Jump to content
Sign in to follow this  
ACextreme

Audio do niestandardowego projektora w niestandardowym wnętrzu - proszę o pomoc

Recommended Posts

Dzień Dobry,

Męczę się z tym tematem dobre dwa miesiące i niestety poza jedną opcją nie wymyślę już nic więcej, a nie jest ona idealna.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu (rodzaju), sposobu podłączenia oraz umiejscowieniu sprzętu audio w pomieszczeniu - wierzę, że się uda.

Problem - mam spory salon, ok. 35m2, w którym z uwagi na specyfikę budynku nie ma typowego miejsca na TV/Projektor. Do zagospodarowania są dwie ściany na przeciw siebie oddalone od siebie bardzo mocno - na jednej musi znaleźć się kanapa, a przy drugiej będzie jadalnia. Kanapa nie może stać odwrócona w drugą stronę aby patrzeć na TV na ścianie, gdyż szerokość na środku salonu jest zbyt mała i nie będzie wygodnego przejścia.
Na środku salonu pod sufitem będzie belka zabudowana płytami GK. TV nie mam i nie chcę. Mam projektor krótkoogniskowy, który rzuca obraz na ekran do góry - musi stać  max 0.5m od ekranu / pod ekranem. Z projektora korzystam raczej rzadko, lecz to lubię - nie będzie wykorzystywany codziennie, raczej głównie w okresie zimowym co 2-3 wieczór.

Moja wizja - ekran rozwijany montuję pod sufitem od prawej strony salonu na belce - siedząc na kanapie nie będzie widać jego kasety. 
W regale zaznaczonym na czarno jest wkomponowany wyjeżdżany stolik na kółkach, w którym umieszczam sprzęt w postaci projektora (na wysuwanej ze stolika szufladzie), PS4, amplitunera jeśli będzie potrzebny + okablowanie.

Chcę coś obejrzeć = rozwijam ekran, wyjeżdżam stolikiem pod ekran, wysuwam z niego projektor. Kabel idzie jeden do gniazdka zasilający sprzęt w stoliku.

Audio - tu jest problem. Wizję mam taką, aby z drugiej strony belki pod sufitem (od strony kanapy) podwiesić dobry soundbar. Problem w tym, że dobry soundbar ma głośniki z przodu i do góry - kilka osób potwierdziło mi, że jeśli go odwrócę do dołu głośnikami, to cały efekt dobrego soundbaru pójdzie na marne. 

Wymagania audio - nie mam ich wielkich. Nie chcę żadnego super dźwięku przestrzennego czy efektu WOW. Ma być dobry dźwięk i tyle. 

Nie chcę jednak aby stały mi głośniki/kolumny na podłodze, a sprzęt audio był jak najbardziej minimalistyczny - soundbar mi do tego pasuje.

Opcja alternatywna - dwa dobre głośniki podwieszone po bokach tej belki? 

Pytanie dodatkowe - czy istnieje obecnie na prawdę działający system dźwięku bezprzewodowego? Chodzi o soundbara lub dwa głośniki.

Dziękuję za pomoc.

 

 

Zrzut ekranu 2019-02-23 o 08.41.53.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.