Skocz do zawartości
IGNORED

Audio do niestandardowego projektora w niestandardowym wnętrzu - proszę o pomoc


ACextreme

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Męczę się z tym tematem dobre dwa miesiące i niestety poza jedną opcją nie wymyślę już nic więcej, a nie jest ona idealna.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu (rodzaju), sposobu podłączenia oraz umiejscowieniu sprzętu audio w pomieszczeniu - wierzę, że się uda.

Problem - mam spory salon, ok. 35m2, w którym z uwagi na specyfikę budynku nie ma typowego miejsca na TV/Projektor. Do zagospodarowania są dwie ściany na przeciw siebie oddalone od siebie bardzo mocno - na jednej musi znaleźć się kanapa, a przy drugiej będzie jadalnia. Kanapa nie może stać odwrócona w drugą stronę aby patrzeć na TV na ścianie, gdyż szerokość na środku salonu jest zbyt mała i nie będzie wygodnego przejścia.
Na środku salonu pod sufitem będzie belka zabudowana płytami GK. TV nie mam i nie chcę. Mam projektor krótkoogniskowy, który rzuca obraz na ekran do góry - musi stać  max 0.5m od ekranu / pod ekranem. Z projektora korzystam raczej rzadko, lecz to lubię - nie będzie wykorzystywany codziennie, raczej głównie w okresie zimowym co 2-3 wieczór.

Moja wizja - ekran rozwijany montuję pod sufitem od prawej strony salonu na belce - siedząc na kanapie nie będzie widać jego kasety. 
W regale zaznaczonym na czarno jest wkomponowany wyjeżdżany stolik na kółkach, w którym umieszczam sprzęt w postaci projektora (na wysuwanej ze stolika szufladzie), PS4, amplitunera jeśli będzie potrzebny + okablowanie.

Chcę coś obejrzeć = rozwijam ekran, wyjeżdżam stolikiem pod ekran, wysuwam z niego projektor. Kabel idzie jeden do gniazdka zasilający sprzęt w stoliku.

Audio - tu jest problem. Wizję mam taką, aby z drugiej strony belki pod sufitem (od strony kanapy) podwiesić dobry soundbar. Problem w tym, że dobry soundbar ma głośniki z przodu i do góry - kilka osób potwierdziło mi, że jeśli go odwrócę do dołu głośnikami, to cały efekt dobrego soundbaru pójdzie na marne. 

Wymagania audio - nie mam ich wielkich. Nie chcę żadnego super dźwięku przestrzennego czy efektu WOW. Ma być dobry dźwięk i tyle. 

Nie chcę jednak aby stały mi głośniki/kolumny na podłodze, a sprzęt audio był jak najbardziej minimalistyczny - soundbar mi do tego pasuje.

Opcja alternatywna - dwa dobre głośniki podwieszone po bokach tej belki? 

Pytanie dodatkowe - czy istnieje obecnie na prawdę działający system dźwięku bezprzewodowego? Chodzi o soundbara lub dwa głośniki.

Dziękuję za pomoc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.