Skocz do zawartości
IGNORED

DAC+wzmacniacz do stereo na zamian amplitunera (budżet 10 tys)


Ivan Nikitin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam amplitunera Pioneer SC-LX, napędzającego kolumny Polk LSiM. 

Poszukuję rozwiązania do słuchania muzyki. Chcę większej przezroczystości i płynności. Lubię neutralne, kruche, precyzyjne granie. Myślę albo o końcówce mocy albo o odrębnym "setup-ie": DAC+wzcamcniacz zintegrowany.

Czy za 10 tys. uda się kupić zestaw, który podniesie brzmienie muzyki na poziom wyżej w porównaniu do mojego Pioneera? Taki prawdziwy hi-end. Maksymalnie do wydania mam 20, ale lepiej poniżej 10 tys :)

Byłem w Top Hi-Fi. Manager powiedział że w budzecie 10 tys nie ma sensu kupować DACu + wzmacniacz bo nie będzie grało lepiej niz porządny amplituner. Zaproponował natomiast posłuchać jeden z najdroższych amplitunerów Yamaha (kosztuje on 12 tys). Nie jestem do końca przekonany że Yamaha będzie lepsza ale jednak spróbuję.

Czy to sensowna propozycja albo Top HiFi więcej zarabia na amplitunerach? Co jeszcze jest dobrego w budżecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy chcesz kupować używki czy nowy sprzęt. Jak kiedyś zaczynałem od Hi Fi to pierwszy mój dobry wzmak to Hegel H160. Miał wbudowany DAC i był przyzwoitym piecem. Używany spokojne zmieści się w twoim budżecie. Może jakiś nowszy / inny model. Chyba tophifi przejęło teraz dystrybucję więc poprzedni dystrybutor może mieć wyprzedaż. Ogólnie abyś w zaplanowanym budżecie się zmieścił pozostaje zintegrowane rozwiązanie czyli wzmacniacz z wbudowanym dac. Inaczej polegniesz bo przyzwoite okablowanie (czyli dodatkowy zasilający oraz interkonekt cyfrowy) pochłoną połowę budżetu i na klocki zabraknie kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdziła się lampka Fezz Audio Silver Luna + Chord 2qute. Bardzo muzykalny zestaw i w Twoim budżecie, nawet coś powinno zostać na kabelek RCA jeżeli kupisz w tym samym momencie u dealera. 

Uważam, że manager Top Hi-Fi nie był wystarczająco osłuchany aby rzetelnie doradzić. Polecam Planetę Dźwięku, pierwszy system hi-fi zakupiłem u nich i jak mam jakiś drobny zakup to zawsze udaję się do Pana Krzysztofa lub Grzegorza, a nawet czasem wysyłam żonę po konsultacji telefonicznej. Chłopaki godni zaufania. 

Ps. To nie jest kryptoreklama bo dawno zmieniłem system na Maka + Thiele a cały czas drobnicę czy prezenty kupuję w Planecie. 

Pozdrówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.