Skocz do zawartości
IGNORED

DAC + PC/PS4Pro/Malina - jakość dzwięku


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krisldz napisał:

taki, że istnieją. Jak już taki czepliwy jesteś. A większy z Twoją wypowiedzią, dot. ignorancji spraw technicznych. 

A co mnie obchodzą sprawy techniczne

po co mam mierzyć coś co wyraźnie słyszę 

Godzinę temu, billy idol napisał:

tak samo jasne jest to , że Beethonven nie słyszał swojej ostatniej symfonii

Matematyka bije na głowe bodźce słuchowe

 

Ale mam też swiadomość , że bez względu na to co tu napiszemy i udowodnimy matematycznie ze 2+2 = 4 , częśc z was będzie twierdzić że słyszy 5

 

Wasze myślenie ma szanse się zmienić , w momencie kiedy zrozumiecie , że w pliku cyfrowym nie ma żadnej muzyki. żadnej

Czyli miałem racje nie słyszeliście porządnego transportu, jak sam przyznales, wiec wasze pseudo matematyczno - informatyczne teorie nigdy nie będą wiarygodne- ktoś kto porównywał ziemniaki z kartoflami nie powinien zabierać głosu na temat jak smakuje kawior

Ja słucham plików , a Ty je mierzysz , tylko nie wiem po co ????

przeciez jak wszystko gra Ci tak samo to po co te pomiary?

naturalna barwę instrumentu tez policzysz matematycznie

PS: proponuje zapoznać się z fraszka Jana Kochanowskiego "Matematyk"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest tyle różnych forum , dla informatyków i matematyków , zostawcie to miłośnikom muzyki i dobrego sprzętu 

audio ma jedna cechę wspólna z seksem : teoria bez praktyki jest nic nie warta....

jakie transporty i na jakim sprzęcie porownywales Billy?

A) odpowiesz

B) wykręcisz się matematyka 

C) wystraszysz się i podobnie jak kolega initiO ,gdy go o to spytałem ,znikniesz z wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedż mogłaby poskutkować czasowym zawieszeniem konta , a nie wiem czy jesteś tego warty

 

nie licz na dyskusje jak chodziśz w wątku w zabłoconych butach i próbujesz obrrażać innych

 

Godzinę temu, morawka napisał:

nigdy nie będą wiarygodne- ktoś kto porównywał ziemniaki z kartoflami nie powinien zabierać głosu na temat jak smakuje kawior 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem 

tylko wciąż nie wiem po co zabierasz głos w temacie , o którym nie masz zielonego pojęcia , porównałeś chociaż dwa obojętnie jakie transporty?

 

ale tak to bywa , proste pytanie: na czym słuchasz ? I mądrale nie maja nic do powiedzenia

podsumowujac: jeśli nie masz ŻADNEGO doświadczenia z transportami, to może zmień wątek 

parafrazujac Linde:

"co Ty wiesz o transportach..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli transporty różnią się dźwiękiem między sobą tzn., że któryś celowo manipuluje strumieniem bitów lub jest uszkodzony.

 

Pracowałem w transporcie kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, szaman777 napisał:

 

 

Pracowałem w transporcie kiedyś.

To przynajmniej masz jakieś doświadczenie w temacie, nie to co Billy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Coś odnośnie transmisji usb audio:
'In short USB audio protocols are one way street, the host sends the data like S/PDIF without possibility for retransmit'
Widzę, że janusze wypowiadają się w kwestii usb i transportów, dając za przykład transfer plików,który kompletnie nie ma nic wspólnego z przesyłaniem danych z pc->usb dac. Nie ma w pc usb audio, żadnych bitów kontrolnych , ani niczego co mogło by potwierdzić jakikolwiek poprawny przesył.
Dlatego czy wam się to podoba czy nie, kable i konwertery grają.
Caralooh trolku, nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, polecam pierwszy z brzegu artykuł Henka Mullera - CTO XMOSa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )



Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wbrew pozorom bardzo mądre stwierdzenie faktu.

Problem następuje wtedy gdy ci co dużo słuchają, nie czytając zaczynają pisać.

Następnie ci co dużo czytają, czytają też słowa tych co nie czytają, a dużo słuchają i spirala się nakręca, gdyż często jest tak, że ci co dużo słuchają, a nie czytają dochodzą do mylnych wniosków, które to potem opisują.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem

ale jeszcze większy problem gdy Ci co piszą , cała swą wiedzę opierają na tym co wyczytają a nic nie słyszeli 

juz kiedys o tym pisałem 

jeśli prawiczek nawet kilkukrotnie przeczyta kamasutre to nie stanie się dzięki temu wspaniałym kochankiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat
20 minut temu, krisldz napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 

Uważasz,że podczas odtwarzania po pc-usb dac jest w stanie cały czas sprawdzać poprawność bitów i prosić o powtórne przesłanie ? Ciekawe kiedy. Pokaż mi dac ,który to potrafi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, caralooh napisał:

Coś odnośnie transmisji usb audio:

'In short USB audio protocols are one way street, the host sends the data like S/PDIF without possibility for retransmit'

Widzę, że janusze wypowiadają się w kwestii usb i transportów, dając za przykład transfer plików,który kompletnie nie ma nic wspólnego z przesyłaniem danych z pc->usb dac. Nie ma w pc usb audio, żadnych bitów kontrolnych , ani niczego co mogło by potwierdzić jakikolwiek poprawny przesył.

Dlatego czy wam się to podoba czy nie, kable i konwertery grają.

Zgadza się, że przy USB Audio nie ma możliwości powtórzenia przesłania uszkodzonego strumienia. Tylko, że to nie objawia się gorszą górą, mniejszą sceną czy poluzowanym basem. Efekt uszkodzonego strumienia USB będzie zależny od oprogramowania przetwornika USB->S/PDIF i może to być na przykład trzask czy chwila ciszy, może nawet całkowite zerwanie komunikacji, ale nie np. "cyfrowy nalot" (cokolwiek to znaczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zaraz ktoś napisze, że zależy też od użytego kabla USB...

 

Umówmy się, że w przypadku przesyłania pliku cyfrowego, bez jakiejkolwiek wcześniejszej jego obróbki, w stylu equalizer, czy inny "upiększacz / pogarszać", to jest to taki sam plik cyfrowy, bity się nie zmieniają, i transport to transport... A to, że producenci bez chwalenia się ingerują w to co wychodzi z ich urządzenia, to inna sprawa. 

Ale zdajesz sobie sprawę jakie bzdury tu napisałeś.

To jest audio tam gdzie kończy się logika tam zaczyna się audio.

Mam w domu 4 kable USB każdy gra inaczej. Im system bardziej dopieszczony tym bardziej podatny na wszelkie zmiany.

Niektóre nawet mają problem z DoP a niektóre nie. Niby to kabel i to kabel

O transportach już nie ma co wspominać ,bo tu kabel doprowadzający prąd do zasilacza ma nawet znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, morawka napisał:

Jedni dużo słuchają 

inni dużo czytają 

masz rację w 100%. Słucham średnio jakieś 8 - 10h dziennie, 80% na słuchawkach, 20% na kanapie z moich tanich pylonów. Czytam 8h dziennie, jak już zdążyłeś zauważyć głównie 0 i 1, bo jestem programistą. Wydaje mi się, że jestem trzeźwo myślący i uważam, że sprzęt za X niekoniecznie będzie grał gorzej od sprzętu za X * 10... Uważam również, że do wszystkiego należy podchodzić z odrobiną zdrowego rozsądku, dodatkowo jak ma się pojęcie jak coś działa, to można stwierdzić, że w wielu przypadkach płaci się 70% kwoty za dobry marketing, i nazwę firmy... Ludzki mózg ma też to do siebie, że potrafi płatać figle i za sprawą autosugestii inaczej przedstawiać rzeczywistość... Trochę mądrych stwierdzeń padło po drodze w niniejszym wątku, pytanie czy inaczej brzmi = ma inną jakość? bo to są 2 odrębne kwestie IMHO...
 

2 godziny temu, caralooh napisał:

Uważasz,że podczas odtwarzania po pc-usb dac jest w stanie cały czas sprawdzać poprawność bitów i prosić o powtórne przesłanie ? Ciekawe kiedy. Pokaż mi dac ,który to potrafi. 

Nie uważam i nigdzie takiego stwierdzenia nie napisałem...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym sposobem ifi iusb 3.0 nie działa,bo nie może działać. I wszyscy wszystkich wkręcają,że działa. Jedni wmawiają innym. A na pytanie, czy ktoś porównywał z ifi i bez, wszyscy milczą. No bo po co... Jak wynik jest wiadomy. Zostałem wkręcony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krisldz napisał:

Wydaje mi się, że jestem trzeźwo myślący i uważam, że sprzęt za X niekoniecznie będzie grał gorzej od sprzętu za X * 10... 

 

Niekoniecznie , gdyż nawet bardzo drogie klocki mogą zagrać koszmarnie gdy są zle dobrane

ale gdy ktoś jest osłuchany i zrobi to z głowa to ten droższy zestaw zawsze zagra lepiej

przykro mi ze tak jest, gdyż nie należę do milionerów , ale można się z tym pogodzić albo próbować zaprzeczać 

jednak twierdzenie , ze wszystkie transporty grają tak samo, tylko na podstawie teorii, jeśli nawet się ich nie słuchało to spore ryzyko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, morawka napisał:

inni dużo czytają 

Właśnie kopiowałem niedawno od znajomego PDF ze Zbrodnią i Karą na swojego USB. Okazało się, że dysk miał błędy - przeczytałem całą powieść, ale to nie to co oryginał: rozterki Raskolnikowa nie były tak intensywne, jego wewnętrzne cierpienie nie tak niszczące, i w ogóle nie wciągała tak jak oryginał.

Później skopiowałem jeszcze raz, tym razem na nowe, lepsze USB - od razu inaczej się czyta! Teraz planuję zakup audiofilskiego USB, myślę, że wtedy dopiero da się wyciągnąć z tej powieści maksimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 14:25, caralooh napisał:

Coś odnośnie transmisji usb audio:

'In short USB audio protocols are one way street, the host sends the data like S/PDIF without possibility for retransmit'

Widzę, że janusze wypowiadają się w kwestii usb i transportów, dając za przykład transfer plików,który kompletnie nie ma nic wspólnego z przesyłaniem danych z pc->usb dac. Nie ma w pc usb audio, żadnych bitów kontrolnych , ani niczego co mogło by potwierdzić jakikolwiek poprawny przesył.

Dlatego czy wam się to podoba czy nie, kable i konwertery grają.

Nie wiem skąd masz ten cytat ale pewnie ze strony producenta kabli USB do audio. DACi po usb używają trybu asynchronicznego, w protokole są bity kontrolne (PID) i sumy kontrolne CRC (dwa rodzaje). Jeśli jest wykryty błąd w ramce pakiet jest ponawiany! Twoje rewelacje mogą dotyczyć trybu izochronicznego. w którym to błędy skutkują trzaskami lub zerwaniem transmisji. W żadnym razie nie zmianą jakości :D Dodatkowo takie daci to historia i chyba już dawno wszystkie usb używają trybu asynchronicznego (ze starych i tanich to np Arcam rDac jest asynchroniczny). Sam jesteś jak to nazwałeś januszem bo nie podałeś źródła swoich rewelacji i nie sprawdziłeś nawet co przeklejasz, i czy to w ogóle jest prawda.

Polecam dokumentację, to nie jest czarna magia. A tu masz przystępnie po polsku wyjaśnione jak działa usb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2019 o 12:08, morawka napisał:

Transporty cyfrowe:

ModWright Transporter

Cary Audio MS-1

MacMini z liniowym zasilaniem

transporty CD:

Proceed PMDT

Wadia 21

Theta Digital Miles

DAC:

Berkeley Audio Design Alpha + konwerter Berkeley Alpha USB

kolumny:

Backes&Muller SL15

 

Teraz Twoja kolej

jakie transporty i na jakim sprzęcie porownywales u siebie w domu ?

nie u kolegów albo na wystawach 

 

To napisz czym się różniły? Nazwy wypisałeś, a co z różnicami?

Ja obecnie mam Naim nac-n 272 z zasilaczem XPS i końcówką mocy nap 250DR, a do niego kilka transportów (pisałem już wcześniej). Głównie po DLNA (3x), podłączałem różne CDki (np. naim cd5xs) jak jeszcze miałem nDac. Teraz już tylko pliki, płyty rozdałem. Do tego mam podpięte 2 transporty po SPDIF - mini komputerek bez wiatraków, klawiatury, itd, na nim linux skonfigurowany pod audio. Drugi to już bardzo mocny PC do innych celów. Miałem też chwilę dedykowany transport uniti core. Zadne nie wnoszą zmian.

Napisz który to transpot pokaże mi największą różnicę i co wniesie, sprawdzę go. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 15:41, morawka napisał:

A co mnie obchodzą sprawy techniczne

po co mam mierzyć coś co wyraźnie słyszę 

Czyli miałem racje nie słyszeliście porządnego transportu, jak sam przyznales, wiec wasze pseudo matematyczno - informatyczne teorie nigdy nie będą wiarygodne- ktoś kto porównywał ziemniaki z kartoflami nie powinien zabierać głosu na temat jak smakuje kawior

Ja słucham plików , a Ty je mierzysz , tylko nie wiem po co ????

przeciez jak wszystko gra Ci tak samo to po co te pomiary?

naturalna barwę instrumentu tez policzysz matematycznie

PS: proponuje zapoznać się z fraszka Jana Kochanowskiego "Matematyk"

To zabawne jest co piszesz, identycznie jak płaskoziemcy. Ta cała nauka to fikcja i nie sprawdzą "końca świata", bo przecież nie bo nie! :DDD Wkleiłem kilka przykładów i praktycznych dowodów, a tu dalej beton. Mega ubaw.

Podałeś kilka nazw transportów ale dalej nic czy to coś zmienia i co wnosi. To jest istotne! Na to czekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, init0 napisał:

Nie wiem skąd masz ten cytat ale pewnie ze strony producenta kabli USB do audio. DACi po usb używają trybu asynchronicznego, w protokole są bity kontrolne (PID) i sumy kontrolne CRC (dwa rodzaje). Jeśli jest wykryty błąd w ramce pakiet jest ponawiany!

Nieprawda. W USB Audio nie ma możliwości powtarzania uszkodzonych ramek. Konwerter dostaje oczywiście informację o uszkodzonej ramce ale nie wysyła informacji zwrotnej do nadajnika.

https://www.audiostereo.pl/topic/133362-wplyw-kabla-usb-na-brzmienie/?do=findComment&comment=4121429

http://www.thewelltemperedcomputer.com/KB/USB.html#TransferMode

1 godzinę temu, init0 napisał:

Twoje rewelacje mogą dotyczyć trybu izochronicznego. w którym to błędy skutkują trzaskami lub zerwaniem transmisji. W żadnym razie nie zmianą jakości :D Dodatkowo takie daci to historia i chyba już dawno wszystkie usb używają trybu asynchronicznego

Mylisz pojęcia.

Ponownie wklejam link z opisem, bo nie chce mi się drugi raz pisać.

https://www.audiostereo.pl/topic/133362-wplyw-kabla-usb-na-brzmienie/?do=findComment&comment=4121429

1 godzinę temu, init0 napisał:

Polecam dokumentację, to nie jest czarna magia. A tu masz przystępnie po polsku wyjaśnione jak działa usb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W linku podanym przez Ciebie jest właśnie tak jak piszę. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, morawka napisał:

To nie wiem co jest u Ciebie nie tak, ze nie słyszysz roznic bo Naim jest całkiem przyzwoity, 

może kolumny ?

Kolumny obecnie mam RLS Nereida II SE. Miałe wiele innych wcześniej np: Neat Ultimatum XLS, ATC scm40, S16Hz Aries, Xavian Giulia i kilka innych. Piszę tylko o sprzętach które posiadałem i dobrze je znam.

18 minut temu, fozzie napisał:

Nieprawda. W USB Audio nie ma możliwości powtarzania uszkodzonych ramek. Konwerter dostaje oczywiście informację o uszkodzonej ramce ale nie wysyła informacji zwrotnej do nadajnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mylisz pojęcia.

Ponownie wklejam link z opisem, bo nie chce mi się drugi raz pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W linku podanym przez Ciebie jest właśnie tak jak piszę. ;) :)

To przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem. Mówisz o trybie izochronicznym i tak jak pisałem to było dawno i teraz stosuje się asynchroniczny, który posiada wymienione cechy. W trybie izochronicznym błędy transmisji skutkują okropnymi trzaskami i/lub zerwaniem całkowitym transmisji, a nie zmianą jakości/charakteru dźwięku. Tak to działa i jest to dobrze opisane, to nie jest jakieś zjawisko nadprzyrodzone tylko protokół wymyślony, wykonany i udokumentowany przez człowieka. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, przeczytać dokumentację a nie linki  sprzedawców/influencerów (tak ładnie się ich nazywa ;))  kabli USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, morawka napisał:

Owszem

ale jeszcze większy problem gdy Ci co piszą , cała swą wiedzę opierają na tym co wyczytają a nic nie słyszeli 

juz kiedys o tym pisałem 

jeśli prawiczek nawet kilkukrotnie przeczyta kamasutre to nie stanie się dzięki temu wspaniałym kochankiem

Sam napisałeś sobie odpowiedź między wierszami.

Najgorsza jest polaryzacja pomiędzy tymi co czytają, a tymi co słuchają.

Najlepszy efekt daje natomiast odpowiednie zbalansowanie jednego i drugiego.

Niestety nie jest o to łatwo, gdyż jak już napisałem wyżej ci co tylko słuchają, także niestety piszą. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tez masz dobre ( miałem Tritony ) to sam już nie wiem, bo to sprzęt wystarczający żeby usłyszeć roznice miedzy transportami .

u mnie są roznice są właściwie w każdym aspekcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Kolumny tez masz dobre ( miałem Tritony ) to sam już nie wiem, bo to sprzęt wystarczający żeby usłyszeć roznice miedzy transportami .

u mnie są roznice są właściwie w każdym aspekcie

Dobra, to na którym transporcie z podanych grasz? I napisz na co zwracać uwagę, czy tam jakie zmiany wniosła jego obecność w torze. Ja sprawdzę czy jest możliwość wypożyczenia do odsłuchu i jak jest w granicy powiedzmy do 30k to go sprawdzę. 

PS. Pewnie na koniec dowiem się że jestem głuchy :) Mimo to obiecuję podejść do tego zadania z wielką chęcią usłyszenia różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, init0 napisał:

To przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem. Mówisz o trybie izochronicznym i tak jak pisałem to było dawno i teraz stosuje się asynchroniczny, który posiada wymienione cechy. W trybie izochronicznym błędy transmisji skutkują okropnymi trzaskami i/lub zerwaniem całkowitym transmisji, a nie zmianą jakości/charakteru dźwięku. Tak to działa i jest to dobrze opisane, to nie jest jakieś zjawisko nadprzyrodzone tylko protokół wymyślony, wykonany i udokumentowany przez człowieka. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, przeczytać dokumentację a nie linki  sprzedawców/influencerów (tak ładnie się ich nazywa ;))  kabli USB.

To przeczytaj uważnie linki, które podałem, który również Ty podałeś. To nie są linki od sprzedawców kabli USB.

Tak jak wspomniałem mylisz pojęcia.

Typ asynchroniczny (nie tryb asynchroniczny) to jeden z trzech typów synchronizacji danych w trybie izochronicznym.

A USB audio obecnie najczęściej używa się trybu izochronicznego z asynchronicznym typem synchronizacji danych.

Tryb izochroniczny jest trybem jednokierunkowym.

Tak, jak piszesz, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2019 o 16:57, billy idol napisał:

ktoś kto porównywał ziemniaki z kartoflami nie powinien zabierać głosu na temat jak smakuje kawior 

Z pewnością strasznie śmierdzi. Ja osobiście nie jadam jedzenia które smierdzi.

21 godzin temu, venom200 napisał:

Im system bardziej dopieszczony tym bardziej podatny na wszelkie zmiany.

To chyba jednak nie bardzo dopieszczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.