Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Grand - ratuuuuunkuuuuuu !!!!!


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 25.02.2019 o 16:32, Kazik II napisał:

A co zmieniłeś w systemie ?

Bogdan

Napisał   27 Sierpnia 2009

chodzi mi o układ i dobór głosników i rozwiązania zwrotnicy , bo grandy grają tak, że szczęka opada. o dziwo nie przytłaczają masywnością dzwięku, tylko grają szczegółowo , subtelnie, średnica i wysokie to najwyższa półka. Bas jest swobodny - bez żadnych rezonansów, czy zabrudzeń. A jak dupnie to subwoofer nie potrzebny. Mimo to nie leje się jak flaki, tylko jest calkiem szybki i zdyscyplinowany - tyle, że GC to za mało do napędu tych największych Grandów.

 

Przyłączę się do zapytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam J. napisał:

Kolumny dobre, trzeba dom zmienić

Też tak kiedyś miałem, ale to dawne czasy. Zmieniłem miejsce zamieszkania i jest całkiem O.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwrotnice nie grzebane i był napęd wydajny i szybki, to tylko kwestia akustyczna, wytłumienie kolumn - pobawić się, tłumienie pomieszczenia poeksperymentować, jak nie pomoże i nie chcesz grzebać w zwrotkach, to może rozważ dokupienie jakiegoś korektora, room gain machine.  Ale po 20 wzmakach to też chyba bym z mikrofonem polatał. lepiej poprawić akustykę pomieszczenia, ale można też elektronicznie ustawić podbicie, dołek.

2 minuty temu, Lech36 napisał:

Też tak kiedyś miałem, ale to dawne czasy. Zmieniłem miejsce zamieszkania i jest całkiem O.K.

Heh. Czego się nie robi dla muzyki :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam J. napisał:

Heh. Czego się nie robi dla muzyki

Przeceniasz mnie, to nie było dla muzyki, ale fakt że muzyce też pomogło ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba chyba zrobić biampling - do basu z jakimś filtrowaniem mam kilka bardzo mocnych wzmacniaczy, a sekcja średniowysokotonowa na hybrydzie lampowo-vfetowej i będzie miód ..... tylko zrobię pomiary i wtedy poproszę Was o pomoc w dobraniu filtrowania basu, cały mój salon to szerokość 7,5 m x 5,5 m i wysokość 2,6 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam biamping nie pomoze, nie skoryguje docelowo/waskopasmowo nadetego zakres basu ;-)

Co jest twoim zrodlem muzyki? PC?

jesli PC, to oprocz pomiarow za pomoca REW, powinienes wyprobowac program Dirac Live (test przez 30 dni jest darmowy). Funkcjonuje znakomicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeff macauley przedstawił daaaawno temu aktywną korekcję odtwarzania basu , u nas kit  avt2652 chyba wykorzystywał to samo zjawisko i tak sobie myślę, że to może trzeba wypróbować oczywiście bez filtrów pasmowych .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, co pokazuje symulacja twojego aktualnego ustawienia. To sa podbicia basu po czesci o 20dB!

Taki peak przy 80-90Hz jest bardzo upierdliwy (znam to z wlasnego pomieszczenia)

Takich modow nie skorygujessz zadnymi zmianami wzmacniaczy, kabelkowow albo zatkanym BR 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A teraz zobacz co by sie stalo, gdybys zmienil ustawienie glsonikow i miejsce siedzenia na asymetryczne. Bez jakichkolwiek zmian w sprzecie, przebieg pasma jest stosunkowo rownomierny w calym zakresie

Dali_2.thumb.JPG.5e497816b966d54e3597171bff38da84.JPG

To tylko symulacja. Za pmoca pomiarow mozesz zweryfikowac wynik.

Przestaw na probe glosniki to zobaczysz co sie stanie

Dali_3.thumb.JPG.c161e8b850c19534617920385de78f35.JPG

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy wynik symulacji , dziękuję !!! niestety nie mogę tak ustawić kolumn - burzy mi całą koncepcję :-)

ale zrobię pomiary i pobawię się ustawieniem, biamplingiem i filtrowaniem - korci mnie tez żeby dolny bass reflex przenieść  z tyłu na spód kolumny , tylko to niestety sposób niepewny i nieodwracalny

acha bass reflex juz zamykałem , przymykałem , przedłużałem kanały i efekt nie był dobry - zatykanie znacznie zubażało dźwięk - stawał się odchudzony i stłumiony - kiszka 

robiłem odsłuchy sygnału z youtuba i przy ok. 60-70 Hz miałem znaczny wzrost poziomu sygnału , ogólnie pasmo było dość nierówne - wyraźnie było to słyszalne

Wystarczyłoby wysunac kolumny z 1 metr od ściany i byłoby ok , ale tam jest przejście , no i żona też wyznacza granicę kolumn w pokoju :-) 

te piki aż mnie bolą , bo tak sie wyczuliłem , że natychmiast zwaracam na to uwagę , koledzy do mnie - ja nic nie słyszę, a ja słysze tylko to - buuuuu, buuuuu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bogdan napisał:

niestety nie mogę tak ustawić kolumn - burzy mi całą koncepcję :-)

Nie chcę Cię martwić ani robić za wyrocznie ale wg. mnie to nie wina kolumn tylko ustawienia kolumn a co za tym idzie akustyki pomieszczenia. Mam Grandy , i gdy były na krótszej ścianie pomieszczenia również był problem / może nie tak wyraźny/ z basem i bardzo wycofana średnicą. Zmiana wzmacniaczy nic nie dawała / zmieniłem trzy/ , po przestawieniu na dłuższą ścianę problem zniknął , mam pułapki basowe w narożnikach ale to zmiana lokalizacji kolumn zrobiła największą robotę. Wszelkie kable i modyfikacje bym odpuścił , Flanz , zrobił świetny projekt i nie ma sensu go na siłę poprawiać. Grandy mam podpięte pod CX-1000+MX-1000 więc prądu im nie brakuje, grają pięknie.

50 minut temu, Bogdan napisał:

Wystarczyłoby wysunac kolumny z 1 metr od ściany i byłoby ok , ale tam jest przejście , no i żona też wyznacza granicę kolumn w pokoju :-) 

No to masz problem , ale problemy są po to by je rozwiązywać :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślasz jakieś audiofilskie rozwiązania w postaci biampingu czy przerabiania bassreflexu w kolumnach (co by to miało dać wobec parometrowej długości fali). To NIC NIE DA. Tymczasem jest darmowy rew i bez żadnych pomiarów można sobie wprowadzić dane i zobaczyć, ile zmienia przesunięcie tego czy owego o parę centymetrów. Takiego softu o kabelkach nie widziałem ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 15:13, Bogdan napisał:

Koledzy ratujcie, bo nie mam już siły do tego basu - w Grandach uwielbiam wszystko oprócz podbitego basu, który dominuje resztę.

 

U mnie pomogła wata !!!!!!!!!!!!!! koszt 5pln a możesz się zdziwić

W mojej kolumnie wcisnąłem po paczce waty pomiędzy tweeter a średniopłatowiec- tworząc przegrodę

Uspokoiłem tym samym bas i zaizolowałem tweeter

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam podobny problem niedawno przerabialem, fizyki sie nie oszuka jesli kolumny sa za duze do pomieszczenia, a ciezko wyciac czestotliwosc rzedu 50hz z pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 20:03, Bogdan napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ewidentnie lewa kolumna stoi w rogu pomieszczenia i ten róg to tuba która podbija częstotliwości z otworów bass-reflex które są z tyłu. Założę się że kolumna prawa  gra mniejszym basem od lewej. Włącz najpierw lewą a później prawą i porównaj ilość basu.  Jeśli nic w pomieszczeniu nie może być zmienione to faktycznie trzeba przenieść oba otwory na przednią ściankę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, witek_z napisał:

Ewidentnie lewa kolumna stoi w rogu pomieszczenia i ten róg to tuba która podbija częstotliwości z otworów bass-reflex które są z tyłu. Założę się że kolumna prawa  gra mniejszym basem od lewej. Włącz najpierw lewą a później prawą i porównaj ilość basu.  Jeśli nic w pomieszczeniu nie może być zmienione to faktycznie trzeba przenieść oba otwory na przednią ściankę. 

Jasne. Oczywiście sąsiedztwo każdej płaszczyzny podbija dół, a kolumny podłogowe są projektowane na obecność jednej płaszczyzny a nie dwóch czy trzech, ale mówimy o częstotliwości 65Hz, czyli o długości fali rzędu 5m, przesunięcie otworu o paręnaście cm NIC nie zmieni. Róg nie jest żadną tubą, ale to już pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witek_z napisał:

 Jeśli nic w pomieszczeniu nie może być zmienione to faktycznie trzeba przenieść oba otwory na przednią ściankę. 

Trochę nie kumam takiego podejścia. Grandy to dobry , sprawdzony produkt , dostosowywanie kolumn do akustyki pomieszczenia to chyba zły pomysł , zwykle robi się to odwrotnie :) Może faktycznie zmień kolumny , lub wypożycz inne z BR z przodu i zobacz czy to coś zmieni. Jak zaczniesz ingerować w budowę Grandów, to po pierwsze stają się momentalnie nie sprzedawalne , chyba , że na części ,a po drugie taka modyfikacja może nic nie wnieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fobia z tym z tym przednim albo tylnym portem BR i zatykaniem tego portu to typowo Polska choroba. Nigdzie nie jest to tak „walkowane“ jak na audiostereo.pl

 

BTW. Nie moge sobie wyobrazic, by przy tych rozmiarach zestawow glosnikowych port byl strojony na 65Hz (o ktorych tutaj mowa). Dali Grand to nie sa komputerowe glosniczki stawiane na biurko ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Ta fobia z tym z tym przednim albo tylnym portem BR i zatykaniem tego portu to typowo Polska choroba. Nigdzie nie jest to tak „walkowane“ jak na audiostereo.pl

 

BTW. Nie moge sobie wyobrazic, by przy tych rozmiarach zestawow glosnikowych port byl strojony na 65Hz (o ktorych tutaj mowa). Dali Grand to nie sa komputerowe glosniczki stawiane na biurko ;-)

A tam choroba, przecie jak rurka je z przodu to pierdzi basem do przodu i można stawiać kolumny pod ścianą...

A kolce pod kolumnami działają jak dioda, przewodzą drgania tylko w jedną stronę, nie czytałeś na forum? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

caveat emptor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Copper_Lucas napisał:

A tam choroba, przecie jak rurka je z przodu to pierdzi basem do przodu i można stawiać kolumny pod ścianą...

Problem mogą mieć hobbyści którzy kupią kolumny z BR skierowanym w dół, takie konstrukcje też się zdarzały na świecie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. zaleceń producenta Grandy powinny stać od 50-200 cm od tylnej ściany , są to kolumny z przesunięta osią pionową głośników, więc rozróżniamy kolumnę "L" oraz 'R" / zaznaczone na naklejce z tyłu/. U mnie stoją 60 cm. od ściany bocznej i 80 cm. od tylnej i nic nie dudni :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Grand raczej w ogóle nie mają szans na granie konturowym basem. Wyjaśnia to Andrzej Kisiel przy okazji testu kolumn Danish Physic Point Zero 1 (będących czymś w rodzaju poprawionej wersji Grandów). Test na audio.com.pl. Opisuje w nim swoje Grandy i co z nimi zrobił, żeby pozbyć się buczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, twonk napisał:

Dali Grand raczej w ogóle nie mają szans na granie konturowym basem. Wyjaśnia to Andrzej Kisiel przy okazji testu kolumn Danish Physic Point Zero 1

Szanuję Pana Kisiela , ale nie uważam go za wyrocznie. Tu inny test Grandów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak znajdę to podam jeszcze jeden ze Stanów pełen uniesień , teraz mi gdzieś umknął.

A tak a'props to do czego masz podłączone Grandy , że nie masz konturowego basu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

Ile litrów ma komora samego basu ?

Jaką efektywną średnicę i długość ma BR ?

Czy zmierzyłeś rzeczywistą Fs wooferów ?

To może być klucz do podbić i braku konturu; u mnie tak było,

a do tego doszło spore przetłumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.