z domu, masa ludzi i emocje, a z akustyką różnie bywa.

Musisz zrozumieć na początku drogi długich poszukiwań, że sprzet domowy będzie tylko odtwarzał muzykę. Czasem lepiej czasem gorzej, w zależności od nagrań i od Twojego nastroju.

Proponuje, wybierz się do jakiegoś salonu HiFi i poproś o kilka zestawów do odsłuchania. Przesluchaj lampę, tranzystora, a może hybrydę, podłączone do jednego zestawu kolumn. To które Ci się najbardziej spodoba doszlifuj głośnikami. Niektórzy robią odwrotnie: najpierw kolumny a do nich wzmacniacz. Jak nie wiesz czego szukasz, to wybierz takie które Ci się podobają wizualnie. Wg mnie ten aspekt jest niedoceniany, a przecież w 100% czasu będziemy sprzet oglądać, a tylko czasami go słuchać. Zostaje jeszcze ergonomia obsługi, nawet najlepszy sprzęt z marną obsługą będzie uciążliwy.

No, ale pamiętaj ze to nadal jest sprzęt do odtwarzania muzyki. Wybór należy do Ciebie, bo to Twoje uszy i Tobie się ma podobać. Opinie potraktuj jako wyznacznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaxcek napisał:

Szczerze i brutalnie.: w domu nie uzyskasz efekty koncertu. Koncert to klimat, wyjście z domu, masa ludzi i emocje, a z akustyką różnie bywa.

Musisz zrozumieć na początku drogi długich poszukiwań, że sprzet domowy będzie tylko odtwarzał muzykę. Czasem lepiej czasem gorzej, w zależności od nagrań i od Twojego nastroju.

Proponuje, wybierz się do jakiegoś salonu HiFi i poproś o kilka zestawów do odsłuchania. Przesluchaj lampę, tranzystora, a może hybrydę, podłączone do jednego zestawu kolumn. To które Ci się najbardziej spodoba doszlifuj głośnikami. Niektórzy robią odwrotnie: najpierw kolumny a do nich wzmacniacz. Jak nie wiesz czego szukasz, to wybierz takie które Ci się podobają wizualnie. Wg mnie ten aspekt jest niedoceniany, a przecież w 100% czasu będziemy sprzet oglądać, a tylko czasami go słuchać. Zostaje jeszcze ergonomia obsługi, nawet najlepszy sprzęt z marną obsługą będzie uciążliwy.

No, ale pamiętaj ze to nadal jest sprzęt do odtwarzania muzyki. Wybór należy do Ciebie, bo to Twoje uszy i Tobie się ma podobać. Opinie potraktuj jako wyznacznik.

Chyba z dwa lata temu wszedłem do Media Markt... Spacerując między regałami wydawało mi się, że słyszę koncert zespołu... Byłem wręcz przekonany, że gdzieś tam na końcu sklepu jest scena... W końcu nie wytrzymałem z ciekawości i wychyliłem głowę - muzyka była odtwarzana z jakiegoś zestawu. Do dziś żałuję, że nie pofatygowałem się i nie poszedłem sprawdzić co tak świetnie gra :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hktc napisał:

wszedłem do Media Markt..wydawało mi się, że słyszę koncert zespołu(...) muzyka była odtwarzana z jakiegoś zestawu. Do dziś żałuję, że nie pofatygowałem się i nie poszedłem sprawdzić co tak świetnie gra :/

Z cyklu "taka sobie historia z życia wzięta". Dobre...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15 godzin temu, dzarro napisał:

Za mało danych.

Danych jest sporo;) "Okolice" Gdańska, Poznania, Łodzi, Warszawy... łoł, niezłe "okolice".

No i mamy też preferencje muzyczne: granie jak na żywo z internetu w postaci YouTube do tego na zestawach z Media Markt... OK, bo włączył mi się "humoryzator wredności". 

EOT

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, arkadowski napisał:

Z cyklu "taka sobie historia z życia wzięta". Dobre...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Danych jest sporo;) "Okolice" Gdańska, Poznania, Łodzi, Warszawy... łoł, niezłe "okolice".

No i mamy też preferencje muzyczne: granie jak na żywo z internetu w postaci YouTube do tego na zestawach z Media Markt... OK, bo włączył mi się "humoryzator wredności". 

EOT

 

No niezłe okolice, bo akurat je odwiedzam... Mogę sobie pozwolić na taką turystykę i taki rozrzut miejscowości nie jest dla mnie problemem.

Wiadomo, że na YouTube nie ma dobrej jakości muzyki. Pozostaje jednak Tidal i FLACC - o którym nie wspomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hktc napisał:

FLACC - o którym nie wspomniałem.

OK.

17 godzin temu, hktc napisał:

Słucham muzyki poważnej, elektronicznej, folku, popu, rocka i alternatywy 

Czyli praktycznie każdy rodzaj muzyki, bez określonych w jednym kierunku muzycznym preferencji brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hktc napisał:

Jaki sprzęt będzie optymalny w tej cenie? 

Brutalnie czy wersja soft?

Brutalnie do 12K za zestaw - żaden nie zmierzy się w takim zakresie gatunków, by brzmieć jak na żywo. Za 12K nie kupisz nawet kolumn brzmiących nawet w połowie jak brzmi muzyka na żywo.

Soft - skup się na tym w jakim kierunku brzmieniowym chcesz podążać. Brzmienie typowo zza oceanu - z rozmachem jak Klipsch czy spokojniej, muzykalniej (brzmienie Brytyjczyków). A może konsensus i wszystkiego po trochu?

W Twoim przypadku poszedłbym w stronę Marantz'a lub Denon'a z dobitniej grającymi kolumnami. Coś w stronę brzmienia kolumn mocniej prezentującego dół i górę (czasem nawet kosztem wokalu).

Możesz posłuchać też Yamahy od AS2100 z B&W. Powinno być bardzo dobrze w tym, o czym piszesz.

Wybrałbym też inny kierunek Cambridge Audio 80 z Monitor Audio + ich doskonały network player. Spokojniej i muzykalniej od Klipsch'a.

Jakiś sensowny rabat na Yamah'ę i kolumny i będzie coś w okolicach 12K.

Sklepów Ci nie będę wskazywał wprost, bo to indywidualna sprawa. Z Twoich okolic jest ich masa, dobrze zostaniesz obsłużony w Łodzi w Top HiFi - polecam. Rewelacyjne podejście ma ekipa z Krakowa (Audio-Mix), możesz z nimi mocno negocjować i załatwisz wszystko od ręki. Ludzie chwalą ofertę Q21 z Pabianic. Jak widzisz sklepów masa - wystarczy telefon umówić się na odsłuch.

Osobiście polecam wpierw pojeździć po sklepach i wybrać brzmieniowo pod siebie sprzęt, a na koniec przed zakupem ustalić z innymi - nawet z drugiej strony Polski - sklepami warunki cenowe.

Istotny może być odsłuch u siebie w domu i ważne - nie wliczaj w 12K kabli, skup się na sprzęcie - kable dochodzą jako zabawa później z czasem - taka wisienka na torcie i zabawa na dłuższe wieczory.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, arkadowski napisał:

Brutalnie czy wersja soft?

Brutalnie do 12K za zestaw - żaden nie zmierzy się w takim zakresie gatunków, by brzmieć jak na żywo. Za 12K nie kupisz nawet kolumn brzmiących nawet w połowie jak brzmi muzyka na żywo.

Soft - skup się na tym w jakim kierunku brzmieniowym chcesz podążać. Brzmienie typowo zza oceanu - z rozmachem jak Klipsch czy spokojniej, muzykalniej (brzmienie Brytyjczyków). A może konsensus i wszystkiego po trochu?

W Twoim przypadku poszedłbym w stronę Marantz'a lub Denon'a z dobitniej grającymi kolumnami. Coś w stronę brzmienia kolumn mocniej prezentującego dół i górę (czasem nawet kosztem wokalu).

Możesz posłuchać też Yamahy od AS2100 z B&W. Powinno być bardzo dobrze w tym, o czym piszesz.

Wybrałbym też inny kierunek Cambridge Audio 80 z Monitor Audio + ich doskonały network player. Spokojniej i muzykalniej od Klipsch'a.

Jakiś sensowny rabat na Yamah'ę i kolumny i będzie coś w okolicach 12K.

Sklepów Ci nie będę wskazywał wprost, bo to indywidualna sprawa. Z Twoich okolic jest ich masa, dobrze zostaniesz obsłużony w Łodzi w Top HiFi - polecam. Rewelacyjne podejście ma ekipa z Krakowa (Audio-Mix), możesz z nimi mocno negocjować i załatwisz wszystko od ręki. Ludzie chwalą ofertę Q21 z Pabianic. Jak widzisz sklepów masa - wystarczy telefon umówić się na odsłuch.

Osobiście polecam wpierw pojeździć po sklepach i wybrać brzmieniowo pod siebie sprzęt, a na koniec przed zakupem ustalić z innymi - nawet z drugiej strony Polski - sklepami warunki cenowe.

Istotny może być odsłuch u siebie w domu i ważne - nie wliczaj w 12K kabli, skup się na sprzęcie - kable dochodzą jako zabawa później z czasem - taka wisienka na torcie i zabawa na dłuższe wieczory.

 

 

Gdybym wyjściowo do porównań wybrał AS2100 to z którym network playerem go spasować?

 

Ile tys. trzeba zapłacić za używany sprzęt, który ocierałby się o moje wymagania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym kupił tylko używany sprzęt. Przeznaczył bym od 4-6tys. na kolumny i tyle samo na wzmacniacz. Za ok 2000 jakieś źródło. Tak to zrobić żeby wyszło w sumie te 12000 które masz. 

Jak kupisz nowe, to za pół roku będzie Ci czegoś brakowało lub odwrotnie i jak tu teraz coś sprzedać za pół ceny żeby poprawić to i owo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piszcz4 napisał:

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym kupił tylko używany sprzęt. Przeznaczył bym od 4-6tys. na kolumny i tyle samo na wzmacniacz. Za ok 2000 jakieś źródło. Tak to zrobić żeby wyszło w sumie te 12000 które masz. 

Jak kupisz nowe, to za pół roku będzie Ci czegoś brakowało lub odwrotnie i jak tu teraz coś sprzedać za pół ceny żeby poprawić to i owo.

Jestem zupełnie zielony. Możesz jakieś konkretne modele podać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać wzmacniacza z DACiem do 5 tys.(np. NuPrime, Cyrus One HD, Peachtree) i resztę wydać na podłogówki. Jako transport do Tidala wystarczy Chromecast Audio - podłączony do wejścia cyfrowego. Wadą jest brak gapless(pojawiają się przerwy między ścieżkami - może przeszkadzać, zwłaszcza w klasyce). Jak brak gapless będzie uciążliwy to potem można dokupić inny streamer. Jeśli jednak słuchasz dużo playlist to ta cecha w ogóle może nie przeszkadzać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Diamond 28 jeśli nowe kolumny i zostaje na wzmacniacz około 5. Słuchałem tych kolumn i spokojnie do 40mkw można wstawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czlowiek97 napisał:

Haha a skąd wziąłeś taki podział budżetu? Wątpię, żeby kolumny za 7 tysi pokazały co potrafią jeśli dostaną sygnał z marnego odtwarzacza za 1 tyś :) Jeśli Ty masz sprzęt za tyle, to ogromne współczucia :)

Trzeba się zgodzić z tym .Chyba, że kupi kupi sobie wzmacniacz na "tym czasem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic Tempo 6, są 2 sztuki na giełdzie lub allegro za niecałe 7tys, zbić parę złotych do tych 6500 i można brać. Teraz niech ktoś doradzi wzmacniacz do tego jakiś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest całe mnóstwo ale jak chcesz nowy sprzęt i w całości zmieścić się w 12k PLN być może warto rozejrzeć się za tańszymi kolumnami jak np:

- STX Quant 300

- Pylon Audio Pearl 27

Moim zdaniem dopiero kolumny jak np. Pylon Audio Diamond 28 będą istotnie lepsze od takich podstawowych modeli. Tutaj samemu trzeba sobie zdanie wyrobić i posłuchać kilku opcji w salonach.  

Z przyzwoitych wzmacniaczy z wbudowanymi przetwornikami z wejściem USB masz np.

- Rotel A14

- Denon PMA-1600NE

Przy kolumnach o wysokiej efektywności może się sprawdzić np

Marantz PM8006 + NA6006 lub NA8006.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzarro napisał:

Peachtree

Bardzo ciekawa propozycja, niedoceniana w PL. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dorzucić to zapomnij o CD szkoda kasy. Zacznij od jakiegoś DAC (może chińczyk - najlepszy stosunek ceny do jakości) plus jakiś transport. Wzmak to zależy od preferencji tranzystor, ja bardziej polecam lampę o wiele cieplejsze brzmienie dużo mniej zapłacisz za to samo brzmienie, co do kolumn to polecam polskie manufaktury: QBA, Studio 16Hz, Audio academy lub inne. Oczywiście sprzęt tylko używany, w tej kwocie to nowy kosztowałby prawie dwa razy więcej. Zapomnij o szukaniu sprzętu w media Markt. Tam go nie znajdziesz. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piszcz4 napisał:

Gdybym był na Twoim miejscu, to bym kupił tylko używany sprzęt. Przeznaczył bym od 4-6tys. na kolumny i tyle samo na wzmacniacz. Za ok 2000 jakieś źródło. Tak to zrobić żeby wyszło w sumie te 12000 które masz. 

Jak kupisz nowe, to za pół roku będzie Ci czegoś brakowało lub odwrotnie i jak tu teraz coś sprzedać za pół ceny żeby poprawić to i owo.

Wszystko pięknie ładnie ale sprzętu używanego nie da się odsłuchać praktycznie, chyba, że wiesz co chcesz kupić, bo słuchałeś w salonie. Jak kolega błądzi i nie ma punktu zaczepienia, to zakup w ciemno będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszamy do nas. Najlepiej zadzwoń. Pogadamy i umówimy się na kawę :)

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.