Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wkładki Shure M44G na...?


Woe_J_Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do tej pory grałem na zestawie: Reloop RP - 2000 MK3 + wkładka Shure M44G. Od razu zaznaczam, że nie jestem DJ, scratching mnie nie interesuje, zajmuje się jedynie odsłuchem. Zestaw służył mi do słuchania ciężkiej muzy (począwszy od rocka z 70 lat po surowy black metal z piekła rodem). Z racji potrzeby wymiany igły na nową, zderzyłem się ze ścianą, gdyż Shure oficjalnie zakończył produkcję wkładek i igieł do gramofonów. Igieł nie można już nigdzie dostać, a jeśli już to za mocno wygórowaną cenę, a kupowanie raz jeszcze tej samej wkładki mija się z celem. Uznałem, że jest to dobra okazja do wymiany wkładki na inną. Czego oczekuję?Jak już pisałem, słucham ciężkiego brzmienia, także szukam czegoś, co pozwoli uwypuklić właściwe muzyce metalowej aspekty, nadając im charakterek, pazur, a więc podkreślając: blasty perkusyjne, riffy gitarowe, bas, rzecz jasna wokal, a więc to wszystko, co tworzy dynamikę i żywiołowość metalu.

Po krótkim rekonesansie, mam ochotę na zakup wkładki Grado z serii Prestige Blue ver. 2. Obawiam się jednak, czy dźwięk nie okaże się nazbyt ciepły. Co o niej myślicie, czy się nada? Przyznam się, że firma Grado miło mnie zaskoczyła (posiadam słuchawki SR80e), nie wiem jednak jak sobie radzi z wkładkami gramofonowymi.

Czy macie jakieś swoje propozycje?

Co do ceny, wolałbym nie przekroczyć 500zł, chyba, że wartość wkładki odpłaci mi z nawiązką zaskakująco dobrą jakością odsłuchu.

Proszę o radę. Dzięki za poświęcony czas.

M.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec się podepnę pod kolegę bo słucham podobnej muzy.

 

Czy Shure M97xE nada się do lekkiego ramienia jakie jest w GS 464 ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś kiedykolwiek zważył efektywną masę tego ramienia. Tak na prawdę to nie wiadomo czy jest z tych lekkich czy ze średnich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka sugestii na forach zagranicznych, które ostrzegają przed wkładkami Grado, mającymi na niektórych gramofonach tendencje do - tu cytuje - "hum on...", "nucenia", które dowolnie oddaję jako "piszczenie", ale kto wie, ile w tym prawdy.

Czy ktoś z Was posiadał tę wkładkę i wie jak brzmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "piszczenia", być może ma to związek z napięciem wyjściowy. Porównując jednak tą wkładkę z model M44G od Shure nie widzę specjalnej różnicy. Może u mnie nie byłoby tego problemu?

Co moglibyście polecić (jeśli warto) od Goldringa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki Grado 'burczą'/ brumią na  gramofonach które nie mają ekranowanego silnika oraz transformatora zasilającego. Np. na Polskim gs465. Niestety z Rp 2000 mk3 także brumi , dlatego odpuść sobie Grado.

Jak już pisałem, postaw na Nagaokę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.