Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC do laptopa w cenie do 200zl?


Bukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Aktualnie posiadam CREATIVE AUDIGY ZS 2. Czy jest sens zmieniać tą kartę dźwiękową na choćby FiiO K1? Wydaje mi, się ,ze z tej mojej karty jest dźwięk taki jakby sztuczny. A posiadam jedną kartę z tego FiiO do telewizora o jestem pozytywnie zaskoczony dzwiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ten FiiO to wzmacniacz słuchawkowy. Najpierw konkretnie napisz jakiego urządzenia poszukujesz, bo wrzucasz do jednego worka kartę dźwiękową, DAC i wzmacniacz słuchawkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to napisze może tak, czy da się uzyskać lepszy dzwiek do kwoty 200zl? Bo tu jest sztucznie.. Co byście polecili a co odradzili?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Audiotrak Prodigy Cube. Na pewno lepszy dźwięk niż z dziurki laptopa.

Możliwość wymiany wzm. operacyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bukaj napisał:

Dobrze to napisze może tak, czy da się uzyskać lepszy dzwiek do kwoty 200zl? Bo tu jest sztucznie.. Co byście polecili a co odradzili?  

A ja powtórzę swoje pytanie. Co ma być podłączone do tego urządzenia. Komputer? Telewizor? Gdzie dalej ten dźwięk ma być przesyłany? Do wzmacniacza, na słuchawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tytule, ze do laptopa :) Do wzmacniacza tak jak teraz . 

Czy wymiana tej karty coś zmieni? Czy mam przy tym pozostać? 

192/24bit więc mysle, ze nie jest najgorzej, ale czy może być lepiej? Czy nie sugerować się tym zbytnio tylko czym innym? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bukaj napisał:

Napisałem w tytule, ze do laptopa :) Do wzmacniacza tak jak teraz .

Muszę chyba sobie walnąć mocną kawę :)

Reasumując, jako źródło służy laptop i sygnał ma być przesyłany do wzmacniacza? To powiem tak, bardzo delikatnie naciągnij założoną kwotę i poszukaj na rynku wtórnym przetwornika Nostromo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany kupisz za 300? A jakość dźwięku i funkcjonalność na pewno będzie wyższa niż najtańszego chińskiego badziewia z aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Encore mDSD, uzywany mozna kuic za 200-250 zl. Warto dolozyc w tym przypadku te 50 zl.

Np. tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tej cenie do laptopa i na USB nie znajdzie sie chyba nic lepszego. 

Nostromo sa drozsze, a te tansze nie maja wejscia USB wiec i tak musialbys dokupic przejsciowke dodatkowo, no chyba ze masz jakies inne cyfrowe wyjscie dzwieku z laptopa niz USB.

Tego Fiio K1 nie polecam :( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bukaj napisał:

192/24bit więc mysle, ze nie jest najgorzej, ale czy może być lepiej? Czy nie sugerować się tym zbytnio tylko czym innym? 

Czym innym. To tylko cyferki. Skoro creative brzmi sztucznie (a prawie wszystkie w tym zakresie cenowym tak brzmia) to chodzi tu o cos innego niz cyferki :) Napisz jeszcze jaki masz wzmacniacz, kolumny i jakiej muzyki najczesciej sluchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTI A3 + AX 570 okablowanie IC Sommercable mk II i kabel głośnikowy to inaczej domofonowy 8x0.5mm. Dźwięk z tuneru radiowego i Telewizora mi pasuje , tylko , z tej karty jakiś taki sztuczny nie wiem czemu. Ten FiiO D03K brzmi super , mam go połączonego między TV a wzmakiem. Puszczam muzykę z telefonu na telewizor i dźwięk jaki się wydobywa jest na prawdę super i to różne pliki 128kbps czy 320kbps i na prawdę jestem zaskoczony jak to gra. 

Muzyka różna Eurodance , Dance Reggae, jakies Disco Polo , latino. Takie coś . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bukaj napisał:

Ten FiiO D03K brzmi super

Tak, ten tani DAC jest calkiem niezly, ale tez ma tylko cyfrowe wejscie optyczne lub koaksjalne. Laptopa przez USB z nim sie nie polaczy :)

Ten zestaw wart jest na pewno dobrego DAC, a ta karta creative jest dla niego megawaskim gardlem. 

"tylko , z tej karty jakiś taki sztuczny nie wiem czemu" - creative tak brzmi, zawsze tak bylo, nic nowego, nie wiem kto Tobie ja poradzil ale nie nadaje sie ona do przyjemnego sluchania muzyki :( moze tylko do odtwarzania efektow w grach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie? to jest dobry wybor! tylko jedna uwaga: to nie jest cieply, lagodny DAC, jest w miare neutralny z delikatna tendencja do podkreslenia wyzszych srednich tonow. Wiec na pewno ozywi i doda blasku malo dynamicznym zestawom, ale do takich na granicy ostrosci juz go nie polecam, podkresli to jeszcze bardziej i dzwiek bedzie taki bardzo... blyszczacy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a tego CREATIVE kupiłem, czytając gdzieś na forum jego opinie. Laptopa mam IBM karta Audigy 2 jest na PCMCIA jeszcze :) No, ale wyczytałem, ze z USB jest o niebo lepiej ,bo cyfrowy dźwięk idzie :) 

Ja na laptopie mam wgranego LINUXa , bo nadaje się najlepiej do dźwięku. Skonfigurowaną kartę Creative mam pod niego :) No i odtwarzacz również :) Ten system jeszcze lepiej pokazuje to co jest grane , niż na windowsie. Już to kiedyś sprawdzalem :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem co to jest za karta :(, myslalem ze to taka w obudowie zewnetrznej z osobnym zasilaniem :), jednym slowem bedziesz milo zaskoczony kazdym dobrej jakosci DAC na USB, tez ostatnio dowiadczylem takiej ulgi, jakby nagle sluch mogl odpoczac, mozg mniej analizowac, wszystko sie nagle poukladalo w odpowiednich miejscach, pojawila sie przestrzen i wogole poprawa w kazdym mozliwym aspekcie...

niestety nie wiem jak jest z linuxem, ale to juz Twoj problem, w kazdym razie ta karta ma swietne sterowniki pod Windows 10 z ASIO i warto je oczywiscie zainstalowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux powinien ogarnąć :) Ja jestem strasznie z tego systemu zadowolony, laptop ma chyba z 13 lat i nic się na nim nie zacina, muzyka włącza się błyskawicznie :) 

Jedynie mnie ta karta dźwiękowa przeszkadza w nim. Taki ostry suchy , piskliwy dźwięk ... Makabra po prostu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie od innego forumowicza (kwasior21) ze nie ma problemow z Linuxem chyba mint ta wersja sie nazywa. Jesli masz jakies pytania odnosnie Linuxa i Encore to pewnie ten forumowicz moglby pomoc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko. Znalazłem, jeszcze jeden przetwornik podobno , lepszy od tego i w niższej cenie a dokładnie  chodzi o ES9028Q2M. Czy jest on wart zakupienia? W Endcore jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A w tym drugim mam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o Nobsound Mini DAC ES9028Q2M SE4. Czy warto brać go.pod uwagę, czy lepiej omijać go szerokim łukiem i kupić Endorce mdsd?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bukaj napisał:

Czy warto brać go.pod uwagę, czy lepiej omijać go szerokim łukiem

chinszczyzna z aliexpress...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przetwornikow do 500pln, poprawi Ci dźwięk z laptopa o 5-10%, myśle ze szkoda kasy

Nie patrz na to na jakiej "kosci" jest  DAC, bo to tylko jedna ze składowych dzwieku, dwa przetworniki na tej samej kosci mogą brzmieć zupełnie inaczej

Kazdy chciałby tanio i dobrze ale te dwie rzeczy niestety nie idą w parze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeliśmy od złej strony. To czy warto inwestować w DACa czy nie zależy od reszty sprzętu jaki posiadasz. Jeśli masz głośniki za 300zł to nie warto, ale jeśli masz używane kolumny Dali, które kiedyś kosztowały 5000zł w salonie i taki też wzmacniacz, to zdecydowanie trzeba robić wszystko żeby ucieć od wyjścia analogowego z laptopa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, morawka napisał:

Większość przetwornikow do 500pln, poprawi Ci dźwięk z laptopa o 5-10%

Niestety kompletnie sie z tym nie zgadzam. Wlasciwie DAC poprawia dzwiek z laptopa o 100%. Po prostu dopiero na nim da sie sluchac muzyki a na integrze nie da. To chyba poprawa o 100% :) Poza tym wsrod uzywanych DAC do 500 zl mozna znalezc naprawde dobre konstrukcje.

W dniu 21.02.2019 o 15:09, Bukaj napisał:

RTI A3 + AX 570

to jest Yamaha i Polk Audio - zdecydowanie warto zainwestowac w dobry DAC

37 minut temu, Mkarpiewinski napisał:

to zdecydowanie trzeba robić wszystko żeby ucieć od wyjścia analogowego z laptopa

dokładnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/DragonFly Black i po temacie./

Cena taka sama jak Encore mDSD, a ten porownywalny jest do dwukrotnie drozszego Dragonfly Red :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.