Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze DACa - sprecyzowane preferencje względem wyższego basu


yayacek

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny mi konsumencki (hi-fi, nie pro) DAC w rozsądnej cenie - ok 1200 zł (nowy/używany).
Obowiązkowo musi posiadać wejście optyczne i coaxialne. Gdyby miał wyjście cyfrowe to byłoby super. Port USB nie jest wymagany.
Co do dźwięku to chciałbym aby nie miał podbitego basu w okolicach 80-120 Hz. Ten zakres, który się często wybija w kiepskich przetwornikach mnie wnerwia. Ma być wyrównane pasmo w dole lub z nastawieniem na sub bas. Ogólnie mówiąc niskie zejście bez podbicia wyzszego basu. Jest taki utwór Massive Attack "Black Milk" gdzie bas w okolicach 80 Hz, który się wybija na kiepskich przetwornikach zabija cały utwór.
Góra - im mniej tym lepiej. Mniej góry to zazwyczaj mniej męki i bólu uszu :)
Zastanawiałem się nad popularnym DacMagic 100 czy nad Arcam rDac/irDac. Nie miałem okazji posłuchać więc nic o nich nie wiem.
Jeśli ktoś miał okazję porównać oba przetworniki to może się podzieli informacją, który z nich ma mniej wybijający się zakres 80 Hz. Innymi słowy, który z nich schodzi niżej bez dominującej warstwy wyższego basu i jak u nich z górą? Gdzie jest mniej wysokich?
Co jeszcze warto rozważyć? Z nowych klocków w podanej cenie chyba nie ma nic na rynku. Żadne zabawki z Chin bez oficjalnej dystrybucji krajowej nie wchodzą w grę.
Aby było ciekawiej to ten DAC nie musi nawet akceptować niczego powyżej 48kHz. W zupełności wystarczy max 24bit/44.1
Czasami pojawiają się jakieś stare klocki na aukcjach typu Beresford czy V-DAC itp - jak się one mają względem powyższych zapytań?

Proszę nie doradzać wydawania większych pieniędzy gdyż wysokiej klasy przetwornik (a nawet kilka) już posiadam. Ten nowy nabytek nie będzie głównym DACem w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie obiektywnie wskazać takiego DACa, ponieważ uzależnione to będzie (w mniejszej lub większej części) od reszty Twojego systemu. Twierdzenie, że ten będzie ok - "bo nie będzie miał podbitego basu w okolicach 80-120 Hz", a tamten będzie kiepski - nie do końca może mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na forum w trakcie poszukiwań klocków było kilka recenzji wzmacniaczy;

różne półki: nierówne pasmo, bez środka, agresywne, bez dołu, z podbitym wyższym basem itd ....

Zupa się wylała, jak się okazało, że dude wszystkie testował na starych Klipschach.

Głównie za to odpowiadają kolumny; trzeba o tym pamiętać ... ale szukać DAC'a ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia twoje oczekiwania serio! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić za 1000-1200 pln, dobry przetwornik, który spełni Twoje wymagania odnośnie basu to pozostaje tylko życzyć powodzenia

DACi w tej cenie ( za używany ) najczęściej nie maja niskiego basu, na wyższym maja "bule", choć przyznaje ze słuchałem tylko kilku z tego zakresu cenowego- z wymienionych przez Ciebie CA Magic- jak dla mnie totalna porażka 

wszyscy chcieliby tanio i dobrze a te dwie rzeczy niestety nie idą w parze, 

piszesz , ze masz porządnego DACa to po co Ci dziadostwo, od źródła wszystko się zaczyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.