Skocz do zawartości
IGNORED

Elex-r vs Kandy K3


What's the Craic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj kupilem Kandy K3 i postanowilem napisac krotke porownanie z Elex-r ktory wlasnie sprzedalem.

Zaczne od tego, ze nie zdawalem sobie sprawy z tak wielkich roznic pomiedzy nimi. Rega grala u mnie okolo szesc miesiecy. Najpierw z B&W 703, pozniej z Harbeth 30.1 i ostatnio z MA Gold 200. 

Szczerze powiem ze nie wiem za co Elex-r dostaje takie wysokie oceny, bo ani wykonanie tego wzmacniacza, ani jego brzmienie moim nieaudiofilskim zdaniem jest slabe. Wejscia RCA nie sa pozlacane a zaciski glosnikowe wygladaja okropnie. Nie wiem tez czy moj wzmacniacz mial jakas wade czy co, ale jak wlaczylem wejscie Phono to bylo slychac to co gra CD player. Glosnosci nie da sie ustawic ponizej dziewiatej tak zeby dwa kanaly graly rowno wiec ciche sluchanie odpada a znowu po godzinie dziesiatej odnosi sie wrazenie ze wzmacniacz mocno sie juz wysila. Z B&W bylo to najbardziej odczuwalne. Ten wzmacniacz ma zbyt malo mocy zeby sobie golsniej posluchac i potencjometr ktory nie pozwoli sluchac cicho. Brzmienie ogolnie nie jest takie zle, ale niektorym moze przeszkadzac zbyt ostra gora i niedostatki najnizszego basu. Mialem tez wrazenie ze przelom basu i srednicy jest mocno podbity, bo Diana Krall czasami brzmiala jak facet. Nie wiem za co Rega wola tyle pieniedzy, ale ten wzmacniacz na moje ucho powinien kosztowac 3.5kzl do 4 maksymalnie. W sumie to nie wiem dlaczego kupilem ten wzmacniacz nie zwracajac uwagi na to wszystko. 

Nie napisze teraz ze Roksan to cos wspanialego, ale to zupelnie inny produkt za te same pieniadze. Wejscia i wyjscia zupelnie innej jakosci, zajefajny pilot a nie jakies plastikowe pudelko, ustawienie glosnosci dziala perfekcyjnie, potezna moc, mozliwosc wejscia na koncowke mocy no i ten wyglad. Jego brzmienie sprawilo ze moje kolumny ktore do najwiekszych nie naleza zaczely grac takim basem ze zdecydowalem sie zatkac otwory bassreflex. Bez zartow, bas z tego pieca i ogolnie cale brzmienie jest tak potezne, masywne i geste, ze na dobrze zrealizowanych plytach ma sie wrazenie obcowania z muzyka grana na zywo. I pomimo tak fantastycznego basu wokal Diany wcale nie jest pogrubiony, brzmi bardzo naturalnie i realistycznie. Jedyna sprawa do jakiej sie przyczepilem jest zakres wysokich tonow. Nie wiem czy to takie wrazenie po przesiadce z Elex-r, ale jakas taka malo czytelna ta gora. Przypominam sobie ze po przesiadce z Primare na Rega tez odnotowalem cos podobnego a po paru tygodniach gory albo przybylo, albo mi sie sluch przyzwyczail. Mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo, bo poza tym jednym szczegolem wzmacniaczowi niewiele mozna zarzucic szczegolnie biorac pod uwage jego cene.

Bralem jeszcze pod uwage Yamaha as1100 ale podczas odsluchu brakowalo mi troche dolu i ogolnie brzmienie bylo jakies takie lekkie, zwiewne, jakies takie malo soczyste, ale zdalem sobie z tego sprawe dopiero po odsluchu Roksana.

Przygladajac sie budowie wewnetrznej angielskich i japonskich wzmacniaczy zauwazylem ze te pierwsze sa w porownaniu do japonskich produktow jakies takie puste w srodku. Jedna z teorii mowi ze im mniej elementow w torze sygnalu tym lepiej a Japonczycy laduja tego az po brzegi. Nie wiem po co. Jak ktos z Was ma jakies pojecie z czego to wynika to fajnie bylo by to obgadac.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, przynajmniej można poznać czyjąś subiektywną opinię w relatywnie przyziemnym temacie.

Napisz coś więcej jakiej muzyki słuchasz oraz jak według Twojej wiedzy ma się K3 do Caspiana. Myślę sobie o tych roksanach czasami:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój wypożyczony Elex -r nie miał problemów z potkiem na początku skali za to trafo wyrczalo bardziej od zabawek Atolla a to już wyczyn przebić mistrza brumienia. Co do barwy tego wzmaka to moim zdaniem jest po jasnej stronie, bas jest oszczędnie dawkowany ale jest bardzo dynamiczny, zróżnicowany.  Wokale ma kapitalne,  dla mnie żadnego pogrubienia nie posiadają. Wysokie faktycznie z tych bardziej strzelistych. Ogólnie - dynamika, szybkość, żywioł, bardzo dobre brzmienie ale jak zawsze nie dla każdego, a już na pewno nie dla miłośników buuumiastego, podbitego i bez zróżnicowania basiora. W swojej cenie dla mnie obok Dayensa Menuetto najfajniejsza maszynka (żeby nie ten głośny brum trafa...to był akurat koszmarek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem K3 i faktycznie jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy w tym przedziale cenowym. Na jego tle Rega jest ..... RÓWNIE DOBRYM wzmacniaczem choć wpisuje się w inne brzmienie i wymaga zdecydowanie innych głośników. Doskonale zgrywa się z Epos, AE. Wtedy potrafi pokazać swoje mocne strony. A to, że nie każdemu się podoba? Tak już ma. Nic na siłę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, emileq1 said:

Fajny temat, przynajmniej można poznać czyjąś subiektywną opinię w relatywnie przyziemnym temacie.

Napisz coś więcej jakiej muzyki słuchasz oraz jak według Twojej wiedzy ma się K3 do Caspiana. Myślę sobie o tych roksanach czasami:)

Moim zdaniem Caspian i K3 to bardzo podobnie brzmiace wzmacniacze. Nie mialem okazji sluchac zbyt dlugo, ale i tak roznice sa zauwazalne. Sluchalem ich na PMC Twenty23 i najwieksza roznica byla w zakresie basu. K3 gra duzo wiekszym, bardziej poteznym basem ale jakby mniej zroznicowanym. Oprocz tego K3 moze zagrac zdecydowanie glosniej bez uszczerbku dla brzmienia, Caspian natomiast przy wyzszych poziomach glosnosci gral jakby na granicy przesterowania. Ogolnie jest roznica, Caspian to vardziej wyrafinowane brzmienie, ale czy warte az tak duzej doplaty, tego nie jestem taki pewien. U mnie napewno by sie nie sprawdzil ze wzgledu na dosc niska moc.

Ja slucham raczej spokojnej muzyki, dominuje jazz, blues, czasami poleci klasyczna lub lekki rock. Natomiast moja lepsza polowa woli dosyc ostre klimaty rockowe, heavy metal i takie tam szarpanie strun dlatego przy wyborze wzmacniacza musialem brac to pod uwage. W tych klimatach jest potrzebna duza moc ktora da odpowiedni wykop, momentami mam wrazenie ze jestem na koncercie. Rega w tego typu klimatach polegla ze wzgledu na niska moc, dosyc slaby i niezbyt nisko schodzacy bas a takze mocno wyeksponowana wyzsza srednice ktora przy wiekszych poziomach glosnosci potrafila podraznic uszy. Szczegolnie ujawnilo sie to po zakupie Gold 200 ktore w tym zakresie do oszczednych nie naleza.

Sluchalem jeszcze Denon, Yamaha, Arcam, Hegel i cos tam jeszcze, opisalem to w innym temacie, ale najbardziej przypadl mi do gustu K3.

Mialem brac as1100 ale po odsluchu K3 zmienilem zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, What's the Craic napisał:

Z jakimi glosnikami K3 gral u Ciebie? Tez miales wrazenie ze gra troche zbyt ciemno?

KEF R300. Nie było zbyt ciemno. Gęsto tak ale nie ciemno. Brzmienie miało fajny klimat a na sposób odbierania dźwięku duży wpływ miało kupno kilku paneli akustycznych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.