Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy/Diapason/Audiovector


ciszyn11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem kolumn Tannoy xt8f i rozważam wymianę kolumn. Sytuacja wygląda następująco:

Pokój 26m

Wzmacniacz: musical fidelity m5si

Muzyka: elektroniczna, rock alternatywny, ostatnio jazz. Muzyki nie słucham głośno, często wieczorami

Źródło Tidal przez Node 2i z zewnętrznym Dac, Gustard a20h

 

Z brzmienia Tannoyi jestem zadowolony. Podoba mi się ich stereofonia, przestrzenność, oddanie wokali. Bas mógłby być głębszy i bardziej zróżnicowany. Czasami brakuje mi trochę różnicowania instrumentów przy gęstszej muzyce. 

Rozważam zakup tylko używanych kolumn i mam ograniczoną możliwość bezpośrednich porównań. Aktualnie mam 3 możliwości zakupu w podobnych pieniądzach tj około 2 tys euro

Tannoy DC10T (nie Ti) 

Audiovector SR3 Signature

Diapason Adamantes III 25

Audiovectorów słuchałem. Bardzo dynamiczne, szybki dobry bas. Mam wrażenie, ze wokale słabiej oddane niż w xt8f. Mniej też wybaczają słabym realizacjom. Bardzo dobra separacja instrumentów 

Diapasony: nie słuchłałem. Mam obawy, czy nie będzie gorzej z basem (monitory) , przez co w muzyce rockowej będzie bez pazura. Nie mam możliwości posłuchania niestety

Tannoy DC10T. Boję się, czy nie będą za duże do mojego pomieszczenia. Gdyby nie to, nie zastanawiałbym się, bo bardzo odpowiada mi charakter grania Tannoi i miałbym podobne granie jak w xt8f, tylko na wyższym poziomie. Będę je odsłuchiwał, ale nie u siebie. DC10T mają podobno bardziej zaznaczony bas i mam pewne obawy, czy w moim pomieszczeniu nie będzie za bardzo dominował. 

Prośba o opinie, szczególnie nt Tannoi, bo do nich najbardziej mi blisko. Dzięki

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,o TANNOY  za dużo  się tu nie dowiesz,sam nie dawno  zakładałem temat o dc8ti I otrzymałem  garść odpowiedzi.obecnie gram.na dc8 I przymierzam  się  do dc8ti.26mk2 powinno wystarczy  dla dc10 w których  membrany  mają 25cm jak się nie mylę.ale  do rocka TANNOY  chyba nie pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Audiovector jako najbardziej uniwersalne pod względem brzmienia . Dają sobie radę w różnych gatunkach. Zagrają elektronikę, rocka. Z bluesem sobie poradzą a i z klasyką nie będą miały problemu. Za jakiś czas uzbierałbym trochę pieniędzy i odesłał do fabryki w celu przebudowy na wyższy model. Wychodzi taniej niż kupno nowych.

Jak napisałeś, mniej wybaczają słabym realizacjom. Tylko, że ma to też drugie oblicze. Mniej się narzucają tym dobrym. Pozwalają grać muzyce a nie kreują ją na własną modłę. W takich przypadkach mniej, znaczy lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Adamantesów. Świetne kolumny ale absolutnie nie do elektroniki, czy cięższego rocka. Fajna przestrzeń scena, ale z Twojego opisu wynika, ze to nie to , czego szukasz.

Tannoy z tych co miałem okazję słuchać raczej nigdy nie stawiał specjalnie na precyzję, analityczność stąd nie ma co sie spodziewac spektakularnego grania na dole, ale za to z kwestii oddania wokalu to zawsze była elita. 

Te 3 głosniki to zupełnie inna bajka - 3D adamantesów z raczej kiepskim dołem vs naturalnosc tannoya vs dobry bas audiovectora

Zaskakuje mnie lekko opinia o tym, że AV nie wybaczają słabszym realizacjom bo do tej pory powiedziałbym, że to raczej domena Tannoya ;) może po prostu są... hmm dość twarde na górze przez co nie są w stanie prawidłowo oddać barwy wokali, ale jednoczesnie są dzięki temu szybkie i rozdzielcze? 

To juz kwestia gustu i strzału w ciemno mimo wszystko, bo w takim zestawieniu to raczej nikt tego nei słuchał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Wiem, kolumny z róznych bajek. Ciągnie mnie do tych Tannoi najbardziej. Ciekawe jak to wygląda pod kontem pozniejszej odsprzedaży, gdyby jednak nie zagrało. Z tych które podałem byłyby najstarsze. Wszystkie mogę kupić w cenie około 2 tys eur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, julius-6 napisał:

 

Zaskakuje mnie lekko opinia o tym, że AV nie wybaczają słabszym realizacjom bo do tej pory powiedziałbym, że to raczej domena Tannoya ;) może po prostu są... hmm dość twarde na górze przez co nie są w stanie prawidłowo oddać barwy wokali, ale jednoczesnie są dzięki temu szybkie i rozdzielcze? 

 

AV signature to kolumny leciutko po chłodniejszej stronie neutralności. Wybitnie spartolone i jazgoczące realizacje mogą trochę zmęczyć.

Bas , dynamika , rozdzielczość jest wyborna w AV S3 sign. i właśnie te kolumny bym wybrał spośród wyżej przedstawionych. Są  też dosyć łase na prąd i wymagają może nie jakiegoś  b.mocnego piecyka a po prostu jakościowo dobrego. Z każdą zmianą na lepsze pokazują swój potencjał a co za tym idzie mogą być kolumnami na długie lata.

 

7 godzin temu, julius-6 napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jeśli słuchałeś Audiovector SR3 Signature i podobały Ci się, a chciałbyś lepszą prezentację średnicy to jest rozwiązanie - Audiovector QR5, które charakteryzują się niesamowitą szczegółowością, bezpośrednią i ocieploną średnicą oraz rewelacyjną kontrolą dołu. Scena dźwiękowa jest zdecydowanie szersza niż w przypadku SR3 Signature oraz rozróżnia odległe plany. 
Zapraszam na odsłuch jeżeli masz niedaleko do Pabianic. 

Pozdrawiam
Szymon 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Wreszcie jest głęboki bas. Piękna średnica i stereofonia, czyli znak firmowy Tannoy.  Mam wrażenie, ze xt8f grały nieco bardziej trójwymiarową sceną, ale jeszcze nie sprawdzałem różnych ustawień. Sprawdziłem na szybko ulubione płyty Editors, Boy Harsher, Dead Can Dance i jest super. Jeżeli chodzi o wielkość do metrażu, to odetchnąłem z ulgą, bo jest ok. Na razie stoją bez kolców ale chyba postawię je na płytach granitowych i kolce pod kolumnami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2019 o 01:34, julius-6 napisał:

Słuchałem Adamantesów. Świetne kolumny ale absolutnie nie do elektroniki, czy cięższego rocka.

A to dlaczego niby nie?  Malo tego, jeszcze "absolutnie nie"...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, insaimz napisał:

A to dlaczego niby nie?  Malo tego, jeszcze "absolutnie nie"...

 

bo bas  z tych kolumn do elektroniki się nie daje absolutnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, julius-6 napisał:

bo bas  z tych kolumn do elektroniki się nie daje absolutnie. 

bo co  z nim jest nie tak? jaki bas do elektroniki sie nadaje?  jakis przyklad kolumn ktorych bas sie do elektroniki nadaje prosze podaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, insaimz napisał:

jakis przyklad kolumn ktorych bas sie do elektroniki nadaje prosze podaj

Quadral, Heco, KEF (te ostatnie z odpowiednim wzmacniaczem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, piotrek7 napisał:

Quadral, Heco, KEF (te ostatnie z odpowiednim wzmacniaczem)

Jeszcze lepiej i przenieść muzykę elektroniczną na wysoki poziom to paczki Audiovector seria Si i nowsza SR.

Pod warunkiem oczywiście wydajnej i jakościowo wybornej amplifikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, insaimz napisał:

bo co  z nim jest nie tak? jaki bas do elektroniki sie nadaje?  jakis przyklad kolumn ktorych bas sie do elektroniki nadaje prosze podaj

Posłuchaj dobrej realizacji tego wykonu na Diapason i Audiovector SR3 a sam bedziesz wiedział i nie musiał się posiłkować opiniami z Audiostereo :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luk77 napisał:

Jeszcze lepiej i przenieść muzykę elektroniczną na wysoki poziom to paczki Audiovector seria Si i nowsza SR.

Pod warunkiem oczywiście wydajnej i jakościowo wybornej amplifikacji.

Które autor tematu odrzucił. Jedynym minusem Audiovectora dla niektórych może być niedostatek basu (ale pod względem ilości bo na pewno nie jego jakości )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek7 napisał:

Które autor tematu odrzucił. Jedynym minusem Audiovectora dla niektórych może być niedostatek basu (ale pod względem ilości bo na pewno nie jego jakości )

Tutaj potrzeba nie tyle mocy na papierze a wydajnego pieca .W moich 18 metrach sprawdzają się Audiovector sr1 i wspaniale grały z Sugden.

sr3 natomiast popędzane starym Rotel Michi grały wybornie ale niskie ( konturowe i kontrolowane) schodziły do piekła rodem i dla mnie było tego za dużo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mysle o Audiovectorach sr 3 singature ciekawe czy przy elektronicznej lepiej wypadają od Kef r 900 i czy wogóle zgrały by się z Heglem h 360 pozdrawiam kolegów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Luk77 napisał:

Tutaj potrzeba nie tyle mocy na papierze a wydajnego pieca .W moich 18 metrach sprawdzają się Audiovector sr1 i wspaniale grały z Sugden.

sr3 natomiast popędzane starym Rotel Michi grały wybornie ale niskie ( konturowe i kontrolowane) schodziły do piekła rodem i dla mnie było tego za dużo :)

Sr3 schodzą do 29 Hz (wg danych producenta). Mało które głośniki zapuszczają się tak nisko i z tak dobrym skutkiem. Pisząc o ewentualnym niedostatku basu, raczej miałem na myśli ten "buczący" subwooferowy, który czasem w muzyce elektronicznej przydaje się. W normalnych warunkach, przy normalnej muzyce tym głośnikom nic więcej nie trzeba poza odpowiednim dla nich wzmacniaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sprezyn1982 napisał:

Właśnie mysle o Audiovectorach sr 3 singature ciekawe czy przy elektronicznej lepiej wypadają od Kef r 900

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć ale jest spora szansa, że właśnie tak będzie. Audiovector są szybsze co jest niewątpliwą zaleta przy tej muzyce.

 

1 godzinę temu, Sprezyn1982 napisał:

czy wogóle zgrały by się z Heglem h 360 pozdrawiam kolegów ?

Hegel i Gryphon są wykorzystywane przez konstruktora tych głośników podczas różnych prezentacji więc....... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC10T u mnie od 3 dni. Jestem bardzo zadowolony. Jeszcze u siebie nie miałem tak głębokiego basu. Sprawia, że głębia przekazu wskoczyła na nowy poziom. Cały pokój wypełniony dźwiękiem po sufit. Muzyka elektroniczna brzmi zjawiskowo. W spokojniejszym rocku też jest dobrzr. Audiovectorów słuchałem tylko w salonie, w zagraconym pokoiku i pewnie u mnie rozwinęłyby skrzydła, bo naprawdę zrobiły dobre wrażenie na mnie. Jak ktoś jest zainteresowany sr3 signature za 2000 tys euro, to mogę przekazać namiary na gościa który je sprzedaje w Niemczech. Kolumny maja 2.5 roku podobno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco nie sluchalem, Muda44 posiada i diapason Adamantes sluchal, pisal, ze te wsloskie monitory maja bas jak DOBRA podlogowka. Natomiast, dla osob czytajacych watek, ani audiovector ani kef nie sa dobrymi kolumnami, ani wartymi swoich cen. To nie jest naturalne i wyrafinowane granie. Od takich kefow jest na peczki kolumn, ktore kosztuja o polowe mniej, a sa duzo lepsze. Na sile nie bede nikogo namawial do rzetelnych odsluchow ale przynajmniej wiadomo jaki zakres osluchania maja wypowiadajacy sie w watku.

Poza tym, nie ma czegos takiego jak kolummy do elektroniki, jazzu, albo czegos innego. Kolummy sa dobre i zle oraz za drogie i uczciwie wycenione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, insaimz napisał:

ani audiovector ani kef nie sa dobrymi kolumnami,

To jest Twoje zdanie. I nic ponadto.

54 minuty temu, insaimz napisał:

Na sile nie bede nikogo namawial do rzetelnych odsluchow

A co to są rzetelne odsłuchy?

55 minut temu, insaimz napisał:

ale przynajmniej wiadomo jaki zakres osluchania maja wypowiadajacy sie w watku. 

A może wypowiedzi, zarówno moje jak i innych są odzwierciedleniem gustów a nie jakiegoś za przeproszeniem "poziomu osłuchania" I w zasadzie co to za magiczny poziom wtajemniczenia? Czy jest to coś na miarę sprawności harcerskiej? Odznaki zucha? Dostaje się to wraz z roczną prenumeratą pisma audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, insaimz napisał:

Heco nie sluchalem, Muda44 posiada i diapason Adamantes sluchal, pisal, ze te wsloskie monitory maja bas jak DOBRA podlogowka. Natomiast, dla osob czytajacych watek, ani audiovector ani kef nie sa dobrymi kolumnami, ani wartymi swoich cen. To nie jest naturalne i wyrafinowane granie. Od takich kefow jest na peczki kolumn, ktore kosztuja o polowe mniej, a sa duzo lepsze. Na sile nie bede nikogo namawial do rzetelnych odsluchow ale przynajmniej wiadomo jaki zakres osluchania maja wypowiadajacy sie w watku.

Poza tym, nie ma czegos takiego jak kolummy do elektroniki, jazzu, albo czegos innego. Kolummy sa dobre i zle oraz za drogie i uczciwie wycenione.

Ponieważ będę miał u siebie Adamantesty niedługo, będę mógł je bezpośrednio porównać z Tannoyami. Takie starcie Dawida z Goliatem trochę, ale może być to ciekawe porównanie kolumn z dwóch planet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Zostajesz przy Tannoy u siebie czy szukasz dalej?

Zobaczymy. Diapasony zciągam z Włoch i zdecyduję, później które zostawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ciszyn11 napisał:

Zobaczymy. Diapasony zciągam z Włoch i zdecyduję, później które zostawić.

Ktos z południa Polski sprzedaje Adamantesy sciagniete z Wloch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.