Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt Kina domowego - budowa od podstaw , wybór sprzętu


maxior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem wszystkim ! Jest to mój pierwszy post ,od dawna czytam forum , pare pomysłów już stąd zabrałem jednak teraz potrzebuję poważnych indywidualnych porad. Przy okazji budowy nowego domu , od początku w planach była sala kinowa. Pokój który mam do dyspozycji jest duży ( powiedziałbym ze za duży).  Poniżej dodaje "plan" pokoju. Aktualnie sala jest na wykończeniu jeśli chodzi o samą budowę.  Ściany jak i sufit są wykonane z KG "cichego" wypełnione wełną mineralną Rock Wool.  Zostały wyprowadzone kable głośnikowe(2x2.5mm) do systemu 7.2.4 (choć nie wiem czy nie zostane przy 5.2.4). 

Problem jaki mam na dzień dzisiejszy to :

-wybór ekranu (wysokość sufitu to jedyne 2.55m przy czym chciałbym aby głośnik centralny wisiał nad ekranem) - marzyłem o 180" jednak pewnie będe musial wybrać pomiedzy 150 a 159"

-wybór sprzętu audio. Od początku myślałem o klipschu , ze względu na dzwięk , design , opinie. Wiem ,że idealnym wyborem byłyby głośniki instalacyjne jednak budowa jest juz na tak zaawansowanym etapie ,że chyba ta opcja odpada... Jestem jednak otwarty na propozycje jesli chodzi o markę, nie mam w tym doświadczenia. Jako głośniki atmosowe wybrałem melodikę B8.

-panele akustyczne. Narazie posiadam 4 panele 104x54 cm o grubości 5cm. Jakie MINIMUM muszę spełnić w tej kwestii? 

Miejsca na zagospodarowanie mam sporo. Kupiłem 3x fotele kinowe które chce umieścić na podwyższeniu. Rozumiem ,że także to podwyższenie należy jakoś zmodyfikować , tak aby nie tworzyło się pudło rezonansowe? Wykonane będzie oczywiście z drewna. wymiary to około 3mx1.5m . Przed fotelami będzie stała również duża kanapa w kształcie litery C. 

Na całej powierzchni salonu będzie wykładzina , a pod nią gąbka - o grubości 0.5cm lub 1cm. Co doradzicie w tej kwestii? 

Projektor jaki mam na oku to Optoma UHD 51 lub 51A - dobra podróba 4k tak przynajmniej uważam. 

Proszę o wskazówki jeśli chodzi o resztę sprzętu, co kupić oprócz amplitunera? Co będzie niezbędne? Za wszystkie rady serdeczne dzięki ! 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

52141357_2281141312210336_4759334345385181184_n.jpg

52422288_2330436860573279_95073473373667328_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Miejsca masz naprawdę multum,

Podaj tylko jaki masz budżet na kolumny i amplituner oraz czy używane, czy może tylko nowe?

Ja ze swoich doświadczeń zakochałem się w firmie Focal jeżeli chodzi o kino to seria Chorus to sprawdzona seria, a zasilanie (amplituner) to Denon AVR X3300 to również godny model polecenia za bardzo dobre pieniądze. Ma już Atmosa więc można się pobawić. Ekran 180" to już mega kolos, ale jak wybierzesz takiego kolosa, czy nawet 159" to musisz zwrócić uwagę na bardzo dobrej jakości projektor, bo to tak nie działa, że 100" czy 200" to ten sam projektor wyświetli w takiej samej jakości.

Co dajesz na podłogę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że potwornie Ci zazdroszczę i będę obserwował temat. 

Jestem fanem Klipscha, więc patrząc na schemacie na sprzęt opisany już czuję jak to będzie ładnie brzmiało/grzmiało! A jak jeszcze do tego będzie jakieś Onkyo to już mjut na uszy. 

Pytanie czy przy takiej powierzchni ten jeden sub starczy... Ale tu są fachowcy od subów i na pewno Ci doradzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dwa to będzie minimum na taką powierzchnię i to najlepiej 15"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama myśl mi od razu przyszła po zapoznaniu się z pierwszym postem autora wątku. 

Jeden Klipsch, mimo iż 15" to będzie za mało na te prawie 80m2 pomieszczenia.

Ale jeżeli chodzi o resztę zestawu kolumn to swój głos oddaję również na Klipscha (chociaż mój głos w tej kwestii jest mało obiektywny) :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę i z rzutu projektu w grę w chodzi tylko ekran rozwijany zakładam że elektrycznie rozwijany przy tak ogromnej przekątnej zalecam napinacze, z jakiej odległości zamierzasz oglądać te 150 lub 160 cali? Czy ekran będzie 16:9 czy może 21:9 albo jakieś maskowania górne, dolne lub boczne.

Przy takiej kubaturze rozważ sub Velodyne lub SVS nie radził bym Klipscha?

Naprawdę szkoda że nie możesz zastosować ekranu ramowego wielka szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budowa nowego domu z sala kinowa to czy ktoś (przynajmniej świadomy architekt jak nie akustyk) ci to przeliczył, tzn. ten sufit z 1 warstwy cichej KG z wełna RW i prwnie podobnie wszystkie sciany z 1x KG z wełna?

Bo może byc problem z „wędrówka” basu wszędzie tylko nie w sali kina domowego. 

Jak podest to musi byc „głuchy” lub użyty jako rezonator na mody pomieszczenia. 

Dalej sub nie na zasadzie że duży i ciężki, ale skoro planujesz 3x fotele i jeszcze dużą sofę C to bedzie pewna liczba widzów i każdy z nich chce doznań na klacie a nie tylko ten jeden widz w środku....w związku z tym suby musza byc odpowiednio ustawione.  Jeżeli jeden to na środku frontowej, ale jeszcze pozostaje kwestia zapewnienia odpowiedniej glosnosci w miejscach dla widzów a to należałoby sprawdzic po zamknięciu pomoeszczenia/uszczelnieniu konstrukcyjnym i wtedy dalej odpowiednio postępować: ustawienie kolumn, sub’ow itd. 

Pomieszczenie ma potencjał; szkoda marnować zgadywanka jaki sub, jakie kolumny, imho oczywiscie. 

Powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

3 godziny temu, Mieciu napisał:

 

Jestem fanem Klipscha, więc patrząc na schemacie na sprzęt opisany już czuję jak to będzie ładnie brzmiało/grzmiało! A jak jeszcze do tego będzie jakieś Onkyo to już mjut na uszy. 

 

@Mieciu słyszałeś w ogóle połączenie klipscha z onkyo że coś takiego piszesz ? Ja miałem i nikomu nie polece w żadnym wypadku a opinie jak twoja  kształtowane są na forach gdzie to branża poleca takie zestawy .

Nie mówiąc o słabej kalibracji w onkyo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ekran oczywiście rozwijany zamiast ramowego ehh, ogromne pomieszczenie nie przemyślane położenie ekranu i na dodatek zbyt duże pomieszczenie może słabo kontrolować dzwięk jak i obraz. Poczytaj trochę : Cytat Cinematic - Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże pomieszczenie jest kłopotliwe pod względem kontroli obrazu, jak i dźwięku. Najlepiej gdyby prywatna salka kinowa powstawała razem z projektem domu, wtedy można zadbać o wszystkie aspekty pomieszczenia uzyskując tym samym często najlepszy efekt.

Jaki pokój przeznaczyć na Kino? link :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, will66 napisał:

Skoro budowa nowego domu z sala kinowa to czy ktoś (przynajmniej świadomy architekt jak nie akustyk) ci to przeliczył, tzn. ten sufit z 1 warstwy cichej KG z wełna RW i prwnie podobnie wszystkie sciany z 1x KG z wełna?

Bo może byc problem z „wędrówka” basu wszędzie tylko nie w sali kina domowego. 

Jak podest to musi byc „głuchy” lub użyty jako rezonator na mody pomieszczenia. 

 

Pewnie zmierzasz do tego ,że powinny być w takim wypadku zastosowane 2x płyty KG , zgadzam sie z Tobą , jednak budżet tutaj mnie ograniczył. Tak samo jeśli chodzi o głośniki , tutaj idealnie wpasowały by się instalacyjne jednak z tego co widze są o wiele droższe więc musze korzystać z tradycyjnych rozwiązań co zepsuje klimat "typowej" sali kinowej. No ale coś za coś. Idealnie było by to wszystko wpakować w pomieszczenie o metrazu okolo 60m2. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego głuchego podestu?

Widzę ,że temat szybko zyskał widzów, ciesze sie :) 

Jestem po rozmowie z dystrybutorem ekranów, wybór padł na 159" ekran o lekko szarym kolorze ( dedykowany do pomieszczeń typowo kinowych) . Ze względu na niski sufit (2,55m) Ekran 180" bedzie stanowczo za duży, chociaż z pewnościa by się zmieścił. Ekran będzie na aluminiowej stałej ramie, w głowie mam pomysł na 2 teleskopy które podnosiły by ekran pod sufit aby można było od czasu do czasu otworzyć okna. Co o tym myślicie? 

Jeśli chodzi o suby - planuje dwa , myslalem o sw115 jednak im wiecej o nich czytam tym mniej mnie przekonują, tak samo jak z całym tematem kina domowego - im więcej czytam tym mniej wiem...

Poniżej wstępny efekt po zamontowaniu "gwiezdnego nieba"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, subfan napisał:

 

@Mieciu słyszałeś w ogóle połączenie klipscha z onkyo że coś takiego piszesz ? Ja miałem i nikomu nie polece w żadnym wypadku a opinie jak twoja  kształtowane są na forach gdzie to branża poleca takie zestawy .

Nie mówiąc o słabej kalibracji w onkyo .

Oczywiście. Mam u siebie jak i przez ostatnie tygodnie jeździłem na odsłuchy, ponieważ jestem w trakcie kompletowania swojego zestawu.

Ale tak, wiem, Ty zawsze wiesz lepiej. 

Efekt na suficie robi wrażenie!! 

Co do sprzętu, to jeśli masz gdzieś w miarę blisko sklep audio to wypożycz na kilka dnia konkretne zestawy i testuj. Ja ostatnio pojezdziłem po salonach i mnie bardzo nakierowali. W sumie spedziłem kolka godzin na odsłuchach i to mi sie podobało, że mogłem namacalnie sprawdzic co mi najbardziej bedzie pasować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxior napisał:

Jeśli chodzi o suby - planuje dwa , myslalem o sw115 jednak im wiecej o nich czytam tym mniej mnie przekonują, tak samo jak z całym tematem kina domowego - im więcej czytam tym mniej wiem...

Przechodziłem to samo, uzbrój się w cierpliwość i nie podejmuj pochopnych decyzji. Najlepiej rozrysuj plan działania, ludzie będą pisać różne opinie, konfrontuj je z innymi aż wybierzesz to co dla Ciebie najlepsze. Sprzęt zachowaj sobie na sam koniec jak będziesz miał resztę ogarniętą. Jest tyle rozwiązań że czasami głowa boli od wyboru, na każdym etapie budowy. Co do ekranu zastanów się czy ciemny do "jaskini" będzie dobry, mi sprzedawcy też polecali a okazało sie że jest wręcz odwrotnie(sdr -14fl, hdr-30fl). Zresztą jak będę miał gotowy to podzielę się  wrażeniami.

Spora salka 1.5x wieksza niż moja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio dobrze pisze, dużo ludzi nie ma pojęcia ile kosztuje budowa domu, a później jeszcze salki i myślą, ze jak masz dom, jak masz w głowie budowę kina to masz $$$$$$ ile się tylko da, a to nie zawsze tak jest i człowiek ostatnie grosze zbiera, aby zrobić coś, co będzie cieszyło. Nie koniecznie robienie wszystko pod innych, ja buduje w 90% pod siebie, bo wiem, ze jak oglądam film czy serial to przeważnie oglądam sam, a mecz wiadomo często ze znajomymi, ale tu nie potrzeba takich wrażeń więc najważniejsze jest to abyś robił pod siebie, a nie, że inni przyjdą i będą oczekiwać mega basu, co za bzdura! Ja bym oczekiwał jakości i stonowania, Ludzie zapomnieli chyba, że najwięcej człowiek słyszy w średnich tonach, a te spadają u innych daleko, daleko... Dla nie ten aspekt jest najważniejszy w muzyce i w filmie również. Bo po co mi słuchać samego basu? Jak dobrze pójdzi eto w tym miesiącu - na sam koniec uruchomie salę, ale pod audio, nie stac mnie teraz na projektor, ale może w marcu się uda już go kupić. Więc tez pomyśl, że nie wszystko musisz mieć od zaraz. Czy Wszyscy właściciele Mercedesów klasy S czekali, aż uzbierają te miliony i kupią wymarzone auto czy zaczynali jak wszyscy od starych zwykłych aut i szli do swoich marzeń? Kup to na co Cię stac i nie sugeruj się innymi. W sumie to i mnie nie musisz słuchać bo ja tylko radze i nie chce Ci broń boże nic narzucać, a jak czytam niektóre wpisy na forach typu "MUSISZ MUSISZ MUSISZ" to krew zalewa. Pamiętaj nic nie MUSISZ. Robisz to dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Mieciu napisał:

 

Ale tak, wiem, Ty zawsze wiesz lepiej. 

 

Po prostu miałem rp280 i onkyo 8150 , słuchać tego nie szło- też pomyśl o tym na dłuższą metę.

 

Do autora. Posłuchaj teraz  @maxior bo będzie z innej beczki , nie to czego w tej chwili oczekujesz ale na dłuższą metę plan oszczedzajacy rozczarowań,  kosztów,  godzin pracy , potem chwilowego zadowolenia po czym znowu po słuchaniu i paru dniach rozczarowania i załamania, stresu i rozgoryczenia.  

Nie przesadzam i każdy kto kompletował zestaw od podstaw nie znając się zbytnio na temacie przechodził też przez to . Czytając i pytając na forum będziesz musiał szybko wyciągać wnioski,  uczyć się na błędach i być przyszykowany na straty finansowe. 

Nie próbuj być bohaterem we własnym domu , fajne jest uczucie spełnienia i zadowolenia ale zaczynając od zera dluuuugo go nie uświadczysz,  gwarantuje. Przed tobą godziny spędzone na forum , czytanie postów,  odpisywanie,  i co najważniejsze przesiewanie głupot,  bajek , własnych pseudo doświadczeń ludzi którzy przechodzili to samo co ty więc schemat będzie powielony i nic więcej. Zakładam że masz jako taki budżet i to całkiem przyzwoity a wnętrze do łatwych nie należy ( bez adaptacji akustycznej i kalibracji ani rusz ) więc zrób sobie przysługę i przeskocz to co wymieniłem bo warto i zafunduj sobie konsultacje jak i pomiary ( łącznie z wielkością ekranu , rozmieszczeniem i rodzajem głośników i miejsc odsluchowych ) profesjonalisty który takie właśnie rozkminki poczatkujacych ma w jednym palcu a efekt jego pracy gwarantuje zadowolenie na długie lata . Pisanie i doradzanie tobie na tym etapie na podstawie kilku zdjęć i szkiców to wróżenie z fusów za co nikt i tak na koniec nie odpowie w razie niezadowolenia a klawiatura przyjmie sporo oj sporo. 

Czemu tak pisze ? Doszedłem do miejsca w którym bez pomocy z zewnątrz nie ruszę do przodu bo oczywiście musiał bym wszystkiego uczyć się od podstaw , testować , wracać do nauki , poprawiać i znowu testować plus może założyć kilka tematów na forum w razie problemów.  Po jakimś czasie może dojdziesz do tego co ma że tak naprawdę inwestycja w sprzęt bez pomiarów swojego pomieszczenia i adaptacji akustycznej nic nie zmieni a sprzęt bez ww czynności nie zagra nawet w 50% tego co potrafi. Więc dalej będziesz chciał być bohaterem we własnym domu i kupisz mikrofon pomiarowy itp, umiesz to używać? Zakładam ze nie i też będziesz się tego uczył od podstaw więc efektów twoich pomiarów a raczej ich jakości można się spodziewać. 

W wielkim skrócie - masz fajną chatke i nie pozwól sobie na druciarstwo i rozczarowania ciągnące się latami ( nie żartuję,  w 3 czy 6 miesięcy nie ogarniesz ) i zainwestuj w pomoc specjalisty bo ja doszedłem do takich wniosków ( ceny przyziemne , zwłaszcza jeżeli może ci to zaoszczędzić całego tego bajzlu jak wyżej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kivlov napisał:

Papcio dobrze pisze, dużo ludzi nie ma pojęcia ile kosztuje budowa domu, a później jeszcze salki i myślą, ze jak masz dom, jak masz w głowie budowę kina to masz $$$$$$ ile się tylko da, a to nie zawsze tak jest i człowiek ostatnie grosze zbiera, aby zrobić coś, co będzie cieszyło. Nie koniecznie robienie wszystko pod innych, ja buduje w 90% pod siebie, bo wiem, ze jak oglądam film czy serial to przeważnie oglądam sam, a mecz wiadomo często ze znajomymi, ale tu nie potrzeba takich wrażeń więc najważniejsze jest to abyś robił pod siebie, a nie, że inni przyjdą i będą oczekiwać mega basu, co za bzdura! 

Dokładnie , dom jest spory i sam sie zastanawiam czy wystarczy mi na wszystko pieniedzy , szukam oszczedności gdzie się da, robie wiele etapów na budowie samodzielnie żeby móc odłożyć troche pieniedzy na marzenie którym jest właśnie sala kinowa. 

 

13 godzin temu, subfan napisał:

W wielkim skrócie - masz fajną chatke i nie pozwól sobie na druciarstwo i rozczarowania ciągnące się latami ( nie żartuję,  w 3 czy 6 miesięcy nie ogarniesz ) i zainwestuj w pomoc specjalisty bo ja doszedłem do takich wniosków ( ceny przyziemne , zwłaszcza jeżeli może ci to zaoszczędzić całego tego bajzlu jak wyżej) 

MAsz całkowitą racje, już spędziłem dzisiątki godzin na forach (głównie amerykańskich) dlatego zdecydowałem się rozpoczac budowe bazując na tym co już wiedziałem. Teraz wiem ,ze było by jeszcze lepiej doradzać się od początku fachowców - problem w tym ,że moim zdaniem w Polsce jest ich niewiele, idąc do salonu sprzedażowego poza odsłuchem nie mogłem za bardzo liczyć na rzetelne rady, bo w wielu przypadkach zakres wiedzy sprzedawców był niewystarczający. Drugim aspektem jest budżet , jeśli już jest ktoś znający się na rzeczy to na drugim końcu Polski i sprowadzenie go na pomorze zapewne będzie kosztowało krocie.

 

25 minut temu, Marcinos89 napisał:

Gwiezdne niebo coś pięknego dającego piękny klimat podczas seansów... jeśli możesz to daj znać jak to kosztowo wyglada i co potrzeba... będę wdzięczny 

Jasne że się podziele wiedzą , gwiezdne niebo od początku do końca robiłem sam . Jeśli chodzi o sam sprzęt to polecam kontakt z firmą Soled , koszt zależy od metrażu nieba. NAjelpiej komponuje się w podwieszanym suficie , u mnie jest to 12m2 , musiały byc więc użyte dwa generatory światła oraz 600 punktów świetlnych. Koszt samego sprzętu w moim wypadku wynosił około 2000zł(przy 6m2 koszt bedzie mniejszy o połowe). Do tego super wygląda jeśli dookoła sufitu dasz taśmę led- to dodatkowy koszt zależny znowu od metrażu.  Całość można zamontować samemu jednak wymaga to mnóstwo cierpliwości i czasu. Niżej gwiezdne niebo od góry:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Masz ogromne i nietypowe pomieszczenie i to co widzimy na zdjęciach nie oddaje tak tego co można odczuć będąc tam osobiście i spojrzeć dookoła . Jest dobrze z tym że nie jest to wysokie pomieszczenie z antresolą itp a bardziej regularne kształty.  Tak czy inaczej powinieneś skorzystać z usługi profesjonalisty ( nie tych ze sklepów audio ) w tej dziedzinie bo jego pomiary i rady ,wyliczenia możesz zachować na lata w formie dokumentów na pdf czy nawet na papierze i realizować powoli na tyle na ile czas ci pozwoli . Nawet cięcie i montaż atmosów to bardzo poważna sprawa jeżeli chcesz zrobić raz a dobrze a nie bazować na tym co Ci ktoś napisał na forum na podstawie zdjęć.  Dobór ustroi i np paneli akustycznych też może poczekać o ile wiesz gdzie będzie trzeba je zamontować i ile ich potrzeba ( panele na bazie wełny mineralnej możesz zrobić sam za parę zł) i to jest ważna sprawa bo bez dobrej akustyki szkoda inwestować  nawet 2tys w kolumny. Pomiary akustyczne (pomiar pogłosu) i rozmieszczenie głośników zrobisz na jednej wizycie a kalibracje systemu możesz zrobić później albo próbować polegać na Audysey, może i to Cię zadowolić.  Najważniejsze żeby wiedzieć co i gdzie montować żeby efekt był jak najlepszy a kasa wydana była z głową.  Od tego bym zaczął. 

Sory, projekt rozmieszczenia głośników możesz otrzymać drogą elektroniczną,  do pomiarów i ewentualnej kalibracji jest potrzebna wizyta speca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subfan napisał:

Masz ogromne i nietypowe pomieszczenie i to co widzimy na zdjęciach nie oddaje tak tego co można odczuć będąc tam osobiście i spojrzeć dookoła . Jest dobrze z tym że nie jest to wysokie pomieszczenie z antresolą itp a bardziej regularne kształty.

Pokój ma właśnie nie regularne kształty i jest z tego powodu podobno łatwiejszy do wystrojenia, nie mamy tutaj do czynienia z typowym sześcianem czy prostokątem co jest najgorszą opcją jeśli chodzi o sale kinową/odsłuchową. 

Znalazłem jeszcze pare zdjęc odnośnie gwiezdnego nieba. Światłowody (bo to one emitują gwiazdy) dostajemy posegregowane długościami i grubościami. Ja zastosowałem 3 rozmiary , tak aby jak najlepiej odwzorować prawdziwe niebo. Około 400 gwiazd jest grubości 0.75mm, 150 -1mm i 50- 1,5mm.   Najgorszym elementem układanki jest oddzielenie każdego ze światłowodu od reszty i złaczenie ich ponownie zgodnie z tym jaki efekt chcemy uzyskać. W każdym generatorze mieszczą się dwa pąki światłowodów w liczbie 150.

Oddzielenie i połączenie ich zajęło mi około 6-7h. Potem wiercimy dziurki w suficie i przeplatamy każdy światłowód pojedyńczo w dziurkę. Mi dodatkowo sprawę utrudniały jętki nad podwieszanym sufitem. Na końcu odcinamy z dołu niepotrzebną długość światłowodu(zostawiajac okolo 8cm) a następnie przyklejamy światłowody od góry tak aby się nie ruszały. 

 Przed ostatnim krokiem jest malowanie sufitu , polecam malować kompresorem. Aby uzyskać jak najbardziej matowy efekt czarnego sufitu zastosowałem u siebie farbę tablicową ( do rysowania kredą) . Ostatnim krokiem jest odcięcie pozostałosci swiatłowodu zgodnie z preferencjami( u mnie będzie wystawał około 0.5cm poniżej sufitu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

52602128_2944205385605221_2611448800115425280_n.jpg

52611629_323931651800400_3014448188544253952_n.jpg

52612817_2246462755629627_8017421339843362816_n.jpg

52659828_2906364452710606_742643542475669504_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Już zaczynasz się sugerować czymś co przeczytałeś,  od kiedy prostokąt jest najgorszą opcją na salę odsluchową? Zrób jak uważasz jak Cię stać na tyle stresu ,nerwów,  kosztów i ogólnie wszystkiego a i tak dojdziesz do takiego wniosku jak napisałem.  Rozumiem że dla faceta to nie honor po prostu na starcie się poddać i nie spróbować samemu. Rób jak uważasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, subfan napisał:

Już zaczynasz się sugerować czymś co przeczytałeś,  od kiedy prostokąt jest najgorszą opcją na salę odsluchową? Zrób jak uważasz jak Cię stać na tyle stresu ,nerwów,  kosztów i ogólnie wszystkiego a i tak dojdziesz do takiego wniosku jak napisałem.  Rozumiem że dla faceta to nie honor po prostu na starcie się poddać i nie spróbować samemu. Rób jak uważasz. 

Nie rozumiem Twojego pretensjonalnego pisania. Nie zgodziłem sie z Toba w jednej kwestii i od razu wydajesz sie być obrażony :D 

Zabrałem wszystkie Twoje rady do serca ,poczyniłem odpowiednie kroki , skonktaktowałem się z Maciejem od CinemaPro i pojadę na odsłuch , jestem po wstępnych rozmowach. Sala kinowa nie będzie idealna i sobie zdaje z tego sprawę ale nie mam zamiaru od nowa burzyć ścian i robić nowych projektów, a raczej chce skupić się na adaptacji tego co mam do poziomu jaki mnie zadowoli. 

Pozdrawiam serdecznie i bez nerwów ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jasne że nie zmieniaj pomieszczenia i zajmij się tak jak jest , myślałem po prostu że już cos wyczytałeś  co do tych pomieszczeń i ich kształtów .  Nie czuje się obrażony bo Za co ?  Ja tylko napisałem co myślę i do jakich wniosków dochodzę po kilku latach na forum . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kivlov napisał:

 

Papcio dobrze pisze, dużo ludzi nie ma pojęcia ile kosztuje budowa domu, a później jeszcze salki i myślą, ze jak masz dom, jak masz w głowie budowę kina to masz $$$$$$

 

Dramatyzujesz kolego, myslisz ze Ciebie jednego spotykało to szczęście czy nieszczęście jakim jest budowa domu - co wybierasz?

Sam lata temu przez to przechodziłem: i domy i pomieszczenia kina domowego. Nie pisze o systemie KD, ktory moze byc tez po prostu z pudła jak i tv. 

Sala kina domowego to wyzwanie, nikt nie mowi ze będzie łatwo. Jednak jak sie je podejmuje to po prostu sie planuje: trzeba mieć projekt tak samo jak budujesz dom wg tych samych założeń/priorytetów. Dzieki temu unikasz- sorry - duzej ilości fuck up’ow. Taki projekt nie kosztuje majątku a realizować mozna powoli, prawda? Kto napisał ze trzeba szybko? Ja na pewno nie. Wazne, abyś nie pomieszał szyku: myśl, plan, praca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ zrobienie ścianki o grubosci np. 20 cm zlicowanej z obniżeniem sufitu przed drzwiami tarasowymi.Wyciągniesz 170 cali ,pierwszy ekran zrobisz malowany,kupisz projektor i ocenisz jaki potrzebujesz gain.Da ci to także możliwość wykorzystania ścianki jako absorbera,musisz się liczyć z pogłosem,będziesz miał możliwość schowania sprzętu z tyłu i umieszczenia centralnego na dole.Zyskasz na wysokości na oko 12 cm i przewody do frontów będą malowidoczne.Światło dzienne jak i sztuczne za ścianką moim zdaniem da fajny efekt.Szkoda że nie powalczyłeś o wysokość i obniżyłeś się o jakieś 20cm od więżby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim marzeniem jest kiedyś zrobić coś w tym stylu o jakim mówisz czyli zabudowanie przedniej ściany na której będzie ekran , a za nim schowanie przedniej części audio, jednak nie mieszkam sam i musze liczyć się z obecnością drugiej połówki :> Pokój ma też być na maksa praktyczny co troche hamuje moje zapędy.

Głośnik centralny chciałbym umieścić na górze pod sufitem ale nie wiem czy wyjdzie mi to z ekranem.

Wysokość tak jak zauważyłeś jest słabym punktem tego pomieszczenia , mam nadzieje że efekt gwiezdnego nieba mi to zrekompensuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu specjalistów (między innymi np Reduktor Szumu na YT ),właśnie takie ułożenie głośnika centralnego jest najbardziej odpowiednie

Wiadomo , większość ma centralny na dole pod TV jednak jest to podyktowane tym ,że poprostu łatwiej jest go tam postawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu specjalistów (między innymi np Reduktor Szumu na YT ),właśnie takie ułożenie głośnika centralnego jest najbardziej odpowiednie
Wiadomo , większość ma centralny na dole pod TV jednak jest to podyktowane tym ,że poprostu łatwiej jest go tam postawić
Ja mam dwa centralne.
Duży pod TV, mały nad TV.
Oba z tej samej linii modelowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.