Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana KD Yamaha RX-V481 na stereo ok. 4.000 zł


Chrumpel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam od kilku lat zestaw KD Yamahy RX-V481 (wcześniej niższy model), do tego kolumny frontowe Yamahy NS-555. Z racji, że prawie w ogóle nie oglądam filmów na KD, a głównie słucham muzyki, to stwierdziłem, że czas zamienić to na rozsądne stereo, co będzie zdecydowanie lepiej wykorzystanym sprzętem i spełniającym moje oczekiwania

Pytanie standardowe, co wybrać?

Założenia mam takie:

- budżet ok 4.000 zł

- do kupienia amplituner stereo + CD,

- ampli sieciowy (moje upodobania trzymają się Yamahy, więc z Musiccast),

- kolumny pozostają (Yamaha NS-555), do upgrade'u w następnym kroku,

- pokój z aneksem kuchennym, razem 25 m2

- głównie do słuchania muzyki klasycznej, filmowej, wokalnej (?), pozostałe gatunki także, ale w mniejszym stopniu.

 

System chcę budować stopniowo, w miarę poznawania i doceniania walorów sprzętu i efektów muzycznych, co także jest wymuszone budżetem. Ale ma to swoje zalety, jak gonienie króliczka :). Na pierwszy ogień idzie właśnie amplituner - budżet ok. 3.000 zł - coś co ewidentnie podniesie jakość odsłuchu w stosunku do V481 i co będzie słyszalne przy obecnych kolumnach. Zakładam, że nie wykorzystuję ich pełnego potencjału, więc efekt i tak powinien być widoczny, a chciałbym aby ampli w tej cenie był jak najlepszy, nawet przewyższał możliwościami kolumny, które w kolejnym kroku będą do zmiany, pod nowy ampli. Pierwsze zahaczenie padło na ampli Yamahy R-N803D, no ale to pierwszy ruch.

Do tego będę potrzebował jakiegoś CD - budżet ok. 1.000 zł - chyba jeszcze nie potrzebuję jakiegoś super wypasionego, bo nie wiem, czy go usłyszę od razu, ale czemu nie, jeśli w dobrej cenie. Wolę budować system wolniej, a świadomie, wymieniając poszczególne elementy, słysząc zmiany, zwracając już większą uwagę na nośniki muzyki. Łatwiej to jest też ogarnąć budżetowo w czasie, choć przy takim sposobie można go kilkukrotnie przekroczyć.

Mam szczególny sentyment do Yamahy i chciałbym pozostać w tej stajni, choć nie wykluczam całkowicie pozostałych konkurentów.

Co poradzicie?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dałoby to spory efekt.

Wolałbym jednak najpierw wymienić ampli, na jakiś w miarę porządny w tym zakresie cenowym (nawet zdecydowanie lepszy niż kolumny), a potem w drugim kroku wymienić kolumny na takie, które będą odpowiednie do tego ampli. Z różnych względów taka kolejność wydaje mi się sensowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrumpel!

Masz rację.Najpierw wymień sobie ampli na solidny wzmak a później wymień głośniki. Przekonasz się też,że z kolumn NS555 można sporo więcej wycisnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, bo jestem z nich całkiem zadowolony, ale to może dlatego, że nie słuchałem na lepszych :)

Ale idąc od podstaw... Zależy mi na opcji strumieniowania danych, wiadomo, Spotify, Tidal, pliki i generalnie tego typu elastyczność, choćby do codziennego słuchania do kotleta, więc opcja sieciowa jest jakby koniecznością. Do tego radio (głównie FM, ale cyfrowe też może być) no i odtwarzacz CD.

I teraz pytanie - czy iść w stronę amplitunera z siecią i osobno CD, czy zainwestować w czysty wzmacniacz i do tego odtwarzacz sieciowy z CD, radiem i serwisami muzycznymi? Doczytałem się, że "średni" wzmacniacz będzie grał lepiej niż "lepszy" ampli - ale nie umiem tego ocenić. Budżet byłby ten sam, ale ciężar inaczej rozłożony.

Szukam teraz najlepszej konfiguracji początkowej, którą z biegiem czasu i pieniędzy będę mógł sobie rozwijać, doświadczając wrażeń na sobie i swoim sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie zakup kolejnego amplitunera. Po co dwa razy wchodzić do tej samej wody? Zainwestuj w klasyczny wzmacniacz, tym bardziej, że co niektóre mają już DACa, Bluetooth (z aptX) i funkcje sieciowe na pokładzie (Spotify, Tidal), jak np. NAD C338, czy NAD C368 + moduł MDC Bluos2 (nowy trochę ponad budżet, może trafisz używkę) - który ma bardzo dobre perspektywy dalszego rozwoju sytemu, chociażby o końcówkę mocy C268 spiętą w trybie "bridge". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maraudio napisał:

Odpuść sobie zakup kolejnego amplitunera. Po co dwa razy wchodzić do tej samej wody? 

Nie ma tu znaczenia, że myślę o przesiadce z typowego amplitunera KD na amplituner stereo? Ampli stereo sieciowy jest kuszącą opcją, choć już wiem, że klasyczny wzmacniacz ma przewagę w tej samej klasie cenowej. Przerabiam własnie pracę od podstaw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nikimaj napisał:

Chrumpel!

Masz rację.Najpierw wymień sobie ampli na solidny wzmak a później wymień głośniki. Przekonasz się też,że z kolumn NS555 można sporo więcej wycisnąć.

To fatalne kolumny i to powszechna opinia. Nie wiem po co tak zachwalasz te Yamahy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Maraudio napisał:

Zainwestuj w klasyczny wzmacniacz, tym bardziej, że co niektóre mają już DACa, Bluetooth (z aptX) i funkcje sieciowe na pokładzie (Spotify, Tidal), jak np. NAD C338, czy NAD C368 + moduł MDC Bluos2

Pooglądałem w salonie i porozmawiałem sobie z pracownikiem i niezależnie też zwrócił mi uwagę na wzmaki NAD. W moim budżecie, z siecią w zestawie, mam teraz taką opcję:

wzmacniacz NAD C365BEE (ewentualnie C356BEE DAC2 lub C338)

odtwarzacz Yamaha CD-NT670D (lub bez "D", ale cena ta sama)

 

Jako odnośnik, czyli to na co na początku zwróciłem uwagę:

ampli Yamaha R-N803D

odtwarzacz CD-S300

 

Co myślicie o takim zestawieniu? Nie umiem porównać parametrów technicznych na takim poziomie szczegółowości, ani odczuć co do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mkarpiewinski napisał:

To fatalne kolumny i to powszechna opinia. Nie wiem po co tak zachwalasz te Yamahy. 

Właśnie "opinia" więc jak się do tego odniesiesz? Jak ktoś Ci powie, że masz brzydką żonę to też w to uwierzysz i ją zostawisz?

Sprawdź najpierw co potrafią z lepszym wzmakiem a potem się wypowiedz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zostawmy tu temat kolumn czy innych porównań. Jestem świadom tych kolumn i zajmę się nimi później, a w tym wątku jestem zainterwaowany wzmakiem i odtwarzaczem. Pogadajmy na ten temat. Peace... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD wygląda groźnie ;)

Jak musisz mieć kombajna to i taak kupisz RN803, 
z CDS 300 bym się wstrzymał, no chyba że faktycznie jesteś namiętnym kolekcjonerem płyt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam wygląd nie gra ;)

Poza tym zbudowany jest w technologii impulsowej, więc próżno szukać groźnego i wielkiego jak koło zapasowe transformatora. Tu masz dla porównania np. Primare i35 DAC za 4 razy większą kwotę od NAD C368, który też groźnie nie wygląda, a wymiata jak nie powiem co. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, wchodzę na strone -> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Producent nie chwali się zdjęciami konstrukcji, widocznie nie ma czym :) Faktycznie zaraz okazuje się że to budżetowa bieda ale N A D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, obrazki wnętrza wyglądają fajnie, ale zupełnie nic mi to nie mówi.. :)

Potrzebuje sieci, bo wczoraj spaliłem ostatni most i kupiłem pierwszy album we FLAC-u. Bez odtwarzacza CD też bym sobie jakoś poradził, ale mam ze 200 płyt i moja żona korzysta głównie z nich. A tego nie przeskoczę :)

Czy umiecie mi powiedzieć, czy apli 803 gra lepiej/porównywalnie/gorzej od tych NAD'ów o których pisałem na początku? O ile w ogóle da się to obiektywnie porównać? Czy są to raczej sprzęty, które zasadniczo różnią się klasą? Albo z drugiej beczki - czy w porównywalnych pieniądzach da się je doposażyć w kolumny, urządzenia zewnętrzne i inne takie, że będą porównywalne ze sobą?

 Wiem, że to pytania typu "a po co ci nowy wzmacniacz, jak ten też gra...?" :) ale nie mogę wybrać ich organoleptycznie i muszę ruszyć z miejsca, a że to podstawa, to dlatego tak się bujam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzaku666 napisał:

Stary, wchodzę na strone -> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Producent nie chwali się zdjęciami konstrukcji, widocznie nie ma czym :) Faktycznie zaraz okazuje się że to budżetowa bieda ale N A D

Trudno się z tym nie zgodzić, bo jednak w cenie nieco ponad 3 klz to Hi-ENDU próżno szukać. Przecież cały czas mówimy o pułapie budżetowym ale z tą biedą to trochę przesada. Teoretycznie to każdy sprzęt budżetowy można nazwać biedny, ale akurat nie o to w tym wypadku chodzi ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w cenie nieco poniżej 3 klz mamy urządzenie skonstruowane np. tak ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No i finalnie kupiłem R-N803D. Na razie się nie wypowiadam czy gra lepiej czy gorzej, choć powinien grać lepiej jeszcze w pudełku :)

Mam pytanie o impedancję głośników i ich podłączenie. Po kinie domowym został mi na razie komplet głośników Yamahy NS-555 i NS-333. Wszystkie 6 Ohm. Ustawiłem w ampli impedancję 4 Ohm, podłogówki podłączyłem pod "Speakers A".

Ale do czasu sprzedaży NS-333 też chciałbym je podłączyć (pod "Speakers B), choćby do demonstracji kupującemu, że są sprawne. Nie będę grał jednocześnie. W instrukcji jest taka tabelka (w załączniku), której nie bardzo rozumiem.

Pytanie, czy mogę, bez szkody, podłączyć jeden komplet pod A i drugi pod B, biorąc pod uwagę impedancję - w tabelce jest coś o 8 Ohm dla A and B? Nie zamierzam słuchać razem (A+B) ale też nie chciałbym przypadkowo czegoś uszkodzić.

Czy w kolejnym kroku bez problemu można podłączyć 6 Ohm pod bi-wire?

Dzięki z góry!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz sluchal A+B to nie ma zadnego problemu.

A nawet jesli chwile posluchasz na niewielkich poziomach glosnosci, to tez sie nic nie stanie.

Napisz pare slow jak Ci to gra. Jak duza jest roznica po przejsciu na wzmacniacz stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem, że przy bi-wire też nie będzie problemu?

Sprzęt dopiero podłączyłem wczoraj. Po wyjęciu z pudełka gra gorzej, na razie. Pewnie jakieś wygrzanie, potem YPAO no i nie kupiłem kabla sieciowego IsoTek'a, któy mi proponował sprzedawca i to pewnie dlatego ?

Na serio, to najpierw niech się powygrzewa, potem skalibruję YPAO i zobaczymy jak to wygląda. Dodatkowo jestem teraz przeziębiony, więc słuch mam przytępiony i wyczulenie emocjonalne niskie :)

Od strony technologicznej, funkcje sieciowe robią wszystko - MusicCast i wszelakie połączenia krzyżowe sprzętów (wi-fi, dlna, bluetooth, AirPlay, radio internetowe (DAB+ też, ale mało stacji). Mam połączony przez wifi ampli z TV, serwerem NAS, kompem i telefonami i wszystko działa intuicyjnie i sprawnie.

Dam sobie i jemu trochę czasu na aklimatyzację, zanim napiszę o wrażeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.