Skocz do zawartości
IGNORED

DAC + PC/PS4Pro/Malina - jakość dzwięku


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli do DACs podłączę jako źródło SONY PS4 Pro / Malinę / Komputer to zakładając, że będę słuchał pliku X w formacie FLAC, odczuje różnicę w jakości między tymi źródłami? Czy i tak wszystko zależy od DACa? Z góry dzięki za podpowiedź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rayjk napisał:

Czy i tak wszystko zależy od DACa?

Nie. Jakość transportu także ma znaczenie. I to bardzo duże. Niemniej to, jak je odbieramy (na ile są istotne) zależy od jakości pozostałych elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz ktoś napisze, że zależy też od użytego kabla USB...

 

Umówmy się, że w przypadku przesyłania pliku cyfrowego, bez jakiejkolwiek wcześniejszej jego obróbki, w stylu equalizer, czy inny "upiększacz / pogarszać", to jest to taki sam plik cyfrowy, bity się nie zmieniają, i transport to transport... A to, że producenci bez chwalenia się ingerują w to co wychodzi z ich urządzenia, to inna sprawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krisldz napisał:

zaraz ktoś napisze, że zależy też od użytego kabla USB...

 

Umówmy się, że w przypadku przesyłania pliku cyfrowego, bez jakiejkolwiek wcześniejszej jego obróbki, w stylu equalizer, czy inny "upiększacz / pogarszać", to jest to taki sam plik cyfrowy, bity się nie zmieniają, i transport to transport... A to, że producenci bez chwalenia się ingerują w to co wychodzi z ich urządzenia, to inna sprawa. 

Jakie masz doświadczenie z transportami ?

jakie konkretnie testowałes w swoim systemie ?

Testowałem sporo transportów zarówno CD jak i plików i z każdym z nich mój DAC grał inaczej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krisldz napisał:

Umówmy się, że w przypadku przesyłania pliku cyfrowego,

Umówmy się, że najpierw porównaj jak gra DOBRY system w którym za transport "robi"

1 Auralic Mini

2 Auralic Aries Femto

3 Laptop HP Pavilion g6

POtem będziemy się "umawiać" w celu wymiany poglądów. A j eśli nie słyszysz różnic, to ...... gratuluję

Oczywiście pozostaje do określenia, co rozumiemy pod pojęciem "DOBRY". Jest to oczywiście pojęcie bardzo względne ale tak dla naszych potrzeb przyjmijmy DAC za 5 tys, wzmacniacz 5 tys. Tyle samo za głośniki. I jako ostatni element - słuchacz. Ze słuchem normalnym, pozwalającym na właściwą ocenę dźwięków

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadamy się... Dorzucę coś do stosu, na którym mnie już palicie. Uważacie że jak mamy plik cyfrowy A, to w zależności od urządzenia, które go wysyła, w miejscu docelowym już nie jest tym samym plikiem A? (zmieniają się bity?)

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z transportami we własnym systemie, słuchałem różnych na różnych systemach i tak jak wspomniałem wyżej, każdy producent modyfikuje przed przekazaniem plik, stąd słyszalne różnice... Możemy wziąć 3 identyczne konfiguracje (hardwarowo) maszyn użytych do transportu, każdą z nich przekonfigurować softwarowo i dojść do wniosku, że z założenia 3 identyczne urządzenia grają inaczej...

Inaczej - nie znaczy lepiej/gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krisldz napisał:

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z transportami we własnym systemie,

I na tym polega problem. Porównaj u siebie, we własnym systemie i dopiero potem wypowiadaj się, czy słyszysz różnice. Jakiś czas temu na forum pojawił się temat dotyczący transportów CD i pytanie czy jakość transportu CD ma wpływ na dźwięk, skoro za nim i tak jest przetwornik. Lekką ręką wrzucono do jednego worka najtańsze bardziewie za 1000 zł wraz z Esoteric za 100 000 zł. Przecież to tylko transport :) Tu masz podobną zależność, choć nośnik inny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, będzie brzmieć inaczej, ale czy będzie lepsza jakość? Może producent zrobi dodatkowy resampling po stronie owego transportu, jednak plik będzie nadal w jakieś "jakości" i raczej jakości jego się nie zmieni, chyba że ów wspomnianym resamplingiem...

Brzmienie będzie inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z krisldz. Jeśli transport nic nie zmienia/dodaje od siebie i jest bitperfect to różnic między transportami nie będzie. Tak, mam podłączone różne transporty do mojego daca (nac-n 272). Jak słyszycie różnice między transportami to polecam zrobić sobie ślepy test i wskazać, który transport obecnie gra w 10 próbach. To szybko zweryfikuje pogląd na sprawę. Dodam raz jeszcze transporty muszą być bitperfect (każdy inny uważam za "zepsuty" i takiego nie warto porównywać).

PS. Mój stos też za chwilę zapłonie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisldz, nie kompromituj się chłopie, razem ze zgrają zero-jedynkowców, którzy głownie przesiadują w zakładce audio mity i bredzą tak jak Ty o zero i jedynkach,a nie mają nawet pojęcia o przesyłaniu sygnału.
Jeżeli np. transport jest lipny, lub dowolny inny czynnik, np. czas propagacji poszczególnych układów elektronicznych , patrz pc usb audio, następuje przekłamanie podczas przesyłania ponieważ zegary w odbiorniku i nadajniku się "rozjeżdzają". Uczyłem się o tym w roku 2003, z książek z lat 90.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim transport "który nic nie zmienia" jest takim samym abstrakcyjnym bytem jak wzmacniacz, który jest "drutem ze wzmocnieniem". Nic takiego nie występuje w przyrodzie. Nie ma na świecie 2 rzeczy całkowicie identycznych. Czy jest możliwość odtworzenia plik audio bez software? Czy jest jakiś jeden kanoniczny software, który odtwarza "bez modyfikacji"? Jeśli dwa urządzenia różnią się w budowie to jedyną logiczną konkluzją jest, że efekt działania tych urządzeń też będzie się różnił. Jeśli są dwa programy, napisane przez dwóch programistów,  to nie są to programy identyczne i nie ma żadnych logicznych podstaw, żeby twierdzić, że efekt ich działania będzie identyczny. Bliźniaki jednojajowe mają ten sam materiał genetyczny i są często łudząco do siebie podobne. Czy to oznacza, że są tą samą osobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, init0 napisał:

Zgadzam się z krisldz. Jeśli transport nic nie zmienia/dodaje od siebie i jest bitperfect to różnic między transportami nie będzie. Tak, mam podłączone różne transporty do mojego daca (nac-n 272). Jak słyszycie różnice między transportami to polecam zrobić sobie ślepy test i wskazać, który transport obecnie gra w 10 próbach. To szybko zweryfikuje pogląd na sprawę. Dodam raz jeszcze transporty muszą być bitperfect (każdy inny uważam za "zepsuty" i takiego nie warto porównywać).

PS. Mój stos też za chwilę zapłonie ;)

Robiłem takie próby , i bez problemu rozróżniałem jaki transport teraz gra

duzo jednak zależy od reszty systemu , generalnie im lepszy tym roznice bardziej słyszalne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, caralooh napisał:

krisldz, nie kompromituj się chłopie, razem ze zgrają zero-jedynkowców, którzy głownie przesiadują w zakładce audio mity i bredzą tak jak Ty o zero i jedynkach,a nie mają nawet pojęcia o przesyłaniu sygnału.
Jeżeli np. transport jest lipny, lub dowolny inny czynnik, np. czas propagacji poszczególnych układów elektronicznych , patrz pc usb audio, następuje przekłamanie podczas przesyłania ponieważ zegary w odbiorniku i nadajniku się "rozjeżdzają". Uczyłem się o tym w roku 2003, z książek z lat 90.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To może już czas byś zaktualizował wiedzę? Poczytaj o działaniu USB i co i jak jest nim przesyłąne. Jakoś nikt ze słyszących kable USB nie zagłębi aspekty techniczne. Nie jest przesyłany sygnał tylko porcje danych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dzarro napisał:

Przede wszystkim transport "który nic nie zmienia" jest takim samym abstrakcyjnym bytem jak wzmacniacz, który jest "drutem ze wzmocnieniem". Nic takiego nie występuje w przyrodzie. Nie ma na świecie 2 rzeczy całkowicie identycznych. Czy jest możliwość odtworzenia plik audio bez software? Czy jest jakiś jeden kanoniczny software, który odtwarza "bez modyfikacji"? Jeśli dwa urządzenia różnią się w budowie to jedyną logiczną konkluzją jest, że efekt działania tych urządzeń też będzie się różnił. Jeśli są dwa programy, napisane przez dwóch programistów,  to nie są to programy identyczne i nie ma żadnych logicznych podstaw, żeby twierdzić, że efekt ich działania będzie identyczny. Bliźniaki jednojajowe mają ten sam materiał genetyczny i są często łudząco do siebie podobne. Czy to oznacza, że są tą samą osobą?


właśnie tak, i dlatego brzmienie będzie inne :)

@caralooh nie wiem czy wiesz, ale pliki audio są zapisem danych w postaci bitów i nawet muzyka i audiofilstwo tego nie zmieni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, morawka napisał:

Robiłem takie próby , i bez problemu rozróżniałem jaki transport teraz gra

duzo jednak zależy od reszty systemu , generalnie im lepszy tym roznice bardziej słyszalne 

Czyli w ślepym teście rozpoznałeś 10 razy na 10 prób, który transport gra? Były bitperfect? Gratulacje, w takim razie różnica istnieje. No chyba że ściemniasz :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystkie transporty grały tak samo to producenci nie oferowaliby upgrade w postaci liniowego zasilania ( które w przypadku transportu ma ogromne znaczenie

nawet softeare ma ogromne znaczenie wystarczy odtworzyć ten sam plik na kompie z iTunes a później z Audirvana , jak ktoś nie słyszy różnicy to trzeba zacząć nie od sprzętu ale badania sluchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dzarro napisał:

Przede wszystkim transport "który nic nie zmienia" jest takim samym abstrakcyjnym bytem jak wzmacniacz, który jest "drutem ze wzmocnieniem". Nic takiego nie występuje w przyrodzie. Nie ma na świecie 2 rzeczy całkowicie identycznych. Czy jest możliwość odtworzenia plik audio bez software? Czy jest jakiś jeden kanoniczny software, który odtwarza "bez modyfikacji"? Jeśli dwa urządzenia różnią się w budowie to jedyną logiczną konkluzją jest, że efekt działania tych urządzeń też będzie się różnił. Jeśli są dwa programy, napisane przez dwóch programistów,  to nie są to programy identyczne i nie ma żadnych logicznych podstaw, żeby twierdzić, że efekt ich działania będzie identyczny. Bliźniaki jednojajowe mają ten sam materiał genetyczny i są często łudząco do siebie podobne. Czy to oznacza, że są tą samą osobą?

Czekaj czekaj, czyli z tego co mówisz to nawet transporty tego samego producenta i te same modele  są różne. W takim razie masz rację.

Czy wg Ciebie `cp plik.txt plik2.txt` powoduje, że zawartość plików jest różna? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, init0 napisał:

Czekaj czekaj, czyli z tego co mówisz to nawet transporty tego samego producenta i te same modele  są różne. W takim razie masz rację.

Czy wg Ciebie `cp plik.txt plik2.txt` powoduje, że zawartość plików jest różna? 

pewnie zależy gdzie kopiujesz... po jakim kablu, czy może po wifi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, morawka napisał:

Gdyby wszystkie transporty grały tak samo to producenci nie oferowaliby upgrade w postaci liniowego zasilania ( które w przypadku transportu ma ogromne znaczenie

nawet softeare ma ogromne znaczenie wystarczy odtworzyć ten sam plik na kompie z iTunes a później z Audirvana , jak ktoś nie słyszy różnicy to trzeba zacząć nie od sprzętu ale badania sluchu

 

To że oferują zasilanie liniowe do transportu to nie dowód na to że producent widzi w tym poprawę jakości tylko na to że chce wyciągnąć kasę od klienta :) Zastanów się. 

Jeśli ten "iTunes" (czyli sprzęt który to wysyła) i "Audirvana" ma na wyjściu różne dane to wiadomo że będzie różnica. Jeśli dane są identyczne to nie może być różnicy. Czy to takie ciężkie do zrozumienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik pozostaje ten sam

wez sobie jakiegoś dobrego DACa ulubiona płytę i odtwórz ja najpierw na DVD Manta( w roli transportu) a później np . Jay's audio albo jakimś Esotericu

Twietdzisz , ze nie będzie różnicy ?

plyta ta sama wiec plik się nie zmienia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krisldz napisał:

pewnie zależy gdzie kopiujesz... po jakim kablu, czy może po wifi. 

s@xps:~$ cp plik.txt plik2.txt
s@xps:~$ md5sum plik.txt plik2.txt 
94779808b79c2ba954a79959eb3b8406  plik.txt
94779808b79c2ba954a79959eb3b8406  plik2.txt

Tyle w odpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, init0 napisał:

s@xps:~$ cp plik.txt plik2.txt
s@xps:~$ md5sum plik.txt plik2.txt 
94779808b79c2ba954a79959eb3b8406  plik.txt
94779808b79c2ba954a79959eb3b8406  plik2.txt

Tyle w odpowiedzi :)

nie wyczułeś ironii w mojej wypowiedzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

czy będzie słyszalna różnica miedzy transportami :

dvd Manta

Esoteric/Mark Levinson itp.

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, morawka napisał:

Ponawiam pytanie:

czy będzie słyszalna różnica miedzy transportami :

dvd Manta

Esoteric/Mark Levinson itp.

???

Może być różnica, ponieważ dosyć często się zdarza, że sygnał na wyjściu cyfrowym odtwarzaczy dvd (szczególnie tych tanich) nie jest bitperfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, fozzie napisał:

Może być różnica, ponieważ dosyć często się zdarza, że sygnał na wyjściu cyfrowym odtwarzaczy dvd (szczególnie tych tanich) nie jest bitperfect.

Nawet jeśli transporty będą bitperfect, ale beda się różniły softwarem a zwłaszcza zasilaniem to będą się różniły brzmieniowo,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, morawka napisał:

Ponawiam pytanie:

czy będzie słyszalna różnica miedzy transportami :

dvd Manta

Esoteric/Mark Levinson itp.

???

zakładając, że producent nie modyfikuje danych i poprostu "sprzedaje" je dalej - nie będzie.

Czy odtwarzacze cd / dvd montowane na ten przykład w PC zmieniają "jakość" odczytywanych danych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, morawka napisał:

Plik pozostaje ten sam

wez sobie jakiegoś dobrego DACa ulubiona płytę i odtwórz ja najpierw na DVD Manta( w roli transportu) a później np . Jay's audio albo jakimś Esotericu

Twietdzisz , ze nie będzie różnicy ?

plyta ta sama wiec plik się nie zmienia

 

Powtarzam raz kolejny. Jeśli oba transporty odczytują dane z płyty i wysyłają te dane bez żadnej modyfikacji "bitperfect" (czyli nie są zespute) to nie będzie różnicy. Uczepiam się tego bitperfect bo wiele sprzętów robi upsampling lub inne badziewia z róznym efektem. Większość droższych daców odbiera dane, buforuje, i robi dejitter (np przy udziale procesora DSP shark). Różnic między wspomnianą mantą, a esoteric nie będzie (znów mówię, jeśli oba bitperfect).

Wiem, ludzie wydający 20k na transport obruszają się, bo przecież jak to? Dałem 20k to musi być różnica, przecież słyszę! Pan w sklepie też słyszy, no i po co sprzedawali by jeszcze zasilacz liniowy za 10k gdyby nie było słychać? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładną dyskusje rozpocząłem ;)

A tak na szybko: Raspberry Pi 3 + Hifiberry Digi+ Pro + COAXIAL + rDAC -> warto zamiennic PC i wydać na ten zestaw 500pln? Poczuje różnice w dźwięku w porównaniu do PC podłączonego po USB do rDACa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.