Skocz do zawartości
IGNORED

Baltlab + podstawkowce


Gość TF

Rekomendowane odpowiedzi

Harbeth HL P3 są na pewno warte uwagi (obudowa zamknięta to w 7,5 metra cenna cecha)ale raczej nie z baltlabem. Tu potrzeba raczej coś w stylu Exposure...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE nie jest już w dystrybucji Decibela, ale w Trimexie(Ministerstwo Dźwieku - na Armii Ludowej, dawny sklep Mission).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

Witam

Prosze o jakies opinie na ten temat. Co z czym laczyc itd

Wybieram sie na odsluchy i musze wybrac miasto gdzie mozna ustrzelic w sklepach jak najwiecej. Wiem ze niezle kreci on z JMLab 905 i starymi PS5.1

A chy ktos go sluchal z naszymi tzn Made in Poland wyrobami

Qba Mieszko 2, Audiowave. Moze jakies charaktery brzmienia.

Mam juz obdzwonione troche sklepow do kilku nawet mozna wzmacniacza nie brac :)

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu Qba Sobieski + Baltlab Epoca 1v3 uzywam od pol roku. Pokoj 20m2 . Kolumny odstawione ok 50 cm od tylnej sciany . Rozstaw miedzy kolumnami 3 m wymuszony okolicznosciami. Miejsce odluchowe oddalone 3m od linii kolumn - wiec glosniki sa mocno dogiete do srodka . Scena wiec mam szeroka ale niezbyt gleboka. Przy ustawieniu na poprzednim mieszkaniu gdzie kolumny staly blizej siebie na krotszej scianie tylko lekko skrecone do srodka scena byla lepsza tzn i szeroka i gleboka. Dzwiek jest nieco " dostojny" , relaksujacy ale przy podkreceniu glosnosci zaangazowanie w muzyke wzrasta. Jest to starsza wersja Sobieskiego z D28/2 na gorze - w/g mnie jakosc wysokich tonow jest znakomita. Jesli chodzi o bas w 20m2 pokoju to porownywalem je z Mieszko , ktore w maja znacznie mniej basu . Konfiguracje Baltlab/Qba moge polecic kazdemu kto nie przepada za Focalem . Wiem ze konstruktor Baltlaba jako dobrego partnera dla Epoci poleca JM Lab czy tez Zollerow ale po przesluchanaiu 3 zestawow opartych na Focalu ( chociaz nie byly to odsluchy z Baltlabem ) zrezygnowalem z tego zestawienia. Reasumujac : jesli twoj pokoj ma 20m2 to Mieszko w mojej subiektywnej opinii ma za malo basu - moze w mniejszym pomieszczeniu byloby ok ale ja wybralem Sobieskie. Jesli posluchasz zestawienia Baltlab / Focal i bedzie ok to zapomnij o Qba . Jesli natomiast rownowaga tonalna i szybki ale dosyc lekki bas JM Lab nie przypadnie ci do gustu to Qba Sobieski powinny sie spodobac. Roznice sa ewidentne i wybor bedzie kwestia gustu. Aha i na odsluch Baltlab/Focal nie zabieraj zadnych tzw audiofilskich plyt ( o ile ich normalnie nie sluchasz ) . Zestawy JM Lab i Zoller ktore mialem okazje sluchac wypadaly szalenie efektownie na super realizacjach ale srednio na muzyce zrealizowanej normalnie / przecietnie. Wez 5 najczesciej sluchanych plyt . Qby beda bardziej litosciwe dla popularnych realizacji. Te dwa zestawienia pokazuja jak subiektywny jest odbior muzyki oraz recenzowanie sprzetu . Konfrontujac oba przypadki mozna sie jedna konfiguracja zachwycic a do drugiej zrazic . A inny recenzent oceni ten sam sprzet dokladnie na odwrot ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

Bardzo dziekuje za pomoc

Ja to mam inny problem pokoj tak maly ze chyba bede musial se kupic monitory studyjne bliskiego pola. Pokoj 7,5 m2 !!!

 

Sluchalem na M2 od kolesia i CA komplecie 500 na Denonie, Yamaszce

Ca najlepiej gralo i nawet nie bylo tak strasznie z M2 w tym pokoju

 

Teraz zainwestowalem w wzm sluchawkowy Q-Audio A-100 i BD DT 990Pro

- to jest muzyka wszytko bije na glowe w tym pokoju.

Bede zmienial OPA w CD i jak sie okaze ze to jest duzo lepsza rzecz to bede chyba inwestowal w zmiane CD na cos lepszego od tego cos sluchalem

 

A ze mieszkam daleko od sklepow i jest mi ciezko dac kolesiowi ze sklepu 5 tys i przywiesc sprzet do domu. Posluchac na sluchawkach i na sprzecie - bo nie ma takiego studia odsluchowego zebym mial podobne warunki jak mam w domu.

 

Ogolnie mam cykora wywalic tyle kasy. Myslalem o Mieszko 2, Audiowave uzywane i wlasnie porownanie do 905 albo 5.1 JMlab'a tez uzywki ale chyba 905/5.1 to za duze krowy

bas bedzie mi stal w pokoju.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie do 7,5 m2 Mieszko beda sie bardziej nadawac . Gdzies czytalem zeby JM Laby odsluchiwac z pewnej odleglosci bo zbyt blisko glosnikow dzwiek jest zbyt analityczny, do tego dochodz podwojne glosniki srednio-niskotonowe... Moze Dynaudio Audience 42 ? Ewentualnie jakies najmniejsze Tabletki Proaca ? Tak naprawde to nie mam doswiadczen z NFM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialo mi sie ze sluchalem dawno temu Sonus Faber Concertino w pokoju ca 9m2 ze wzmacniaczem Alchemist Axiom i CD Nada . Bylo to lata temu ale odnioslem bardzo pozytywne wrazenie calosciowe - nie bylo zadnych problemow akustycznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Troya: Jakich Zollerów słuchałeś? Jeśli dobrze zrozumiałem że to były moniory to chyba model Impression? Czy się mylę? Na ostatnim Audioshow też ich słuchałem i to dośc długo, bo dźwięk był dla mnie świetny. Sęk w tym, że mało komunikatywny Pan puszczał tylko swoje samplery i nie brał płyt "z sali", wiec to potwierdzałoby twoją opinię, że Zollery grają dobrze tylko przy dobrych płytach. Chociaż to tylko spekulacja. Ale to i tak jest inny przedział cenowy. Zollery Impression kosztują około 7 tys. zł. Koledze szukającemu monitorów radzę rozglądać się tylko za modelami z bass reflexem z przodu (jak SF), a tego warunku już Dynaudio nie spełniają. Można się też zastanowić nad obudową zamkniętą, a tu mi do głowy przychodzą ATC SCM7, ktorych wprawdzie nie słuchałem, ale które mają bardzo pochlebne recenzje w prasie polskiej i także w What HiFi. Dystrybuuje Decibel, cena około 3,3 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Bardzo ciekawa sprawa, z naglosnieniem tak malego pokoju. Mozna pomyslec o paru konstrukcjach, ktore dotad wydawaly mi sie za male do normalnego pomieszcenia. SF Concertino to mogloby byc cos extra. Rowniez najmniejszy RLS (w nowej wersji pierscieniowa Vifa na gorze!) i Audiowave 141.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość troy -> mariusz

(Konto usunięte)

Zoller Surprise , poza tym Jm lab ps 5.1 oraz 1 kit na Focalach z tym ze najbardziej na Zollerach byla slyszalna roznica miedzy produkcja audiofilska a tzw normalna muzyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym trafił do stolicy - odsłuchałbym: RLS i Audiowavy na Batorego, w Ambidzie. Potem - b. blisko - masz salonik Audio-Forte na Rejtana 3 i też spory wybór, a potem nie odpuściłbym:

www.studiopro-hifi.pl

bo tam mają przecenione z 3,85kzł na 2,3kzł - Gradient Prelude, Avance Omegi 910mkII ( oj. podobały mi sie !- ok. 2,3kał) oraz kolumienki firmy, którą cenię: Harbeth HL P3. Te ostatnie widziałem też na ul. Boya w " Audiofilu".

* * *

Dzionek - masz z głowy i jak kolumna w 15 min. Cię nie zachwyci- odpuść ją sobie i szukaj dalej. Nie rozczulaj się. - szkoda twego czasu. Jak zachwyci, a masz czas - też szukaj - możesz wrócić i kupić.

Aha ! AE- też chyba można brać opod uwagę (dystrybucja Decibel - więc -> El. Pom., a i niedaleko- na Andersa 12 masz Audioklan: VA: Hydny i ProAc- np. Tabletki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...
Gość TF => troy

(Konto usunięte)

Wiec z tego co juz torche wiem

 

Qba sa bardziej stonowane na gorze przy JMlab'ach nie sa tak zabujczo czyste.

 

--- ciemniejsze ??? moze dobre okreslenie ---

 

Ja szukam czegos powiedzmy jak charakterek BD DT990Pro //sluchawki//

O ktorych napisalem w opiniach bardziej sciemnione, co nie znaczy ze muzyka

z za kotary wychodzi, bardziej muzykalne do sluchania i pracowania

i odpoczywania - nie takie sterylnie czyste i krecace gore jak np HD-600 czy blizniaki 580

 

Bo po sluchaniu kilku kolumienek i tych powiedzmy sluchaweczek

mam problemy z glowa mam dosc czule uszy na przesadzona gore

- nie wiem czy ktos to zrozumie

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze KOMBINUJ :-) Wszystkim rowno to juz bylo - nikomu sie ta rownosc nie podobala - ;-)

W/g mojego doswiadczenia z Qba Sobieski I wersja - nie ma mowy o zadnym sciemnieniu czy zawoalowaniu wysokich tonow.Chodzi o calosciowe podejscie do otwarzania wysokich i wyzszej srednicy oraz polaczeniu z basem . W stosunku do sluchanych przez mnie kolum opartych na Focalu - Qby brzmia nieco wolniej i maja wiecej nizszego basu .Calosciowy charakter tonalny dzwieku jest umiejscowiony nizej. Focale sa szybsze , lzejsze i maja charakter tonalny przesuniety wyzej co tworzy wrazenie ze wysokich tonow jest wiecej ale brakuje mi wypelnienia na basie ktory jest szybki , krotki ale lekki. Roznice sa bardzo wyrazne i pozostaje mi jedynie samemu posluchac i wybrac te ktore przypadna do gustu. Wprawdzie pisze o Sobieskich ale o ile wiem to podobny balans maja tez inne produkty tego konstruktora . A jesli chodzi o sluchawki to moje Sennheisery HD 570 m.in. z uwagi na charakter wysokich tonow uzywam ich wylacznie do kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TF

(Konto usunięte)

To mi sie dostalo

 

Sciemnona gora - nie mowie ze lezy na niej szmata i ja przykrywa.

 

Moze powinienem napisac, ze sie nie cisnie na sile na uszy

jest wspaniala, ale jest jej mniej ....

 

No nie mam kwiecistego slownictwa moze te techniczne

wyksztalcenie, ktore zabija tzw kwiecista wymowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.