Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Denon avr-x 1400h ustawienia


Lebciu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lebciu napisał:

Dzięki za info ustawie tak jak piszecie. Robiłem kalibracje. Gdzie poszukać ten wykres po kalibracji ? Słuchajcie pewnie wybuchniecie śmiechem ale dźwięk np z radia czy youtube, pendriva zawsze będzie lecieć tylko z dwóch przednich głośników + subwoofer. Nie ma możliwości żeby dźwięk leciał  przez wszystkie głosniki ?

Jest tak ponieważ radio, YT dają sygnał w stereo. Znowu kłania się instrukcja. Jeżeli chcesz żeby poleciało na każdym głośniku to w czasie odtwarzania naciśnij opcję "Multi chanel stereo". Jak byk w instrukcji masz wszystkie tryby odtwarzania, podkreśliłem Ci na czerwono jeden z przykładów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

449375677_Zrzutekranu2019-02-20o16_48_58.thumb.png.5f1af04ece7aef23282c7a8e3ba59817.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za info. Słuchajcie a jak to jest z tym przełącznikiem fazy 0-180 stopni w subwooferze ? Ja mam na zero. Tak jest ok ? Czy trzeba coś w ampli ustawić z tą fazą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lebciu napisał:

Super dzięki za info. Słuchajcie a jak to jest z tym przełącznikiem fazy 0-180 stopni w subwooferze ? Ja mam na zero. Tak jest ok ? Czy trzeba coś w ampli ustawić z tą fazą ?

Lebciu, myśle ze najpierw powinieneś kupić sobie boomboxa, bo wyraźnie nie radzisz sobie z czytaniem instrukcji.

masz w ogóle instrukcje?

jezeli nie masz papierowej to nawet lepiej. Szukasz wersji cyfrowej i w przeglądarce PDF za pomocą klawiszy ctrl f (w Mac cmd f) wyszukujesz frazę "faza". Co Ci wyskakuje? Nic związanego z subem.

Poszukaj w instrukcji suba, zakładam ze jest napisane na jakich nastawach kalibrować.

każda rzecz, której nie wiesz wpisujesz tym samym schematem. Wcześniej kolega wysłał Ci filmiki, wszystko co powinien wiedzieć użytkownik z Twoim stażem na temat tego ampli.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak wszystko zrobiłem jak jest na tych dwóch filmach. Instrukcję też mam do ampli i czytam ją ale czasami jest tam napisane takim technicznym  językiem że i tak do końca nie rozumiem dlatego pytam was bardziej doświadczonych w tych zagadnieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lebciu napisał:

Też tak wszystko zrobiłem jak jest na tych dwóch filmach. Instrukcję też mam do ampli i czytam ją ale czasami jest tam napisane takim technicznym  językiem że i tak do końca nie rozumiem dlatego pytam was bardziej doświadczonych w tych zagadnieniach.

to nie problem wiedzy tylko Twojego lenistwa, ewentualnie nieumiejętności rozwiązywania prostych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prosto mówiąc basu będziesz miał manij (brak zgodności) albo więcej (zgodność).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem  Lebcia polega na tym, że kombinuje dla samego kombinowania :) Niestety osoby, które nie mają pojęcia o sprzęcie AV, kupują zabawki z wszystkimi "zdobyczami" 40 lat rozwoju audio i nie wiedzą co mają z tym zrobić - no bo skąd mają to wiedzieć?
Zakładam, że wszystko mu działa ale widząc różne opcje czuje się zobligowany do ustawień. Z perspektywy czasu, świat dla laików był piękny kiedy był zwykły DD i DTS Teraz nawet najbardziej budżetowe urządzenia posiadają opcje, których zwykły użytkownik nie potrzebuje, i które w konsekwencji komplikują mu życie.
Mądrze powiedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyssey i konfiguracja głośników plus suba. Jak ustawić pokrętła z tyłu suba gain i low pass do kalibracji Audyssey ? Przechodzę level wyżej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Jak rozpoczniesz kalibrację tam wszystko pisze ... volume na pół a crosower na Max czyli LFE jeżeli na kalibracji wyjdzie ci -10db czy tym podobne to ściszaj aż dojdziesz do -2/-4 dB na subie, tak samo tyczy się odległości między kolumnami a siedzącym... podam ci link do moich ustawień z poprzedniego nicku Stivi89

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoczniesz kalibrację tam wszystko pisze ... volume na pół a crosower na Max czyli LFE jeżeli na kalibracji wyjdzie ci -10db czy tym podobne to ściszaj aż dojdziesz do -2/-4 dB na subie, tak samo tyczy się odległości między kolumnami a siedzącym... podam ci link do moich ustawień z poprzedniego nicku Stivi89
 
 
A co to ma na celu?
Jeśli korekta mieści się między -12db i +12db
To jest ok. Bo amplituner może tą korektę przeprowadzić.
Jeśli było by 12 na plus lub minus, wtedy trzeba zrobić, to co napisałeś, bo 12 oznacza, że amplituner doszedł do granicy korekty i nie może jej poprawnie zaimplementować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bądź tu mądry.... więc jak mam ustawić kalibracje suba ??? Czyli co wszyscy po mnie jadą bo od 40 lat nie miałem nic z tym do czynienia ze sprzętem grającym w domu. Teraz sobie kupiłem pytam się ludzi na forum którzy się na tym znają od wielu lat i mnie i moją wiedzę wyśmiewiają a między sobą się gryzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Lebciu napisał:

I bądź tu mądry.... więc jak mam ustawić kalibracje suba ???

No właśnie.... sami już nie wiedza jak ma być bo raz pierniczą ze ma być jak najbliżej zera bo w tedy jest idealnie a raz ze może być nawet na -11 lub +11 .... 

normalnie aż szkoda odpowiadać niektórym mądrala... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupilem sobie sprzęt budżetowy który ma Wszytsko. A nie znam podstaw. Zapoznaj się z instrukcją itp. Czytam i co z tego jak jest tam język techniczny i mogę Go nie zrozumieć.  Po to jest forum ale więcej jest tu ludzi którzy negują niż pomagają. Nie pamiętają jak sami zaczynali. Przykre to jest. Szkoda.

Maecinos 89 więc jak ma być z tą kalibracją suba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Lebciu napisał:

Bo kupilem sobie sprzęt budżetowy który ma Wszytsko. A nie znam podstaw. Zapoznaj się z instrukcją itp. Czytam i co z tego jak jest tam język techniczny i mogę Go nie zrozumieć.  Po to jest forum ale więcej jest tu ludzi którzy negują niż pomagają. Nie pamiętają jak sami zaczynali. Przykre to jest. Szkoda.

Maecinos 89 więc jak ma być z tą kalibracją suba ?

@Lebciu przeczytaj mój wątek który wkleiłem tam na drugiej stronie mam na -12 dB i „Jaśnie Pan @RAF77„ każe inaczej ustawić po czym to robię i w dalszej części czyli strona 3 wklejam zdjęcia hak to wyszło... chyba nie patrzyłeś nawet w ten załącznik... 

a tu coś dla @RAF77

8B640A8D-4A5E-4A6B-8990-9F83F05CB6B3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak.

 

"Masz za głośno subwoofer ustawiony. Powinien być na 75db ustawiony przy kalibracji. Powinien ci wyjść podobnie jak kolumny, czyli -4 lub -5 a nie -12.

 Na początku poprostu go przycisz pokrętłem. A najlepiej przycisz i zrób znowu kalibrację.

 Kalibracja nie kazała ci ustawić subwoofer na 75db na początku kalibracji?"

 

 

 

 

 

Powinien wyjść na 4-5 ale nie musi.

Musi się mieścić od -12 do +12.

Jak u Ciebie osiągnął granicę -12db, to znaczyło, że kalibracja doszła do swoich granic korygowania głośności.

 

Ja mam po ostatniej kalibracji -10db.

A poprzednio miałem -6db.

 

I jedno i drugie jest OK.

 

Poza tym to było w 2016r.

Weź pod uwagę, że ja też się czegoś uczę, czasem.

 

Meritum sprawy jest jednak jasne i niezmiennie.

Wynik kalibracji nie może być -12db a taki miałeś i moja porada była, jak najbardziej prawidłowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lebciu napisał:

Po to jest forum ale więcej jest tu ludzi którzy negują niż pomagają

Bardzo mi przykro, że tak myslisz, w mojej ocenie poświęciłem Ci wiele czasu i dałem kilka konkretnych rozwiązań. Z tego co widzę 100% wypowiadających sie dało Ci jakas konkretna radę lub kierunek gdzie szukać. Nikt po tobie nie jedzie, ani nie wyśmiewa Twojej wiedzy.

nie napisałem, że to Twoja wina ze nie miałeś do czynienia ze sprzętem 40 lat tylko że dzisiaj nawet modele z najniższej półki posiadają tyle ustawień, że (w domyśle) laik (który właśnie kupuje taki sprzęt) nie jest w stanie tego sam ogarnąć i zamiast słuchać muzyki i oglądać filmy to siedzi z pilotem i się frustruje.

co do moich początków to zaczynałem od zwykłego stereo wzmacniacz + 2 kolumny i moim jedynym zmartwieniem było to jak te kolumny ustawić w pokoju i czy mi kabla starczy.

Pózniej człowiek coś tam zaczyna być bardziej ciekawy i dowiaduje sie podstaw budowy kolumny głośnikowej, samego przetwornika. Poznaje o co chodzi z bassreflex, membrana bierna. Dowiaduje sie ze wzmacniacz składa sie z przedwzmacniacza i końcówki. Pózniej poznaje co to sa właściwie kodeki dźwięku cyfrowego, dowiaduje sie ze taki dźwięk można przesłać kablem optycznym itd. I itd. Nie mówię że też tak powinieneś zaczynać, chodzi mi o to, że ja miałem czas aby to wszystko ogarnąć, a ty dostałeś sprzęt z 1000 ustawień i trudno Ci sie w tym rozeznać.

ja mogę Ci powiedzieć ze mam bardzo mała wiedzę techniczna, nie rozumiem wszystkich zjawisk i obliczeń ale kilka wzmacniaczy już miałem także do KD i po prostu nabrałem doświadczenia testując różne połączenia i ustawienia. Co prawda i tak jestem kinowym dziadkiem bo dalej posiadam wzmacniacz ze zwykłymi kodekami dd i dts :P, ale jako tako potrafię poruszać sie w świecie urządzeń av.

pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy ale większość coś tam pomogła a Ty jesteś w tej większości. Forum jest po to żeby pomagać sobie na wzajem wymieniać doświadczenia itp w normalny ludzki kulturalny sposób a nie wytykać że ten wie więcej a tamten mniej. Nie ma co więcej drążyć tematu. Czyli co na subie gain na połowę a low pass na maxa faza 0 i dopiero rozpocząć kalibracje Audyssey ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wyszło tak gain na połowę low pass na maxa. Co wy na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub -12 nie może być. Teraz co zmniejszyć gain czy zmniejszyć low pass ? Czy zostawić gain w połowie tak jak był a low pass zmniejszyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Zmniejsz gain na godzinę 9 i spróbuj ponownie 

Reszta jest dobrze, no można by się przyczepić do frontów ale różnica 1db nie jest możliwa do wychwycenia... oprócz suba reszta jest oki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię i dam znać. Zobacz te ustawienia. Dlaczego kolumny podłogowe nazywało jako małe ? Czyli gain na godzinę 9 a low pass 120 hz na subie tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to w tej regulacji subwoofera żeby jego poziom po kalibracji był zbliżony do poziomu kolumn podłogowych po kalibracji czyli jeżeli lewa kolumna podłogowa ma np -7 prawa kolumna podłogowa ma też -7 to subwoofer musi być zbliżony poziomem do obu kolumn podłogowych np -7 -8 ? Dobrze myślę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złe myślisz przecież sub to głośnik aktywny z własnym pokrętłem volume, low pass masz ustawić n LFE czyli przekręcić do maksymalnie do końca patrz > instrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.