Jump to content
IGNORED

Sprzet 6-8.000PLN rekomendacje zestawow

Maciej1

Recommended Posts

Witam,

powielajac wiele watkow i prawdopodobnie lamiac regulamin:-) szukam po pozbyciu sie starego sprzetu

1. Sprzetu: receiver + 6 glosnikow w cenie jak w tytule.

2. Powiazanie sluchania:-) muzyki i filmow.

3. Pokoj 25 m2

4. Chodze po sklepach slucham i pytam, kazdy mowi i poleca co innego (ostani oferowany zestaw-Denon AVR 2105 + glosniki JM LAB Chorus 714, 705, CC 700)

5. Interesuja mnie Wasze rekomendacje i doswiadczenia, ale gotowych zestawow.

Z gory dzieki za jakiekolwiek sugestie

Maciej

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam. Najlepiej zawsze kierować się swoim słuchem. JM Laby wymagają trochę lepszej elektroniki niż Denon 2105. Do tego ampli poleciłbym Ci zestaw Wharfedale Diamond. Posłuchaj , oceń, porównaj.

Hidden Content

Hej

Tez planuje zakup kina domowego, mam zamiar przeznaczy podobna kwote do Macieja1. Naczytalam sie mnostwo o roznych zestawach Onkyo, Denon,Yamaha, Pioneer i mam metlki w glowie.

Z jednej strony chcialabym miec DVD Recorder ale niestety firmy takie jak Onkyo i Denon nie oferuja ich w zestawach. Czy kombinacja np SOny recordera i Ampli Denona ma sens?

Mam zamiar sluchac tez muzyki na tym sprzecie. Proporcje muza/film to jakis 60/40. Zalezy mi zatem na dobrych glosnikach. Pokoj ma wielkosc ok 20-25m².

Z niecierpliwoscia czekam na wasz odzew. Z gory wielkie dzieki

Hidden Content

Witam,

mamy identyczny problem:-) (tez chcialem miec komplet)

Recordera ze sprzetem z wysokich polek nie ma, tak jak odtwarzania divx....

Najlepsze co w komplecie oferuja to Pioneer, ale niestety to juz nie ta jakosc jak Denon, Onkyo....

Natomiast czy dobre stereo mozna miec w 7.1? Podobno watpliwe

Poniewaz to juz konkretna suma pieniazkow, bede (dziemy) wdzieczni za porady odnosnie czegos co bedzie uniwersalne

Maciej

Hidden Content

Kupiłem Denona AVR 3805 i DVD 3910 w cenach jak na allegro tj. ok 8300 zł. Kolumny są niestety poza tą ceną. Jako zestaw myślę, że nie wymaga rekomendacji - jest the best. I w kinie i audio. W kinie perfekcyjny. W audio b. dobry +. Ale niestety należy dorzucić sporo szmalu na dobre kolumny. Dlatego proponuję kroczkami - najpierw stereo a później dalej.

Hidden Content

Ja mam raczej ekonomiczny zestawik oparty na Denonie AVR3802, DVD właśnie kupuję ale będzie to raczej na pewno Pioneer DV-470( znowu oszczędności), kolumny też z niższej półki niż ampli, czyli zestawik Tannoy Mercury 7.1 (M5+M2+M1+Mcenter+Subwoofer Paradigm Ps-1200), wiem, że to nie szczyt marzeń ale w kinie jest super nawet na mojej obciachowej Mancie, natomiast stereo ze starego Technicsa SLpg-480A jest jak najbardziej do przyjęcia. Nie jest to zestaw idealny ale za małe pieniądze można zbudować zestaw 7.1 który nie razi dźwiękiem i przy odpowiedniej aranżacji akustycznej-w moim pokoiku 26m2-gra super dynamicznie. Polecam tym którzy chcą mieć spójny brzmieniowo i niedrogi system 7.1, który bije na głowę w kinie niektóre zestawy 5.1 typu Paradigm(Monitor 7+mini+center wiem bo porównywałem!!) a razem kosztuje chyba mniej. Paradigm jest za to głośniejszy ale ja i tak nie wykorzystuję potencjału Tannoya. Podobno Denon gra super z B&W ale są to głośniki mimo wszystko za drogie. Może zestaw na Avance-tylko może brzmieć za jaskrawo bo tam kopólki skrzeczą, że aż głowa mała. A Dali? Nawet stare 606 byłyby na miejscu.

Hidden Content

JMlab Chorusy polecam. Ja mam 715+706+CC700+SW700. Pierwszy raz sluchalem ich z ampem NAD'a i potem w miare wyboru sprzetu zmienial sie tylko amplituner bo brzmienie zadnych innych kolumn nie podobalo mi sie bardziej niz te JMlaby. Dobralem jednak do tego sprzet h/k. AVR 5550 i DVD30 - NAD tez ladnie gral ale DVD czytalo zdecydowanie mniej nosnikow od h/k.

Hidden Content

Wg. mnie bardzo interesujący brzmieniowo ( i nie tylko ) jest zesaw elektronika HARMAN KARDON oraz zestaw kolum MISSION , przy tej powierzchni pokoju na przodzie dobrze wypadłyby M73 a na tyłach M71.

Hidden Content

Popieram pozytywne opinie o Mission. Są to kolumny w swojej cenie prawie idealne a co do JM'Lab to rzeczywiście poprawne konstrukcje, brzmieniowo raczej transparęntne ale chyba za drogie a dla niektórych za "suche"-efekt B&W do tego chyba trudne do wysterowania-tak jak B&W. Mimo wszystko wysoka półka brzmieniowa tak w stereo jak i w KD. Tu kable mają ogromne znaczenie-ale taka klasa to już sama przez się prosi o coś więcej niż zwykłe miedziaki:)

Hidden Content

Dzieki za posty troche sie rozswietla:-)

Wydrukowalem dzis tone papierow (moze zastapia sluchanie:-)

i

czytam, ze w klasie pieniazkow, ktore chce wydac najlepsze wg niemieckiego rankingu do 1300 Euro sa

1. Nubert nuBox 5.1 set

2. KEF KHT-2005

3.Quadral TX-5 Sub. DV-67

Moze w tym kierunku mam podazac??

Dzieki za uwagi

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.