Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z wyborem sprzętu


dunaj-83

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym najpierw wszystkich przywitać ponieważ jestem nowy na forum. Post zakładam ponieważ chciałbym rozwiać pewne wątpliwości które mnie nurtują. Chcę zakupić sprzęt stereo, cały zestaw czyli wzmacniacz, napęd cd i odtwarzacz sieciowy z daciem oraz kolumienki najlepiej podstawkowe gdyż pomieszczenie ma zaledwie 10m kwadratowych. Zależy mi na czystości i jakośći dzwięku wiec celuje w sprzęt z rzędu 5-7tys za element. Muzyka jaka słucham to głównie muzyka gitarowa ale tez troche elektronika, w sumie różniasta. Nie jestem audiofilem co szuka coraz to lepszego brzmienia i zmienia konfiguracje, wiec sprzęt który chce zakupić chciałbym żeby posłużył jak najdłużej bez wymiany. Na pewno odpadają wszelkiego rodzaju lampowce gdyż zwyczajnie nie podobają mi się z wyglądu, wole klasyczne składy. Mam oczywiście parę składów na oku ale nie wiem jak to się ma do użytkowania takiego sprzętu. Interesował mnie Marantz pm8006 ale odradzono mi bo klasa D i niezbyt ciekawe brzmienie, odrazu mówię też ze nie byłem jeszcze na odsłuchu, ale wybieram sie za parę dni....także to początek mojej drogi w szukaniu sprzętu dla siebie. Czytam i coraz bardziej głupi jestem hehe także zdecydowałem się założyć post bo liczę że ktoś może bardziej technicznie podejdzie do sprawy i pomoże. Co do kolumn też mam sporo wybranych modeli wiec czeka odsłuch. Rozpisałem się ale może ktoś coś dopomoże w wyborze...aha dodam ze interesuje mnie sprzęt tylko nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu odradza się klasę D. W tych czasach jest kilku producentów sprzętu którzy robią świetne zabawki w technologii cyfrowej: Nad, primare, lyngdorf, peachtree itp

Pora wyjść poza klasę A i AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi...dzwoniłem umówić się na odsłuch i jak wspomniałem o klasie D wzmacniacza to mi powiedziano żebym dał sobie spokój bo to nie zabrzmi nigdy tak jak klasa A lub AB mimo że podobna to półka. Wiec zacząłem sie zastanawiać nad sprzętem Cambridge Audio które są niestety bardzo prądożerne ale za to niby brzmią dobrze. Inna kwestia to czy warto inwestować w skład który zawiera w sobie naped CD i strumieniowca w jednym czy raczej rozdzielać te urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dunaj-83 napisał:

Interesował mnie Marantz pm8006 ale odradzono mi bo klasa D ...

Kto tak powiedział, że to klasa D ?

Spokojnie zestaw Marantz'a z Tannoy można brać do odsłuchu.

"PM8006 został zaprojektowany jako klasyczny, zintegrowany wzmacniacz analogowy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z takimi markami jak Spec, T+A i kilkoma innymi stosującymi tą technikę :) A jeśli ktoś nadal będzie się upierał co do zasady, że np Lyngdorf Millenium jest do d...... (czyli do dupy) niech przed podjęciem próby wciśnięcia go sobie w ten otwór, nasmaruje go dobrze wazeliną. Do dość duży i kanciasty klocek więc uczucie dyskomfortu gwarantowane

Nasz rodzimy Audiomatus jest całkiem fajny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem info o tym maranzie i faktycznie jest to klasa A... ktoś wprowadził w bład czyli nadal jest jakby w centrum mojej uwagi. Ciekawe jak z brzmieniem...Co do kolumn ciekawią mnie sie Focal Aria 906...Kef R300 lub klipsch reference rp 600m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Jeśli już to A/B

Ale napewno nie D to najważniejsze...

A co ze stremerem do niego ND8006..czy to dobry pomysł zeby streamer i cd były w jednym klocku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej drutów to niższe koszty a i cena jednego niższa niż dwóch.

I nie łudź się, że usłyszysz różnicę na Focalach czy Klipschach ...:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, audioburak napisał:

Mniej drutów to niższe koszty a i cena jednego niższa niż dwóch.

I nie łudź się, że usłyszysz różnicę na Focalach czy Klipschach ...:-))

Czyli że co...nie warto zwracać na niego uwagi?  Czemu mówisz że nie wychwyce różnicy jak byś mógł rozwin temat...czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem doszukiwanie się niuansów, czy nawet zwykła "konsumpcja" muzyki

gdzie podstawą systemu są np. Klipsche to słaby pomysł, choć do kina domowego

są dobrym wyborem. A kolumny to IMHO 70% brzmienia.

Ale powtórzę - MOIM - a gust każdy ma swój i tak sobie dobiera graty jak lubi.

Jak Ci pasują, bierz, ale o modyfikowaniu barwy czy innych cech dźwięku raczej

zapomnij, bo jak to piszą recenzenci "mają swój charakter"  ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mam pierwsze odsłuchy....nie wiem czego się spodziewać bo to nie za duży salon audio i raczej nie za dużo będą mieli do zaoferowania na miejscu ale posłuchamy zobaczymy jak nie to gdzie indziej się wybiorę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jeśli nic od razu nie kupisz - to skrzętne notatki co było grane, bo z tej opinii

nawet zrobionej na szybko można coś wywnioskować. Zresztą nie wiadomo, co tam mają,

bo może być spory rozrzut - od Altusa 200 ;-) po Buchardta S300 - o, te bym akurat polecał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2019 o 18:49, dunaj-83 napisał:

Poszukałem info o tym maranzie i faktycznie jest to klasa A... ktoś wprowadził w bład czyli nadal jest jakby w centrum mojej uwagi. Ciekawe jak z brzmieniem...Co do kolumn ciekawią mnie sie Focal Aria 906...Kef R300 lub klipsch reference rp 600m.

Prawdopodobnie jedne i drugie są za duże do 10m2. Prędzej coś pokroju Dynaudio Excite x14, Xavian Neox1, Studio 16Hz Canto One, ATC SCM7, Pylon Audio Diamond Sat.

Do małego pokoju można by się pokusić też zestaw oparty na wzmacniaczu Onkyo a-9150 niemniej PM8006 powinien być lepszy.

W dniu 20.02.2019 o 19:11, dunaj-83 napisał:

Ale napewno nie D to najważniejsze...

A co ze stremerem do niego ND8006..czy to dobry pomysł zeby streamer i cd były w jednym klocku? 

Ja to w ogóle nie widzę np. sensu kupowania streamera no ale co kto lubi, za 500-1000PLN można kupić 5 laptopa po leasingu z dyskiem ssd i podłączyć po USB do dac'a i odtwarzać muzykę z sieci (Youtube, Spotify, Tidal), dysku twardego. Lepiej jest użyć Linuksa niż Windows. CD w zasadzie też jest dzisiaj zbędny jeżeli przegramy wszystkie płyty na dysk laptopa czy dysk sieciowy. A co do pytania jak urządzenie zrobione jest dobrze to nie ma większego znaczenia ile urządzeń w sobie zamyka a dzięki temu mniej klamotów w domu, kabli połączeniowych RCA które też kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że zawsze jest alternatywa dla takiego rozwiązania..opcji jest wiele i trzeba dobrze przemysleć sprawę bo kasa nie jest mała do wydania wiec przydało by się rozsądnie ją wydać....na szczęscie nie pali mi się z zakupem więc jest czas na rozkminke...co do płyt cd krążek to krążek jest w nim magia przynajmniej dla mnie....mam ich troche wiec wole sluchać z plytki hehe...a to czego nie mam na cd to wiadomo że z kompa poleci w tym czy innym serwisie.

Buchardt s300 spoko recenzje zbieraja ale wole jednak 8ohm kolumienki...bardziej uniwersalne dla wzmacniaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poniedziałek wiec jestem po ,,odsłuchu"" bez odsłuchu....jakież było zdziwienie pani gdy powiedziałem ze na odsłuch umówiony bylem. Pan zwyczajnie mnie nie zapisał....olał mnie? No nic to, odsłuchu nie było w zamian pogadaliśmy chwilę, Dowiedziałem się że Marantz Pm 8006 to nie bo to Marantz kluskowato gra, Cabridge Azur to też nie bo za ostry, Rotel to samo, w zamian polecono mi to co na stanie Magnat hybryda MR 780 lub Exposure. Mieszane mam uczucia co do tego saloniku bo tak liczyłem że usłyszę coś a tu d...a, nie mówiąc o reszcie. Trzeba się wybrać gdzieś znacznie dalej na porządne odsłuchy, tam gdzie więcej mają. Co myślicie o tym wszystkim, o polecanych sprzętach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.