Jump to content
Allmr

Filharmonia

Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę - ponieważ jestem raczej fanem rocka i blues'a, to niespecjalnie jestem zaznajomiony z muzyką tak zwaną poważną. A chciałbym spróbować na żywo, w sali koncertowej z dobrą akustyką. Prosiłbym o zaproponowanie miejsca i repertuaru z którym, jako początkujący mógłbym się zapoznać. Chciałbym posłuchać pełnego składu w repertuarze, który moglibyście zaproponować dla początkującego. Pierwsze co mi przychodzi na myśl to wyrażenie "lekko, łatwo i przyjemnie", ale nie chciałbym rozpoczynać dyskusji na temat zdefiniowania tego pojęcia. Miejsce (każde w Polsce) jest mi obojętne. Po prostu sobie spędzę gdzieś weekend. Terminarz - chętnie przed wakacjami, ale to nie jest priorytet. Będę wdzięczny za sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omyłkowo zostawiłem w dziale Akustyka - proszę Admina o usunięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że ten koncert jest w całości wyprzedany. Filharmonia Szczecińska, choć to świetne miejsce, nie różni się w kwestii biletów od innych w kraju i w zasadzie najlepsze miejsca są wyprzedane zaraz po ogłoszeniu planu na dany sezon i uruchomieniu sprzedaży. Czasem daje się znaleźć jakieś ostatnie miejsca na bocznych balkonach. Dużo łatwiej jeśli chodzi o szczecińską filharmonię jest dostać się na koncerty w sali kameralnej. Są fajne cykle związane z elektroniką, żywe instrumenty ale wiadomo, to nie ta skala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że najlepiej obserwować strony filharmonii i wybrać coś dla siebie. Jak chcesz pełnego składu, szukaj pt. Koncert Symfoniczny. Bilety bez problemu dostaniesz w mniejszych salach, np. Filharmonii Zielonogórskiej. "Lekko, łatwo i przyjemnie" - muzyka filmowa. Zachęcam do pójścia na koncert, na którym występują śpiewacy operowi. Wspaniałe doznanie. Cześć repertuaru instrumentalne, część z wokalizą.

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze ;) fajne miejsce na weekend.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.