Skocz do zawartości
IGNORED

DENON PMA 1510AE jakie monitory/kolumny?


slawekko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny etap kompletowania sprzętu.

Tym razem szukam głośników do zestawu Denon PMA 1510AE, DCD 1450AR, XiangSheng DAC-05A.

Mają zastąpić obecnie podłączone nie najgorzej grające Yamaha NS-45E.

Pokój mały około 16m2,muzyka dużo wokali,gitary akustyczne ale i też Dire Straits.

Z racji tego,że głośniki będą stały na meblach (takie ukształtowanie pokoju :(  , myślałem o monitorach,ewentualnie mniejsze kolumny.

Budżet-używki/nowe coś około 2500/4000 zł.

Tak na wstępie myślałem np o czymś z ProAc Studio,Audio Academy Phoebe III, Xavian.

Proszę o poradę osoby które miały możliwość słuchania głośników w połączeniu z Denon-em lub podanie pewniaków,które bardzo dobrze się z nim skomponują.

Jak do tej pory wszystkie Wasze opinie w poszukiwaniu sprzętu były dla mnie pomocne :) i liczę,że tym razem też tak będzie :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie tyle metrów i jednak monitory:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeśli jednak podłogowe, to też coś można wybrać poza nówkami Pylona np. Pearl ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to zgra akurat z Denonem ale proponuję zwrócić uwagę np. na Pylon Audio Diamond Monitor. Stosunek jakość/cena raczej trudny do pobicia. Wzmacniacz jako taki nie powinien robić problemów prędzej pomieszczenie i warunki ustawienia mogą mieć większe znaczenie. Najlepiej byłoby odsłuchać kolumny w salonie i wypożyczyć na odsłuch w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawekko napisał:

Kolejny etap kompletowania sprzętu.

Tym razem szukam głośników do zestawu Denon PMA 1510AE, DCD 1450AR, XiangSheng DAC-05A.

Mają zastąpić obecnie podłączone nie najgorzej grające Yamaha NS-45E.

Pokój mały około 16m2,muzyka dużo wokali,gitary akustyczne ale i też Dire Straits.

Z racji tego,że głośniki będą stały na meblach (takie ukształtowanie pokoju :(  , myślałem o monitorach,ewentualnie mniejsze kolumny.

Budżet-używki/nowe coś około 2500/4000 zł.

Tak na wstępie myślałem np o czymś z ProAc Studio,Audio Academy Phoebe III, Xavian.

Proszę o poradę osoby które miały możliwość słuchania głośników w połączeniu z Denon-em lub podanie pewniaków,które bardzo dobrze się z nim skomponują.

Jak do tej pory wszystkie Wasze opinie w poszukiwaniu sprzętu były dla mnie pomocne :) i liczę,że tym razem też tak będzie :)

 

 

Dynaudio Emit 20 moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinoss26 napisał:

Dynaudio Emit 20 moim zdaniem.

ważna rzecz-nie mam możliwość odstawienia kolumn od ściany :( Max to około 25 cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slawekko napisał:

ważna rzecz-nie mam możliwość odstawienia kolumn od ściany :( Max to około 25 cm

Minimum te 40 cm i będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 to raczej  przy dużych podłogowych, a i tak BR frontowy czy z tyłu

nie powinno się ustawiać dotykając kolumną do ściany.

Z kolumn jak Diamond, Dana albo Sonus bas powinien być porównywalny z NS-45,

a może szybszy choćby ze względu na relację powierzchni BR i woofera; choćby w Avance Dana.

Nadal optuję za monitorami, ale od Dynaudio nawet te maluchy mogą być zbyt basowe.

Trzeba posłuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stoją 80 cm od ściany i jest dobrze. Mam poprzedni model 10 lat i 40 cm od ściany to takie minimum dla Emit 20. Może jeszcze Castle Knight 2 ?

Focal Aria ale nie wiem czy z Denonem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecił emity 20. W 4 tysiącach zmiescisz się że standami i dobrym balastem. Ja słucham na 20 metrach odsunięte ok 23 cm i jest dobrze. Większa różnice wychwycilem między pustymi a dobrze dociazonymi standami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc Studio albo coś z Elaca np 244 w używkach i będzie miodnie ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA Pohebe 3 i nie będziesz miał problemu z ustawieniem mam w 16 m i jest b.dobrze tylko z innym wzmacniaczem .Z  1510 powinno się zgrać ,musisz gdzieś odsłuchać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i na chwilę obecną poszukiwania zakończone.Skończyło się na Xavian Gran Colonna (gdyby nie specyfika pomieszczenia to pewnie byłyby Dali IKON 2 mkII).

Xavian-środek i góra bajka,do basy trzeba się przyzwyczaić-gdyby był  taki jak w Yamaha NS-45E to byłaby bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, slawekko napisał:

(...) Skończyło się na Xavian Gran Colonna... Xavian-środek i góra bajka,do basy trzeba się przyzwyczaić...

Xavian zachowuje się podobnie jak Dynaudio, gdy podłącza się je pod bardziej wyszukaną elektronikę, bo ukazują wtedy dźwięk jeszcze bardziej wyrafinowany w związku z czym sugeruję w odpowiednim czasie wymianę wzmacniacza.

Nie słyszałem Denona, którego posiadasz i nie umniejszam jakości jaką niewątpliwie prezentuje, jednak szukałbym bardziej audiofilskiego towarzystwa dla tych Xavianów jak choćby polecany w teście Baltlab Epoca, Musical Fidelity A3, czy Naim Nait 5i

Najważniejsze, jednak abyś to Ty był zadowolony, więc naciesz się i osłuchaj.

Gratuluję paczek ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawekko napisał:

@kocurro dzięki-wszystko w swoim czasie ?

Dokładnie.. wszystko ma swój czas ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.